TikTok, doğrulama rozetlerini yalnızca en özgün, popüler ve nüfuzlu kullanıcılarına verir. TikTok’un resmî doğrulama kriterleri açık olmasa da bu wikiHow makalesi sana, imtiyaz sahibi olma şansını artıran sadık bir hayran kitlesini nasıl kazanacağını öğretir. [1] Bunun, TikTok’ta direkt mesajlar göndermek, insanları "arkadaş bul" sekmesinden ekleyebilmek ve başkalarının canlı yayınlarına/videolarına yorum bırakabilmek gibi ek özelliklere erişmeni sağlayan telefon numaranı doğrulamakla karıştırılmaması gerekir.

Adımlar

 1. 1
  Yüksek kaliteli videolar paylaş. Yüksek model bir telefon kamerası genelde yüksek kaliteli video içeriği kaydetmek için yeterlidir ama daha profesyonel bir şeye yükseltme yaparsan gerçekten parlayabilirsin. Özel çaba göstermek için, videolarının artık asla sallantılı olmaması amacıyla bir tripoda ve sesinin sorunsuz çıkması için haricî bir mikrofona yatırım yap.
  • Ne tür bir kamera kullanıyorsan kullan videoların her zaman dikey olur; seni takip eden TikTok kullanıcılarının videolarını yan izlemek için boyunlarını incitmelerine neden olma.
  • Videonun kalitesi aşırı yüksekse ve videon kendini belli ediyorsa öne çıkarılan videolar arasına girebilir. TikTok’un ana sayfasında öne çıkarıldığını bir bildirim alarak öğrenirsin ve TikTok açıklamasının üstünde aynı bu biçimde Öne Çıkan yazar.
 2. 2
  Neyin popüler olduğunu görmek için öne çıkarılan videoları araştır. En sevdiğin kullanıcılar belli konulara (komedi, belli bir şarkıcı gibi) mı bağlı kalıyor? Videolarının uzunluğu hep aynı mı? Belli çekim teknikleri mi kullanıyorlar? Hangi hashtag’leri kullanıyorlar? Öne çıkan videoları olan kullanıcıların içeriklerini nasıl pazarladığını taklit etmeye çalış ve o teknikleri kendin denemeye çalış.
  • TikTok’un ana sayfasında öne çıkarılmış içerikleri bulabilirsin. Sayfayı ziyaret etmek için ana ekrandaki ev simgesine dokun, ardından "For you"ya (Sana özel) veya "Featured"a (Öne Çıkan) dokun.
 3. 3
  Amacın eğlendirmek olsun. Kullanıcılar, komik ve benzersiz olarak toplulukları peşinden sürükler. Neşeli ol ve müzikle ve çevrendeki şeylerle yeni ve heyecan verici şekilde etkileşime gir. Kullanıcılara, videolarına geri dönmeye devam etmeleri için bir sebep ver. Videolarınla sınırları zorlamak için yeteneklerini, sanatçı kabiliyetlerini ve heyecanlı kişiliğini kullan.
 4. 4
  Tutarlı ol. Takipçilerine varlığını unutmaları için hiçbir sebep verme. Düzenli bir şekilde kaliteli videolar yüklemeye devam et ki takipçilerinin sabırsızlıkla bekleyeceği bir şey olsun.
  • Tutarlı olmak markalaşmayı da gerektirir; bu yüzden diğer sosyal ağ platformlarında da (Facebook, Instagram, Twitter, YouTube gibi) aynı kullanıcı adını kullan.
 5. 5
  Popüler ve ilgili hashtag’ler kullan. Hashtag’ler, insanların görmek istediği türde videoları bulmalarını kolaylaştırır. Videona popüler bir hashtag eklemek sana bir sürü yeni izleyici getirebilir; videoların patlayabilir bile!
 6. 6
  Başka kullanıcılarla arkadaş ol. Hayran sayın, bir doğrulama işareti almandaki ana unsurlardan biridir. Başkalarıyla sosyalleş! En sevdiğin kullanıcıları takip et ve ortak bir düşüncen varsa onlara mesaj at. Birinin yaptığı bir şey hoşuna gidiyorsa bunu ona söyle. İnsanlar övgüleri sever ve övgüler sana takipçi getirir ve takipçiler de TikTok tarafından fark edilmeni sağlar.
  Reklam

İpuçları

 • Hayran üretme araçlarıyla hayran kazanma. Bu araçlar hem işe yaramaz hem de kişisel bilgilerini çalabilir ve telefonuna/PC’ne bloatware (yüksek miktarda bellek kullanan yazılım) ve zararlı yazılımlar yükleyebilir.
 • "Popular creator" (Popüler üretici), platformdaki ünlü kullanıcılar tarafından kullanılırken "verified account" (doğrulanmış hesap), ünlü kullanıcılar ve kuruluşlar tarafından kullanılır.
 • Bölgene bağlı olarak "verified account" veya "popular creator"dan farklı bir etiket görebilirsin.
Reklam

Uyarılar

 • TikTok’ta hedefinin ün olmaması gerektiğini unutma. Üne odaklanırsan video yapmanın eğlencesinden uzaklaşırsın.
 • Çoğu kullanıcı doğrulama alamaz. Bunun sebebi, Sturgeon’un "her şeyin %99’u [çöptür]" yasasıdır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 5.413 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 5.413 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam