Bir kaşı kaldırarak yüzü hareketlendirmek bin kelimeye bedel olmayabilir ama birkaç kelimeye değer. Sadece bir kaş kaldırılmayla tek bir kelime söylemeden aklındakiler hakkında ipuçları verebilirsin. Sürpriz olduğunu belirtmek için bir kaşını kaldır veya bunu dikkat için yap. Bir şeyden rahatsızlık veya hoşnutsuzluk ifade etmek için onu indir, ancak bunun biraz çaba gerektirebileceğini unutma. Bu, herkese doğal gelmez. Yüzün sadece bir tarafını hareket ettirmek biraz çalışma ve birkaç yüz egzersizi gerektirir.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Kaşlarını Eğitmek İçin Ellerini Kullanmak

 1. 1
  Hangi kaşın daha baskın olduğunu belirle. Eğitimine başlamadan önce, hangi kaşın en kolay şekilde çalıştırılacağını bulmak isteyeceksin. Genellikle bu, baskın kaşın olacaktır.
  • Bir aynanın önünde dur ve sağ kaşını kaldırmaya çalış. Ardından sadece sol kaşını kaldırmaya çalış. Hangisini daha iyi kontrol edebileceğini düşünüyorsun? Bu muhtemelen baskın kaşın ve odaklanmaya çalışman gereken kaştır.
  • Her ikisinde de kontrolünün olmadığını düşünüyorsan endişelenme, sadece birini seç ve onunla devam et.
  • Hangi kaşa odaklanacağını not et. Bu şekilde, her iki kaşı aynı anda eğitmeye çalışmakla kafanı karıştırmayacak ve zaman kaybetmeyeceksin.
 2. 2
  Baskın kaşı elinle yukarı doğru it ve tut. Diğer kaş beraberinde gelirse diğer kaşı aşağı doğru tutmak için diğer elini kullan. Bu, kaşlarından sadece biri kaldırıldığında nasıl hissettirdiğini öğrenmene yardımcı olacaktır. Bunu aynada çalışmaya devam et, böylece bir kaşı yukarı hareket ettirmek için doğru kas hareketini tespit edebilirsin.
  • Daha rahat hissediyorsan elini kullanmak yerine kaldırılmış kaşın üzerine bant yerleştir. Kaşı kaldırmak için eline güvenmediğin için bunu yapmak sana daha fazla kas kontrolü sağlar. Ayrıca bu seni, kasları gererek kaşları yukarı kaldırma sürecine yardımcı olmaya da zorlar.
  • Kaşın hâlâ yukarıdayken, parmağını kaş kemiği boyunca kasların üzerinden geçir. Bu kasların gergin olması gerekir. Kaş kaldırırken odaklanmak istediğin kaslar bunlardır. Pratik yapmak için öncelikle elini kullanıyor olsan bile bu, kaş kaslarının nerede olduğunu hatırlamana yardımcı olacak iyi bir egzersizdir.
 3. 3
  Yalnızca alt kaşı aşağıda tut. Kaşını kaldırmanın nasıl bir his olduğunu anladıktan sonra, indirmek istediğin kaşı tutarken kaldırmak istediğin kaşı serbest bırak.
  • Bunu her gün 2-5 dakika çalış.
 4. 4
  Sadece üst kaşı tut. Bir kaşı kaldırma alıştırması yaptıktan sonra, diğerini indirme alıştırması yapmak isteyeceksin. Bunu, kaldırılmış kaşını elinle yerinde tutarak yap. Diğer kaşı indirme alıştırması yap.
  • Yine, bunu her gün 2-5 dakika yap.
  • Bazı insanların, ellerini kılavuz olarak kullanmadan tek tek kaşlarını kaldıramayacakları düşünülebilir. Ancak, durumun bu olup olmadığını anlayabilmek için muhtemelen daha fazla pratiğe ihtiyacın olacak. Sonunda bunu yapabilecek insanlar bile genellikle bir tür antrenmana ihtiyaç duyar, bu yüzden bir süre denemeden bilemezsin.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
El Yardımı Olmadan Pratik Yapmak

 1. 1
  Bir aynanın önünde dur. Pratik yaparken bir aynanın önünde durmak önemlidir. Bazen doğru hareketleri yaptığımızı hissedebiliriz ancak aynaya baktığında amaçladığın şeyi yapmadığını fark edebilirsin.
 2. 2
  Her iki kaşı da kaldırıp indirmeyi dene. Her iki kaşı da kaldırmak ve indirmek için yaklaşık bir dakika harca. Bu, doğru ruh hâline girmene ve kaş kaslarının ısınmasına yardımcı olur.
 3. 3
  Tek kaşı kaldırmaya odaklan. Ellerini kullanmadan seçtiğin kaşı kaldırmaya odaklanarak beş dakika geçir. Şu anda diğer kaş için endişelenme, sadece onu olabildiğince yükseğe kaldırmaya odaklan.
 4. 4
  Diğer kaşı indirmeye odaklan. Yalnızca diğer kaşı indirmeye odaklandığın bir beş dakika daha geçir. Yine, diğer kaşın ne yaptığı konusunda çok fazla endişelenme.
 5. 5
  Bir kaşı kaldırırken diğerini indirmeye çalışarak beş dakika daha geçir. Muhtemelen bu noktada olayı anlamışsındır. Bir kaşı kaldırırken aynı zamanda diğerini indirmeye çalışmaya biraz zaman ayır.
 6. 6
  Her gün pratik yap. Saatlerce pratik yapmana gerek yok ama her gün pratik yapmalısın. Tutarlı bir şekilde pratik yapmazsan bunu yapmakta başarılı olamazsın.
 7. 7
  Diğer kaşı kaldırmayı dene. Baskın olan kaşını kaldırmada başarılı olduğunda dilersen diğerini de kaldırmaya çalışabilirsin. Umarım kaş kaslarını güçlendirmek için zaman harcamak sürecin daha hızlı ilerlemesini sağlar, ancak daha uzun sürerse pes etme (baskın olmayan kaşın olduğu için bu olabilir).
  Reklam

İpuçları

 • Sabırlı ol! Bunu yapmak uzun zaman alabilir, ancak bu bazen çok işe yarayan bir beceridir.
 • Bir aynada pratik yap. İlk başta kendini aptal ve tuhaf hissedebilirsin ancak bu beceriyi öğrenmenin en iyi yolu budur.
 • İllüzyonu büyütmek için başını eğ. Sağ kaşını kaldırmaya çalışıyorsan başını sola doğru eğ. Bu, kaşını yukarı kaldırdığın yanılsamasını yaratacaktır.
 • Bunu her iki kaşınla da yapmayı öğren. Bazı insanlar için, bir tarafta gözün daha küçük görünmesini sağlayan görünür kas belirginliği vardır. Bunu eşitlemek için her iki göz üzerinde pratik yap.
 • Sinirlenme! Bu konuda uzmanlaşmak uzun zaman alabilir.
 • Bunu başta ya da hiç yapamazsan endişelenme. Bazı insanlar belirli şeyleri yapabilirken bazıları yapamaz.
 • Kaşlarını kızgın bir yüz yapacak şekilde hareket ettir, ardından normal bir yüze dön ve tekrar tekrar yap. Bu kası çalıştırır.
Reklam

Uyarılar

 • Bu ifadeyi ne zaman kullandığının farkında ol. Bazı durumlarda faydalı ve eğlenceli olsa da uygun olmayan bazı durumlar (örneğin patronunun önünde) vardır.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Ayna


Bununla İlgili wikiHow'lar

Tavla Nasıl OynanırTavla Nasıl Oynanır?
Twerk Nasıl Yapılır?
Kolay Kart Numaraları Nasıl YapılırKolay Kart Numaraları Nasıl Yapılır?
Gözler Nasıl KızartılırGözler Nasıl Kızartılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Spotify'dan Şarkı Nasıl İndirilirSpotify'dan Şarkı Nasıl İndirilir?
Nasıl Yalandan AğlanırNasıl Yalandan Ağlanır?
Anime veya Manga Suratları Nasıl ÇizilirAnime veya Manga Suratları Nasıl Çizilir?
Tel Tokayla Kilit Nasıl Açılır?
Sakızla Balon Nasıl Şişirilir?
Nasıl Güzel Şarkı SöylenirNasıl Güzel Şarkı Söylenir?
Gri Renk Nasıl Elde Edilir?
Nasıl Dans EdilirNasıl Dans Edilir?
Kırmızı Renk Nasıl Elde Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 65 kişi çalıştı. Bu makale 15.539 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sanat ve Eğlence
Bu sayfaya 15.539 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam