Tüm Tweetler Nasıl Silinir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu | 15 Referans

Bu Makalede:TwitWipe Sitesini KullanmakTweetDelete Sitesini KullanmakCardigan’ı KullanmakDelete All Tweets Sitesini Kullanmak

Takipçilerini kaybetmeden Twitter hesabında yeni bir başlangıç yapabilirsin. TwitWipe, Cardigan, TweetDelete ve Delete All Tweets gibi web tabanlı araçlar, Twitter hesabındaki son 3.200 tweeti senden hiçbir ücret talep etmeden kalıcı olarak silebiliyor. Tweetler silindikten sonra, güvenlik nedenleriyle bu araçların Twitter hesabına erişimini iptal edebilirsin.

1
TwitWipe Sitesini Kullanmak

 1. 1
  http://www.twitwipe.com sitesine gir. TwitWipe tüm tweetlerini bir çırpıda silen ücretsiz bir hizmettir.[1]
  • TwitWipe sadece son 3.200 tweetine müdahale edebiliyor. Eğer tweetlerin bu rakamdan daha fazla ise, geri kalan tweetleri kendin silmen gerekecek.
 2. 2
  Get Started (Başla) düğmesine tıkla.
 3. 3
  Güvenlik kodunu gir. Bu servisi kullanmadan önce, sayfanın sağ alt köşesindeki güvenlik kodunu yazman gerekecek.[2]
  • Güvenlik kod penceresindeki talimatları takip et.
  • Metin kutusuna kodu gir.
  • Proceed (İlerle) düğmesine tıkla.
 4. 4
  Uygulamaya İzin Ver düğmesine tıkla. Eğer Twitter’da henüz oturum açmadıysan, bu ekrandan giriş yapabilirsin.
 5. 5
  Onaylamak için Yes (Evet) düğmesine tıkla. Unutma, bu kalıcıdır! Bu düğme, sayfanın solunda, Twitter adının hemen altındaki bu kırmızı düğmedir.
  • Bu işlem tweet sayısına bağlı olarak dakikalar, saatler veya günler sürebilir. Yeşil çubuk ilerlemeyi gösterir.
  • TwitWipe tweetlerini silmeyi bitirdiğinde, “Looks like you’re all done!” (Görünüşe göre senin iş tamam!) yazan bir mesaj göreceksin.
 6. 6
  Sign Out (Çıkış Yap) düğmesine tıkla. Böylece Twitter hesabın TwitWipe uygulamasından çıkmış olacak.
 7. 7
  https://twitter.com/settings/applications adresine git. Burada hesabına erişimi olan uygulamaları göreceksin.[3]
 8. 8
  TwitWipe’ın yanındaki Erişimi kaldır düğmesine tıkla. Böylece Twitter ile TwitWipe arasındaki bağlantıyı kaldırmış olacaksın.

2
TweetDelete Sitesini Kullanmak

 1. 1
  http://www.tweetdelete.net sitesine git. TweetDelete Twitter hesabındaki tüm tweetleri silebilen ücretsiz bir hizmettir.[4]
  • Twitter sınırlamaları nedeniyle, TweetDelete sadece son 3.200 tweeti silebilir.[5]
 2. 2
  Şartları kabul etmek için kutuyu işaretle. Kabul etmeden önce şartları okumak istersen, TweetDelete terms bağlantısına tıkla.
 3. 3
  Sign in with Twitter (Twitter ile giriş yap) düğmesine tıkla.
  • Eğer Twitter’da henüz oturum açmadıysan, şimdi giriş yapman belirtilecek.
 4. 4
  Uygulamaya İzin Ver düğmesine tıkla.
 5. 5
  Açılır menüden bir zaman aralığı seç. Buradan zamanlarına göre hangi tweetleri sileceğini seçebilirsin. Bir haftadan bir yıla kadar bir zaman aralığında seçim yapabilirsin.[6]
 6. 6
  “Delete all my existing tweets” (Mevcut tüm tweetlerimi sil) kutusunu işaretle.
 7. 7
  “Post to my feed” kutusundaki işareti kaldır. Aksi taktirde TweetDelete senin adına bu servisi kullandığına dair bir tweet gönderir.[7]
  • TweetDelete hesabını Twitter üzerinde takip etmek istemiyorsan, “Follow @Tweet_Delete for future updates” kutusundaki işareti kaldır.
 8. 8
  Activate TweetDelete (TweetDelete'i etkinleştir) düğmesine tıkla. TweetDelete şimdi seçilen zaman aralığındaki tüm tweetleri silecek.
 9. 9
  https://twitter.com/settings/applications adresine git. Burada hesabına erişimi olan uygulamaları göreceksin.
 10. 10
  TweetDelete’nin yanındaki Erişimi kaldır düğmesine tıkla. Böylece Twitter ile TweetDelete arasındaki bağlantıyı kaldırmış olacaksın.[8]

3
Cardigan’ı Kullanmak

 1. 1
  https://www.gocardigan.com adresine git. Cardigan Twitter hesabındaki tüm tweetlerini silen ücretsiz ve güvenilir açık kaynak kodlu bir hizmettir.[9]
  • Cardigan, diğer tüm Twitter silme uygulamaları gibi, sadece son 3.200 tweeti yönetebiliyor.[10] Lakin, Cardigan'a kalan tweetler için de erişim sağlamak mümkün.
 2. 2
  Get Started (Başla) düğmesine tıkla.
 3. 3
  Uygulamaya İzin Ver düğmesine tıkla. Eğer Twitter’da henüz oturum açmadıysan, oturum açman istenecek.
  • Düğmeye bastıktan veya giriş yaptıktan sonra, Cardigan tweetlerini almaya başlayacak. Bu süre tweetlerinin sayısına bağlı olarak birkaç dakika sürebilir.
 4. 4
  Delete All (Hepsini Sil) düğmesine tıkla. Bu düğme sayfanın en üstünde yer alır. Unutma, tweet silme işlemi geri döndürülemez.
 5. 5
  Onaylamak için Delete(Sil) düğmesine tıkla. Cardigan seni ana sayfasına yönlendirecek ama arka planda tweetlerin silinecek. Bu süre tweet sayısına bağlı olarak dakika veya birkaç saat sürebilir.
 6. 6
  https://twitter.com/settings/applications adresine git. Tweetlerin silinmesi işlemi tamamlandığında, Cardigan’ın Twitter hesabına erişimini kaldırmak iyi olur. Cardigan’ı aktif erişimi olan uygulamalar arasında görmelisin.[11]
 7. 7
  Cardigan’ın yanındaki Erişimi kaldır düğmesine tıkla. Bundan sonra artık Cardigan Twitter hesabınla bağlantılı olmayacak.

4
Delete All Tweets Sitesini Kullanmak

 1. 1
  http://www.deletealltweets.com sitesine gir. Bu ücretsiz aracı hesabındaki tüm tweetleri silmek için kullanabilirsin. Diğer araçlar gibi, Delete All Tweets de hesabındaki sadece son 3.200 tweetine erişebiliyor.
  • Bu aracı sadece eğer tüm tweetlerini silmek istediğinden eminsen kullan. İşlem araca erişim verir vermez başlar ve bunu durdurmana imkanın da olmaz.
  • Bu araç otomatik tweet göndererek hizmetlerinin reklamını yapacaktır. Bu tweeti nasıl sileceğini öğrenmek için bu metoda devam et.
 2. 2
  Sign in with Twitter (Twitter ile giriş yap) düğmesine tıkla.
 3. 3
  Uygulamaya izin ver düğmesine tıkla. Bu düğmeye tıkladığın anda, tweetlerin arka planda silinmeye başlayacak.
  • Eğer Twitter oturumun açık değilse, giriş yapma penceresini göreceksin. Twitter hesabınla giriş yap.
 4. 4
  Aracın ilerlemesini takip et. “Welcome [Twitter adın]!” yazan kutuda, “tweets deleted so far” (şu ana kadar silinen tweetler) sayacını göreceksin. Araç çalıştıkça sayının arttığını göreceksin.[12]
  • Tweet miktarına bağlı olarak, bu işlem birkaç dakikadan birkaç saate kadar sürebilir.
  • Bu metoda devam etmeden önce tüm tweetlerin silinene kadar bekle.
 5. 5
  https://twitter.com/settings/applications adresine git. Burada halihazırda hesabına erişimi olan uygulamaları göreceksin[13]
 6. 6
  DeleteAllTweets’in yanındaki Erişimi kaldır düğmesine tıkla. Bundan sonra artık DeleteAllTweets Twitter hesabınla bağlantılı olmayacak.
 7. 7
  Anasayfa düğmesine tıkla. Bu düğme sayfanın sol en üst köşesindedir.
 8. 8
  “DeleteAllTweets.com” tweetinin sağ üst tarafındaki aşağı yönlü oka tıkla. Tweet menüsünü göreceksin.[14]
 9. 9
  Tweeti Sil seçeneğini seç.
 10. 10
  Onaylamak için Sil düğmesine tıkla. Otomatik tweet silinmiş oldu.
 11. 11
  Sayfanın sağ üst köşesindeki profil resmine tıkla.
 12. 12
  Ayarlar ve gizlilik seçeneğine tıkla.
 13. 13
  Tarayıcından https://twitter.com/settings/applications adresine git. Tweetlerinin silinmesi bittiğinde, Delete All Tweets’in Twitter hesabına erişimini kaldır. Uygulamayı bu listede göreceksin.[15]
 14. 14
  DeleteAllTweets’in yanındaki Erişimi Kaldır düğmesine tıkla. Bundan sonra artık DeleteAllTweets Twitter hesabınla bağlantılı olmayacak.

İpuçları

 • Bir uygulamaya erişim izni verirken, izinlerini kontrol etmeyi unutma. Bazı uygulamalar tweetleri haftalık veya aylık olarak silmeye devam edebiliyorlar.
 • Bir kez tweetler silinirse, temelli gitmişlerdir demektir. Bir şeyi silmeden önce yedeğini indir.
 • Tweetlerini manuel olarak da silebilirsin.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Delete All Tweets, Deutsch: Alle Tweets löschen, Português: Apagar Todos os Tweets, Italiano: Cancellare Tutti i Tweet, Русский: удалить все сообщения в Twitter, Español: eliminar todos tus tweets, Français: effacer tous vos tweets, 中文: 删除所有推文, Bahasa Indonesia: Menghapus Semua Tweet, Nederlands: Al je tweets verwijderen, العربية: حذف جميع التغريدات, ไทย: ลบ Tweets ทั้งหมด, 日本語: ツイートを全て削除する, Tiếng Việt: Xóa toàn bộ tweet, 한국어: 트윗 전부 지우는 방법, हिन्दी: सारे ट्वीट डिलीट करें (Delete All Tweets)

Bu sayfaya 1.942 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?