Taranmış Bir Döküman E‐posta ile Nasıl Gönderilir?

Bu wikiHow makalesi sana taradığın bir belgeyi e-posta yoluyla başka birisine nasıl göndereceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Göndermek istediğin belgeyi tarat. Bu işlem kullandığın tarayıcı ve bilgisayara göre ya da mobil cihaza göre değişiklik göstermektedir.
  • Bir belgeyi PDF formatında taratmak çoğu cihaz ve bilgisayar üzerinde en büyük esnekliği ve uyumluluğu sağlar.
 2. 2
  E-posta uygulamasını veya e-posta internet sitesini aç. Bilgisayarında e-posta uygulamasını aç veya genelde kullandığın internet tarayıcısında e-postalarını kontrol ettiğin e-posta sağlayıcısının internet sitesine git.
 3. 3
  Yeni bir e-posta mesajı oluştur. Ekteki dosyadan bahsettiğinden emin ol ki alıcı ona bakması gerektiğini bilsin.
 4. 4
  Alıcının e-posta adresini "Alıcı:" alanına yaz.
 5. 5
  "Dosyaları ekle" butonuna tıkla. "Dosyaları ekle" butonu bazen ataş simgesidir.
  • Bazı durumlarda ise belgeyi e-posta adresine eklemek için yeni e-posta mesajında taranmış belgenin üzerine sağ tıklayıp Kopyala'ya tıkladıktan sonra yeni mesaja sağ tıklayıp belgeyi e-posta adresine eklemek için Yapıştır'a tıklayabilirsin.
 6. 6
  Taranmış belgenin yerini iletişim kutusunda bul ve tıkla.
 7. 7
  Open butonuna tıkla. Kullandığın e-posta uygulamasına göre bu buton Tamam ya da Ekle olarak da etiketlenebilir.
 8. 8
  Mesajı gönder.
  • Alıcı, mesajını aldığında e-posta ile gönderdiğin taranmış belgeyi görmek için ekteki dosyaya çift tıklaması ya da dokunması gerekir.

Makale Bilgisi

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Email a Scanned Document, Français: envoyer par email un document scanné, Español: enviar por correo electrónico un documento escaneado, Deutsch: Scans per Email versenden, Português: Enviar um Arquivo Digitalizado por E mail, Italiano: Inviare via Email Documenti Scannerizzati, Русский: отправить по электронной почте отсканированный документ, Bahasa Indonesia: Mengirim Dokumen Hasil Pemindaian Melalui Surel, Nederlands: Een gescand document e‐mailen, العربية: إرسال ملف عن طريق البريد الإلكتروني بعد مسحه ضوئيًا, ไทย: ส่งเอกสารที่สแกนแล้วทางอีเมล, 中文: 通过电子邮件发送扫描文件, Tiếng Việt: Gửi tài liệu được scan qua mail, हिन्दी: स्कैन डॉक्यूमेंट ईमेल करें (Email a scanned Document), 日本語: スキャンした文書をメールで送信する, 한국어: 스캔한 문서를 이메일로 전송하는 방법

Bu sayfaya 365 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?