Taranmış Bir Döküman E‐posta ile Nasıl Gönderilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana taradığın bir belgeyi e-posta yoluyla başka birisine nasıl göndereceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Göndermek istediğin belgeyi tarat. Bu işlem kullandığın tarayıcı ve bilgisayara göre ya da mobil cihaza göre değişiklik göstermektedir.
  • Bir belgeyi PDF formatında taratmak çoğu cihaz ve bilgisayar üzerinde en büyük esnekliği ve uyumluluğu sağlar.
 2. 2
  E-posta uygulamasını veya e-posta internet sitesini aç. Bilgisayarında e-posta uygulamasını aç veya genelde kullandığın internet tarayıcısında e-postalarını kontrol ettiğin e-posta sağlayıcısının internet sitesine git.
 3. 3
  Yeni bir e-posta mesajı oluştur. Ekteki dosyadan bahsettiğinden emin ol ki alıcı ona bakması gerektiğini bilsin.
 4. 4
  Alıcının e-posta adresini "Alıcı:" alanına yaz.
 5. 5
  "Dosyaları ekle" butonuna tıkla. "Dosyaları ekle" butonu bazen ataş simgesidir.
  • Bazı durumlarda ise belgeyi e-posta adresine eklemek için yeni e-posta mesajında taranmış belgenin üzerine sağ tıklayıp Kopyala'ya tıkladıktan sonra yeni mesaja sağ tıklayıp belgeyi e-posta adresine eklemek için Yapıştır'a tıklayabilirsin.
 6. 6
  Taranmış belgenin yerini iletişim kutusunda bul ve tıkla.
 7. 7
  Open butonuna tıkla. Kullandığın e-posta uygulamasına göre bu buton Tamam ya da Ekle olarak da etiketlenebilir.
 8. 8
  Mesajı gönder.
  • Alıcı, mesajını aldığında e-posta ile gönderdiğin taranmış belgeyi görmek için ekteki dosyaya çift tıklaması ya da dokunması gerekir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Email a Scanned Document, Français: envoyer par email un document scanné, Español: enviar por correo electrónico un documento escaneado, Deutsch: Scans per Email versenden, Português: Enviar um Arquivo Digitalizado por E mail, Italiano: Inviare via Email Documenti Scannerizzati, Русский: отправить по электронной почте отсканированный документ, Bahasa Indonesia: Mengirim Dokumen Hasil Pemindaian Melalui Surel, Nederlands: Een gescand document e‐mailen, العربية: إرسال ملف عن طريق البريد الإلكتروني بعد مسحه ضوئيًا, ไทย: ส่งเอกสารที่สแกนแล้วทางอีเมล, 中文: 通过电子邮件发送扫描文件, Tiếng Việt: Gửi tài liệu được scan qua mail, हिन्दी: स्कैन डॉक्यूमेंट ईमेल करें (Email a scanned Document), 日本語: スキャンした文書をメールで送信する, 한국어: 스캔한 문서를 이메일로 전송하는 방법

Bu sayfaya 1.263 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?