Smart View Android'de Nasıl Kullanılır?

Ortak yazar: Nicole Levine, MFA

Bu wikiHow makalesi sana, Samsung Smart TV’ne medya aktarmak ve televizyonu telefonundan kontrol etmek için Android bir telefon veya tablette Samsung’un Smart View uygulamasını nasıl kullanacağını öğretir.

Kısım 1 / 3:
Smart View’u Ayarlamak

 1. 1
  Samsung Smart TV’ni ve Android telefonunu aynı Wi-Fi ağına bağla. Bu, iki cihazın bağlanabilmesini sağlar. [1]
 2. 2
  Telefonuna Smart View uygulamasını yükle. Uygulama şöyle edinilir:
 3. 3
  Samsung Smart View’u aç. Bu, altında 4 tane kavisli çizgi bulunan televizyon simgesidir. Bunu Android telefonunun uygulama çekmecesinde bulursun.
  • Uygulamayı Play Store’dan yüklemeyi tamamladıysan uygulamayı başlatmak için bunun yerine yeşil renkli "OPEN" (AÇ) butonuna dokunabilirsin.
 4. 4
  İstendiği zaman Allow’a (İzin Ver) dokun. Uygulamaya yalnızca onu ilk kez çalıştırdığında izinler vermen gerekir.
 5. 5
  İstenirse Samsung televizyonu seç. Wi-Fi ağında birden fazla televizyon varsa bağlanmak istediğini seç. Televizyonda bir mesaj çıkar. Yalnızca bir tane Samsung televizyonunun varsa bu otomatik olarak bağlanabilir.
 6. 6
  Televizyonda Allow’ı (İzin Ver) seç. Bu seçenek televizyon ekranının en üstünde çıkar. Televizyonun için kullandığın kumandayı kullan ve "Allow" butonunu seç.
  • Bazı Samsung Galaxy telefonlar otomatik olarak bağlanabilir.
 7. 7
  Oynatmak için bir TV uygulaması veya medyası seç. Bağlandıktan sonra, televizyonunda ne görüntülemek istediğini Android telefonundan seçebilirsin. Samsung televizyonuna yüklenen tüm Smart TV uygulamalarının simgelerini Smart View uygulamasındaki bir kılavuzda görüyor olman gerekir. Televizyonda açmak için herhangi bir uygulamaya dokun.
  • Telefonunu, televizyonunu kontrol etmek için Samsung kumandası gibi kullanmak için sağ üst köşedeki kumanda simgesine de dokunabilirsin.
  Reklam

Kısım 2 / 3:
Ekran Yansıtma / Ekranını Yayınlamak

 1. 1
  Ana ekranını en üstünden aşağı kaydır. Bu, ekranının üstünde bildirim panelinin bir kısmını birkaç hızlı ayar butonlarıyla (Wi-Fi, Bluetooth gibi şeyler için simgeli butonlar gibi) birlikte açar.
 2. 2
  Tekrar aşağı kaydır. Şimdi panelin tamamı açılır ve hızlı ayar butonlarının daha fazlasını gösterilir.
 3. 3
  SmartView’e veya Cast’e (Yayınla) dokun. Bunu yaptığında bağlanabileceğin cihazların bir açılır listesi çıkar. Bazı Android telefonlarda bu seçenekte bunun yerine "Screen Mirroring" (Ekran Yansıtma) yazabilir.
  • Bu seçeneklerden birini göremezsen bildirim butonlarının ikinci sayfasına doğru sağa kaydırman gerekebilir.
 4. 4
  Televizyonunu seç. Android’inin ekranı televizyonda çıkar. Telefonunda yaptığın her şey televizyonda da çıkar.
  • Bazı uygulamalarda, telefonunun ekranını manzara modunda göstermek için telefonunu yan döndürebilirsin.
  Reklam

Kısım 3 / 3:
Bir Medya Uygulamasından Yayınlamak

 1. 1
  Smart TV’de yayınlamak istediğin uygulamayı aç. Bu; YouTube, Hulu, Netlix ve başka birçok uygulama olabilir.
 2. 2
  Uygulamadaki yayınlama simgesine dokun. Bu uygulamanın konumu uygulamadan uygulamaya değişir ama onu genelde uygulamanın sağ üst köşesinde bulursun. Sol alt köşesinde Wi-Fi dalgaları bulunan üçgeni ara. Bu, ağındaki bağlanabileceğin cihazların bir listesini içeren bir açılır pencere çıkarır.
 3. 3
  Smart TV’yi seç. Bu, telefonundaki uygulamayı televizyonuna bağlar.
 4. 4
  Oynatılacak bir şey seç. Seçilen video veya şarkı yalnızca telefonda değil televizyonda da oynar/çalar; yani aktarım yaparken telefonunu kullanmaya devam edebilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Bu makale ortak yazarlarımızdan biri olan Nicole Levine, MFA ile ortaklaşa yazılmıştır. wikiHow makalelerinin ortak yazarları içeriğimizin mümkün olduğunca tam ve kapsamlı olmasını sağlamak için editörlerimizle yakın bir şekilde çalışırlar.
Bu sayfaya 2.665 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam