Snapchat'te Arkadaş Nasıl Eklenir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Diğer insanlarla arkadaş olduğunda, birbirinize Snap gönderip alabilir ve sohbet edebilirsiniz. Bu wikiHow makalesi ile Snapchat arkadaş listene arkadaş eklemenin çeşitli yollarını öğreneceksin.

Yöntem 1 / 6:
Kullanıcı Adına Göre Arkadaş Ekleme

 1. 1
  Arkadaşının kullanıcı adını bul. İnsanların Snapchat'ta birbirlerini ekleyebilmelerinin ana yolu, kullanıcı adlarını kullanmaktır. Bu, telefonunun rehberinde olmayan kişileri eklemeni sağlar. Bir kişiyi, e-posta adresi veya gerçek ad kullanarak Snapchat'e ekleyemezsin. Kullanıcıya Snapchat kullanıcı adının ne olduğunu sorman gerekir.
  • Not - Snapchat'te iki ad vardır: Görünen ad ve kullanıcı adı. Görünen ad, başkalarının ilk gördüğü ve değiştirilebilen ancak birisini eklemek için kullanılmayan addır. Kullanıcı adı, kullanıcının kalıcı hesap adıdır. Birini eklemek için Kullanıcı Adına ihtiyacın olacak.
 2. 2
  Snapchat kamera ekranında herhangi bir yere kaydır. Snapcode, görünen ad, kullanıcı adı ve Snapchat puanını göreceksin.
 3. 3
  "Arkadaş Ekle" seçeneğine dokun. Dokunduğunda Arkadaş Ekle menüsü açılacak.
 4. 4
  "Kullanıcı Adına Göre Ekle" seçeneğine dokun. Dokunduğunda, kullanıcı arama alanı açılacak.
 5. 5
  Eklemek istediğin kişinin tam kullanıcı adını yaz. Kullanıcı adının yalnızca bir kısmını girdiğinde Snapchat kullanıcıyı bulamaz. Kişiyi bulmak için kullanıcı adının tamamını girmelisin. Sadece Snapchat kullanıcı adına göre arama yapabilirsin. Gerçek isim, telefon numarası, e-posta adresi veya başka bir isim veya adres ile arama yapamazsın.
  • Telefon numarası kullanarak birini eklemek istiyorsan önce bu kişiyi telefonunun rehberine ekle, ardından önceki bölümdeki adımları izle.
 6. 6
  Kullanıcının yanındaki "+Ekle" butonuna dokun. Dokunduğunda kişi, arkadaş listene eklenecek. Bu buton ancak kullanıcının tüm kullanıcı adını doğru yazdıysan görünecektir.
 7. 7
  Onun da seni eklemesini bekle. Birbirinizle konuşmaya başlamadan ve Snap göndermeden önce diğer kişinin de seni eklemesi gerekebilir. Bu, diğer kişinin gizlilik ayarlarına bağlıdır.
  Reklam

Yöntem 2 / 6:
Snapchat URL’sine Göre Arkadaş Ekleme

 1. 1
  Arkadaşının Snapchat profilinin linkini al. Snapchat kullanıcıları, artık kullanıcının üzerine tıkladığında kullanıcıların Snapchat profillerini Snapchat uygulamasında açacak bir bağlantı oluşturabilir. Arkadaşından bağlantıyı metin veya e-posta yoluyla sana göndermesini iste ki bağlantıya dokunabilesin.
  • Bağlantı, https://www.snapchat.com/add/kullanıcıadı böyle görünecek.
 2. 2
  Açmak için bağlantıya dokun. Bağlantıyı, Snapchat kurulu olan telefonda açman gerekir. Bağlantıya dokunduğunda, telefonunun tarayıcısında bir Snapchat sayfası açılır.
 3. 3
  "Snapchat'i Aç" seçeneğine dokun. Dokunduğunda Snapchat uygulaması başlatılacak. Açılmadan önce, Snapchat uygulamasını bir uygulama listesinden seçmen istenebilir.
 4. 4
  Snapchat'te "Arkadaş Ekle" seçeneğine dokun. Dokunduğunda kişi, Snapchat arkadaş listene eklenecek. Kişiye onu eklediğine dair bir bildirim gönderilir. Snap göndermek veya birbirinizin hikâyesini görmek için o kişinin de seni eklemesi gerekir.[1]
 5. 5
  Kendi Snapchat URL'ni paylaş. Snapchat URL'ni arkadaşlarına profil ekranından gönderebilirsin:
  • Snapchat kamera ekranını aşağı kaydırarak Snapchat profil ekranını aç.
  • "Arkadaş Ekle" seçeneğine ve ardından "Kullanıcı Adını Paylaş" seçeneğine dokun.
  • Bağlantıyı nasıl göndermek istediğini seç. Mesajlaşma uygulamasını kullanabilir veya bir e-postaya ekleyebilirsin. Listeden istediğin uygulamayı seçerek sosyal medya uygulamalarından da paylaşabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3 / 6:
Telefondan Kişi Ekleme

 1. 1
  Snapchat kamera ekranında herhangi bir yere kaydır. Bu, Snapchat profil ekranını açar ve burada Snapcode'unu görürsün.
  • Bu yöntemi kullandığında Snapchat, telefonunun rehberini tarar ve telefon numarası Snapchat hesabıyla ilişkili olan kişileri bulur. Snapchat kullanan herkes telefon numarasını hesabıyla ilişkilendirmez. İlişkilendiren kullanıcıların, listende eşleşebilmesi için bu özelliği kendi Snapchat hesaplarında etkinleştirmiş olmaları gerekir.
 2. 2
  Ekranın altındaki "Arkadaşlarım" seçeneğine dokun. Dokunduğunda, mevcut Snapchat arkadaşlarının olduğu yeni bir ekran açılacak.
 3. 3
  "Adres defteri" sekmesine dokun. Dokunduğunda telefonunun rehberinde, telefon numaraları Snapchat hesaplarıyla ilişkilendirilmiş olan kişilerin listesi görüntülenir.
 4. 4
  Snapchat'in cihazının rehberine erişmesine izin ver (istenirse). Bu sekmeyi ilk kez açtığında Snapchat, cihazının rehberine erişmek için izin vermeni isteyebilir. Bu, Snapchat’in rehberindeki hangi kişilerin telefon numaralarını Snapchat profilleri ile ilişkilendirdiğini kontrol etmesini sağlar.
 5. 5
  Listede ilerle ve kişileri listene eklemek için "+" veya "+Ekle" seçeneğine dokun. Eklediğin kişi arkadaş listene eklenecek ve bu kişiye, onu eklediğine dair bildirim gönderilecek. Daha sonra isterse o da seni ekleyebilir.[2]
  • Snapchat, kişileri yalnızca telefon numaralarına göre eşleştirir. İsim, e-posta adresi veya Twitter ya da Facebook gibi diğer sosyal medya hesaplarına göre eşleştirmez.
 6. 6
  Snapchat'i olmayan kişileri görmek için listenin en altına git. Burada kişilerin ya Snapchat hesabı yoktur, ya Snapchat hesaplarıyla ilişkilendirilmiş telefon numaraları yoktur ya da bu kişiler telefon numarası ile Snapchat hesaplarının eşleşmesine izin vermemişlerdir.
  • Bu kişilere, Snapchat uygulamasının bağlantısını içeren bir mesaj göndermek için "+Davet Et" seçeneğine dokunabilirsin.
 7. 7
  Onun da seni eklemesini bekle. İletişim kurmaya başlamadan önce arkadaş listene eklediğin kişinin de seni eklemesi gerekebilir. Bu, diğer kişinin gizlilik ayarlarına bağlıdır. Yazdığın mesajlar, o kişi seni ekleyinceye kadar "Beklemede" kalır.
  Reklam

Yöntem 4 / 6:
Arkadaşının Snapcode'unu Tarama

 1. 1
  Snapchat kameranda bir Snapcode çiz. Bir Snapcode'u sadece Snapchat kameranı koda doğrultarak tarayabilirsin.
  • Snapcode (noktalardan oluşan benzersiz bir görüntü), profil resmini hayalet biçiminde saran sarı kutudur. Sana özel Snapcode'unu almak için ekranın üstündeki Snapchat hayaletine dokunman yeterlidir.
 2. 2
  Snapchat kamera ekranındaki kodu basılı tut. Kod taranacak ve kullanıcı gösterilecek.
 3. 3
  Taradıktan sonra "Arkadaş Ekle" seçeneğine dokun. Söz konusu kişi, arkadaş listene eklenecek.[3]
 4. 4
  Onun da seni eklemesini bekle. Snap gönderip almaya başlamadan önce diğer kişinin de seni eklemesi gerekebilir. Kişi, herhangi birinden gelen Snap'leri kabul ediyorsa bu gerekli olmayabilir.
 5. 5
  Cihazına Snapcode içeren bir resmi kaydet. Snapchat, cihazındaki resimleri tarayabilir ve üzerinde Snapcode olanları tespit edebilir.
  • Resim, cihazına kaydedildikten veya cihazının kamerasıyla çekildikten sonra Snapchat uygulamasında ekranda herhangi bir yere kaydır.
  • "Arkadaş Ekle" seçeneğini seçip "Snapcode'a göre ekle" seçeneğine dokun. Snapchat'in, cihazının fotoğraf depolama alanına erişmesine izin vermen istenebilir.
  • Snapcode içeren resme dokun. Snapchat kodu tarayacak ve "Arkadaş Ekle" istemi açılacak.
  Reklam

Yöntem 5 / 6:
Aynı Ortamda Arkadaş Ekleme

 1. 1
  Snapchat kamera ekranında herhangi bir yere kaydır. Bu, Snapcode'unu ve profil bilgilerini gösterecek.
 2. 2
  "Arkadaş Ekle" seçeneğine dokun. Dokunduğunda, Arkadaş Ekle menüsü görünecek.
 3. 3
  "Yakındakileri ekle" seçeneğine dokun. Cihazın yakındaki diğer cihazları tespit etmek için bekleyecek.
 4. 4
  Arkadaşından, onun kendi cihazında aynı ekranı açmasını iste. Arkadaşının aynı "Yakındakileri ekle" ekranına gitmesini sağla. Kullanıcı adının Yakındakileri Ekle ekranında göründüğünü göreceksin.
 5. 5
  Arkadaşının kullanıcı adının yanındaki "+" veya "+Ekle" butonuna dokun. Dokunduğunda, arkadaş listene eklenecek. Arkadaşının da aynı işlemi yapmasını sağla. Böylece birbirinize Snap gönderip birbirinizden Snap almaya başlayabilirsiniz.[4]
  Reklam

Yöntem 6 / 6:
Arkadaşı Geri Ekleme

 1. 1
  Snapchat kamera ekranında herhangi bir yere kaydır. Bu, Snapcode'unu ve profilini gösterir.
 2. 2
  "Beni Ekleyenler" seçeneğine dokun. Dokunduğunda, yakın zamanda seni kendi arkadaşlar listesine ekleyen kullanıcılar gösterilir. Hem kendi arkadaş listene eklediğin hem de daha önce eklemediğin kişiler hakkında bildirim yapılır.
  • Bu bildirimler bu ekrandan çıktıktan sonra kaybolur. Bu nedenle şimdi birini eklemezsen o kişiye daha sonra bakman gerekecek.
 3. 3
  Seni ekleyen kişinin yanındaki "+Ekle" seçeneğine dokun. Dokunduğunda, arkadaş listene eklenecek.
  Reklam

İpuçları

 • Başkalarının arkadaşlarını veya En İyi Arkadaşlar listesini göremezsin. Bu nedenle Snapchat'te biriyle olan ortak arkadaşlarınızı bulamazsın. Her Snapchat arkadaşını ayrı ayrı eklemen gerekecek.

Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 4.168 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam