Yönlendirici (router), bilgisayarlar ve akıllı telefonlar gibi birden çok cihazı bir ağa bağlayan bir cihazdır. Yakın zamanda yeni bir TP-Link yönlendirici satın aldıysan bilgisayarındaki bir internet tarayıcısı ile erişebileceğin kullanıcı arayüzünü kullanarak Hızlı Kurulum seçeneğiyle yönlendiriciyi kolayca yapılandırabilirsin. İhtiyacın olan tüm bilgilere sahip değilsen temel kurulumu kullanarak kablosuz ağını kurmayı deneyebilirsin. Yönlendiricinde ebeveyn denetimlerini ayarlamak ve belirli bir cihaza port yönlendirme atamak için internet tabanlı arayüzü de kullanabilirsin. Bu wikiHow makalesi, bir TP-Link modemi nasıl yapılandıracağını öğretir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 5:
Modemi Kurmak

 1. 1
  Modemi kapat. Ayrı bir modemin varsa kapatmak için modemin fişini çektiğinden emin ol. Modemin güç kaynağı varsa onu da çıkardığından emin ol.
 2. 2
  Yönlendiriciyi internete bağla. Bunu yapmak için bir ethernet kablosuna ihtiyacın olacak. Yönlendiriciyi internete bağlamak için aşağıdaki adımlardan birini kullan.
  • Yönlendiricide yerleşik bir modem varsa internet servis sağlayıcından gelen internet kablosunu yönlendiricinin arkasındaki "WAN" veya "İnternet" girişine tak.
  • Ayrı bir modemin varsa evindeki internet kablosunu modemindeki "WAN" veya "İnternet" girişine tak. Sonra, modemin arkasındaki boş bir "LAN" girişine bir ethernet kablosu tak. Ethernet kablosunun diğer ucunu yönlendiricinin arkasındaki "WAN" veya "İnternet" girişine tak.
 3. 3
  Modemi prize tak. Ayrı bir modemin varsa tekrar açmak için modemi prize tak ve güç kaynağına yeniden bağla.
 4. 4
  Yönlendiriciyi prize tak. Yönlendiriciyle birlikte gelen adaptörü kullandığından emin ol. Adaptörü genellikle yönlendiricinin arkasında bulunan güç girişine tak. Ardından adaptörü bir prize tak. Yönlendirici açılmalıdır. Yönlendiricinin önündeki ışıklar sabit yandığında yönlendirici tamamen çalışır durumda olacaktır.
 5. 5
  Yönlendiriciye bir bilgisayar bağla. Bunu yapmak için başka bir ethernet kablosuna ihtiyacın olacak. Yönlendiricideki boş bir "LAN" girişine bir ethernet kablosu tak. Diğer ucunu da bilgisayarındaki ethernet girişine tak.
  • Bilgisayarında kullanılabilir bir ethernet girişi yoksa bir USB-ethernet dönüştürücü satın alabilir ve bunu herhangi bir USB girişi yoluyla ethernet kablosunu bilgisayarına bağlamak için kullanabilirsin.
  • Alternatif olarak, yönlendiricinin altında veya kullanım kılavuzunda belirtilen varsayılan SSID ve parolayı kullanarak yönlendiricine kablosuz olarak bağlanabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 5:
Hızlı Kurulumu Kullanarak Modemi Yapılandırmak

 1. 1
  Bir internet tarayıcısı aç. Google Chrome, Safari, Firefox veya Microsoft Edge dâhil olmak üzere bilgisayarındaki herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  İnternet tarayıcının üst kısmındaki adres çubuğuna varsayılan erişim adresini gir. Böylece yönlendiricinin kullanıcı arayüzü açılır. Varsayılan erişim adresini genellikle yönlendiricinin altında veya kullanım kılavuzunda bulabilirsin. Varsayılan erişim adresleri genellikle aşağıdakilerden biridir:[1]
 3. 3
  Yeni bir yönetici şifresi oluştur ve Başlayalım'a tıkla. Bu Wi-Fi şifresi değil, yönlendiriciye giriş yapmak ve gerektiğinde ayarlarda değişiklik yapmak için kullanacağın şifredir. İyi ve güçlü bir şifre en az 8 karakter uzunluğunda olmalı ve harf, sayı ve özel karakterlerin bir karışımı olmalıdır. Hatırlayabileceğin bir şifre oluşturduğundan emin ol. Şifreyi iki kez gir ve devam etmek için Başlayalım düğmesine tıkla.
 4. 4
  Hızlı Kurulum sekmesinin seçili olduğundan emin ol. Bu seçenek, yönlendiricinin kurulum sürecinde sana eşlik edecektir. Henüz seçili değilse üst kısımdaki Hızlı Kurulum sekmesine tıkla.
  • Daha eski bir TP-Link modeli kullanıyorsan soldaki menü panelinin üst kısmındaki Hızlı Kurulum seçeneğine tıkla.
 5. 5
  Zaman dilimini seç. Bulunduğun zaman dilimini seçmek için "Saat Dilimi"nin yanındaki açılır menüyü kullan. Sonra devam etmek için İleri düğmesine tıkla.
 6. 6
  İnternet bağlantı türünü seç. İnternet bağlantı türünün yanındaki seçeneğe tıkla. "Dinamik IP", "Statik IP", "PPPoE", "L2TP", "PPTP"yi seçebilirsin. Bağlantı türünün ne olduğundan emin değilsen ekranın üst kısmındaki Otomatik Algıla seçeneğine tıkla. Devam etmeye hazır olduğunuzda İleri seçeneğine tıkla.
  • "Otomatik Algıla" özelliği çok iyi çalışmayabilir. Ne tür bir internet bağlantısı kullandığından emin değilsen internet servis sağlayıcısına danış.
  • İnternet servis sağlayıcından ihtiyacın olan bilgiyi alamıyorsan temel kurulumu kullanarak internetini kurup çalıştırmayı deneyebilirsin.
 7. 7
  IP adresini ve/veya MAC bilgilerini gir. Seçtiğin internet bağlantısı türüne bağlı olarak, IP adresini, Alt ağ maskesini (genellikle "255.255.255.0"), varsayılan ağ geçidini ve birincil ve ikincil DNS'leri girmen gerekebilir. Bu bilgilerin ne olduğundan emin değilsen internet servis sağlayıcına danış. Bilgileri gir ve İleri düğmesine tıkla.
  • Bilgisayarının MAC adresini klonlamak isteyip istemediğin sorulursa internet erişiminin belirli bir MAC adresiyle sınırlı olup olmadığını öğrenmek için internet servis sağlayıcına danış. Öyle ise, o MAC adresine sahip bilgisayarı kullandığından emin ol ve bilgisayarının MAC adresini klonlama seçeneğine tıkla. Emin değilsen "Bilgisayarımın MAC Adresini Klonlama"' seçeneğine tıkla ve İleri düğmesine tıkla.
 8. 8
  Bir ağ adı (SSID) ve şifre gir. Ağ adı, insanların kablosuz ağına bağlanmaya çalıştıklarında arayacakları addır. Şifre, ağına bağlanmak için girmeleri gereken şeydir. "Ağ Adı (SSID)" alanının yanına ağ adını gir ve "Şifre" alanının yanına şifreyi gir. Ardından devam etmek için İleri düğmesine tıkla.
  • Misafirlerin ağına bağlanmasına izin vermeyi planlıyorsan başka hiçbir uygulama veya hizmet için kullanılmayan bir şifre kullandığından emin ol. Başkalarının bilmesini önemsemeyeceğin bir şifre kullan.
  • Çift bantlı bir yönlendiricin varsa hem 2,4 GHz bandı hem de 5 GHz bandı için ayrı bir ağ adı (SSID) bulman gerekecektir. 2,4 GHz bandında internet daha yavaştır ancak kapsama alanı geniştir. 5 GHz bandında internet daha hızlıdır, ancak kapsama alanı dardır. Her ikisi için de aynı şifreyi kullanabilirsin, ancak ağ adının her ikisi için de benzersiz olması gerekir.
  • İnsanların cihazlarında ağ adının görünmesini istemiyorsan "SSID'yi Gizle" seçeneğinin yanındaki kutuya tıkla. Kablosuz ağa bağlanırken ağ adını ve parolayı elle girmen gerekecektir.
  • Yönlendiricin Smart Connect'i destekliyorsa Smart Connect'i etkinleştirmek için onay kutusuna tıklayabilirsin. Bu, cihazların yönlendiriciden ne kadar uzakta olduklarına bağlı olarak 2,4 GHz ve 5 GHz bandına otomatik olarak geçiş yapmalarını sağlar.[2]
 9. 9
  Bilgileri gözden geçir ve Kaydet düğmesine tıkla. Özet sayfasında o ana kadar girdiğin tüm bilgiler görüntülenir. Sayfayı incele ve bilgilerin doğru olduğundan emin ol. Devam etmeye hazır olduğunda Kaydet düğmesine tıkla.
 10. 10
  Cihazlarını kablosuz ağa bağla ve İleri düğmesine tıkla. Sonraki sayfada ağ adların ve parolaların görüntülenir. Bunları kablosuz cihazlarını ağa bağlamak için kullan. Devam etmeye hazır olduğunda İleri düğmesine tıkla.
 11. 11
  TP-Link kimliğinle oturum aç. Bir TP-Link kimliğin varsa TP-Link kimliğinle ilişkili e-posta ve şifreyi gir ve bulut hizmetlerine bağlanmak ve yönlendiricini kaydetmek için Giriş Yap düğmesine tıkla. TP-Link kimliğin yoksa Şimdi Kaydol düğmesine tıklayıp bir e-posta adresi girebilir, bir şifre oluşturabilir ve bir TP-Link kimliğini oluşturmak için şartlar ve koşulları kabul edebilirsin. Bu adımı atlamak için Daha Sonra Giriş Yap seçeneğine de tıklayabilirsin.
 12. 12
  Bitir düğmesine tıkla. Tebrikler! TP-Link yönlendiricini kurmuş oldun.[3]
 13. 13
  Yönlendiricinin ürün yazılımını güncelle. Yönlendiricinin kurulumunu bitirdikten sonra, yönlendiricinin ürün yazılımını güncellemek iyi bir fikirdir. Yönlendiricinin güncellenmesi birkaç dakika sürebilir. Güncelleme bittikten sonra yönlendirici otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Yönlendiricinin ürün yazılımını güncellemek için aşağıdaki adımları takip et:
  • Bir internet tarayıcısına varsayılan erişim adresini gir.
  • Yönetici şifresini kullanarak oturum aç.
  • Sağ üst köşeden Güncelle’ye tıkla.
  • Bir güncelleme varsa "Çevrimiçi Yükseltme"nin altındaki Yükselt seçeneğine tıkla.
  • Onaylamak için Evet’e tıkla.
  • Güncellemenin tamamlanmasını bekle.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 5:
Temel Kurulumu Kullanarak Modemi Yapılandırmak

 1. 1
  Bir internet tarayıcısı aç. Google Chrome, Safari, Firefox veya Microsoft Edge dâhil olmak üzere bilgisayarındaki herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin.
 2. 2
  İnternet tarayıcının üst kısmındaki adres çubuğuna varsayılan erişim adresini gir. Böylece yönlendiricinin kullanıcı arayüzü açılır. Varsayılan erişim adresini genellikle yönlendiricinin altında veya kullanım kılavuzunda bulabilirsin. Varsayılan erişim adresleri genellikle aşağıdakilerden biridir:
 3. 3
  Yeni bir yönetici şifresi oluştur ve Başlayalım'a tıkla. Bu Wi-Fi şifresi değil, yönlendiriciye giriş yapmak ve gerek olduğunda ayarlarda değişiklik yapmak için kullanacağın şifredir. İyi ve güçlü bir şifre en az 8 karakter uzunluğunda olmalı ve harf, sayı ve özel karakterlerin bir karışımı olmalıdır. Hatırlayabileceğin bir şifre oluşturduğundan emin ol. Şifreyi iki kez gir ve devam etmek için Başlayalım düğmesine tıkla.
 4. 4
  Temel sekmesine tıkla. Bu, ekranın en üstündeki ikinci sekmedir. Burada, temel adımlarla ve gereken asgari bilgi ile yönlendiricini yapılandırabilirsin.
 5. 5
  Kablosuz menüsüne tıkla. Bu, soldaki menü panelindeki üçüncü seçenektir. Burada kablosuz ayarlarını yapılandırabilirsin.
 6. 6
  Ağ bantlarını etkinleştirmek için onay kutusuna tıkla. Çift bantlı kablosuz yönlendiricilerin çoğunda, etkinleştirebileceğin ve bağlanabileceğin iki ağ bulunur. 2,4 GHz bandında internet daha yavaştır ancak kapsama alanı geniştir. 5 GHz bandında internet daha hızlıdır, ancak kapsama alanı dardır. Etkinleştirmek istediğin ağların yanındaki onay kutusuna tıkla. Her iki ağı aynı anda etkinleştirebilirsin.
 7. 7
  Ağlar için ağ adını (SSID) ve şifreyi gir. Ağ adı, insanların kablosuz ağına bağlanmaya çalışırken arayacakları addır. Şifre, ağına bağlanmak için girmeleri gereken şeydir. Hem 2,4 GHz ağ hem de 5 GHz ağ için benzersiz bir ağ adı girmen gerekir. Ancak, ikisi için de aynı şifreyi kullanabilirsin.
  • Ağına misafirlerin bağlanmasına izin vermeyi planlıyorsan başka hiçbir uygulama veya hizmet için kullanılmayan bir şifre kullandığından emin ol. Başkalarının bilmesini önemsemeyeceğin bir şifre kullan.
  • Daha eski bir TP-Link modeli kullanıyorsan her iki ağ bandını da yapılandırmak için soldaki menüden Kablosuz 2.4 GHz ve Kablosuz 5 GHz seçeneğine tıklaman gerekecektir.
  • İnsanlar bir kablosuz ağı ararken cihazlarında senin ağının adını görmelerini istemiyorsan "SSID'yi Gizle" seçeneğinin yanındaki kutuya tıkla. Kablosuz ağa bağlanırken ağ adını ve parolayı elle girmen gerekecektir.
 8. 8
  Kaydet'e tıkla. Bu düğme, sağ alt köşedeki mavi düğmedir. Böylece ağ ayarları kaydedilir.
 9. 9
  İnternete yeniden bağlan. Kablosuz ağının adını ve şifresini değiştirdiğinde, bilgisayarın ve cihazların ağ bağlantısı otomatik olarak kopacaktır. Yönlendirici ayarlarında belirlediğin ağ adını (SSID) ve şifreyi kullanarak tekrar ağa bağlan. Artık internete bağlanabiliyor olmalısın.
 10. 10
  Yönlendiricinin ürün yazılımını güncelle. Yönlendiricinin kurulumunu bitirdikten sonra, yönlendiricinin ürün yazılımını güncellemek iyi bir fikirdir. Yönlendiricinin güncellenmesi birkaç dakika sürebilir. Güncelleme bittikten sonra yönlendirici otomatik olarak yeniden başlatılacaktır. Yönlendiricinin ürün yazılımını güncellemek için aşağıdaki adımları takip et:
  • Varsayılan erişim adresini bir internet tarayıcısına gir.
  • Yönetici şifresini kullanarak oturum aç.
  • Sağ üst köşeden Güncelle’ye tıkla.
  • Bir güncelleme varsa "Çevrimiçi Yükseltme"nin altındaki Yükselt seçeneğine tıkla.
  • Onaylamak için Evet’e tıkla.
  • Güncellemenin tamamlanmasını bekle.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 5:
Ebeveyn Denetimlerini Ayarlamak

 1. 1
  Bir internet tarayıcısı aç. Google Chrome, Safari, Firefox veya Microsoft Edge dâhil olmak üzere bilgisayarındaki herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin. TP-Link yönlendiricinde ebeveyn denetimlerini yapılandırmak için internet tabanlı arayüzü kullanabilirsin. Belirli cihazlarda internet sitelerini veya anahtar kelimeleri engellemek ve ayrıca belirli cihazlarda zaman sınırları belirlemek için ebeveyn denetimlerini kullanabilirsin.
 2. 2
  İnternet tarayıcının üst kısmındaki adres çubuğuna varsayılan erişim adresini gir. Böylece yönlendiricinin kullanıcı arayüzü açılır. Varsayılan erişim adresini genellikle yönlendiricinin altında veya kullanım kılavuzunda bulabilirsin. Varsayılan erişim adresleri genellikle aşağıdakilerden biridir:
 3. 3
  Yönetici şifresiyle oturum aç ve Giriş'e tıkla. Bu, ilk yönlendirici kurulumu sırasında kullanıcı arabirimini ilk açtığında belirlediğin şifredir. Yönetici şifresini gir ve Giriş düğmesine tıkla.
  • Henüz bir yönetici şifresi belirlemediysen yeni bir şifre gir ve Başlayalım düğmesine tıkla. Sonra Hızlı Kurulum seçeneğine tıkla ve ilk kurulum işlemlerini tamamla.
 4. 4
  Temel sekmesine tıkla. Bu, ekranın en üstündeki ikinci sekmedir. Burada, temel adımlarla ve gereken asgari bilgi ile yönlendiricini yapılandırabilirsin.
 5. 5
  Ebeveyn Denetimleri’ne tıkla. Bu, soldaki menüde yer alan beşinci seçenektir. Simgesi bir yetişkin ve küçük bir çocuk şeklindedir.
 6. 6
 7. 7
  Profile bir isim ver. "İsim" kutusuna ebeveyn denetimi profilinin adını gir.
 8. 8
  Ebeveyn kontrollerinin uygulanacağı bir cihaz seç. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları takip et:
  • "Cihazlar"ın altındaki büyük artı (+) simgesine tıkla.
  • Ayarları uygulamak istediğin cihaz(lar)ın yanındaki onay kutusunu tıkla.
  • Sağ alt köşedeki Kaydet’e tıkla.
 9. 9
  İleri düğmesine tıkla. "Cihazlar" altında listelenen cihazlar doğruysa devam etmek için sağ alt köşedeki İleri düğmesine tıkla.
 10. 10
  Engellemek istediğin içerik için bir anahtar kelime gir ve Ekle'ye tıkla. Bir anahtar kelime girerek bu anahtar kelimeyi içeren herhangi bir internet sitesindeki içeriği engelleyebilir veya belirli bir internet sitesinin veya uygulamanın adını girebilirsin.
  • Engellemek için istediğin kadar anahtar kelime veya internet sitesi ekleyebilirsin.
 11. 11
  İleri’ye tıkla. Engellemek istediğin tüm anahtar kelimeleri girdikten sonra devam etmek için İleri düğmesine tıkla.
 12. 12
  Günlük bir zaman sınırı belirle. Bunu yapmak için, "Süre Sınırları"nın altındaki Etkinleştir seçeneğinin yanındaki onay kutusuna tıkla. Sonra, cihazın her gün ne kadar süre çevrim içi olabileceğine ilişkin günlük bir süre sınırı belirlemek için kaydırma çubuğunu kullan. Hafta içi (Pzt-Cum) ve hafta sonları (Cts ve Paz) için ayrı bir günlük süre sınırı belirleyebilirsin.
 13. 13
  Bir uyku vakti sınırı belirle. Bu, uyku saatlerinde cihazdaki internet erişimini engeller. Uyku vakti sınırı belirlemek için "Uyku Vakti"nin altındaki Etkinleştir seçeneğinin yanındaki onay kutusunu tıkla. Sonra, cihazın internete erişiminin engellendiği bir zaman aralığı belirlemek için "Başlangıç:" ve "Bitiş:" seçeneklerinin yanındaki kutuları kullan (ör. "Başlangıç: 21:00, Bitiş: 06:00"). Hafta içi ve hafta sonu için ayrı bir uyku vakti belirleyebilirsin.
 14. 14
  Kaydet'e tıkla. Böylece profil kaydedilir. Farklı kısıtlamalar oluşturmak için daha fazla profil ekleyebilirsin.[4]
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 5:
Port Yönlendirmeyi Yapılandırmak

 1. 1
  Bir internet tarayıcısı aç. Google Chrome, Safari, Firefox veya Microsoft Edge dâhil olmak üzere bilgisayarındaki herhangi bir internet tarayıcısını kullanabilirsin. Eğer bir bilgisayarın veya cihazın, belirli bir porta veya harici internet adresine erişmesi gerekiyorsa yönlendiricide port yönlendirmeyi ayarlayarak cihazın doğrudan harici internete bağlanmasına izin verebilirsin. İnternet tabanlı arayüzde port yönlendirmeyi ayarlayabilirsin.
 2. 2
  İnternet tarayıcının üst kısmındaki adres çubuğuna varsayılan erişim adresini gir. Böylece yönlendiricinin kullanıcı arayüzü açılır. Varsayılan erişim adresini genellikle yönlendiricinin altında veya kullanım kılavuzunda bulabilirsin. Varsayılan erişim adresleri genellikle aşağıdakilerden biridir:
 3. 3
  Yönetici şifresiyle oturum aç ve Giriş'e tıkla. Bu, ilk yönlendirici kurulumu sırasında kullanıcı arabirimini ilk açtığında belirlediğin şifredir. Yönetici şifresini gir ve Giriş düğmesine tıkla.
  • Henüz bir yönetici şifresi belirlemediysen yeni bir şifre gir ve Başlayalım düğmesine tıkla. Sonra Hızlı Kurulum seçeneğine tıkla ve ilk kurulum işlemlerini tamamla.
 4. 4
  Gelişmiş'e tıkla. Bu, ekranın en üstündeki üçüncü sekmedir. Buradan TP-Link yönlendirici için gelişmiş yapılandırmalar yapabilirsin.
 5. 5
  Genel ve özel IP adreslerini not et. Genel IP adresin, "İnternet" başlıklı kutudaki "IP Adresi"nin yanında yazar. Özel IP adresin, "WAN" başlıklı kutudaki IP Adresi"nin yanında yazar. Her iki numarayı da yaz.
 6. 6
  "DHCP Sunucusu" sayfasını aç. Bunu yapmak için, soldaki menü panelinde seçeneğine tıklayarak ağ menüsünü genişlet. Sonra "Ağ" sekmesinin altındaki menüden DHCP Sunucusu seçeneğine tıkla.
 7. 7
  Port yönlendirmek istediğin aygıtın IP adresini ve MAC adresini not et. Bunu yapmak için "DHCP İstemci Listesi" tablosuna git. Burada, ağa bağlı tüm cihazlar listelenir. Port yönlendirmeyi uygulamak istediğin cihazı cihaz adına göre tanımla. Sonra atanan IP adresini ve MAC adresini not et.
 8. 8
 9. 9
  MAC adresini ve IP adresini gir ve Kaydet’e tıkla. MAC adresini MAC Adresi bölümüne gir veya kopyalayıp yapıştır. Sonra, IP adresini IP Adresi kısmına gir. İstersen bir açıklama gir. Sonra Kaydet düğmesine tıkla. Bu, yönlendiricinin bu IP adresini her zaman o cihaza atamasını sağlar.
 10. 10
  Sanal Sunucu sayfasını aç. Bunu yapmak için sayfayı aşağı kaydır ve soldaki menü panelinde NAT Yönlendirme seçeneğine tıkla. Sonra Sanal Sunucu seçeneğine tıkla.
 11. 11
 12. 12
  Hizmet türünü seç. Hizmetler arasında HTTP, FTP, DNS, Gopher, NNTP vb. yer alır. Bir hizmet türü seçmek için "Hizmet Türü"nün yanındaki Mevcut Hizmetleri Görüntüle seçeneğine tıkla. Sonra seçmek istediğin hizmet türünün yanındaki Seç düğmesine tıkla. Bu hizmet türü için port numarası otomatik olarak doldurulacaktır.
  • Bağlandığın hizmet, otomatik doldurulandan farklı bir port kullanıyorsa doğru port numarasını bulmak için o hizmete başvurman gerekir.
 13. 13
  Aygıtın IP adresini gir ve Kaydet düğmesine tıkla. "Dâhili IP adresi" bölümüne cihaza daha önce atadığın IP adresini gir. İşin bittiğinde sağ alt köşedeki Kaydet düğmesine tıkla. Bu, aygıtı yönlendirilen portla ilişkilendirir.
  • Ağındaki veya ağının dışındaki bir internet tarayıcısından yeni eklediğin sunucuyu ziyaret etmek için adres çubuğuna genel IP adresini, ardından iki nokta üst üste (:) ve ardından port numarasını (yani 119.139.172.01:80) gir.[5]
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 224 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam