Bu wikiHow makalesi ile Snapchat arkadaşlarından birini En İyi Arkadaşlar listesine nasıl ekleyeceğini öğreneceksin. Bu listede, en sık etkileşimde bulunduğun ilk altı kişi yer alır.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Arkadaş Eklemek

 1. 1
  En İyi Arkadaşlar listesinin nasıl işlediğini anla. Snapchat'te birileriyle en iyi arkadaş olabilmek için bu kişilerle, diğer arkadaşların ile kurduğun iletişimden daha fazla iletişim kurmalısın.
  • Arkadaşın senin de onun En İyi Arkadaşlar listesinde olmanı istiyorsa aynı şekilde onun da seninle sık iletişim kurması gerekir.
  • Bu listede en fazla altı arkadaşın olabilir.
 2. 2
  Snapchat'i aç. Snapchat uygulamasının, sarı bir arka plan üzerinde beyaz hayalet şeklindeki simgesine dokun. Daha önce giriş yaptıysan Snapchat kamera ekranı açılacak.
  • Giriş yapmadıysan GİRİŞ YAP butonuna dokun, kullanıcı adını veya e-posta adresini ya da telefon numaranı yazıp şifreni gir ve GİRİŞ YAP butonuna dokun.
 3. 3
  Profil simgene dokun. Bu, ekranın sol üst köşesindedir. Dokunduğunda, profil sayfan açılacak.
 4. 4
  Arkadaş Ekle butonuna dokun. Bu seçenek sayfanın ortasındadır.
  • Arkadaşının yanındaysan ve arkadaşının Snapchat'i açıksa arkadaşın bunun yerine senin profil sayfanın en üstünde görünen snapcode'u tarayabilir.
 5. 5
  Arama çubuğuna dokun. Bu, ekranın en üst tarafındadır. Telefonunun klavyesi belirecek.
 6. 6
  Arkadaşının kullanıcı adını yaz. Arkadaşının hesabı, Snapchat veri tabanında aranacak. Arkadaşının kullanıcı adının sayfanın ortasında çıktığını göreceksin.
 7. 7
  + Ekle butonuna dokun. Bu, arkadaşının kullanıcı adının yanındadır. Dokunduğunda, arkadaşın Snapchat arkadaş listene eklenecek.
 8. 8
  Arkadaşından da seni eklemesini iste. Arkadaşın seni arkadaş listesine eklediğinde, onu artık istediğin kadar snap'leyebilirsin.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Arkadaşına Snap Göndermek

 1. 1
  Kamera sayfasına dön. Henüz yapmadıysan profil sayfana geri dönmek için ekranın sol üst köşesindeki "Geri" butonuna ve ardından profil sayfanı kapatmak için X butonuna dokun.
 2. 2
  Bir snap çek. Kamerayı, göndermek istediğin bir şeye doğrultup daire şeklindeki "Yakala" butonuna dokun.
  • Video snap çekmek istiyorsan kaydetmeyi bitirinceye kadar "Yakala" butonuna basılı tut, ardından butonu bırak.
 3. 3
  "Gönder" simgesine dokun. Bu, ekranın sağ alt köşesindeki mavi-beyaz renkli oktur. Dokunduğunda, arkadaş listen açılır.
  • İstersen göndermeden önce snap'e efektler ekleyebilirsin.
 4. 4
  Arkadaşını seç. Snap'in gönderileceği kişi olarak bir arkadaşını seçmek için onun adına dokun.
  • Şimdilik diğer kişilere snap göndermekten kaçın çünkü birincil hedefin arkadaşını En İyi Arkadaşlar listene almak.
 5. 5
  "Gönder" simgesine dokun. Bu, ekranın sağ alt köşesindeki mavi-beyaz renkli oktur. Dokunduğunda, snap arkadaşına gönderilir.
  • Snap'in En İyi Arkadaşlar listesi puanına sayılması için arkadaşının snap'i açması gerekir.
 6. 6
  Kullanıcıya birkaç fotoğraf veya video snap daha gönder. Bir arkadaşına diğer arkadaşlarından daha sık fotoğraf ve video snap gönderirsen bu arkadaşın hızlıca En İyi Arkadaşlar listene yerleşir.
  • Bu arkadaşına ne kadar çok snap gönderirsen arkadaşın o kadar çabuk En İyi Arkadaşlar listesine eklenir.
 7. 7
  Mutlaka arkadaşın da sana snap göndersin. Arkadaşın, ona gönderdiğin tüm snap'ler sayesinde En İyi Arkadaşlar listene eklense de bunun karşılıklı olabilmesi için sana arkadaş listesindeki herkesten daha fazla snap göndermesi gerekir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Arkadaşınla Sohbet Etmek

 1. 1
  Arkadaşlar sayfasını aç. Bunu yapmak için Kamera sayfasında soldan sağa doğru kaydır. Burada yakın zamanda snap gönderilen arkadaşlarının bir listesini görmelisin.
 2. 2
  Arkadaşınla sohbet et. Arkadaşının adını bul, ardından adının üzerine gelip soldan sağa doğru kaydır. Bunu yapınca sohbet sayfası açılacak.
 3. 3
  Bir mesaj yaz. Arkadaşına göndermek istediğin mesajı yaz.
  • Metin kutusunun altında bulunan kart şeklindeki "Fotoğraflar" simgesine dokunup fotoğrafları seçerek de telefonun fotoğraf galerisinden mesaja fotoğraf ekleyebilirsin.
 4. 4
  Gönder butonuna dokun. Bunu yaptığında, mesajın arkadaşına gönderilir. Mesaj gönderildiğinde arkadaşın mesajı Snapchat uygulamasında açabilir.
  • Bazı Android telefonlarda bunun yerine butonuna dokunman gerekir.
 5. 5
  Arkadaşınla sık sık konuş. İkiniz arasında ne kadar çok sohbet olursa birbirinizin En İyi Arkadaşlar listesine girmeniz o kadar çabuk olur.
  Reklam

İpuçları

 • En İyi Arkadaşlar listesi, yeterince insana snap gönderiyorsan günde birden çok kez değişebilir.
 • En İyi Arkadaşlarının birinin profilinde bir emoji durumu varsa o arkadaşın, En İyi Arkadaşlar listesinde aynı emojiyi senin adında görür.
Reklam

Uyarılar

 • En İyi Arkadaşlar listesini elle düzenleyemezsin.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 16.809 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Snapchat
Bu sayfaya 16.809 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam