uTorrent, torrent uygulamasının ücretsiz sürümünde sponsorlu reklamlar yayınlar. Bu reklamlar uTorrent’in ücretsiz kalmasını sağlar; ama yavaş bilgisayarları sıkıntıya sokabilir. uTorrent’i reklamsız sürüme yükseltmek için ödeme yapabileceğini biliyor olabilirsin; ama reklamların tercihler kısmından kolayca devre dışı bırakılabileceğini fark etmemiş olabilirsin. uTorrent’in reklamlarını, bazı ayarları düzenleyerek nasıl devre dışı bırakabileceğini ve uTorrent Ad-Free’ye (Reklamsız) nasıl yükseltme yapabileceğini öğren.

Yöntem 1 / 2:
Reklamları uTorrent Tercihlerinden Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  uTorrent uygulamasını aç. uTorrent’in ücretsiz sürümü varsayılan olarak reklam yayınlasa da bu reklamları Tercihler menüsünden devre dışı bırakabilirsin.
  • uTorrent reklamları, geliştiricinin programın ücretsiz sürümünü para kaybı yaşamadan sunabilmesini sağlar. uTorrent’i seviyorsan ve geliştiricilere teşekkür etmek istiyorsan reklamsız sürüme yükseltme yapmak için 37 TL (4,95 ABD doları) ödemeyi düşünebilirsin.[1]
 2. 2
  "Seçenekler"e tıkla, ardından da menü çubuğunda "Tercihler"i seç.
 3. 3
  Tercihler penceresinin sol tarafındaki listeden "Gelişmiş"i seç. “Gelişmiş”, listenin en altındadır.
 4. 4
  Gelişmiş Seçenekler’in uzun listesinde gui.show_plus_upsell ifadesini üzerine tıklayarak vurgula. Bu seçeneği iki şekilde bulabilirsin:
  • Filtre kutucuğuna gui.show_plus_upsell yaz ve arama sonuçları arasından seç.[2]
  • Bulana kadar listeyi aşağı kaydır. Liste alfabetik şekilde sıralanmıştır; yani bulmak çok zor olmamalı.
 5. 5
  Gelişmiş Seçenekler kutucuğunun altındaki “Yanlış”ı seç. “gui.show_plus_upsell”e tıkladıktan sonra Gelişmiş Seçenekler kutucuğunun altında “Doğru” ve “Yanlış” adlı iki adet radyo butonu çıkar. “Yanlış”ın yanındaki butona tıklayınca uTorrent’in sol alt köşesindeki reklam devre dışı kalır.
 6. 6
  Gelişmiş Seçenekler listesinde offers.sponsored_torrent_offer_enabled ifadesini üzerine tıklayarak vurgula, ardından “Yanlış”a tıkla. Önceki seçenekte olduğu gibi ya bulana kadar aşağı kaydır ya da Filtre kutucuğunu kullan. Bu seçeneği yanlış olarak ayarladığında torrent listesinin üstündeki pankart reklamı devre dışı kalır.
 7. 7
  Daha fazla gelişmiş seçeneği “False”a (Yanlış) ayarla. Şimdi aşağıda listelenen seçenekleri bulup seçmen ve değerlerini “Yanlış” olarak ayarlaman gerekiyor. Bazıları zaten False (Yanlış) olarak ayarlanmış olabilir; ama emin olmak için kontrol et.
  • offers.left_rail_offer_enabled
  • offers.sponsored_torrent_offer_enabled
  • gui.show_notorrents_node
  • offers.content_offer_autoexec
  • bt.enable_pulse
 8. 8
  Yaptığın değişiklikleri kaydetmek için "TAMAM"a tıkla.
  • Yukarıdaki seçeneklerden birini (veya daha fazlasını) Gelişmiş Seçenekler’de bulamadıysan panik yapma; uTorrent bu seçeneklerin adlarını bazen değiştirir. Gelişmiş Seçenekler ekranına geri dön ve “Filtre” kutucuğuna “offer” yaz. Şimdi, hâlihazırda “True (Doğru)” olan tüm seçenekleri “False (Yanlış)” yap.[3]
 9. 9
  ”Dosya”ya tıkla ve ardından, çıkmak için “Çıkış”a tıkla. Yaptığın tüm değişikliklerin etkin olduğundan emin olmak için uTorrent’i yeniden başlat.
 10. 10
  uTorrent’i aç ve reklamsız deneyiminin tadını çıkar.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
uTorrent’i Reklamsız Sürüme Yükseltmek

 1. 1
  uTorrent uygulamasını aç. uTorrent, para kaybetmeden ücretsiz bir uygulama sunabilmek için sponsorlu reklamlar yayınlar. Reklamları kaldırmak ve geliştiriciyi desteklemek için uTorrent Ad-Free’ye (Reklamsız) yükseltme yapabilirsin.
 2. 2
  En üstteki menüde bulunan “Seçenekler”e tıkla ve “Get uTorrent Pro”yu (uTorrent Pro’yu Satın Al) seç. İki farklı seçenek bulunur: Ad-Free (Reklamsız) ve Pro. Her iki sürüm de reklamsız bir kullanıcı deneyimi sunar; ama aralarında bazı belirgin farklar bulunur:
  • Ad-Free sürümü 37 TL’dir (4,95 ABD doları) ve ödemesi yıllık olarak yapılır.
  • Pro sürümü 150 TL’dir (19,95 ABD doları) ve zararlı yazılım koruması, teknik destek, dosya dönüştürme araçları ve medya içerikli torrent’leri doğrudan izleme özelliklerine de sahiptir.[4]
 3. 3
  ”Ad-Free versiyona yükseltin”e tıkla. Varsayılan web tarayıcında bir ödeme yapma web sitesi açılır.
  • Mac kullanıyorsan ve “Ad-Free versiyona yükseltin”i göremiyorsan uygulamanın sol alt köşesindeki küçük X simgesine tıklamayı dene.
  • uTorrent Pro’ya yükseltme yapmak istiyorsan “Pro versiyona yükseltin”e tıkla.
 4. 4
  Ödeme bilgilerini verilen alanlara gir.[5]
  • Kredi kartıyla ödemek için, kartındaki bilgileri “Kredi Kartı”nın yanına gir.
 5. 5
  Bilgilerinin doğru olduğundan emin ol ve “Şimdi Al” butonuna tıkla. Mac kullanıyorsan uTorrent Ad-Free (Reklamsız) sürüme otomatik olarak yükseltilir. Windows kullanıyorsan uTorrent’ten çık ve bu yöntem ile devam et.
 6. 6
  (Windows) uTorrent’in Ad-Free (Reklamsız) sürümünü indirmek için “Yığın Yükleyici”ye tıkla. Şimdi, bilgisayarına bir yükleme dosyası indiriyor olacaksın. Dosyanın adı “.exe” ile biter ve varsayılan indirme konumuna kaydedilir.
 7. 7
  uTorrent Ad-Free’yi (Reklamsız) yüklemek için .exe dosyasına iki kez tıkla. Yükleyici, bilgisayarına indikten sonra yüklemeyi başlatmak için dosyaya iki kez tıkla. uTorrent’in ücretsiz sürümünü yeni, ücretli, reklamsız deneyiminle değiştirmek için yönergeleri izle.
  Reklam

İpuçları

 • Windows uTorrent Pro lisansını Mac için Ad-Free (Reklamsız) sürümde kullanamazsın.
 • İzin verdikleri torrent istemcileri konusunda sıkı bir tutum sergileyen özel torrent siteleri kullanıyorsan Tercihler > Genel kısmında "Güncelleştirmeleri Otomatik Olarak Yükle"yi devre dışı bırakmayı bir düşün. uTorrent, özel torrent siten tarafından izin verilmeyen bir sürüme güncellenirse yeni sürüm eklenene kadar bir şey indiremezsin.
 • uTorrent’teki gelişmiş seçenekleri değiştirirken dikkatli ol; çünkü yanlış seçenekleri değiştirmek uygulamada sorunlar yaratabilir.

Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Facebook'ta Kopyala ve Yapıştır Nasıl Yapılır?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Windows 10'da Windows Defender Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Instagram Nasıl Güncellenir?

wikiHow

Resimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 2.674 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 2.674 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam