Spotify Premium Nasıl Ücretsiz Kullanılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Masaüstü Bilgisayardan Ücretsiz Premium Denemesi EdinmekAndroid Telefondan Ücretsiz Premium Denemesi EdinmekHerhangi Bir Ücret Fatura Edilmeden Premium’u İptal Etmek

Bu wikiHow makalesi ile Spotify Premium’un 30 günlük ücretsiz deneme süresinden nasıl faydalanacağını ve hiçbir ücret ödemeden Premium aboneliğini nasıl iptal edebileceğini öğrenebilirsin. Spotify’ı üyelik ücreti ödemeden ücretsiz kullanmanın herhangi bir yolu yoktur. Spotify’a ücret ödeyerek abone olmayı düşünmek için ücretsiz deneme süresince yeteri kadar zamanın olacak. Spotify Premium ücretsiz denemesini kullanmak için daha önce ücretsiz Premium üyelik için kullanmadığın bir Spotify hesabı oluşturman gerekir. Ayrıca Spotify'ın masaüstü bilgisayar programından ya da iPhone uygulamasından Premium üyeliğe kaydolamazsın.

1
Masaüstü Bilgisayardan Ücretsiz Premium Denemesi Edinmek

 1. 1
  Spotify’ı aç. İnternet tarayıcında https://www.spotify.com/premium/ adresine git. Spotif Premium sayfası açılır.
 2. 2
  Ardından ÜCRETSİZ DENEMEYE BAŞLA seçeneğine tıkla. Bu, Spotify sayfasının orta kısmındaki yeşil butondur.
 3. 3
  Ekran gelince hesap bilgilerini gir. Spotify’ın İnternet sitesine daha önce giriş yapmadıysan e-posta adresini ve şifreni girip devam etmeden önce OTURUM AÇ seçeneğine tıklaman gerekir.
  • Eğer daha önce giriş yaptıysan bu adımı geçebilirsin.
  • Hesabın yoksa sayfanın alt tarafındaki Kaydol seçeneğine tıklayıp yeni bir Spotify hesabı oluşturmak için formu doldurmalısın. Bunu yaptıktan sonra Spotify Premium sayfasına dönmen gerekir.
 4. 4
  Ödeme bilgilerini gir. İlk ay için aylık ücret olan 13,99 TL’yi ödemeyeceksin ama yine de ödeme sayfasında kart üzerindeki adı, soyadı, kart numarasını, son geçerlilik tarihini ve güvenlik kodunu girmen gerekecek.
  • Spotify Premium artık PayPal ile ödeme kabul etmiyor, dolayısıyla bu adımı tamamlamak için kredi kartına ya da banka kartına ihtiyacın olacak.
 5. 5
  Ardından 30 GÜNLÜK DENEMEMİ BAŞLAT seçeneğine tıkla. Bu, ödeme bilgileri bölümünün alt tarafındaki yeşil butondur. Tıkladığında Premium aboneliğin hemen başlayacaktır. Spotify Premium’un özelliklerine 30 gün boyunca ücretsiz bir şekilde erişebilirsin. 30 günlük süre sonunda üyeliğini iptal edene kadar aylık 13,99 TL ödemen gerekecek.
  • Aboneliği, abonelik yenilenmeden bir gün önce ya da daha erken bir zamanda iptal edersen bir sonraki ay için sana hiçbir ücret fatura edilmez.
 6. 6
  İstersen ücretsiz denemeni uzatabilirsin. Spotify Premium’u sonsuza dek ücretsiz kullanmanın bir yolu olmasa da farklı bir e-posta adresi (ya da Facebook hesabı) kullanarak her zaman yeni bir Spotify hesabı oluşturabilirsin ve sana bir ücret fatura edilmeden aboneliği iptal edebilirsin. Bu yöntem biraz zahmetli olsa da Spotify Premium’u her ay 13,99 TL ödemeden kullanmaya devam etmeni sağlayacaktır.

2
Android Telefondan Ücretsiz Premium Denemesi Edinmek

 1. 1
  Spotify’ı aç. Simgesi yeşil arka plan üzerinde siyah, eğik çizgiler olan Spotify uygulamasına dokun. Daha önce hesabına giriş yaptıysan Spotify giriş sayfası açılır.
  • Spotify hesabına daha önce giriş yapmadıysan OTURUM AÇ seçeneğine dokunup e-posta adresini ve şifreni gir, ardından OTURUM AÇ seçeneğine dokun.
  • iPhone, iPad ya da iPod kullanarak Spotify Premium ücretsiz denemesi için kaydolamazsın.
 2. 2
  Daha sonra Kitaplığın seçeneğine dokun. Bu, ekranın alt sağ köşesindedir.
 3. 3
  Ayarlar menüsünü aç. Ekranın üst sağ köşesindeki dişli çark şeklindeki simgeye dokun. Tıkladığında Ayarlar menüsü açılır.
 4. 4
  Ardından PREMIUM’A GEÇ seçeneğine dokun. Bu büyük buton ekranın üst tarafına yakın bir yerde bulunur.
 5. 5
  Daha sonra PREMIUM’U EDİN seçeneğine dokun. Bu, "Abone ol ve 30 gün ücretsiz dene" başlığının altında, ekranın üst tarafına yakın bir yerde bulunur. Dokunduğunda ödeme sayfası açılır.
 6. 6
  Kredi kartın ya da banka kartın olduğuna emin ol. Spotify artık PayPal ile ödeme yapılmasına izin vermiyor, dolayısıyla Premium’a kaydolmak için ödeme yapabileceğin bir kredi kartın ya da banka kartın olması gerekir.
 7. 7
  Posta kodunu gir. "Posta kodunu giriniz" metin alanına fatura adresinde yazan posta kodunu gir.
  • Bu, mevcut posta kodundan farklı olabilir.
 8. 8
  Ardından DEVAM ET seçeneğine dokun. Bu, ekranın alt tarafındaki yeşil butondur.
 9. 9
  Ödeme bilgilerini gir. İşaretli alanlara kart numarasını, kart üzerinde yazan adı, soyadı, kartın son geçerlilik tarihini ve güvenlik kodunu yaz.
 10. 10
  Daha sonra DEVAM ET seçeneğine dokun. Bu, ekranın alt tarafındadır. Dokunduğunda hemen 30 günlük ücretsiz Premium denemesi için kaydolursun. Bu noktadan sonra Spotify sana aboneliği iptal edene kadar aylık 13,99 TL fatura edecektir.
  • Aboneliği, abonelik yenilenmeden bir gün önce ya da daha erken bir zamanda iptal edersen bir sonraki ay için sana hiçbir ücret fatura edilmez.

3
Herhangi Bir Ücret Fatura Edilmeden Premium’u İptal Etmek

 1. 1
  Spotify’ı aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.spotify.com/ adresine git. Daha önce giriş yaptıysan varsayılan Spotify gösterge paneli sayfası açılır.
  • Tarayıcın giriş bilgilerini hatırlamıyorsa sayfanın üst sağ tarafından Oturum Aç seçeneğine tıklayıp Spotify hesabına ait e-postanı ve şifreni girerek OTURUM AÇ seçeneğine tıklayabilirsin.
  • Premium deneme süren bitince herhangi bir ücret fatura edilmemesi için Premium’a kaydolduktan sonra 30 gün içinde Spotify Premium aboneliğini iptal etmelisin. 30 günlük deneme hesabına erişimi kaybetmeden herhangi bir zamanda aboneliğini iptal edebilirsin.
 2. 2
  Daha sonra Profil seçeneğine tıkla. Bu seçenek, sayfanın üst sağ tarafındadır. Tıkladığında bir açılır menü belirir.
 3. 3
  Ardından Hesap seçeneğine tıkla. Bu, açılır menüdedir. Tıkladığında Spotify hesap sayfan açılır.
 4. 4
  Açılan sayfada PLANI YÖNET seçeneğine tıkla. Bu seçenek, sayfanın sağ tarafındaki "Spotify Premium" başlığının altındaki siyah butondur.
  • Bu seçeneği göremiyorsan öncelikle sayfanın üst sol tarafındaki Hesap genel görünümü sekmesine tıklayarak doğru sayfada olduğundan emin ol.
 5. 5
  Ardından DEĞİŞTİR VEYA İPTAL ET seçeneğine tıkla. Bu yeşil buton, sayfanın orta kısmına yakın bir yerdedir.
 6. 6
  Daha sonra PREMIUM’U İPTAL ET seçeneğine tıkla. Bu, "Planları değiştir" başlığının hemen altında, sayfanın sağ tarafındaki gri butondur.
 7. 7
  Açılan sayfada EVET, İPTAL ET seçeneğine tıkla. Bu buton, sayfanın üst tarafına yakın bir yerdedir. Tıkladığında, Spotify Premium ücretsiz denemen 30 günlük süre dolunca sona erecektir. Böylece sana hiçbir ücret fatura edilmeyecektir.
  • Spotify Premium ücretsiz denemeni, hesabını oluşturduktan hemen sonra da iptal edebilirsin. Premium’u her durumda 30 gün boyunca ücretsiz kullanabileceksin.

İpuçları

 • Spotify’ın masaüstü bilgisayar uygulamasında "HESABI YÜKSELT" bölümü vardır ancak buna tıkladığında Spotify Premium İnternet sayfası açılır.
 • Ücretsiz Premium deneme hesabın hangi platformdan Spotify hesabına girersen o platformda açılacaktır. Bunlara cep telefonları, konsollar, akıllı televizyonlar ve diğer bilgisayarlar dâhildir.

Uyarılar

 • Kart bilgilerini girerken güvenli bir İnternet bağlantısı kullandığından emin ol.
 • Yasa dışı olmasına rağmen sınırsız süreli ücretsiz Spotify Premium hesabı vadeden herhangi bir İnternet sitesi ya da İnternet servisi büyük ihtimalle dolandırıcılık sitesidir ya da bilgisayarına kötü amaçlı yazılım indirme girişiminde bulunuyordur.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Get a Free Trial of Spotify Premium, Italiano: Registrarsi a Spotify Premium per una Prova Gratuita di 30 Giorni, Español: conseguir una prueba gratuita de 30 días de Spotify Premium, Português: Conseguir 30 Dias de Trial Gratuitos no Spotify Premium, Français: obtenir 30 jours d'essai gratuit de Spotify Premium, 中文: 免费获得为期一个月的Spotify高级会员的试用权, Bahasa Indonesia: Mendapatkan 30 Hari Percobaan Gratis di Spotify Premium, Nederlands: Spotify Premium 30 dagen uitproberen, 日本語: Spotify Premiumを無料で使う, ไทย: ใช้ Spotify Premium ฟรี, العربية: الحصول على حساب تجريبي مجاني على سبوتيفاي, Tiếng Việt: Dùng thử miễn phí Spotify Premium

Bu sayfaya 17.691 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?