Bu wikiHow makalesi, Steam hesabına nasıl arkadaş ekleyeceğini öğretmektedir. En az 5 dolar tutarına karşılık gelecek alışveriş yapmadıysan ya da hesabına 5 dolar eklemediysen, Steam’de arkadaş ekleyemezsin.

Yöntem 1 / 2:
Mobilde

 1. 1
  Steam’i aç. Programı Steam amblemine sahip koyu mavi uygulamaya basarak başlatabilirsin. Steam’e daha önceden giriş yaptıysan, bu uygulamayı açtığında program seni en son açtığın sayfaya yönlendirecektir.
  • Giriş yapmadıysan, kullanıcı adını ve şifreni gir, sonra da Giriş Yap seçeneğine dokun.
  • Türk Lirası olarak en az 5 dolarlık bir harcama yapmadıysan (ya da Steam hesabındaki cüzdana 5 dolar eklemediysen), arkadaş ekleyemezsin.
  • Giriş yaptıktan sonra, senden kimliğini doğrulaman istenebilir. Steam’de kullandığın e-postana gönderilecek kodu girerek, kimliğini doğrulayabilirsin. Kimliğini doğrulaman gerekiyorsa, Steam’deki e-posta adresini kullan, "Steam Support" (Steam Destek) tarafından gönderilen e-postayı ara, sonra bu e-postayı aç ve "Here is the Steam Guard code you need to login to account [your account name]:" ("Hesaba giriş yapmak için gereken Steam Guard kodu [hesap ismin]:") cümlesinin altındaki 5 karakter uzunluğundaki kodu gir.
 2. 2
  Şu simgeye dokun: . Bu seçenek, ekranın sol üst köşesinde yer almaktadır.
 3. 3

  Arkadaşlar adlı seçeneğe dokun. Bu seçeneği ekranın sol köşesinde bulabilirsin.

  • Android kullanıyorsan, Sohbet seçeneğine dokun.
 4. 4
  Arama çubuğunu aç. Arama çubuğunu kullanmak için ya ekranı aşağıya doğru kaydır (iPhone) ya da ekranın sağ üst köşesindeki büyüteç simgesine dokun (Android).
 5. 5
  Bir arkadaşın ya da grubun ismini yaz. Yazdığın sırada, arama çubuğunun altındaki bölümde kullanıcı isimleri ortaya çıkacak.
  • iPhone kullanıyorsan, arama çubuğunun altındaki Tüm Oyuncular adlı sekmeye dokunman gerekiyor.
  • Android kullanıyorsan, arama çubuğunun altındaki Tüm Oyuncuları Ara adlı sekmeye dokunman gerekiyor.
 6. 6
  Arkadaşın olmasını istediğin kullanıcı ismine dokun. Kullanıcı ismini doğru yazdıysan, yazma işlemini bitirdiğinde bu isim arama çubuğunun altında gözükecektir.
  • Android’te kullanıcı ismine iki kez dokunman gerekiyor: Arama çubuğunun altındayken bir kez ve sonraki sayfada da bir kez daha.
 7. 7

  Arkadaş Ekle adlı seçeneğe dokun. Bu seçeneği, eklemek istediğin kişinin profil resminin altında bulabilirsin. Dokunma işlemini bitirdiğinde, bu kullanıcı Steam’deki Arkadaş listene eklenecektir. Ancak gönderdiğin arkadaş isteğinin eklediğin kişi tarafından kabul edilmesi gerekiyorsa, bir süre beklemen gerekebilir.

  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Masaüstünde

 1. 1
  Steam’in web sitesine git. Steam’i şu adreste bulabilirsin: http://store.steampowered.com/. Kullanacağın bu adres seni direkt olarak Steam’deki ana sayfana yönlendirecektir.
  • Türk Lirası olarak en az 5 dolarlık bir harcama yapmadıysan (ya da Steam hesabındaki cüzdana 5 dolar eklemediysen), arkadaş ekleyemezsin.
 2. 2
  Kendi kullanıcı isminin yer aldığı bölüme git. Bilgisayarında Steam’e giriş yaptıysan, kullanıcı ismini sayfanın üstünde göreceksin.
  • Steam’e giriş yapmadıysan, önce web sayfasının sağ üst köşesinde yer alan giriş seçeneğine tıkla ve sonra da Steam’de kullandığın e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3

  ARKADAŞLAR adlı seçeneğe tıkla. Bu seçeneği kullanıcı isminin altındaki açılan menüde bulabilirsin. Bu bölüm seni profilindeki Arkadaşlar sayfasına götürecek.

 4. 4

  +ARKADAŞ EKLE adlı seçeneğe tıkla. Bu düğmeyi, sayfanın sağ tarafında görebilirsin.

 5. 5
  Bir arkadaşın ya da grubun ismini yaz. Yazdığın sırada, arama çubuğunun altındaki bölümde kullanıcı isimleri ortaya çıkacak.
  • Arama çubuğunun altında yer alan Kişiler ya da Gruplar seçeneğine tıklayarak, aramanın kapsamını daraltabilirsin.
 6. 6

  ARKADAŞ OLARAK EKLE adlı seçeneğe tıkla. Bu düğme, eklemek istediğin kullanıcının sahip olduğu ismin sağ tarafında yer almaktadır. Buraya tıkladığında, eklediğin kullanıcı profilindeki Arkadaşlar adlı sayfanda gözükecektir.

  • Gönderdiğin arkadaşlık isteğinin diğer kişi tarafından kabul edilmesi için bir süre beklemen gerekebilir. Bu yüzden de eklediğin kişi, hesabındaki arkadaş listende hemen gözükmeyebilir.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlığı yapıldı tarafından
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 10.395 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Hobi ve Beceriler
Bu sayfaya 10.395 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam