Bu wikiHow makalesi sana, bir Samsung Galaxy akıllı telefonda Samsung Pay uygulamasını nasıl sileceğini veya devre dışı bırakacağını öğretir. Samsung Pay uygulamasını Android'ini root’lamaan silemezsin ancak kısayollarını kaldırarak, ayarlamayı reddederek ve/veya gizli bir klasöre taşıyarak seni rahatsız etmesini önleyebilirsin. Samsung Galaxy'nde henüz Android Oreo'ya güncelleme yapmamış olsan da Samsung Pay uygulamasını devre dışı bırakabilmen (silmek değil) gerekir.

Yöntem 1 / 3:
Samsung Pay Uygulamasını Root’lanmış (Kök Kullanıcı Yetkilerini Almak) Bir Android’den Silmek

 1. 1
  Gerekirse Android’ini root’la (kök kullanıcı yetkilerini almak). Samsung Pay uygulamasını varsayılan Android ayarlarıyla silmek mümkün olmadığından bu uygulamayı silebilmek için Android’ini root’laman gerekir.
  • Android'izi root’lamanın Samsung garantini geçersiz kılacağını unutma. Bu, yanlış yapılırsa telefonunda onarılamaz bir hasara da neden olabilir.
 2. 2
  Titanium Backup'ı kur. Önceden yüklenmiş uygulamaları kaldırmana izin veren bu uygulamayı Google Play Store'da bulabilirsin:
 3. 3
  Titanium Backup'ı aç. Bunu yapmak için Google Play Store'da ’a dokun.
  • Açmak için Android Uygulama Çekmecendeki Titanium Backup uygulamasının simgesine de dokunabilirsin.
 4. 4
  Samsung Pay’e dokun. Bu seçeneği bulmak için aşağı kaydırman gerekebilir.
 5. 5
  Un-install!’a (Kaldır) dokun. Bu, ekranın üst tarafındadır. Bunu yapmak Titanium Backup'ın Samsung Pay uygulamasını akıllı telefonundan kaldırmaya başlamasını sağlar.
  • Ayrıca, uygulamayı cihazın belleğinde yüklü tutacak ancak arayüzden kaldıracak ve işlemlerinin arka planda çalışmasını durduracak şekilde "Freeze"i (Dondur) de seçebilirsin. Uygulamayı tamamen kaldırmak istediğinden emin değilsen bu seçenek, kaldırma işleminin daha az kalıcı bir alternatifidir.[1]
 6. 6
  Titanium Backup'ın çalışmayı bitirmesini bekle. Bu bir kaç dakika alabilir. Samsung Pay kaldırıldıktan sonra Titanium Backup'ı kapatabilirsin; Samsung Pay’in Ana ekranından ve Uygulama Çekmecenden gitmiş olması gerekir.
  Reklam

Yöntem 2 / 3:
Samsung Pay'in Etkisini En Aza İndirmek

 1. 1
  Tüm Samsung Pay kısayollarını kaldır. Samsung Pay'i zaten kurduysan aşağıdakileri yaparak kısayolları (örneğin, Ana ekrandakini ) kaldırabilirsin:
  • Samsung Pay'i açın.
  • Sağ üst köşedeki simgesine dokun.
  • Açılan menüde Ayarlar’a dokun.
  • Bu sayfadaki her öğenin işaretini kaldır.
  • Samsung Pay uygulamasını kapat.
 2. 2
  Samsung Pay'i açın. Samsung Pay'i kurmadıysan kurulum işlemini tamamlamayı reddederek hatırlatıcı uygulama simgesini Ana ekranından kaldırabilirsin.
 3. 3
  İstendiğinde REDDET’e dokun. Bunu yapmak, Samsung Pay kurulum işlemini iptal eder.
  • Bunu iki veya daha fazla kez yapman gerekebilir.
 4. 4
  İstenen diğer izinleri reddet. Çoğu durumda, bunu yapmak için "Bir daha gösterme" kutusunu işaretlersin. Kurulum sürecini atlamayı bitirdikten sonra Samsung Pay’in kapanması ve simgesinin Ana ekrandan kaybolması gerekir.[2]
 5. 5
  Uygulama Çekmecesi’ni aç. Bunu yapmak için Ana ekranda yukarı kaydır.
  • Bazı Samsung Galaxy akıllı telefonlarda, bunun yerine üçe üç noktalı ızgaraya benzeyen Uygulama Çekmecesi simgesine dokunman gerekir.
 6. 6
  Samsung Pay uygulamasını kendi ekranına taşı. Samsung Pay uygulamasına dokun ve ekranın en sağ köşesine sürükle, ardından yeni bir sayfa açılana kadar orada tut. Samsung Pay'in tek uygulama olduğu boş bir ekrana sahip olana kadar bu işlemi tekrarla.
  • Bu, Samsung Pay'i diğer Uygulama Çekmecesi içeriklerinden gizler.
 7. 7
  Bir "Gereksiz" klasörü oluşturmayı düşün. Gizlemek istediğin başka uygulamaların varsa bir uygulamayı Samsung Pay'i koyduğun ekrana sürükleyebilir, bir klasör oluşturmak için mevcut uygulamanla Samsung Pay uygulamasının üzerine gelebilir ve Uygulama Çekmecende istemediğin diğer uygulamalar için bunu tekrarlayabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3 / 3:
Oreo Öncesi Android'de Samsung Pay'i Devre Dışı Bırakmak

 1. 1
  Bu yöntemi ne zaman kullanacağını bil. Samsung Pay'i Android Oreo (8.0) veya sonraki bir sürümünü çalıştıran bir Android akıllı telefonda devre dışı bırakamazsın; bu nedenle Android'inin Android Nougat (7.0) veya önceki bir sürümünü çalıştırıyor olması gerekir.[3]
 2. 2
  Ayarlar’ı aç. Android ekranının üst kısmından aşağı kaydır, ardından çıkan açılır menüün sağ üst köşesindeki dişli çark şeklindeki "Ayarlar" simgesine dokun.
  • Bazı Android'lerde, ekranın üstünden aşağı kaydırmak için iki parmağını kullanman gerekir.
 3. 3
  Uygulamalar’a dokun. Bu seçeneği bulmak için aşağı kaydırman gerekebilir. Bunu yapmak, Android'inin yüklü uygulamalarının bir listesini açar.
 4. 4
  Aşağı kaydır ve Samsung Pay’e dokun. Bunu uygulamaların "S" bölümünde bulursun.
 5. 5
  DEVRE DIŞI BIRAK’a dokun. Bu buton, KALDIR butonunun normalde göründüğü yerde, uygulama ayrıntıları sayfasının üst kısmına yakın bir yerde bulunur.
 6. 6
  İstendiğinde DEVRE DIŞI BIRAK’a dokun. Bunu yapmak, Android'indeki Samsung Pay uygulamasını devre dışı bırakır.
  • Bir uygulamanın devre dışı bırakılması, uygulamanın işlevselliğini kaldırır, sistem kaynaklarını kullanmasını durdurur ve onu gizler; ancak uygulama kaldırılmaz.[4]
  Reklam

İpuçları

 • Önceden yüklenmiş çoğu Samsung uygulaması, istenirse Play Store'dan yeniden indirilebilir.
 • DEVRE DIŞI BIRAK seçeneği yalnızca normal bir şekilde kaldırılamayan önceden yüklenmiş uygulamalarda çıkar.
 • Önceden yüklenmiş uygulamalarını "gizleyebilecek" birkaç uygulama vardır. Bu uygulamalar genellikle Uygulama Çekmecende gizli klasörler olarak işlev görür.
Reklam

Uyarılar

 • Titanium Backup ile uygulamaları silerken dikkatli ol. Bazı uygulama işlevleri veya etkileşimleri, önceden yüklenmiş uygulamaların silinmesinden etkilenebilir. Ayrıca, sistem için kritik olan uygulamalar ve işlemler, Titanium Backup tarafından diğerleriyle birlikte listelenir. Bunların kaldırılması sistem işlevselliğine zarar verir. Emin değilsen daha az kalıcı bir çözüm olarak tam kaldırma yerine uygulamanın "Freeze" (Dondur) seçeneğini kullan.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Android Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl ArtırılırAndroid Cihazının Azami Ses Kademesi Nasıl Artırılır?
Sesli Mesaj Nasıl KapatılırSesli Mesaj Nasıl Kapatılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
iPhone'un Hoparlörleri Nasıl TemizleniriPhone'un Hoparlörleri Nasıl Temizlenir?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Flash Belleğe Müzik Nasıl KonurFlash Belleğe Müzik Nasıl Konur?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.
Bu sayfaya 430 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam