Birine sarılmak, sevgini göstermenin harika bir yoludur. Sevginin farklı türleri ve seviyeleri vardır ve ağlayan bir çocuğu kucaklayış şeklin, bir futbol maçını kazandıktan sonra en iyi arkadaşına sarılma şeklinden farklıdır. Partnerine romantik bir şekilde sarılmak da farklıdır ve belirli dokunuşlar gerektirir. Bu wikiHow makalesi sana, birisine daha romantik bir şekilde nasıl sarılacağına dair bazı ipuçları verir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 2:
Önden Sarılmak

 1. 1
  Gövdelerinizi birbirine çekmek için kollarını konumlandır. Romantik bir sarılmada, gövdeleriniz (göğsünüz ve karnınız) birbirine değer. Bu, yakınlığı vurgulayan harika, sıcak ve samimi bir pozisyondur.[1]
  • Genel olarak, uzun olan kişi kollarını kısa kişinin beline sararken, kısa olan kişi kollarını uzun kişinin boynuna veya omuzlarına koyar. Bunun tersi de olabilir, özellikle boy farkı büyükse uzun olan kişi kollarını diğer kişinin omuzlarına yerleştirir (ve onu göğsüne çeker), diğer kişi kollarını onun beline sarar.
 2. 2
  Baş teması kur. Başını birine yaslamak bir samimiyet göstergesidir. Romantik bir şekilde sarılmak için eğilirken başını yana doğru hareket ettir. Yine de çok fazla yana gitme; istediğin şey yanağının diğer kişinin yüzüne sürtmesidir. Ekstra romantik bir dokunuş eklemek için başını ve hatta yüzünü diğer kişinin başına/boynuna (veya sarıldığın kişiden çok daha kısaysan göğsüne) sok.[2]
 3. 3
  Sık ve tut. Romantik bir sarılma, platonik bir sarılmadan daha uzun sürer. İki veya üç saniye boyunca hafifçe sıkı tut. Derin bir nefes alıp ver; kucaklaşarak rahatla ve keyfini çıkar. Sarılmanın fark edilebilecek kadar güçlü olması gerektiğini ama karşındaki kişinin normal nefes almasını engelleyecek kadar sıkı olmaması gerektiğini unutma. Partnerinin oksijen eksikliğinden bayılmasına neden olmak çoğu çevrede romantik kabul edilmez.[3]
 4. 4
  Ellerini kullan. Ellerinden birini birkaç kez sırtına veya koluna sür. Veya elin kişinin başındaysa saçlarını veya boynunun arkasını hafifçe okşa. Yavaş bir okşama romantiktir. Dışarısı buz gibi olmadıkça ve sarılan partnerini ısıtmadığın sürece hızlıca okşamak komik olur.
 5. 5
  Yavaşça bırak. Uzaklaşırken ellerini diğer kişinin üzerinde tut, böylece sarıldıktan sonra hâlâ birbirinize dokunuyor olursunuz. Bu, birbirinizin gözlerinin içine bakmak, gülümsemek ve yürekten konuşmak için iyi bir zamandır.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 2:
Arkadan Sarılmak

 1. 1
  Arkadan yaklaş. Aşkını arkadan kucaklayarak şaşırtmak, spontaneliği geliştirmenin bir yoludur. Çok önemli bir şey yapmadığı sürece kollarını beline sarmak ve başını onunkine yaslamak çok tatlı bir sürpriz olabilir.
 2. 2
  Sarılacağın kişinin arkasında dur. Gövdeni, kucakladığın kişinin arkasına doğru bastır ve kollarını etrafına sar. Ellerini nereye koyacağın dışında, uzun ya da kısa olman pek bir şey değiştirmez.
  • Genellikle sarılan kişi uzunsa kollarının üst kısmını gevşetir ve alt kısmıyla sarılmak için uzanır. Kısaysa dirsekten bükmek yerine kollarını düz uzatabilir.
 3. 3
  Kollarını öne koy. Bir kolunu diğerinin üstüne, diğerinin önüne "koyabilir", hatta göğsünün üzerinden uzanıp sarıldığın kişinin omuzlarını tutabilirsin; kollarının en iyi yerleştiği yer kollarının büyüklüğüne ve de sarıldığın kişinin boyutuna bağlıdır.
 4. 4
  Baş teması kur. Önden sarılmada olduğu gibi, başını birine yaslamak yakınlığın bir göstergesidir. Sarılan kişiyle aynı boyda veya ondan daha uzunsan burnunu onun yüzüne veya boynuna dayayabilirsin. Daha kısaysan başını yana doğru onun sırtına dayayabilirsin.
 5. 5
  Sık ve tut. Romantik bir sarılma, arkadaşça bir kucaklamadan daha uzun sürer. İki veya üç saniye boyunca nazikçe sıkı tut. Derin bir nefes alıp ver; sarılarak rahatla ve keyfini çıkar.
 6. 6
  Ellerini kullan. Sarılınan kişi için, sarılan kişinin kollarını okşamak doğal ve hoş bir dokunuştur. Ayrıca geriye uzanıp onun yüzünü veya saçlarını okşayabilirsin. Sarılan içinse okşamak, fazla çaba sarf etmeden oldukça samimi hâle gelebilir. Sarıldığın kişiyle bu seviyedeyseniz bu, yakınlaşmaya başlamak için harika bir yoldur. O kadar samimi değilseniz dikkatli ol. Bu, buzların erimek yerine kırılmasına veya burnunun kırılmasına neden olabilir. Yavaş bir okşama romantiktir.
 7. 7
  Sarıldığın kişiyi döndür. Partnerinin yakınlığının tadını çıkarırken önden sarılmanın tadını çıkar. Daha fazla yönlendirmeye ihtiyacın olursa tekrar sayfanın en üstünden başla. Tadını çıkar!
  Reklam

İpuçları

 • Sarılmak birini yakın ve özel bir konuma getirir; bu yüzden ter kokusundan kurtul. Aynı zamanda parfüm, kolonya ve nane şekerinin, hafif kullanıldığında romantik bir kucaklamayı daha keyifli hâle getirebileceğini unutma. Hiçbir şey seni o andan, senden veya partnerinden gelen hoş olmayan bir kokudan daha fazla uzaklaştıramaz. Buna aşırı ağır bir parfüm de dâhil olabilir.
 • Sarılmak, dans etmek veya öpüşmek gibidir; etkileşimlidir. Diğer kişinin enerjisinden beslenirsin ve zorla bir geri dönüş alamazsın.
 • Her şeyi yavaşça yap. Hızlı sarılmalar, tanımadığın insanlar veya sevmediğin aile üyeleri içindir. Daha yavaş sarılmalar, varlığının tadını çıkarmak istediğin kişiler içindir. Ayrıca, romantik bir sarılma çok samimi bir etkileşim olduğu için karşındaki kişiye, rahatsız olursa seni durdurması için bolca zaman vermen iyi olur. Hızlı hareket etme, karşındaki kişinin ne yaptığını bilmesi için yeterince yavaş eğil.
 • Yıldızların altında arkadan sarılmayı dene ve sarıldıktan sonra o pozisyonda kal ve partnerine iyi geceler öpücüğü ver.
 • Kalbinin partnerine yakın olduğundan emin ol. İkiniz de kendinizi gerçekten rahat hissedin.
 • Saçlarıyla nazikçe oynarken ve başını onunkine yaslarken birine yakından sarılmak, sevgini göstermenin iyi bir yoludur. Ayrıca, ona o anın senin için ne kadar önemli olduğunu söyle; insanlar o anı onlar kadar sevdiğini bilmek ister.
Reklam

Uyarılar

 • Romantik bir ilişkide bile herkes sarılmayı sevmez. Sarılma jestinin reddedildiğini hissediyorsan bunu açık bir şekilde konuşmanız ve partnerinin gerçekten sarılmaktan hoşlanmadığını anlarsan bunu kabul etmen önemlidir.
 • İlişkiniz olsa bile birisine izinsiz sarılma.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Jessica Engle, MFT, MA
Ortak yazarlar :
İlişki ve Flört Uzmanı
Bu makaledeki ortak yazarlar Jessica Engle, MFT, MA. Jessica Engle, San Francisco Bay Bölgesi’nde ilişki koçu ve psikoterapisttir. Danışmanlık Psikolojisi alanındaki Yüksek Lisans derecesini aldıktan sonra 2009 yılında Bay Area Dating Coach’u kurmuştur. Jessica ayrıca lisanslı bir Evlilik ve Aile Terapisti ve 10 yıldan fazla deneyime sahip lisanslı Drama Terapistidir. Bu makale 14.811 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 14.811 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam