Spotify'dan Şarkı Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Cep Telefonu KullanarakMasaüstü Bilgisayar KullanarakReferans

Bu wikiHow makalesi ile Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinleyebilmek için bunları nasıl indirebileceğini öğrenebilirsin. Spotify’dan şarkı indirebilmek için içinde şarkılar olan bir çalma listesi oluşturman gerekir. Fakat Spotify’i cep telefonundan kullananlar albümleri de indirebilir. Spotify’daki şarkıları bilgisayarına MP3 dosyası olarak kaydetmek istiyorsan bunları kopyalayabilirsin (ripleme). Ancak bu işlem Spotify’ın hizmet kullanım şartlarına aykırıdır ve telif hakkı ihlaline sebep olur.

1
Cep Telefonu Kullanarak

 1. 1
  Spotify Premium aboneliğin olduğundan emin ol. Yalnızca Spotify Premium aboneliğin varsa çevrimdışıyken şarkı indirebilirsin.
  • Ayrıca Spotify’dan şarkı indirebilmek için bir Wi-Fi ağına da bağlı olman gerekir. Hücresel veri ağı üzerinden şarkı indiremezsin.
 2. 2
  Spotify’ı aç. Yeşil arka plan üzerine siyah renkte üç adet yatay çubuk çizili Spotify uygulama simgesine dokun. Daha önce giriş yapmışsan doğrudan Spotify’ın giriş sayfası açılır.
  • Giriş yapmadıysan GİRİŞ YAP seçeneğine dokunup Spotify hesabına bağlı olan e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Daha sonra Kitaplığın sekmesine dokun. Bu, ekranın alt sağ köşesindeki sekmedir.
 4. 4
  Ardından Çalma Listeleri sekmesine dokun. Bu sekme ya ekranın üst tarafındadır (iPhone) ya da sayfanın ortasındadır (Android). Dokunduğunda Spotify çalma listelerinin olduğu bir liste açılır.
  • Bu sayfadayken Albümler seçeneğini de seçebilirsin.
  • Kitaplığındaki tüm şarkıları Android telefonuna indirmek istiyorsan Şarkılar seçeneğine dokun ve bir sonraki adımı atla.
 5. 5
  Çalma listesi seç. "Çalma Listeleri" sayfasında indirmek istediğin şarkıları içeren çalma listesine dokun.
  • Bunun yerine Albümler sayfasını açtıysan buradan bir albüm seç.
 6. 6
  Gri "İndir" butonuna dokun. Bu, ekranın üst sağ köşesine yakın bir yerdedir. Buton, şarkıların Spotify telefon uygulamasına indirildiğini göstermek için yeşile dönecektir .
  • Bir şarkı indirildiğinde şarkının sağ tarafında aşağı yönde bir ok simgesi olur.
 7. 7
  Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinle. İnternet’e bağlı olmadığın zamanlarda Spotify’ı açabilir, Kitaplığın sekmesine dokunabilir, dinlemek istediğin şarkının bulunduğu konumu açabilir ve şarkıyı dinlemeye başlamak için ona dokunabilirsin.

2
Masaüstü Bilgisayar Kullanarak

 1. 1
  Spotify Premium aboneliğin olduğundan emin ol. Yalnızca Spotify Premium aboneliğin varsa şarkı indirebilir ve onları çevrimdışı dinleyebilirsin.
  • Ayrıca Spotify’dan şarkı indirebilmek için bir Wi-Fi ağına da bağlı olman gerekir. Hücresel veri ağı üzerinden şarkı indiremezsin.
 2. 2
  Spotify’ı aç. Yeşil arka plan üzerine siyah renkte üç adet yatay çubuk çizili Spotify uygulama simgesine tıkla ya da çift tıkla. Daha önce giriş yapmışsan doğrudan Spotify’ın giriş sayfası açılır.
  • Giriş yapmadıysan GİRİŞ YAP seçeneğine tıklayıp Spotify hesabına bağlı olan e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Çalma listesi seç. Pencerenin sol tarafındaki "ÇALMA LİSTELERİ" bölümünden indirmek istediğin çalma listesinin adına tıkla.
  • Maalesef albümleri Spotify masaüstü uygulamasından indiremezsin.[1]
 4. 4
  Gri "İndir" butonuna tıkla. Bu, pencerenin ortasına yakın bir yerdedir. Buton, şarkıların bilgisayarına indirildiğini belirtmek için yeşile döner .
  • Bir şarkı indirildiğinde şarkının sağ tarafında aşağı yönde bir ok simgesi olur.
 5. 5
  Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinle. İnternet’e bağlı olmadığın zamanlarda Spotify’ı açabilir, indirdiğin çalma listesine tıklayabilir ve herhangi bir şarkının solundaki "Oynat" simgesine tıklayarak onu dinleyebilirsin.

İpuçları

 • Spotify, Premium aboneliği olan kullanıcılara en fazla üç platform kullanabilme ve 3.333 şarkıya kadar indirme yapabilme olanağı tanır. Yani bilgisayar, tablet ve cep telefonu kullanarak toplamda 9.999 şarkı indirebilirsin.
 • Her ne kadar teknik olarak şarkıları süresiz bir şekilde çevrimdışı dinleyebiliyor olsan da Spotify’ın kitaplıkları yenilemesi ve güncelleme yapabilmesi için en azından 30 günde bir İnternet’e bağlanman gerekir. Eğer İnternet’e bağlanmazsan hesap bilgilerini kaybedebilirsin, dolayısıyla belirli aralıklarla İnternet’e bağlandığından emin ol.

Uyarılar

 • Spotify’ın veri tabanındaki şarkıları MP3 dosyası şeklinde kopyalamak (ripleme) için yapılan herhangi bir işlem hem Spotify’ın Şart ve Koşulları'na hem de genel yasalara aykırıdır.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Sanat ve Eğlence

Diğer dillerde:

English: Download Music from Spotify, Español: bajar música de Spotify, Português: Gravar Músicas do Spotify, Italiano: Scaricare Musica da Spotify, Русский: загрузить музыку со Spotify, Deutsch: Musik von Spotify herunterladen, Français: télécharger de la musique sur Spotify, ไทย: ดาวน์โหลดเพลงจาก Spotify, Bahasa Indonesia: Mengunduh Musik dari Spotify, Nederlands: Muziek downloaden in Spotify, 中文: 从Spotify下载歌曲, العربية: تنزيل الموسيقى من سبوتيفاي, 日本語: Spotifyで音楽をダウンロードする, Tiếng Việt: Tải nhạc từ Spotify, 한국어: 스포티파이에서 음악 다운받는 법, हिन्दी: स्पोटिफाई (Spotify) से म्यूजिक डाउनलोड करें

Bu sayfaya 12.856 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?