Bu wikiHow makalesi ile Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinleyebilmek için bunları nasıl indirebileceğini öğrenebilirsin. Spotify’dan şarkı indirebilmek için içinde şarkılar olan bir çalma listesi oluşturman gerekir. Fakat Spotify’i cep telefonundan kullananlar albümleri de indirebilir. Spotify’daki şarkıları bilgisayarına MP3 dosyası olarak kaydetmek istiyorsan bunları kopyalayabilirsin (ripleme). Ancak bu işlem Spotify’ın hizmet kullanım şartlarına aykırıdır ve telif hakkı ihlaline sebep olur.

Yöntem 1 / 2:
Cep Telefonu Kullanarak

 1. 1
  Spotify Premium aboneliğin olduğundan emin ol. Yalnızca Spotify Premium aboneliğin varsa çevrimdışıyken şarkı indirebilirsin.
  • Ayrıca Spotify’dan şarkı indirebilmek için bir Wi-Fi ağına da bağlı olman gerekir. Hücresel veri ağı üzerinden şarkı indiremezsin.
 2. 2
  Spotify’ı aç. Yeşil arka plan üzerine siyah renkte üç adet yatay çubuk çizili Spotify uygulama simgesine dokun. Daha önce giriş yapmışsan doğrudan Spotify’ın giriş sayfası açılır.
  • Giriş yapmadıysan GİRİŞ YAP seçeneğine dokunup Spotify hesabına bağlı olan e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Daha sonra Kitaplığın sekmesine dokun. Bu, ekranın alt sağ köşesindeki sekmedir.
 4. 4
  Ardından Çalma Listeleri sekmesine dokun. Bu sekme ya ekranın üst tarafındadır (iPhone) ya da sayfanın ortasındadır (Android). Dokunduğunda Spotify çalma listelerinin olduğu bir liste açılır.
  • Bu sayfadayken Albümler seçeneğini de seçebilirsin.
  • Kitaplığındaki tüm şarkıları Android telefonuna indirmek istiyorsan Şarkılar seçeneğine dokun ve bir sonraki adımı atla.
 5. 5
  Çalma listesi seç. "Çalma Listeleri" sayfasında indirmek istediğin şarkıları içeren çalma listesine dokun.
  • Bunun yerine Albümler sayfasını açtıysan buradan bir albüm seç.
 6. 6
  Gri "İndir"
  Image titled Iphoneswitchofficon.png
  butonuna dokun.
  Bu, ekranın üst sağ köşesine yakın bir yerdedir. Buton, şarkıların Spotify telefon uygulamasına indirildiğini göstermek için yeşile dönecektir .
  • Bir şarkı indirildiğinde şarkının sağ tarafında aşağı yönde bir ok simgesi olur.
 7. 7
  Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinle. İnternet’e bağlı olmadığın zamanlarda Spotify’ı açabilir, Kitaplığın sekmesine dokunabilir, dinlemek istediğin şarkının bulunduğu konumu açabilir ve şarkıyı dinlemeye başlamak için ona dokunabilirsin.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Masaüstü Bilgisayar Kullanarak

 1. 1
  Spotify Premium aboneliğin olduğundan emin ol. Yalnızca Spotify Premium aboneliğin varsa şarkı indirebilir ve onları çevrimdışı dinleyebilirsin.
  • Ayrıca Spotify’dan şarkı indirebilmek için bir Wi-Fi ağına da bağlı olman gerekir. Hücresel veri ağı üzerinden şarkı indiremezsin.
 2. 2
  Spotify’ı aç. Yeşil arka plan üzerine siyah renkte üç adet yatay çubuk çizili Spotify uygulama simgesine tıkla ya da çift tıkla. Daha önce giriş yapmışsan doğrudan Spotify’ın giriş sayfası açılır.
  • Giriş yapmadıysan GİRİŞ YAP seçeneğine tıklayıp Spotify hesabına bağlı olan e-posta adresini ve şifreni gir.
 3. 3
  Çalma listesi seç. Pencerenin sol tarafındaki "ÇALMA LİSTELERİ" bölümünden indirmek istediğin çalma listesinin adına tıkla.
  • Maalesef albümleri Spotify masaüstü uygulamasından indiremezsin.[1]
 4. 4
  Gri "İndir"
  Image titled Iphoneswitchofficon.png
  butonuna tıkla.
  Bu, pencerenin ortasına yakın bir yerdedir. Buton, şarkıların bilgisayarına indirildiğini belirtmek için yeşile döner .
  • Bir şarkı indirildiğinde şarkının sağ tarafında aşağı yönde bir ok simgesi olur.
 5. 5
  Spotify’daki şarkıları çevrimdışı dinle. İnternet’e bağlı olmadığın zamanlarda Spotify’ı açabilir, indirdiğin çalma listesine tıklayabilir ve herhangi bir şarkının solundaki "Oynat" simgesine tıklayarak onu dinleyebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Spotify, Premium aboneliği olan kullanıcılara en fazla üç platform kullanabilme ve 3.333 şarkıya kadar indirme yapabilme olanağı tanır. Yani bilgisayar, tablet ve cep telefonu kullanarak toplamda 9.999 şarkı indirebilirsin.
 • Her ne kadar teknik olarak şarkıları süresiz bir şekilde çevrimdışı dinleyebiliyor olsan da Spotify’ın kitaplıkları yenilemesi ve güncelleme yapabilmesi için en azından 30 günde bir İnternet’e bağlanman gerekir. Eğer İnternet’e bağlanmazsan hesap bilgilerini kaybedebilirsin, dolayısıyla belirli aralıklarla İnternet’e bağlandığından emin ol.
Reklam

Uyarılar

 • Spotify’ın veri tabanındaki şarkıları MP3 dosyası şeklinde kopyalamak (ripleme) için yapılan herhangi bir işlem hem Spotify’ın Şart ve Koşulları'na hem de genel yasalara aykırıdır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Nasıl Güzel Şarkı SöylenirNasıl Güzel Şarkı Söylenir?
Tavla Nasıl OynanırTavla Nasıl Oynanır?
Resim Nasıl ÇizilirResim Nasıl Çizilir?
Yüz Nasıl ÇizilirYüz Nasıl Çizilir?
Nasıl Yalandan AğlanırNasıl Yalandan Ağlanır?
Bir Film İncelemesi Nasıl YazılırBir Film İncelemesi Nasıl Yazılır?
Gri Renk Nasıl Elde Edilir?
Anime veya Manga Suratları Nasıl ÇizilirAnime veya Manga Suratları Nasıl Çizilir?
Bilgisayar Başında Nasıl İyi Vakit GeçirilirBilgisayar Başında Nasıl İyi Vakit Geçirilir?
Gözler Nasıl KızartılırGözler Nasıl Kızartılır?
Boyaları Karıştırarak Kahverengi Nasıl Yapılır?
Twerk Nasıl Yapılır?
İnsan Nasıl Çizilirİnsan Nasıl Çizilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 98.466 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sanat ve Eğlence
Bu sayfaya 98.466 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam