Bu wikiHow makalesi ile TikTok'ta nasıl popülerliğini artıracağını, daha fazla beğeni alacağını ve takipçi kazanacağını öğreneceksin. TikTok çok fazla üyesi olan bir sosyal platformdur. Bu nedenle daha fazla beğeni almanın en önemli unsuru videolarını öne çıkarabilmektir. Önce hatırlanması kolay bir kullanıcı adı belirleyerek akılda kalıcı bir profil oluştur. Gizliliğini herkese açık olarak ayarla, en son trendleri takip ettiğini gösteren orijinal videolar oluştur ve daha geniş kitlelere ulaşmak için yapmaktan hoşlandığın içerik türünü yapmaya devam et. Son olarak, videolarında daha çok beğeni görünmesi amacıyla ücretsiz veya ücretli beğeniler almak için bir çevrim içi beğeni üretici kullanabilirsin. Ancak beğeni üretici kullanmanın, gerçek kullanıcılar karşısında itibarına önemli ölçüde zarar verebileceğini unutma.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Unutulmaz Bir Profil Oluşturmak

 1. 1
  Basit ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı oluştur. Kullanıcı adı genelde çevrim içi profilinin ilk ve en önemli unsurudur. Profilini tanıtmanın en iyi yolu hatırlanması kolay, kısa, basit ve akılda kalıcı bir kullanıcı adı belirlemektir.
 2. 2
  Bir profil resmi ekle. Popüler olmak ve daha fazla beğeni almak istiyorsan basit ve güzel bir profil resmi ile TikTok'taki kullanıcılar arasında öne çıkabilirsin. Sayfanda oluşturduğun içerik türüne uygun bir fotoğraf, kısa bir video veya havalı bir grafik resmi kullanabilirsin.
  • Profil resmini değiştirmek için sağ alttaki Ben sekmesine, ardından Profili Düzenle butonuna dokunabilirsin. Burada Profil Fotoğrafı ve Profil Videosu seçeneklerini göreceksin.
 3. 3
  Profil bilgilerini bir ad ve biyografi yazısı girerek doldur. Adının ve biyografi kısmının basit, kısa ve okunması kolay olduğundan emin ol. Profilini ilk kez görüntüleyen kullanıcılar burada adını ve biyografini görüp seni tanıyacak.
  • Profil bilgilerini nasıl düzenleyeceğinden emin değilsen ayrıntılı bilgiler için bu makaleye göz atmayı unutma.
 4. 4
  Instagram ve YouTube hesabını TikTok'a bağla. Bir Instagram hesabın veya YouTube kanalın varsa bu hesapları bağladığında, takipçilerin tüm platformlardan paylaştığın içeriğe ulaşabilecek. Dolayısıyla tüm gönderilerde yeni beğeniler kazanabileceksin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Profilini Herkese Açık Hâle Getirmek

 1. 1
  iPhone, iPad veya Android'de TikTok uygulamasını aç. TikTok'un simgesinde, siyah arka plan üzerinde mavi ve kırmızı renkte ana hatlarla çizilmiş beyaz renkli bir müzik notası vardır. Bunu telefonunun ana ekranında, bir klasörde veya Uygulamalar tepsisinde bulabilirsin.
  • Profilinin gizliliği "Özel Hesap" olarak ayarlanmışsa paylaştığın içerikleri yalnızca onaylanmış takipçilerin görebilir.
  • Profilini Herkese Açık olarak değiştirdiğinde paylaştığın içerikleri herkes görebilecek. Bu da yeni insanlardan beğeni almana yardımcı olabilir.
 2. 2
  Sağ alttaki Ben sekmesine dokun. Bu buton, ekranın sağ alt köşesinde bir insan figürü şeklindedir. Dokunduğunda, profil sayfan açılacak.
 3. 3
  Sağ üstteki ⋅⋅⋅ üç nokta simgesine dokun. Bu buton, profil sayfanın sağ üst köşesindedir. Dokunduğunda, "Gizlilik ve Ayarlar" sayfası açılacak.
 4. 4
  Menüdeki Gizlilik ve Güvenlik sekmesine dokun. Dokunduğunda, gizlilik tercihleri yeni bir sayfada açılacak.
 5. 5
  Gizli Hesap anahtarını Kapalı konuma kaydır. "KEŞFEDİLEBİLİRLİK" başlığı altındaki bu anahtarın kapalı olduğundan emin ol. Bunları yaptığında profilin herkese açık hâle gelecek ve diğer kullanıcılar da paylaştığın içerikleri beğenebilecek.
 6. 6
  Başkalarının Beni Bulmasına İzin Ver anahtarını Açık konuma çevir. Bu seçenek etkinleştirildiğinde, seni beğenme ihtimali olan kullanıcılar senin paylaştıklarına bakmak için öneriler alacak.
 7. 7
  Aşağı kaydırıp "GÜVENLİK" seçeneği altında bulunan Bana kim tepki verebilir seçeneğine dokun. Bu seçenek sayesinde videolarını kimlerin beğenebileceği veya videolarına kimlerin tepki verebileceği konusunda bir gizlilik düzeyi seçebilirsin.
 8. 8
  Herkes seçeneğini seç. Bu seçenek seçildiğinde, seninle arkadaş olmasa bile herkes paylaşımını beğenebilecek ve ona tepki verebilecek.
  • İsteğe bağlı olarak kişisel tercihlerine göre "Kimler yorum gönderebilir" ve "Benimle kimler düet yapabilir" gibi diğer güvenlik seçeneklerini de ayarlayabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Popüler Videolar Oluşturmak

 1. 1
  Keşfet sayfasında en son trendleri takip et. Keşfet sayfasını, ekranın altındaki büyüteç simgesine dokunarak açabilirsin. Bu sayfada çevrendeki popüler trendler gösterilir.[1]
  • Paylaştıklarının daha fazla görüntülenmesi için Keşfet sayfasında popüler trendleri bulabilir ve kullanabilirsin. Hatta birinin Keşfet sayfasında görünebilir ve kullanıcılardan daha fazla beğeni alabilirsin.
 2. 2
  Video açıklamalarına hashtag ekle. Yeni bir video paylaşırken açıklama alanında popüler ve videoyla ilgili hashtag'ler kullandığından emin ol.[2] Bu sayede videon daha geniş kitlelere ulaşabilir.
  • Bazı popüler hashtag'leri bulmak için Keşfet sayfasına bakabilirsin.
 3. 3
  Videolarında trend olan müzikleri kullan. Son zamanlarda belirli bir müziğin çok dikkat çektiğini fark ettiysen bu müziği kendi videolarına eklemekten çekinme. Popüler müzikler, videolarına daha fazla kullanıcı çekecek.
 4. 4
  Yapmaktan hoşlandığın içerikleri ve müzik türlerini bul. Popüler trendler ile yeni kitleler bulabilirsin ancak özgünlük kendine en uygun olanı bulmakta yatar. Oluşturmaktan zevk aldığın içeriği ve müzik türünü bulup kendi yolunu izle.
  • Oyunculuk, ağır çekim, pleybek, komedi ve farklı içerik türleri yapan pek çok kullanıcı var. Neyi sevdiğini ve ne konuda iyi olduğunu bul!
 5. 5
  Videolarında iyi ışıklandırma kullan. İyi ışıklandırmayla videolarının hoş görünmesini sağlamaya dikkat et. Işıklandırma, videolarının görünümü açısından çok önemlidir ve videolarındaki ışıklandırma ne kadar iyi olursa izleyici ve beğeni sayısı da o kadar çok artacaktır.
  • En iyi sonuçları elde etmek için güneşli günlerden ve dışarıdaki parlak doğal ışıktan yararlan.
  • Küçük bir ışıklandırma ekipmanı kullanmayı da deneyebilirsin. Ekstra ekipman ile videolarında ilgi çekici ışıklandırma sahneleri oluşturabilirsin.
 6. 6
  Her gün birden fazla gönderi paylaşan aktif bir kullanıcı ol. Sık sık, günde en az iki veya üç kez gönderi paylaştığından emin ol. Bu sayede videoların ön plana çıkabilir ve izleyiciler paylaşımlarını daha kolay hatırlayabilir.
 7. 7
  Gün içinde gönderi paylaşımını belirli bir zamana göre ayarla. Videolarını öğleden sonra gibi günün nispeten aktif saatlerinde paylaştığından emin ol. Sabahın 4'ünde video yayınlarsan pek çok insan o saatte uyuyor olacağından muhtemelen paylaştığın videoyu da görmeyecek.
 8. 8
  Diğer kullanıcılarla ortak çalışmalar ve düetler yap. TikTok'ta arkadaşlarınla birlikte düet videoları yapabilirsin. Arkadaşlarınla mutlaka ortak videolar oluştur. Böylece onların takipçileri de senin paylaştıklarını beğenebilir.
  • Düet yapmak istiyorsan Android için detaylı bilgileri burada bulabilirsin.
 9. 9
  İsteğe bağlı olarak hesabınla canlı yayın yapmayı deneyebilirsin. En az 1000 takipçin varsa TikTok'ta canlı yayın başlatabilirsin. Canlı yayın sayesinde takipçilerinle bağlantı kurabilir ve yeni kullanıcıları profiline çekebilirsin.
  • Canlı yayın başlatmak için alttaki "+" simgesine dokun, ardından alttaki "Video" seçeneğinin yanında bulunan CANLI seçeneğini seç.
  Reklam

Referanslar

 1. A.J. Aldana. Sosyal Medya Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 9 Mart 2021.
 2. A.J. Aldana. Sosyal Medya Uzmanı. Uzmanla Görüşme. 9 Mart 2021.

Bu wikiHow makalesi hakkında

A.J. Aldana
Ortak yazarlar :
Sosyal Medya Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar A.J. Aldana. A. J. Aldana; Tik Tok, Instagram ve YouTube gibi mecraları beş yılı aşkın süredir kullanan bir sosyal medya uzmandır. A. J., çeşitli sosyal medya kampanyaları için, binlerce etkileşim kazanan içeriklerin küratörlüğünü yapmak üzere markalarla çalışmıştır ve wikiHow'daki yenilikçi ve güncel makalelere katkıda bulunma konusunda da oldukça tutkuludur. Stanford Üniversitesi'nin Ürün Tasarımı bölümünden lisans derecesine sahiptir. Bu makale 1.457 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: TikTok
Bu sayfaya 1.457 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam