Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi ile Snapchat puanını (skorunu) nasıl hızlı bir şekilde arttıracağını öğreneceksin. Hem resim ve video Snap'leri gönderip açtığında hem de hikâyeler paylaştığında Snapchat puanı artar.

Adımlar

 1. 1
  Mevcut Snapchat puanını kontol et. Snapchat'i aç, ekranın sol üst köşesindeki profil simgesine dokun. Sayfanın ortasında isminin altında şu anki puanını göreceksin.
  • Gönderdiğin Snap'lere karşı kaç tane Snap aldığını ayrı ayrı görmek için puanına dokun.
 2. 2
  Daha sık Snap gönder. Snap puanın, gönderdiğin her Snap ile birlikte bir puan artar. Bu yüzden arkadaşlarına günlük düzenli olarak Snap gönder.
  • Birkaç gündür Snapchat kullanmıyorsan belli bir aradan sonra gönderdiğin ilk Snap ile 6 puan kazanacaksın.[1]
 3. 3
  Aynı anda birçok arkadaşına Snap gönder. Snap gönderdiğin her arkadaşın için bir puan ve genelde gönderdiğin Snap'in kendisi için de ek bir puan daha alırsın (örneğin, 10 kişiye snap gönderdiğinde 10-11 puan alacaksın).
  • Bir Snap çekip beyaz "Gönder" okuna bastıktan sonra seçim yapmak için arkadaşlarının isimlerine dokunabilirsin. "Gönder" tuşuna dokunduğunda seçtiğin herkes Snap'ini alacak.
  • Ne kadar çok kişiye Snap gönderirsen o kadar çok açabileceğin Snap alacaksın.
 4. 4
  Okunmamış Snap'leri aç. Açtığın her snap için bir puan alırsın. Bir Snap'i açmak için gönderici adının yanındaki kırmızı (fotoğraf) veya mor (video) kutuya dokun.
  • Snap'leri tekrar oynattığın için ek puan almayacaksın.
 5. 5
  Yazılı Snap mesajları göndermekten kaçın. Snapchat'te ne gönderdiğin ne de açıtığın "kısa" mesajlar (özel metin içerikli yazışmalar) sana Snapchat puanı kazandırır.
  • Bir arkadaşının sohbet etmek için gönderdiği mesaja dokunup yazışma. Bunun yerine bir fotoğrafla cevap vermek için klavyenin üstündeki yuvarlak "Yakala" düğmesine dokun.
 6. 6
  Hikâyene Snap'ler ekle. Hikâyene eklediğin her Snap, sana yeni bir puan kazandırır. Hikâyene Snap eklemek için tamamladığın Snap'in üzerindeki "Gönder" okuna dokun. Ardından alınanlar ekranının sol üst köşesinde yer alan daire içindeki Hikâyeme Ekle'ye dokun.
 7. 7
  Snapchat'te arkadaş ekle. Her kabul ettiğin arkadaşlık isteği veya başkası tarafından kabul edilen her arkadaşlık isteğin için genellikle bir puan alırsın. Bu pek de uzun ömürlü bir strateji değil fakat Snapchat'i kullanmaya başlarken bunu bilmen önemli.
  • Özellikle ünlüler gibi halka mal olmuş kişileri eklersen eklediğin her arkadaşın için bir puan alamayabilirsin.

İpuçları

 • Yüksek Snapchat puanı, belli Snapchat ödüllerinin kilidinin açılmasına katkı sağlar.
 • İnsanlarla Snapstreak başlat. Bu da günlük olarak Snap göndermek zorunda kalacağın anlamına geliyor.

Uyarılar

 • Snapchat puanını yükselteceğini iddia eden uygulamalardan uzak dur. Snapchat'in puan algoritması değiştirilemez.
 • Puanın artmıyor gibi görünüyorsa Snapchat uygulamanı güncellemen gerekebilir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Increase Your Snapchat Score Fast, Bahasa Indonesia: Meningkatkan Skor Snapchat dengan Cepat, Nederlands: Je Snapchat‐score snel verhogen, Español: aumentar el puntaje de Snapchat rápidamente, Português: Aumentar Rapidamente Sua Pontuação no Snapchat, Français: augmenter rapidement son score sur Snapchat, Italiano: Aumentare Velocemente il Proprio Punteggio su Snapchat, Deutsch: Auf Snapchat schnell deinen Punktestand erhöhen, العربية: زيادة نقاطك في سناب شات بسرعة, 中文: 快速提高你的Snapchat得分, ไทย: เพิ่มคะแนน Snapchat แบบเร็วทันใจ, Tiếng Việt: Tăng nhanh điểm Snapchat, Русский: быстро увеличить свой счет (число баллов) в Snapchat, 日本語: Snapchatスコアを早く上げる, हिन्दी: तेजी से अपना स्नैपचैट स्कोर बढ़ाएँ, 한국어: 스냅챗 점수를 빨리 올리는 법

Bu sayfaya 15.664 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?