Bu wikiHow makalesi ile Samsung tabletinin ekranında bulunan içeriklerin ekran görüntüsünü nasıl alabileceğini öğreneceksin. Hemen hemen tüm güncel Samsung tabletlerde "Güç" ve "Ses Kısma" butonlarını basılı tutarak ekran görüntüsü alabilir veya bazı tabletlerde ekran görüntüsü almak için avuç içi kaydırma özelliğini kullanabilirsin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Tabletteki Butonları Kullanmak

 1. 1
  Hangi butonları kullanacağını öğren. Tüm Samsung tabletlerde Güç ve Ses Kısma butonlarına aynı anda basılı tutulduğunda, bir saniye sonra ekran görüntüsü alınır.
  • Ana Ekran (Home) butonu olan Samsung tabletlerde ekran görüntüsü almak için Güç ve Ana Ekran butonlarına da basabilirsin.[1]
 2. 2
  Tabletteki ilgili butonları bul. Tablet gövdesinin sağ üst tarafında Güç butonu bulunur. Ses Kısma butonu, tabletin sağ tarafındaki "Ses" butonlarının en altındaki butondur.
  • Tabletinde Ana Ekran butonu varsa bu, ekranın alt kısmında olacaktır.
 3. 3
  Ekran görüntüsünü almak istediğin yere git. Ekran görüntüsünü almak istediğin uygulamayı, ekranı veya sayfayı aç.
 4. 4
  Tabletteki ekran görüntüsü alma butonlarına basılı tut. Güç ve Ses Kısma butonlarına basılı tut ve ekran görüntüsü alma ekranı gelene kadar bırakma.
 5. 5
  Ekran biraz küçülmeye başladığında butonları bırak. Bu küçülme, ekran görüntüsünün alındığını gösterir. Ayrıca ekranın sağ alt köşesinde ekran görüntüsünün ön izlemesi görünecek ve ekranın sol üst köşesindeki bildirim çubuğunda bir fotoğraf simgesi belirecek.
 6. 6
  Ekran görüntüsünü görüntüle. Ekran görüntüsü alındıktan sonra alınan görüntüyü şu şekilde açabilirsin:
  • Bildirimler menüsü — Ekranın üstünden aşağı kaydır, ardından Ekran görüntüsü alındı bildirimine dokun.
  • GaleriGaleri fotoğraf uygulamasını aç, ardından ALBÜMLER sekmesine, sonra Ekran görüntüleri albümüne ve ekran görüntüsüne dokun.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Avuç İçi Kaydırma Özelliğini Kullanmak

 1. 1
  Bu yöntemi ne zaman kullanacağını öğren. Bazı Samsung Galaxy tabletlerde, elinin kenarını ekran boyunca sağdan sola kaydırarak ekran görüntüsü almanı sağlayan ayarı etkinleştirebilirsin. Bu özellik her Samsung tablette bulunmayabilir ve tablette ekran klavyesi açıkken bunu kullanamazsın.
 2. 2
  Ekranın üstünden aşağı doğru kaydır. Böylece Bildirimler açılır menüsü görünecek.
 3. 3
 4. 4
  Gelişmiş Özellikler seçeneğine dokun. Bu seçenek ekranın sol tarafındadır. Gelişmiş Özellikler menüsü ekranın sağ tarafında açılacak.
 5. 5
  Beyaz renkli "Ekranı Yakalamak için Avuç İçinizle Kaydırın" anahtarına dokun. Bu, ekranın sağ tarafındadır. Dokunduğunda anahtar mavi renge dönecek. Bu işlemden sonra ekran görüntüsü almak için avuç içi kaydırma özelliğini kullanabilirsin.
  • Bu anahtar maviyse "Ekranı Yakalamak için Avuç İçinizle Kaydırın" özelliği zaten etkindir.
  • Samsung tabletinde "Ekranı Yakalamak için Avuç İçinizle Kaydırın" seçeneğini bulamazsan ekran görüntüsü almak için bu özellik kullanılamıyor demektir. Bunun yerine tabletteki butonları kullanmayı dene.
 6. 6
  Ekran görüntüsünü almak istediğin yere git. Ekran görüntüsünü almak istediğin uygulamayı, ekranı veya sayfayı aç.
 7. 7
  Klavyenin ekranda açık olmadığından emin ol. "Ekranı Yakalamak için Avuç İçinizle Kaydırın" özelliği yalnızca tabletin ekran klavyesi etkin değilse çalışır. Sayfanın herhangi bir yerindeki metin olmayan bir alana dokunarak klavyeden kurtulabilirsin.
 8. 8
  Herhangi bir elinin kenarını ekranın sağ tarafına koy. Her iki elini de kullanabilirsin ancak elinin serçe parmak kenarını ekranın en sağ tarafına yerleştirmen gerekir.
 9. 9
  Elini eşit hızda sola kaydır. Elini bu şekilde sola kaydırdığında tablette ekran görüntüsü alınır. Ekran biraz küçülmeye başladığında ekran görüntüsü alınmış demektir.
  • Veyahut tabletin titreyebilir ya da bir onay sesi duyabilirsin.
 10. 10
  Ekran görüntüsünü görüntüle. Ekran görüntüsü alındıktan sonra alınan görüntüyü şu şekilde açabilirsin:
  • Bildirimler menüsü — Ekranın üstünden aşağı kaydır, ardından Ekran görüntüsü alındı bildirimine dokun.
  • GaleriGaleri fotoğraf uygulamasını aç, ardından ALBÜMLER sekmesine, sonra Ekran görüntüleri albümüne ve ekran görüntüsüne dokun.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Ekran Görüntüsü Alma Uygulaması Kullanmak

 1. 1
  Ekran Görüntüsü Kolay (Screenshot Easy) uygulamasını indir. Tabletteki butonları veya avuç içi kaydırma özelliğini kullanamıyorsan ücretsiz bir uygulama indirerek ekran görüntüsü alabilirsin:
 2. 2
  Ekran Görüntüsü Kolay uygulamasını aç. Google Play Store'da butonuna veya Android'de Uygulama Çekmecesi'nde, simgesinde kamera şekli olan Ekran Görüntüsü Kolay uygulamasına dokun.
 3. 3
  İstendiğinde İZİN VER seçeneğine dokun. Dokunduğunda Ekran Görüntüsü Kolay uygulaması fotoğraflarına erişebilir ve alınan görüntüleri kaydedebilir.
  • Hemen ekran görüntüsü almak isteyip istemediğin sorulabilir. Eğer bu pencere görünürse devam etmeden önce İPTAL seçeneğine dokun.
 4. 4
  Gri renkli "SİMGE ÜZERİNE BİNDİR" anahtarına dokun. Anahtar mavi renge dönecek. Bu sayede Ekran Görüntüsü Kolay uygulaması simge durumuna küçültüldüğünde bile tabletinin ekranında kamera şeklindeki simgesi görünmeye devam edecek.
 5. 5
  YAKALAMAYI BAŞLAT butonuna dokun. Bu, ekranın üst tarafındaki mavi butondur.
 6. 6
  İstendiğinde ŞİMDİ BAŞLA butonuna dokun. Dokunduğunda, Ekran Görüntüsü Kolay uygulamasında ekran görüntüsü alma özelliği açılır.
 7. 7
  Ekran görüntüsünü almak istediğin ekrana git. Ekran görüntüsünü almak istediğin uygulamayı, ekranı veya sayfayı aç.
 8. 8
  Kamera simgesine dokun. Bu simgeyi ekranın sol üst köşesinde bulabilirsin. Bu simgeye dokunduğunda ekran görüntüsü alınır. Birkaç saniye sonra Ekran Görüntüsü Kolay uygulamasında ekran görüntüsü açılır.
 9. 9
  Ekran görüntüsünü kaydet. Ekran görüntüsü açıldığında şunları yaparak ekran görüntüsünü tabletindeki Galeri uygulamasına kaydedebilirsin:
  • Ekranın sağ üst köşesindeki ögesine dokun.
  • Kaydet seçeneğine dokun.
  • Farklı kaydet seçeneğine dokun.
  • İstendiğinde Android seçeneğine dokun.
  • İstendiğinde KAYDET seçeneğine dokun.
 10. 10
  Ekran görüntüsünü görüntüle. Ekran görüntüsünü tabletindeki Galeri uygulamasının "İndirilenler" klasöründe bulabilirsin:
  • Tabletinde Galeri uygulamasını aç.
  • Ekranın üst kısmındaki ALBÜMLER seçeneğine dokun.
  • İndirilenler klasörüne dokun.
  • Açmak için ekran görüntüsüne dokun. Ekran görüntüsünün tam kalitede görünmesi birkaç saniye sürebilir.
 11. 11
  Bittiğinde ekran görüntüsü simgesini devre dışı bırak. Ekran görüntüsü simgesini kapatmaya hazır olduğunda; Ekran Görüntüsü Kolay uygulamasını aç, ardından ekranın üst kısmındaki YAKALAMAYI DURDUR butonuna dokun.
  • Genelde ekran görüntüsü simgesi devre dışı bırakıldıktan sonra bir reklam oynatılır. Ekran Görüntüsü Kolay uygulamasını simge durumuna küçülterek veya kapatarak reklamı atlayabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Ana Ekran butonları, onlara basıldığında hareket eder, desteklenmeyen Ana Ekran butonları ise onlara dokunulduğunda hareket etmez.
Reklam

Uyarılar

 • Tabletin gövdesindeki butonlar bozuksa bunları kullanarak ekran görüntüsü alamayabilirsin. Ekran Görüntüsü Kolay gibi bir uygulama işte böyle durumlarda kurtarıcı olabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 4.101 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 4.101 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam