Bu wikiHow makalesi, bir Samsung Galaxy telefon kasasındaki arka kapağın nasıl çıkarılacağını öğretmektedir. Bu işlem ileri düzey bir onarım tekniğinin parçasıdır ve telefona zarar verebilir, hatta telefonu kalıcı olarak işlevsiz hâle getirebilir. Samsung Galaxy telefonunun arka kapağını çıkarmak telefonu garanti kapsamından çıkaracaktır. Telefonun hâlâ garanti kapsamındaysa ve onarıma ihtiyacı varsa, Samsung Müşteri Hizmetleri’ni aramalısın ya da profesyonel teknisyenler tarafından onarılmasını sağlamak için telefonu satın aldığın yetkili Samsung bayisine gitmelisin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Samsung Galaxy S6 ve S7

 1. 1
  Gerekirse telefonunun kılıfını çıkar. Samsung Galaxy’nde kasayı örten herhangi bir kılıf varsa sonraki adımlara geçmeden önce bu kılıfı çıkarman gerekmektedir.
 2. 2
  Samsung Galaxy’ni kapat. Telefonu kapatmak için Kilit tuşuna bastır, açılan menüden Kapat seçeneğine dokun ve onaylaman istendiğinde KAPAT seçeneğine dokun.
  • Telefon açıkken arka kapağı çıkarırsan telefonun kısa devre yapabilir ya da sana elektrik çarpabilir.
 3. 3
  SIM ve SD kartlarını çıkar. Bu adım gerekli değildir, ancak telefona uygulanan sıcak ısının SIM ve microSD kartlarına zarar vermemesini sağlamak için mevcut kartların çıkarılması önerilir.
  • Bir SIM kart çıkarma aleti kullan ve bu aleti telefonun üst kısmının sol tarafında yer alan kartlar için tasarlanmış deliğe sok ve ittir. Böyle yaptığında telefonun SIM ve microSD kart yuvalarını içeren kart tepsisi dışarı çıkacaktır.
 4. 4
  Telefonu ön yüzü aşağı bakacak şekilde yumuşak bir yüzeye koy. Bu adım sayesinde arka kapağı çıkarırken ekranı çiziklerden koruyabilirsin.
  • Örneğin bir masanın üzerine bir havlu ya da yumuşak bir altlık koyabilirsin.
 5. 5
  Samsung Galaxy’nin arkasına sıcak ısı uygula. Bu işlemi iki dakika kadar yapacaksın. Sıcak ısı uygulamanın en iyi yolu bir saç kurutma makinesi ya da sıcak hava tabancası kullanmaktır, ancak bir seferde belirli bir noktayı bir saniyeden fazla ısıtmaktan kaçınmalısın. Böyle yaptığında telefonun iç çerçevesini Samsung Galaxy kasasının arkasına tutturan yapıştırıcının etkisi azalacaktır.[1]
  • Telefona zarar vermemek için, sıcak hava tabancasını telefonun arka kapağını hedef alacak şekilde tut ve tabancayı zikzak çizerek hızlıca yukarıya ve aşağıya doğru hareket ettir.
  • Alternatif olarak, bu işlem için özellikle üretilen mikrodalgada kullanılabilen bir ısıtma yastığı kullanabilirsin.
 6. 6
  Kasanın bağlantı aralığına bir spudger (elektronik aletleri açmaya yarayan penaya benzeyen bir alet) yerleştir. Galaxy kasasının ön ve arka kısımlarının birbirine bağlandığı bir aralığın olması gerekiyor; bu aralığa bir spudger, düz uçlu tornavida, kredi kartı ya da benzer nitelikteki bir nesne yerleştir.
  • Buradaki amacın, kasanın tamamını çıkarmadan kasanın arka kısmını ön tarafından ayırmaktır.
 7. 7
  Telefonun sol ya da sağ tarafından aralığı genişletecek ince, düz bir nesne yerleştir. Örneğin bir gitar penası ya da kredi kartı kullanabilirsin. Böyle yaptığında kasanın arka tarafıyla ön tarafı arasındaki aralık daha da açılacaktır.
  • Kullandığın alet metal olmasın; zira metal bir nesne telefonu çizebilir ya da telefona zarar verebilir.
 8. 8
  Telefonun diğer tarafında da aralığı açıcı aleti kullan. Böyle yaptığında telefon kasasının arka kapağının alt kısmı ve ayrıca sol ve sağ kısımlar, telefon kasasının ön kısmından ayrılmaya başlayacaktır.
  • Gerekirse daha fazla sıcak ısı uygula.
 9. 9
  Telefonun arkasını kaldır ve çek. Böyle yaptığında son yapıştırıcı da artık etkisini kaybedecektir; zira sadece telefonun üst kısmındaki yapıştırıcı, telefonun arka kapağını tutmaya devam edecektir.
  • Bu işlemi daha da kolaylaştırmak için daha fazla sıcak ısı uygulayabilir ve/veya telefonun üst kısmına aralık açıcı aleti yerleştirebilirsin.
  • Telefonun arka kapağını ılık, kuru bir yere koy, böylece telefonu birleştirdiğinde telefonun iç kısmına zarar vermemiş olursun.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Samsung Galaxy S’ten S5’e Kadar

 1. 1
  Gerekirse telefonunun kılıfını çıkar. Samsung Galaxy’nde kasayı örten herhangi bir kılıf varsa sonraki adımlara geçmeden önce bu kılıfı çıkarman gerekmektedir.
 2. 2
  Samsung Galaxy’ni kapat. Telefonu kapatmak için Kilit tuşuna bastır, açılan menüden Kapat seçeneğine dokun ve tercihi onaylaman istendiğinde KAPAT (ya da bazı durumlarda TAMAM) seçeneğine dokun.
  • Telefon açıkken arka kapağı çıkarırsan telefonun kısa devre yapabilir ya da sana elektrik çarpabilir.
 3. 3
  Telefonu ön yüzü aşağı bakacak şekilde yumuşak bir yüzeye koy. Bu adım sayesinde arka kapağı çıkarırken ekranı çiziklerden koruyabilirsin.
  • Örneğin bir masanın üzerine bir havlu koyabilirsin.
 4. 4
  Arka kapak çıkarma yuvasını bul. Telefonun modeline bağlı olarak bu yuvanın konumunda küçük farklılıklar olabilir:
  • S4 ve S5 - Arka kapağın sol üst köşesi.
  • S2 ve S3 - Arka kapağın üst kısmı.
  • S - Arka kapağın alt kısmı.
 5. 5
  Yuvanın içine tırnağını sok. Nazikçe açmaya çalıştığın müddetçe düz uçlu küçük bir tornavida, bir gitar penası ya da bu aletlere benzeyen ince bir nesne de kullanabilirsin.
 6. 6
  Kapağın arkasını kendine doğru nazikçe kaldır. Arka kapak telefon kasasından ayrılacaktır.
 7. 7
  Arka kapağı telefondan ayırarak çek. Kapağı sıkıca kavradığında onu telefondan ayır. Kapak ayrıldığında batarya ve SIM kartı görünecektir.
  • Telefonun arka kapağını ılık, kuru bir yere koy, böylece telefonu birleştirdiğinde telefonun iç kısmına zarar vermemiş olursun.
  Reklam

İpuçları

 • Bir Samsung Galaxy tabletinin arka kapağını çıkarmak için önce arka kısımda yer alan vida koruyucularını çıkar ve daha sonra da arka kapağı tablete bağlayan vidaları sök.
Reklam

Uyarılar

 • Telefonun arka kapağını yanlış bir biçimde çıkarmak, kalıcı hasarla ya da garanti kapsamının dışında kalmakla sonuçlanabilir. Arka kapağı çıkarırken çok dikkatli davran.
Reklam

İhtiyacın Olan Şeyler

 • Isıtma yastığı ya da sıcak hava tabancası
 • Spudger (sert, düz bir kaldırma aleti)
 • Plastik açma aleti (örneğin kredi kartı ya da gitar penası)
 • Ataş ya da SIM kartı çıkarma aleti
 • Vidaları koyacak bir kutu

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir. Bu makale 66.606 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 66.606 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam