Bu wikiHow makalesi ile Spotify Premium’un 30 günlük ücretsiz deneme süresinden nasıl faydalanacağını ve hiçbir ücret ödemeden Premium aboneliğini nasıl iptal edebileceğini öğrenebilirsin. Spotify’ı üyelik ücreti ödemeden ücretsiz kullanmanın herhangi bir yolu yoktur. Spotify’a ücret ödeyerek abone olmayı düşünmek için ücretsiz deneme süresince yeteri kadar zamanın olacak. Spotify Premium ücretsiz denemesini kullanmak için daha önce ücretsiz Premium üyelik için kullanmadığın bir Spotify hesabı oluşturman gerekir. Ayrıca Spotify'ın masaüstü bilgisayar programından ya da iPhone uygulamasından Premium üyeliğe kaydolamazsın.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Masaüstü Bilgisayardan Ücretsiz Premium Denemesi Edinmek

 1. 1
  Spotify’ı aç. İnternet tarayıcında https://www.spotify.com/premium/ adresine git. Spotif Premium sayfası açılır.
 2. 2
  Ardından ÜCRETSİZ DENEMEYE BAŞLA seçeneğine tıkla. Bu, Spotify sayfasının orta kısmındaki yeşil butondur.
 3. 3
  Ekran gelince hesap bilgilerini gir. Spotify’ın İnternet sitesine daha önce giriş yapmadıysan e-posta adresini ve şifreni girip devam etmeden önce OTURUM AÇ seçeneğine tıklaman gerekir.
  • Eğer daha önce giriş yaptıysan bu adımı geçebilirsin.
  • Hesabın yoksa sayfanın alt tarafındaki Kaydol seçeneğine tıklayıp yeni bir Spotify hesabı oluşturmak için formu doldurmalısın. Bunu yaptıktan sonra Spotify Premium sayfasına dönmen gerekir.
 4. 4
  Ödeme bilgilerini gir. İlk ay için aylık ücret olan 13,99 TL’yi ödemeyeceksin ama yine de ödeme sayfasında kart üzerindeki adı, soyadı, kart numarasını, son geçerlilik tarihini ve güvenlik kodunu girmen gerekecek.
  • Spotify Premium artık PayPal ile ödeme kabul etmiyor, dolayısıyla bu adımı tamamlamak için kredi kartına ya da banka kartına ihtiyacın olacak.
 5. 5
  Ardından 30 GÜNLÜK DENEMEMİ BAŞLAT seçeneğine tıkla. Bu, ödeme bilgileri bölümünün alt tarafındaki yeşil butondur. Tıkladığında Premium aboneliğin hemen başlayacaktır. Spotify Premium’un özelliklerine 30 gün boyunca ücretsiz bir şekilde erişebilirsin. 30 günlük süre sonunda üyeliğini iptal edene kadar aylık 13,99 TL ödemen gerekecek.
  • Aboneliği, abonelik yenilenmeden bir gün önce ya da daha erken bir zamanda iptal edersen bir sonraki ay için sana hiçbir ücret fatura edilmez.
 6. 6
  İstersen ücretsiz denemeni uzatabilirsin. Spotify Premium’u sonsuza dek ücretsiz kullanmanın bir yolu olmasa da farklı bir e-posta adresi (ya da Facebook hesabı) kullanarak her zaman yeni bir Spotify hesabı oluşturabilirsin ve sana bir ücret fatura edilmeden aboneliği iptal edebilirsin. Bu yöntem biraz zahmetli olsa da Spotify Premium’u her ay 13,99 TL ödemeden kullanmaya devam etmeni sağlayacaktır.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Android Telefondan Ücretsiz Premium Denemesi Edinmek

 1. 1
  Spotify’ı aç. Simgesi yeşil arka plan üzerinde siyah, eğik çizgiler olan Spotify uygulamasına dokun. Daha önce hesabına giriş yaptıysan Spotify giriş sayfası açılır.
  • Spotify hesabına daha önce giriş yapmadıysan OTURUM AÇ seçeneğine dokunup e-posta adresini ve şifreni gir, ardından OTURUM AÇ seçeneğine dokun.
  • iPhone, iPad ya da iPod kullanarak Spotify Premium ücretsiz denemesi için kaydolamazsın.
 2. 2
  Daha sonra Kitaplığın seçeneğine dokun. Bu, ekranın alt sağ köşesindedir.
 3. 3
 4. 4
  Ardından PREMIUM’A GEÇ seçeneğine dokun. Bu büyük buton ekranın üst tarafına yakın bir yerde bulunur.
 5. 5
  Daha sonra PREMIUM’U EDİN seçeneğine dokun. Bu, "Abone ol ve 30 gün ücretsiz dene" başlığının altında, ekranın üst tarafına yakın bir yerde bulunur. Dokunduğunda ödeme sayfası açılır.
 6. 6
  Kredi kartın ya da banka kartın olduğuna emin ol. Spotify artık PayPal ile ödeme yapılmasına izin vermiyor, dolayısıyla Premium’a kaydolmak için ödeme yapabileceğin bir kredi kartın ya da banka kartın olması gerekir.
 7. 7
  Posta kodunu gir. "Posta kodunu giriniz" metin alanına fatura adresinde yazan posta kodunu gir.
  • Bu, mevcut posta kodundan farklı olabilir.
 8. 8
  Ardından DEVAM ET seçeneğine dokun. Bu, ekranın alt tarafındaki yeşil butondur.
 9. 9
  Ödeme bilgilerini gir. İşaretli alanlara kart numarasını, kart üzerinde yazan adı, soyadı, kartın son geçerlilik tarihini ve güvenlik kodunu yaz.
 10. 10
  Daha sonra DEVAM ET seçeneğine dokun. Bu, ekranın alt tarafındadır. Dokunduğunda hemen 30 günlük ücretsiz Premium denemesi için kaydolursun. Bu noktadan sonra Spotify sana aboneliği iptal edene kadar aylık 13,99 TL fatura edecektir.
  • Aboneliği, abonelik yenilenmeden bir gün önce ya da daha erken bir zamanda iptal edersen bir sonraki ay için sana hiçbir ücret fatura edilmez.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Herhangi Bir Ücret Fatura Edilmeden Premium’u İptal Etmek

 1. 1
  Spotify’ı aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://www.spotify.com/ adresine git. Daha önce giriş yaptıysan varsayılan Spotify gösterge paneli sayfası açılır.
  • Tarayıcın giriş bilgilerini hatırlamıyorsa sayfanın üst sağ tarafından Oturum Aç seçeneğine tıklayıp Spotify hesabına ait e-postanı ve şifreni girerek OTURUM AÇ seçeneğine tıklayabilirsin.
  • Premium deneme süren bitince herhangi bir ücret fatura edilmemesi için Premium’a kaydolduktan sonra 30 gün içinde Spotify Premium aboneliğini iptal etmelisin. 30 günlük deneme hesabına erişimi kaybetmeden herhangi bir zamanda aboneliğini iptal edebilirsin.
 2. 2
  Daha sonra Profil seçeneğine tıkla. Bu seçenek, sayfanın üst sağ tarafındadır. Tıkladığında bir açılır menü belirir.
 3. 3
  Ardından Hesap seçeneğine tıkla. Bu, açılır menüdedir. Tıkladığında Spotify hesap sayfan açılır.
 4. 4
  Açılan sayfada PLANI YÖNET seçeneğine tıkla. Bu seçenek, sayfanın sağ tarafındaki "Spotify Premium" başlığının altındaki siyah butondur.
  • Bu seçeneği göremiyorsan öncelikle sayfanın üst sol tarafındaki Hesap genel görünümü sekmesine tıklayarak doğru sayfada olduğundan emin ol.
 5. 5
  Ardından DEĞİŞTİR VEYA İPTAL ET seçeneğine tıkla. Bu yeşil buton, sayfanın orta kısmına yakın bir yerdedir.
 6. 6
  Daha sonra PREMIUM’U İPTAL ET seçeneğine tıkla. Bu, "Planları değiştir" başlığının hemen altında, sayfanın sağ tarafındaki gri butondur.
 7. 7
  Açılan sayfada EVET, İPTAL ET seçeneğine tıkla. Bu buton, sayfanın üst tarafına yakın bir yerdedir. Tıkladığında, Spotify Premium ücretsiz denemen 30 günlük süre dolunca sona erecektir. Böylece sana hiçbir ücret fatura edilmeyecektir.
  • Spotify Premium ücretsiz denemeni, hesabını oluşturduktan hemen sonra da iptal edebilirsin. Premium’u her durumda 30 gün boyunca ücretsiz kullanabileceksin.
  Reklam

İpuçları

 • Spotify’ın masaüstü bilgisayar uygulamasında "HESABI YÜKSELT" bölümü vardır ancak buna tıkladığında Spotify Premium İnternet sayfası açılır.
 • Ücretsiz Premium deneme hesabın hangi platformdan Spotify hesabına girersen o platformda açılacaktır. Bunlara cep telefonları, konsollar, akıllı televizyonlar ve diğer bilgisayarlar dâhildir.
Reklam

Uyarılar

 • Kart bilgilerini girerken güvenli bir İnternet bağlantısı kullandığından emin ol.
 • Yasa dışı olmasına rağmen sınırsız süreli ücretsiz Spotify Premium hesabı vadeden herhangi bir İnternet sitesi ya da İnternet servisi büyük ihtimalle dolandırıcılık sitesidir ya da bilgisayarına kötü amaçlı yazılım indirme girişiminde bulunuyordur.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 63.923 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 63.923 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam