Bu wikiHow makalesi sana, çok açık olmadan Snapchat’ten nasıl cilveli Snap’ler ve mesajlar atacağını öğretir.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Hoşlandığın Kişiyi Snapchat’te Eklemek

 1. 1
  Ondan Snapchat adını iste. Hoşlandığın kişinin Snapchat’teki adını almanın en iyi yolu bunu doğrudan sormaktır. Bizzat kendisine sorarak veya başka bir uygulamada doğrudan mesaj üzerinden konuşmayı normal bir şekilde başlatıp “Selam, Snapchat adın ne? Seni eklemek istiyorum.” diyebilirsin.
  • Kişiyi tanımıyorsan Snapchat kimliği için onun diğer profillerini kontrol et (Facebook veya Instagram gibi) veya adının ne olduğunu ortak bir arkadaşa sor.
  • Hoşlandığın kişiyle sosyal medyada bağlantın varsa onu Hızlı Ekleme’yle ekleyebilirsin. Snapchat’i aç ve Hikâyeler ekranına doğru sola kaydır. Büyütece dokun, ardından kişiler listesinde sola kaydır. Hoşlandığın kişiyi görüyorsan adının yanındaki +Ekle’ye dokun.
 2. 2
  Ondan seni takip etmesini iste. Hoşlandığın kişinin senin hikâyelerine bayılmasını istiyorsan onun seni Snapchat’te takip ediyor olması gerekir. Seni kendiliğinden takip etmezse ona “Beni takip et!” yazan ilgi çekici bir Snap göndererek seni takip etmesini iste. Kişinin seni kullanıcı adınla tanıyamama ihtimali olduğunu düşünüyorsan Snap’te adının veya fotoğrafının olduğundan emin ol.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Cilveli Snap’ler Göndermek

 1. 1
  Hoşlandığın kişinin ilgi alanlarını Snap’e dâhil et. İkinizle de alakalı olan bir Snap göndermek aradaki buzları eritmek için iyi bir yoldur. Aranızdaki bir şakayı, en sevdiği evcil hayvanı veya sevdiği bir şarkıyı mümkün olduğunca Snap’lerine dâhil et.
  • Hoşlandığın kişi köpekleri mi seviyor, kedileri mi? Sevimli bir köpek veya kedi fotoğrafı gönder. Hatta daha da iyisi, çok sevimli bir evcil hayvanla birlikte bir öz çekim yapıp gönder.
  • Hoşlandığın kişinin en sevdiği şarkıyı biliyorsan arka planda şarkının çaldığı bir videolu Snap yarat. “Bu şarkı bana seni hatırlatıyor.” gibi cilveli bir şey yaz.
 2. 2
  Seni güzel gösteren bir öz çekim yap. Hoşlandığın kişiye öz çekim göndermek, ona onun için iyi görünmek istediğini anlatır. Öz çekim olayını bir üst seviyeye taşımak için bu ipuçlarını kullan:[1]
  • Kamerayı yüzünden biraz daha yukarıda tutarken çeneni aşağı indir.
  • Fotoğrafını çekerken “turşu” kelimesini fısıldamayı dene. Bu, elmacık kemiklerini belirginleştirerek dudaklarının hafifçe büzülmesini sağlar. Bu yöntem, tüm cinsiyetlerde kişiyi daha iyi gösterir.
  • Çok fazla gösterme! Flört etmek, birinin ilgisini çekecek kadar göstermektir. Diğer vücut parçaları yerine en iyi yüz özelliklerine veya harika kıyafetlerine odaklan.
  • Banyo aynaları ve spor salonu çekimleri gibi klişe öz çekim konumlarından kaçın.
  • Öz çekim için en iyi ışık, gün batımından hemen önceki doğal gün ışığıdır. Mümkünse floresan ışıklarından kaçın. Dışardaysan veya karanlık bir odadaysan flaşı nötrleştirmek için yüzünün yanında (ama karenin dışında) beyaz bir mendil tut.
 3. 3
  Nazlı resim yazıları ekle. Fotoğrafın seksi, için için yanan gözlerini gösteriyor olsa da neşeli ve cilveli bir şeyler yaz. Nazlı davranmak sohbetin akmasını sağlar ve gizemli bir hava yaratır. Aksi hâlde hoşlandığın kişinin üstüne çok gidebilirsin ve onu gerebilirsin. [2]
  • Sohbet başlatmak için resim yazıları kullan. “Şimdi ne yapıyorsun?” veya “Bu hafta sonu ne yapıyorsun?” gibi gündelik sorular sor ki hoşlandığın kişinin cevap vereceği bir şey olsun.
  • Harika bir cilveli sohbet başlatmak için “Bela arıyorum.” demeyi dene.
 4. 4
  Yeteneklerini göster. İnsanlara öz güven çekici gelir; bu yüzden yeteneklerin konusunda öz güvenli olduğunu gösteren Snap’ler gönder.
  • Yemek yapma konusunda cidden yetenekliysen yaptığın yemeklerin sanatsal fotoğraflarını paylaş. Bazen bir kişinin kalbine giden yol gerçekten boğazından geçer. Daha da cilveli bir vuruş için yemek fotoğrafına “Biraz ister misin?” yaz.
  • Sesine iyi giden cilveli bir şarkı söyle.
  • Hoşlandığın kişinin favori şarkısında en iyi (veya en şapşal) dans figürlerini göster.
 5. 5
  Hikâyende olan Snap’lerden göndermekten kaçın. Hoşlandığın kişiye eşsiz bir Snap göndermek, ona kendini seçilmiş hissettirir. Aynı Snap’i hikâyende görürse bunun kendisine özel olduğunu düşünmeyecektir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
İşi Sohbete Taşımak

 1. 1
  Onun Snap’lerine cevap ver. Snap’lerinin cilveli olduğunu biliyor olsan bile hoşlandığın kişi ona ilgi duyup duymadığını yine de merak ediyor olabilir. Onun Snap’lerine ve hikâyelerine “Çok beğendim!” gibi hızlı ve cilveli şeyler yaz veya fazla yüklenmeden açık olmak için “O kadar da kötü görünmüyorsun (göz kırpan yüz).” gibi yanıtlar ver.[3]
 2. 2
  Özel Snap’ler iste. Sohbette, hoşlandığın kişinin hayatından bir şey görmek istediğini söyle. Bu, onun güzel gözlerinden yeni kedisine kadar her şey olabilir. Hoşlandığın kişi sana sabahki otobüs yolculuğundan bir fotoğraf gönderse bile bunu yalnızca senin için yaptığını unutma!
 3. 3
  Sohbeti Snapchat’ten dışarı taşı. Snapchat mesajları 24 saat sonra yok olur; bu yüzden mesajların kısa olması gerekir. Mesajların 2-3 cümlelik sınırı aştığında sohbeti devam ettirmek için, hoşlandığın kişinin telefon numarasını veya bir mesajlaşma platformundaki kimliğini iste.
  Reklam

İpuçları

 • Her zaman kendin ol. Olmadığın biri gibi davranmaya çalışmak hoşlandığın kişiyi etkilemez.
 • Snapchat’te, tanımadığın kişilere kişisel bilgilerini asla verme.
 • Herkes Snap’inin bir ekran görüntüsünü alabilir. Snapchat’te özel fotoğraflar paylaşırken bunu unutma.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 10.326 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Snapchat
Bu sayfaya 10.326 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam