Bir şeyi silersen genelde geri getiremezsin. Ancak Instagram, tüm içeriğini sildikten sonra bile saklar, bu nedenle kurtarmak için küçük bir şansın vardır. Bu wikiHow makalesi sana, silinmiş Instagram gönderilerini birkaç yöntem kullanarak nasıl kurtarabileceğini öğretir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Instagram Arşiv Özelliğini Kontrol Etmek

 1. 1
  Instagram'i aç. Bu uygulama simgesi Ana Ekran'ında, uygulama çekmecesinde veya arama yaparak bulabileceğin, gökkuşağı renkli bir arka plan üzerinde bir kamera simgesine benzer.
  • 2017'de kullanıma sunulduğundan beri arşiv özelliği, gönderileri silmek yerine kaldırmak/gizlemek için varsayılan eylemdir. Eski içeriklerini burada bulman mümkün olabilir.
  • İstenirse oturum aç.
 2. 2
 3. 3
  butonuna dokun. Bir menü çıkar.
 4. 4
  Arşiv'e dokun. Arşivlenmiş Hikâyelerinin bir listesi görünür.
 5. 5
  Hikâye Arşivi açılır menüsüne dokun. Bir menü açılır ve burada Hikâye Arşivi veya Gönderi Arşivi’ni seçebilirsin.
 6. 6
  Görüntülemek için bir resme dokun. Arşivlediğin tüm içeriğin bir listesini görürsün ve birine dokununca içerik daha fazla ayrıntı ve seçenekle açılır.
  • Gönderin ve tüm orijinal yorumları yüklenir.[1]
 7. 7
  butonuna dokun. Bunu gönderinin en üstünde görürsün.
 8. 8
  Gönderiyi arşivden kurtarmak için Profilde Göster'e dokun. Gönderi, Instagram zaman çizelgende eskiden olduğu yerde görünür.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Android'de Telefon Galerini Kontrol Etmek

 1. 1
  Dosyalarım'ı aç. Bu uygulama simgesi bir klasöre benzer ve bunu büyük olasılıkla Ana Ekranlarından birinde, uygulama çekmecesinde veya arayarak bulursun.
  • Yalnızca Instagram'da gönderilerini yerel olarak kaydetmek özelliğini etkinleştirdiysen bir Instagram albümü bulursun.[2]
  • Oluşturduğun gönderinin tamamını değil, yalnızca Instagram uygulama kamerasıyla çektiğin videoları/fotoğrafları bulursun. Ayrıca varsayılan film rulondan Instagram'a yüklediğin resimleri burada bulamazsın.
 2. 2
  Dâhilî Depolama'ya dokun. Bunun "Son dosyalar" ve "Kategoriler"in altında listelendiğini görürsün.
 3. 3
  Resimler'e dokun. Bunu görmek için aşağı kaydırman gerekebilir.
 4. 4
  Instagram'e dokun. Instagram uygulamasından çektiğin tüm resimleri görürsün.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
iPhone ve iPad'de Telefon Galerini Kontrol Etmek

 1. 1
  Fotoğraflar'ı aç. Bu uygulama simgesi çok renkli bir çiçeğe benzer. Bu uygulamayı ana ekranında veya arayarak bulabilirsin.
  • Yalnızca Instagram'da gönderilerini yerel olarak kaydetme özelliğini etkinleştirdiysen bir Instagram albümü bulursun.[3]
  • Oluşturduğun gönderinin tamamını değil, yalnızca Instagram uygulama kamerasıyla çektiğin videoları/fotoğrafları bulursun. Ayrıca varsayılan film rulondan Instagram'a yüklediğin resimleri burada bulamazsın.
 2. 2
  Ekranının altındaki albümler simgesine dokun. Bu genellikle "Ara"nın yanında sağdan ikinci simgedir.[4]
 3. 3
  Instagram albümüne dokun. Instagram uygulamasından çektiğin tüm resimleri ve videoları görürsün ancak gönderinin tamamının bir kopyasını bulamazsın.
  Reklam

İpuçları

 • Ayrıca, https://archive.org/web/ adresindeki Wayback Machine'i kullanarak Instagram profilini görüntülemeyi deneyebilirsin. Takvimden görüntülemek üzere bir tarih seçmeye devam etmek için Instagram profil URL'ni sayfanın üst kısmındaki metin kutusuna girmen gerekir. Wayback Machine, arşivlenen her Instagram hesabının URL'sine sahip değildir; bu nedenle profilini göremeyebilirsin.
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır. Bu makale 1.155 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Instagram
Bu sayfaya 1.155 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam