Bu wikiHow makalesi sana snap’lerini (anlık fotoğraflarını) göndermeden önce telefonunun Film Rulosu’na nasıl kaydedeceğini ve aldığın snap’leri nasıl kaydedeceğini öğretir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Göndermeden Önce Snapchat’lerini Kaydetmek

 1. 1
  Snapchat’i aç. Bu, Ana Ekran'ında veya Ana Ekran'ındaki bir klasörde yer alan, beyaz hayalet simgeli sarı kutudur.
  • Snapchat’i henüz yükleyip hesabını oluşturmadıysan devam etmeden önce lütfen bunu yap.
 2. 2
  Aşağı kaydır. Snapchat her zaman kamerayla açılır ve aşağı kaydırınca Snapchat ana ekranı açılır.
 3. 3
  Ekranının sağ üst köşesindeki dişli simgesine dokun. Bu seni Snapchat Ayarlar menüsüne götürür.
 4. 4
  Anılar’a dokun. Bu seçenek ayarlar menüsünün orta üst bölümüne doğru Hesabım’ın altında olur.
 5. 5
  Kaydet’e dokun. Bu seçenek Anılar menüsünün en altındaki Kaydetme’nin altındadır.
 6. 6
  Yalnızca Film Rulosu’nu seç. Bu seçeneği seçince snap’lerin (anlık fotoğraflar) gönderilmeden önce doğrudan telefonunun film rulosuna kaydedilir.
  • Fotoğraflarını yalnızca favori snap’lerin ve story’lerinden (hikâye) oluşan, arayıp paylaşabileceğin kişisel bir albüm olan Snapchat Anılar’a kaydetmek istersen Anılar’ı seç. [1]
  • Hem Anılar’ına hem de telefonunun Film Rulosu’na kaydetmek istersen Anılar ve Film Rulosu’nu seç.
 7. 7
  Snapchat ana ekranına dön. Tekrar ana ekranına ulaşana kadar ekranının sol üst köşesindeki geri butonuna dokun.
 8. 8
  Ana ekranından yukarı kaydır. Bu, Snapchat kamerasını açar.
 9. 9
  Bir snap (anlık fotoğraf) çek. Bir fotoğraf çekmek için Çek butonuna dokun veya video çekmek için butonu basılı tut. Bu buton, ekranının en altında bulunan büyük beyaz bir çembere benzer ve snap çektiğinde kaybolur. Fotoğrafın veya videon çekildikten sonra snap’lerini metin, çizim ve yapışkanlarla özelleştirebilirsin.
  • Snap’inin üstünde çizim yapmak için sağ üst köşedeki kalem simgesine dokun. Kalem simgesinin altındaki renk tayfına dokunarak rengi değiştirebilirsin. Renk tayfı kalem simgesine dokununca çıkar ve kalem mevcut rengini gösterir.
  • Sağ üst köşede, kalemin yanındaki T simgesine dokun. Bu bir yazı eklemeni sağlar. Klavyen ekranın alt yarısında çıkar ve yazmaya başlarsın. Metnini daha büyük yapmak veya farklı bir renk seçmek için T simgesine tekrar dokun.
  • Ekranının en üstünde, T simgesinin yanındaki kare simgesine dokun. Bu, Stickers (Yapışkanlar) menüsünü açar. Snap’ine eklemek için bir sticker seç. Stickers menüsünden bir Bitmoji de ekleyebilirsin.
  • Kendi sticker’ını oluşturmak için makas simgesine dokun. Snap’ine herhangi bir şeyi kopyalayıp yapıştırmanı sağlar.
 10. 10
  Kaydet butonuna dokun. Bu, ekranının sol alt köşesinde, snap (anlık fotoğraf) zamanlayıcısının yanındaki aşağı bakan ok simgesidir. Buna dokununca fotoğrafın Film Rulona kaydedilir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Sana Gelen Snapchat’leri Kaydetmek

 1. 1
  Snapchat’i aç. Bu, Ana Ekran'ında veya Ana Ekran'ındaki bir klasörde yer alan, beyaz hayalet simgeli sarı kutudur.
  • Snapchat’i henüz yükleyip hesabını oluşturmadıysan devam etmeden önce lütfen bunu yap.
 2. 2
  Sağa kaydır. Snapchat her zaman kamerayla açılır ve sağa kaydırınca Sohbet sayfan açılır. Burada sana gelen snap’leri (anlık fotoğraf) görüntüleyebilirsin.
 3. 3
  Kaydetmek istediğin snap’e (anlık fotoğraf) dokun. Snap açılır ve onu görüntülemek için 1 ila 10 saniyen olur.
  • Her snap’i yalnızca bir kez görüntüleyebilirsin ve her gün bir yeniden oynatma hakkın olur. Daha önce açıp kapattığın bir snap’i, süresi dolduktan hemen sonra yeniden oynatmadığın sürece görüntüleyemezsin veya onun ekran görüntüsünü alamazsın.
 4. 4
  Snap’in (anlık fotoğraf) süresi dolmadan önce ekran görüntüsünü al. Uyut/Uyandır ve Ana Ekran düğmelerine aynı anda bas ve bırak. Bir kamera deklanşörü sesi duyarsın ve ekranının yanıp söndüğünü görürsün; bu bir ekran görüntüsü aldığını gösterir. Snap’inin ekran görüntüsü Film Rulona kaydedilir.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 50.304 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Snapchat
Bu sayfaya 50.304 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam