Bu wikiHow makalesi sana, bir telefonu Samsung marka bir televizyona nasıl bağlayacağını öğretir. Çoğu popüler medya akış uygulaması Smart TV’nde içerik yayınlamana izin verir. Samsung Galaxy ve diğer Android telefonlar Hızlı Bağlan veya Smart View (Akıllı Görüntüleme) kullanarak bir Samsung Smart TV’ye kolayca bağlanabilir. iPhone ve iPad kullanıcıları Samsung Smart View uygulamasını App Store’dan indirebilir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Medya Uygulamasından Yayın Yapmak

 1. 1
  Samsung televizyonunu ve telefonunu aynı ağa bağla. Telefonundan televizyonuna yayın yapabilmek için televizyonunun ve telefonunun aynı Wi-Fi ağına bağlanmış olması gerekir.
 2. 2
  Yayın yapmak istediğin uygulamayı aç. Çoğu popüler medya akış uygulaması Smart TV’nde yayın yapmana izin verir. Netflix, Hulu, YouTube, Amazon Prime, iHeart Radio, Pandora ve dahası bu uygulamalardandır.
 3. 3
  Yayın simgesine dokun. Bu, sol alt köşesinde bir Wi-Fi simgesi bulunan bir televizyona benzer. Bu genelde uygulamanın sağ üst köşesinde bulunur. Telefonun yakınlardaki cihazları tarar ve onları bir liste hâlinde gösterir.
 4. 4
  Samsung televizyonuna dokun. Telefonun yakınlardaki cihazları taradıktan sonra yayın yapmak istediğin Samsung televizyona dokun.
 5. 5
  Oynatmak için bir şey seç. Televizyonunda oynatacağın medyayı seçmek için uygulamayı kullan. Yayınlamak istediğin bir şey bulunca telefonunun ekranında ona dokun.
 6. 6
  Oynat simgesine dokun. Bu bir Oynat üçgenine benzeyen simgedir. Video veya müzik televizyonunda oynar/çalar. Televizyonda oynayan/çalan şeyi kontrol etmek için telefonunda, uygulamadaki kayıttan yürütme kontrollerini kullanabilirsin.
  • Televizyonuna yayın yaparken telefonunda başka uygulamalar açabilirsin ve İnternet’te gezinebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Samsung Galaxy Telefonun Ekranını Televizyonda Yayınlamak

 1. 1
  Telefonunu ve Samsung televizyonunu aynı ağa bağla. Akıllı telefonunun televizyonunu bulabilmesi için onunla aynı kablosuz ağda olması gerekir. Akıllı telefonunu ve Samsung televizyonunu ayarlarken her ikisinin de aynı ağa bağlı olduğundan emin ol.
 2. 2
  Ekranın en üstünden iki parmağınla aşağı kaydır. Ekranın en üstünden aşağı kaydırınca bildirim çubuğu çıkar. Hızlı erişim simgelerini görüntülemek için ya iki kez aşağı kaydır ya da iki parmağınla aşağı kaydır.
 3. 3
  Hızlı Bağlan’a veya Smart View’e (Akıllı Görüntüleme) dokun. Android’in eski bir sürümünü çalıştıran akıllı telefonlarda hızlı erişim simgelerinin altında "Hızlı Bağlan" veya "Telefonu ara ve yakınlardaki cihazları tara" yazar. Android’in yeni sürümlerinde hızlı erişim simgeleri arasında bir Smart View simgesi bulunur. Bunun birbirine bağlı oklu iki kareli bir simgesi vardır.
  • Hızlı erişim simgelerinde Smart View simgesini göremezsen daha fazla simge görüntülemek için sola kaydır.
  • Hızlı Bağlan’ı ilk kez kullanırken onu etkinleştirmen veya güncellemen istenebilir.
 4. 4
  Yakınlardaki cihazları tara’ya dokun. Belli akıllı telefon modelleri yakınlardaki cihazları otomatik olarak tarayabilir. Yakınlardaki cihazların bir listesini göremezsen Yakınlardaki cihazları tara’ya dokun.
 5. 5
  Samsung Smart TV’ne dokun. Telefonun yakınlardaki cihazları taradıktan sonra yakınlardaki cihazlar listesinde Samsung Smart TV’ne dokun. Bu, telefonunun ekranını Samsung TV’nde gösterir. [1]
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Telefonunu Kumanda Olarak Kullanmak

 1. 1
  Telefonunu ve Samsung TV’ni aynı ağa bağla. Akıllı telefonunun televizyonunu bulabilmesi için onunla aynı kablosuz ağda olması gerekir. Akıllı telefonunu ve Samsung televizyonunu ayarlarken ikisinin de aynı ağa bağlı olduğundan emin ol.
 2. 2
  Samsung Smart View (Akıllı Görüntüleme) uygulamasını indir. Samsung Smart View uygulamasının altında Wi-Fi sembolü olan bir TV'ye benzeyen bir görüntü içeren mavi, beyaz ve kırmızı renkli bir simgesi bulunur. Samsung Smart View uygulamasını Google Play Store’dan indirmek için aşağıdaki adımları kullan.
  • Google Play Store’u aç.
  • Ekranın en üstündeki arama çubuğuna Samsung Smart View yaz.
  • Samsung Smart View’e dokun.
  • Samsung Smart View bilgi sayfasında Yükle’ye dokun.
 3. 3
  Samsung Smart View (Akıllı Görüntüleme) uygulamasını aç. Samsung Smart View uygulamasını yükledikten sonra onu Google Play Store’daki "Aç"a dokunarak veya ana ekranında ya da uygulama çekmecendeki Samsung Smart View uygulamasına dokunarak açabilirsin.
 4. 4
  Samsung Smart TV’ne dokun. Uygulamayı ilk açtığında aynı ağda bulunan Samsung Smart TV’lerin bir listesi görüntülenir. Bağlanmak istediğin televizyona dokun.
  • İstenirse Samsung Smart View uygulamasının, telefonundaki fotoğraflara ve videolara erişmesine izin vermek için İzin Ver’e dokun. Televizyonunda video ve fotoğraf görüntülemek için Samsung Smart View uygulamasını kullanabilirsin.
 5. 5
  Televizyonunda İzin Ver’i seç. Televizyonunda istendiği zaman, televizyonunun Smart View (Akıllı Görüntüleme) uygulamasına bağlanmasına izin vermek adına İzin Ver’i seçmek için televizyonunun kumandasını kullan.
 6. 6
  Kumanda simgesine dokun. Bu, Smart View (Akıllı Görüntüleme) uygulamasının sağ alt köşesinde bulunan bir televizyon kumandasına benzeyen uygulamadır. Telefonunda, televizyonunu kontrol etmek için kullanabileceğin bir kumanda çıkar.
  • Smart View uygulamasını, televizyonunda yüklü uygulamaları açmak için de kullanabilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır. Bu makale 15.229 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 15.229 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam