Samsung Notes, Galaxy kullanıcılarının notlar yazmasına ve bunları bağlı bir Samsung Cloud hesabında kolayca saklamasına izin verir ki bu, herhangi bir not silindiğinde kullanışlı olabilir. Bu wikiHow makalesi sana, hem Samsung'un yerleşik yedekleme programını hem de (bu işe yaramazsa) Samsung cihazlarıyla uyumlu bir veri kurtarma programını kullanarak Samsung Notes'tan silinen notları nasıl kurtaracağını gösterir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Samsung Yedekleme ve Geri Yükleme'yi Kullanmak

 1. 1
  Samsung Notes belgelerinin yedeklendiğinden emin ol. Verileri geri yükle menüsüne erişmeden önce, Samsung Notes dosyalarının Samsung Cloud hesabına yedeklendiğinden emin ol.
  • Bunu yapmak için, Ayarlar menüsünde Bulut ve hesaplar seçeneğinden Yedekleme ve geri yükleme seçeneğine git, ardından Verileri yedekle’yi seç. Kaydetmek istediğin verileri (Samsung Notes belgelerin) seçtikten sonra, belgelerini kaydetmek için Yedekle’ye dokun.[1]
 2. 2
 3. 3
  Bulut ve hesaplar’ı seç. Bu, veri yedekleme ve kurtarma seçeneklerine erişim menüsünü açar.
 4. 4
  Verileri geri yükle’ye dokun. Verilerini yedeklemeyi bitirdikten sonra, ana Yedekle ve geri yükle menüsüne geri dön ve Verileri yedekle seçeneğinin altındaki bu seçeneği seç.
 5. 5
  Geri yüklemek istediğin verileri seç. Samsung Notes notları belge olduğundan, Samsung Cloud yedeklemenden geri yüklemek istediğin veri türü olarak belgeleri seçmen yeterlidir.
 6. 6
  GERİ YÜKLE’yi seç. Bu, Samsung Cloud hesabına kaydedilen tüm verileri Samsung Galaxy cihazına aktarma işlemini başlatır.
  • Samsung Yedekleme ve Geri Yükleme'nin Samsung Notes'u telefonuna her zaman kaydetmediğini ve yeniden yüklemediğini ve notlarını tamamen kurtarmak için Samsung Notes'un en son sürümünü Google Play Store'dan Galaxy'ne yüklemen gerekebileceğini unutma.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
EaseUS MobiSaver'ı Kullanmak

 1. 1
  Bilgisayarının İnternet tarayıcısını aç ve EaseUS İnternet sitesine git. Kurtarma işlemine başlamak için EaseUS'un veri kurtarma yazılımının ücretsiz sürümünü buradan indirebilirsin.
  • EaseUS MobiSaver, fabrika ayarlarına sıfırlanmış bir Android cihazdan veri kurtarmaya her zaman yardımcı olmaz, bu nedenle önce yazılımın ücretsiz deneme sürümünü kullanman önerilir.
 2. 2
  Free Download’a (Ücretsiz İndir) tıkla. Bu, EaseUS MobiSaver'ın ücretsiz sürümünü bilgisayarına indirip kurar.
 3. 3
  EaseUS MobiSaver'ı aç. Programın simgesine tıkla (beyaz çarpı işaretli açık mavi simge).
 4. 4
  Samsung Galaxy'nde USB hata ayıklamasını etkinleştir. EaseUS Data Recovery Wizard'ın Galaxy'nde dosya taraması yapması için Galaxy'ni USB üzerinden bilgisayarına bağlaman gerekir.
 5. 5
  Samsung Galaxy'ni bilgisayarına bağla. USB hata ayıklamayı etkinleştirdikten sonra, iki cihazını USB üzerinden birbirine bağla ve EaseUS'ın cihazını algılamasını bekle.
 6. 6
  Galaxy'ni kayıp veriler için tara. Telefonun bağlandığında, EaseUS’ın otomatik olarak cihazında veri taraması yapması gerekir.
 7. 7
  Kurtarmak istediğin dosyaları seç. Tarama tamamlandığında, kurtarılabilecek farklı dosyaları gösteren bir ekran görmen gerekir. Kurtarma için seçtiğin tüm dosyalarda mavi bir onay işareti görünür.
  • Samsung Notes belgeleri, onları yukarı çektiğinde .sdoc uzantısıyla görünür.
 8. 8
  Recover’a (Kurtar) tıkla. Bu, taramadan alınan dosyaları gördüğünde menünün sağ alt köşesinde görünür ve kaybolan ögelerini geri yükler.
 9. 9
  Kurtarılan dosyaların için bir konum seç. Verilerini kurtardıktan sonra, tüm dosyaları önce bilgisayarında güvenli bir konuma kaydedebilir, ardından bunları USB aracılığıyla telefonuna aktarabilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Sim'lerinin İhtiyaçları Nasıl DoldurulurSim'lerinin İhtiyaçları Nasıl Doldurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Herhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilirHerhangi Bir Sitedeki Video Nasıl Ücretsiz İndirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Instagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl GizlenirInstagram Gönderileri Belli Takipçilerden Nasıl Gizlenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Numaranın Engellendiği Nasıl AnlaşılırNumaranın Engellendiği Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 9.155 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 9.155 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam