Louis Vuitton gibi pahalı ve marka bir çanta satın alırken, hakiki bir ürün aldığını bilmek önemlidir. Çantanın kalitesini ve görünümünü inceleyerek sahte ürünleri tespit edebilirsin. Satıcının yetkili bir satıcı olup olmadığını araştırıp öğrenmek, bir çantanın hakiki olup olmadığını garanti etmek için yeterli olabilir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Kalitesini Kontrol Et

Gerçek Louis Vuitton çantalar ince işçilikle üretilir.

 1. 1
  Dikişleri incele. Bunu en iyi kendin yaparsın, ancak bu mümkün değilse, satıcıdan mümkün olduğunca çok sayıda yakın çekim fotoğraf iste. Özensiz dikişler çantanın sahte olduğunun işaretlerinden biridir. Çantanın sahte olduğunu gösteren başka bir işaret, dikiş yerindeki inç başına (2,54 cm) dikiş sayısıdır (SPI). SPI, dikişin tek bir inçindeki ilmek sayısını ifade eder. SPI sayısının yüksek olması, daha sağlam toplam dikiş mukavemetinin (ve dolayısıyla daha kaliteli bir çanta olduğunun) belirtisidir. Hakiki Louis Vuitton çantalar, taklitlerden daha yüksek SPI sayısına sahip olacaktır.
 2. 2
  Eğik desenli çantalardan uzaklaş. Hakiki çantalar, iyi eşleşen ve orantılı desenlere sahiptir. Kendi içinde eşleşmeyen bir desene sahip olan bir çanta sahte olabilir.
 3. 3
  Arka tarafta baş aşağı duran LV logoları ara. Tüm hakiki çantalarda baş aşağı LV logoları bulunmaz, fakat çoğunda vardır, özellikle de tasarım çanta etrafını saran devamlı, dikişsiz bir deri parçasıyla yapılmışsa. Bu özellikle Speedy, Keepall ve Papillon modelleri için geçerlidir.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Satıcıyı Tanı

Bir satıcının itibarı çantanın hakikiliği açısından büyük bir ipucudur.

 1. 1
  Özellikle bir çevrimiçi açık artırmadan veya benzer bir çevrimiçi mağazadan bir çanta satın alacağın zaman satıcıyı araştır. Satıcı yorumlarına bak. Olumlu geri bildirim yüzdesi en fazla olan satıcılara bak. Negatif geri bildirim, sıfır geri bildirim veya özel geri bildirimleri bulunan satıcılardan uzak dur.
 2. 2
  İade politikası bulunmayan satıcılardan uzak dur.
 3. 3
  İma edileni anla. Eğer satıcının ürün açıklaması seni ürünü satın alma konusunda tereddütte bırakıyorsa, içgüdülerine güven.
 4. 4
  Eğer çantayı bizzat inceleyemiyorsan, ayrıntılı resimler içeren listelere bak. En azından, ön, arka, alt, astar, tarih kodu ve kabartmalı "Louis Vuitton Made in" damgasının resmini gördükten sonra çantayı satın al.
 5. 5
  Satıcıdan ek resimler iste. Sahtelerini satmak için gerçek Louis Vuitton çantaların resimlerini kullanıyor olabilirler.
 6. 6
  İndirimli satışlara bak, ancak fazla indirimli bir fiyata çanta satan satıcılara karşı dikkatli ol. Perakende satış fiyatı 1000 lira üzerinde olan olan bir çanta, 1000 liradan daha düşük fiyatlara satılamaz, özellikle de yeni bir çanta ise.
 7. 7
  Elinde henüz mağazalarda olmayan "yeni koleksiyon” çantalar olduğunu iddia eden satıcılardan uzak dur.
 8. 8
  Elinde "toptan satış" veya "zararına satış" çantalar bulunduğunu iddia eden satıcılardan kaçın. Louis Vuitton’da indirim, seri sonu veya toptan satış olmaz. Aksi iddiada bulunan herhangi bir satıcı güvenilir değildir.
 9. 9
  Sokak satıcılarından Louis Vuitton çantalarını satın alma, çünkü şirket bu tür satışlara izin vermez.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Küçük Ayrıntılara Dikkat Et

Çantanın hakiki olmasıyla ilgili bir sonraki ipucu, fermuarlar, iç kaplama ve tarih kodu gibi küçük ayrıntılarda gizlidir. Her tasarım biraz farklıdır, ancak sana ipucu verecek tasarım benzerlikleri bulunur.

 1. 1
  İliştirilmiş etikete sahip çantaladan uzak dur. Resmi Louis Vuitton çantalarında iliştirilmiş etiket bulunmaz. Etiket ayrıdır, çoğu zaman çantanın bir cebine konur. Özellikle ucuz görünen ve iple tutturulmuş etiketlere dikkat et.
 2. 2
  İç kaplamayı incele. Taklit çantaları astarlamak için ucuz plastik veya süet kullanırlar. Belli bir tasarıma bağlı olarak, gerçek bir çanta, keten, ince mikro monogram kumaş, hakiki deri, polyester veya mikrofiber süet gibi çeşitli tekstil ürünleri ile astarlanır.
 3. 3
  Sahte çantaların sapları plastikle sarılmıştır. Oksitleyici doğal dana derisi koruyucu plastiğe ihtiyaç duymaz ve bu plastikle birlikte gelen çantalar sahtedir.
 4. 4
  Kopça veya diğer parçaları incele. Hakiki çantalarda pirinç veya altın metal kullanılır, ancak sahte çantalarda altın boya tabakası bulunan plastik kullanılır.
 5. 5
  Tutamaç üzerine basılmış "LV" logolu fermuarlara bak.
 6. 6
  "Made in" etiketini incele. Aslında, hakiki Louis Vuitton çantalar sadece Fransa'da üretilir. Ancak, on yıldan fazla süredir şirket Amerika, İspanya, Almanya ve İtalya'da da çanta üretmektedir.
 7. 7
  Tarih kodunu kontrol et. 1980'lerin başından sonra yapılan çantaların çoğunda çantaya damgalanmış bir üretim kodu vardır. 1990'lardan beri, bu kod iki harf ve onu takip eden dört sayıdan oluşur. 1990'lardan önce, üretim kodu, bir ya da iki harf, ardından üç ya da dört sayıdan oluşurdu. Bazıları da üç rakamlı kodlardı.
  • Doğru yere bak. Tarih kodu D halkasının altında bulunur.
 8. 8
  Belli bir çantanın özgün kısımlarını öğren. Louis Vuitton çantaları benzer olsa da, iki tasarım birbirinin aynısı değildir. Ne tür astar, ayak ve taban kullanıldığının yanı sıra bu tarz bir çantanın sahip olması gereken diğer detayları araştır. Şirketin internet sitesini kontrol et veya yakınındaki bir butiğe sor.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Genel Tasarıma Bak

Bir çantanın tasarımı, hakiki olması ile ilgili ilk ipucun olmalı. Bazı sahte tasarımların sahte olduğu aşikârdır, ancak diğerlerini tespit etmek için yakın inceleme gerekir.

 1. 1
  Çantanın özgün bir tasarıma sahip olup olmadığını öğren. Louis Vuitton tasarımını tanımıyorsan, sahte bir çantadır. Eğer bir şüphe duyarsan, çanta tasarımını bir butikten, katalogdan veya resmi Louis Vuitton internet sitesinden kontrol et.
 2. 2
  Gerçek gibi görünen tasarımlar sahte olabilir. Multicolor, Cherry Blossom ve Cerises tasarımları tüm çanta modellerinde mevcut değildir. Klasik parçaların sahte olması daha olasıdır.
 3. 3
  Eğer markanın klasik monogram çantasını satın alıyorsan, LV harflerinin net olarak kahverengi çizgilerle altın sarısı renginde basıldığından emin ol. Düz renkli monogramlardan veya yeşil tonlarda monogramlardan kaçın.
  Reklam

İpuçları

 • Ekstralara aldanma. Kalpazanlar ayrıca toz torbaları, makbuzlar, hediye kutuları, orijinallik belgeleri, ambalaj ve bakım kitapçıklarının da taklitlerini üretirler. Bu tür ekstralar ürünün hakiki olmasını garanti etmez.
 • İnternetten gerçek ve sahte ürünlerin fotoğraf karşılaştırmalarını ara. Gerçek bir Louis Vuitton çanta ile karşılaştırıldığında sahtesinin nasıl göründüğü hakkında bir fikir edin.
 • Louis Vuitton "ülke kodları" için bir Google araması yap. Böylece en azından hangi harflerin sahte/hakiki olduğunu biliyor olursun. Dört haneli rakamlar da tarih damgasıdır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Regl Döneminde Pedle Nasıl YüzülürRegl Döneminde Pedle Nasıl Yüzülür?
Nike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl BulunurNike Ayakkabıların Model Numarası Nasıl Bulunur?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Ten Rengi Nasıl BelirlenirTen Rengi Nasıl Belirlenir?
Nasıl Güzel OlunurNasıl Güzel Olunur?
Uzamış Saçlar Evde Nasıl Kesilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 44 kişi çalıştı. Bu makale 20.963 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 20.963 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam