Bu wikiHow makalesi ile Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinleyebilmek için bunları nasıl indirebileceğini öğrenebilirsin. Spotify’dan şarkı indirebilmek için içinde şarkılar olan bir çalma listesi oluşturman gerekir. Fakat Spotify’i cep telefonundan kullananlar albümleri de indirebilir. Spotify’daki şarkıları bilgisayarına MP3 dosyası olarak kaydetmek istiyorsan bunları kopyalayabilirsin (ripleme). Ancak bu işlem Spotify’ın hizmet kullanım şartlarına aykırıdır ve telif hakkı ihlaline sebep olur.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Cep Telefonu Kullanarak

 1. 1
  Spotify Premium aboneliğin olduğundan emin ol. Yalnızca Spotify Premium aboneliğin varsa çevrimdışıyken şarkı indirebilirsin.
  • Ayrıca Spotify’dan şarkı indirebilmek için bir Wi-Fi ağına da bağlı olman gerekir. Hücresel veri ağı üzerinden şarkı indiremezsin.
 2. 2
  Spotify’ı aç. Yeşil arka plan üzerine siyah renkte üç adet yatay çubuk çizili Spotify uygulama simgesine dokun. Daha önce giriş yapmışsan doğrudan Spotify’ın giriş sayfası açılır.
  • Giriş yapmadıysan GİRİŞ YAP seçeneğine dokunup Spotify hesabına bağlı olan e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Daha sonra Kitaplığın sekmesine dokun. Bu, ekranın alt sağ köşesindeki sekmedir.
 4. 4
  Ardından Çalma Listeleri sekmesine dokun. Bu sekme ya ekranın üst tarafındadır (iPhone) ya da sayfanın ortasındadır (Android). Dokunduğunda Spotify çalma listelerinin olduğu bir liste açılır.
  • Bu sayfadayken Albümler seçeneğini de seçebilirsin.
  • Kitaplığındaki tüm şarkıları Android telefonuna indirmek istiyorsan Şarkılar seçeneğine dokun ve bir sonraki adımı atla.
 5. 5
  Çalma listesi seç. "Çalma Listeleri" sayfasında indirmek istediğin şarkıları içeren çalma listesine dokun.
  • Bunun yerine Albümler sayfasını açtıysan buradan bir albüm seç.
 6. 6
 7. 7
  Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinle. İnternet’e bağlı olmadığın zamanlarda Spotify’ı açabilir, Kitaplığın sekmesine dokunabilir, dinlemek istediğin şarkının bulunduğu konumu açabilir ve şarkıyı dinlemeye başlamak için ona dokunabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Masaüstü Bilgisayar Kullanarak

 1. 1
  Spotify Premium aboneliğin olduğundan emin ol. Yalnızca Spotify Premium aboneliğin varsa şarkı indirebilir ve onları çevrimdışı dinleyebilirsin.
  • Ayrıca Spotify’dan şarkı indirebilmek için bir Wi-Fi ağına da bağlı olman gerekir. Hücresel veri ağı üzerinden şarkı indiremezsin.
 2. 2
  Spotify’ı aç. Yeşil arka plan üzerine siyah renkte üç adet yatay çubuk çizili Spotify uygulama simgesine tıkla ya da çift tıkla. Daha önce giriş yapmışsan doğrudan Spotify’ın giriş sayfası açılır.
  • Giriş yapmadıysan GİRİŞ YAP seçeneğine tıklayıp Spotify hesabına bağlı olan e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Çalma listesi seç. Pencerenin sol tarafındaki "ÇALMA LİSTELERİ" bölümünden indirmek istediğin çalma listesinin adına tıkla.
  • Maalesef albümleri Spotify masaüstü uygulamasından indiremezsin.[1]
 4. 4
 5. 5
  Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinle. İnternet’e bağlı olmadığın zamanlarda Spotify’ı açabilir, indirdiğin çalma listesine tıklayabilir ve herhangi bir şarkının solundaki "Oynat" simgesine tıklayarak onu dinleyebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Spotify, Premium aboneliği olan kullanıcılara en fazla üç platform kullanabilme ve 3.333 şarkıya kadar indirme yapabilme olanağı tanır. Yani bilgisayar, tablet ve cep telefonu kullanarak toplamda 9.999 şarkı indirebilirsin.
 • Her ne kadar teknik olarak şarkıları süresiz bir şekilde çevrimdışı dinleyebiliyor olsan da Spotify’ın kitaplıkları yenilemesi ve güncelleme yapabilmesi için en azından 30 günde bir İnternet’e bağlanman gerekir. Eğer İnternet’e bağlanmazsan hesap bilgilerini kaybedebilirsin, dolayısıyla belirli aralıklarla İnternet’e bağlandığından emin ol.
Reklam

Uyarılar

 • Spotify’ın veri tabanındaki şarkıları MP3 dosyası şeklinde kopyalamak (ripleme) için yapılan herhangi bir işlem hem Spotify’ın Şart ve Koşulları'na hem de genel yasalara aykırıdır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Tavla Nasıl OynanırTavla Nasıl Oynanır?
Twerk Nasıl Yapılır?
Gözler Nasıl KızartılırGözler Nasıl Kızartılır?
Kolay Kart Numaraları Nasıl YapılırKolay Kart Numaraları Nasıl Yapılır?
Nasıl Yalandan AğlanırNasıl Yalandan Ağlanır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Nasıl Güzel Şarkı SöylenirNasıl Güzel Şarkı Söylenir?
Anime veya Manga Suratları Nasıl ÇizilirAnime veya Manga Suratları Nasıl Çizilir?
Tel Tokayla Kilit Nasıl Açılır?
Gri Renk Nasıl Elde Edilir?
Bir Film İncelemesi Nasıl YazılırBir Film İncelemesi Nasıl Yazılır?
Yüz Nasıl ÇizilirYüz Nasıl Çizilir?
Sakızla Balon Nasıl Şişirilir?
İnsan Nasıl Çizilirİnsan Nasıl Çizilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 135.516 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sanat ve Eğlence
Bu sayfaya 135.516 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam