Uygulamanın yerleşik seslerinden herhangi birini kullanmadan TikTok'a bir video yüklediğinde, TikTok, video dosyasına ek olarak bir ses dosyası oluşturur. TikTok’taki ses dosyana akılda kalan bir isim verirsen diğer TikTok kullanıcıları bu dosyaya rastlayabilir ve kendi videolarında kullanmak isteyebilir. Bu sayede hem ses dosyan hem de TikTok hesabın daha popüler olabilir. Bu wikiHow makalesi, TikTok'ta sana ait ses dosyalarına nasıl isim vereceğini gösterecek.

Adımlar

 1. 1
  TikTok uygulamasını aç. Uygulama, içinde beyaz bir müzik notası olan siyah bir simgeye sahiptir. Bu simgeyi ana ekranda, uygulama listende ya da arama yaparak bulabilirsin.
 2. 2
  Kullanmak istediğin sesi içeren bir TikTok videosu yükle. TikTok'ta kullanmak istediğin sesi kaydetmek için video kaydediciyi kullan. Video yüklendikten sonra ses dosyasının ismini değiştirebilirsin.
  • Videoyu yüklerken TikTok'un ses dosyalarından hiçbirini kullanmadığından emin ol.
  • TikTok arka planda çalan herhangi bir müziği tespit ederse videon aynı müziğe sahip diğer videolarla kategorize edilecek ve ses dosyasına isim vermen engellenecek.
  • Videoyu/sesi yüklediğinde dosyayı Özel ayarda kullanmak isteyebilirsin. Böyle yaptığında, işlemi bitirene kadar başkaları ne üzerinde çalıştığını göremez.
 3. 3
  Profil simgesine dokun. Bu simge, sağ alt köşede yer alır ve bir kişinin üst silüetini gösterir. Burada, yüklediğin videoları görüntüleyebilirsin.
 4. 4
  Yeniden adlandırmak istediğin sese sahip videoya dokun. Böyle yaptığında video dosyası oynatılacaktır.
 5. 5
  Kayıt simgesine dokun. Bu simge, videonun sağ alt köşesindedir; müzik notalarıyla çevrelenmiş, profil fotoğrafını içeren kayıt simgesini ara.
  • Videoyu yeni yüklediysen simgenin görünmesi için birkaç dakika beklemen gerekebilir.
 6. 6
  "Orijinal ses"in yanındaki kalem simgesine dokun. Ses dosyan varsayılan olarak "orijinal ses" olarak adlandırılır ve bu isim sayfanın üst kısmında görüntülenir. Kalem simgesine dokunmak, ses dosyasının ismini başka bir isimle değiştirmene olanak tanır.
  • Ses dosyasının ismini yalnızca bir kez değiştirebilirsin. Bu yüzden, değiştirmek istemeyeceğin bir isim seçtiğinden emin ol.
 7. 7
  Ses dosyası için bir isim yaz. Klavyeyi kullanmak için yazma alanına dokun. Başka birinin fikrî mülkiyet haklarını ihlal eden bir başlık kullanmadığından emin ol. Örneğin, ses dosyana popüler bir sanatçının ve şarkının ismini vermemelisin.
 8. 8
  Kaydet seçeneğine dokun. Bu seçenek sağ üst köşededir. Bu seçeneğe dokunduğunda ses dosyanın ismi kaydedilir. Artık bu ses dosyasını herhangi bir videonda kullanabilirsin.
  • Başkalarının ses dosyanı kendi videolarında kullanabilmesini istiyorsan ses dosyasının orijinal videosunun herkese açık olması gerekir.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler.
Kategoriler: Özellikli Makaleler | TikTok
Bu sayfaya 669 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam