Bu wikiHow makalesi ile fotoğrafları bilgisayarından telefonuna nasıl kopyalayacağını veya taşıyacağını öğreneceksin. Bunu iPhone'da iTunes ile yapabilir veya Android kullanıyorsan telefonunu bir USB şarj kablosuyla bilgisayara bağlayabilirsin ama bunu bir Mac'te yapıyorsan Android'i açmak için bir programa ihtiyacın olacak. iPhone'da iCloud veya Android'de Google Fotoğraflar gibi bir bulut depolama hizmeti de kullanabilirsin.

Yöntem 1 / 5:
iTunes'u Kullanarak

 1. 1
  iPhone'unu bilgisayarına bağla. iPhone'unu bilgisayarının USB bağlantı noktalarından birine bağlamak için şarj kablosunu kullan.
  • Mac'inde bir USB bağlantı noktası yoksa bir USB-C - USB-3.0 adaptörü satın alman gerekir.
 2. 2
  iTunes'u aç. iTunes otomatik olarak açılmazsa açmak için iTunes program simgesine çift tıkla. iTunes uygulamasının simgesi beyaz bir arka plan üzerinde renkli bir nota şeklindedir.
 3. 3
  iPhone simgesine tıkla. Bu iPhone şeklindeki simge iTunes penceresinin üst tarafındadır. Tıkladığında iPhone sayfası açılır.
 4. 4
  Fotoğraflar sekmesine tıkla. Bu sekme, sol taraftaki kenar çubuğunda, "Ayarlar" başlığının altındadır.
 5. 5
  "Fotoğrafları Eşzamanla" kutusunu işaretle. Bu, Fotoğrafları Eşzamanla sayfasının üst kısmındadır. İşaretlediğinde, bilgisayarından iPhone'una fotoğraf ekleyebilirsin.
 6. 6
  "Fotoğrafları kopyala:" açılır kutusuna tıkla. Bu seçeneği Fotoğrafları Eşzamanla sayfasının üst kısmında bulabilirsin. Tıkladığında bir açılır menü belirir.
 7. 7
  Klasör seç… butonuna tıkla. Bu, açılır menünün üst tarafındadır.
 8. 8
  Bir klasör seç. Fotoğrafları yüklemek istediğin klasörü tıkla, ardından Klasör Seç seçeneğine tıkla.
 9. 9
  Gerekirse alt klasörleri seç. Seçtiğin resim klasöründe, içindeki fotoğrafları istemediğin bir veya daha fazla klasör varsa önce "Seçili klasörler" seçenek butonunu, ardından içindeki fotoğrafları yüklemek istediğin her klasörü işaretle.
 10. 10
  Video eklemek isteyip istemediğine karar ver. Seçtiğin klasöre video yüklemek için sayfanın ortasındaki "Videoları dâhil et" kutusunu işaretle veya yalnızca resim yüklemek istiyorsan bu kutuyu işaretleme.
 11. 11
  Uygula butonuna tıkla. Seçtiğin fotoğraflar iPhone'una yüklenmeye başlayacak. Fotoğrafların yüklenme işlemi bittiğinde fotoğraflar iPhone'unda görünecek.
  Reklam

Yöntem 2 / 5:
Windows'ta Android İçin USB Kablosunu Kullanarak

 1. 1
  Telefonunu bilgisayarına bağla. Şarj kablosunun bir ucunu Android'e, diğer ucunu bilgisayarının USB girişine tak. Bu yöntem yalnızca Android telefonun varsa işe yarar çünkü iPhone'da fotoğrafları USB kablosu ile aktarabilmen için iTunes kullanman gerekir.
  • İstenirse Android cihazının ekranında Medya cihazı (MTP) ögesine dokun.
 2. 2
  Başlat'ı
  Image titled Windowsstart.png
  aç.
  Ekranın sol alt köşesindeki Windows simgesine tıkla.
 3. 3
  Dosya Gezgini'ni
  Image titled Windowsstartexplorer.png
  aç.
  Başlat penceresinin sol alt tarafındaki klasör şeklindeki simgeye tıkla.
 4. 4
  Resimlerin bulunduğu klasörü tıkla. Bu normalde sol kenar çubuğundaki Resimler klasörüdür ama görüntüleri farklı bir konumdan aktarıyorsan bunun yerine kenar çubuğunda görüntülerin olduğu o klasörü tıkla.
 5. 5
  Taşımak istediğin resimleri seç. Fareye tıklayıp seçmek istediğin resimlerin üzerine sürükle veya Ctrl tuşunu basılı tutup ayrı ayrı seçmek istediğin her resmi tıkla.
 6. 6
  Giriş sekmesine tıkla. Bu sekme pencerenin sol üst köşesindedir. Giriş sekmesinin alt tarafında bir araç çubuğu görünecek.
 7. 7
  Kopyalama Hedefi simgesine tıkla. Bu, araç çubuğunun "Düzenle" bölümünde klasör şeklindeki bir simgedir. Tıkladığında bir açılır menü belirir.
 8. 8
  Konum seçin... seçeneğine tıkla. Bu seçenek açılır menünün altındadır. Bir açılır pencere açılacak.
 9. 9
  Android cihazının adına tıkla. Bunu, pencerenin ortasında bulabilirsin ama önce aşağı kaydırman gerekebilir.
 10. 10
  DCIM klasörüne tıkla. Bu, Android cihazının adının altındadır. Tıkladığında DCIM klasörü, içindekiler gösterilecek şekilde genişletilir.
 11. 11
  Kamera klasörüne tıkla. Bu, DCIM klasörünün altındadır. Tıklayınca kopyalanan görüntülerin hedefi olarak Kamera klasörü seçilir.
 12. 12
  Kopyala butonuna tıkla. Bu, açılır pencerenin sağ alt köşesindeki butondur. Tıkladığında, seçilen fotoğraflar Android'inin dâhilî depolama birimine aktarılır. Oraya aktarıldıklarında bunları Android'in Fotoğraflar uygulamasında görüntüleyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 3 / 5:
Mac'te Android için USB Kablosu Kullanarak

 1. 1
  Android cihazını Mac cihazına bağla. Android cihazını bilgisayarının USB bağlantı noktalarından birine bağlamak için Android'in şarj kablosunu kullan.
  • Mac'inde bir USB bağlantı noktası yoksa bir USB-C - USB-3.0 adaptörü satın alman gerekir.
  • Android cihazında bir bağlantı türü seçmen istenirse devam etmeden önce ekranda Medya cihazı (MTP) seçeneğine dokun.
 2. 2
  Android File Transfer (Android Dosya Aktarımı) programını indirip yükle. Bunu yapmak için:
 3. 3
  Finder'ı aç. Bu üzerinde mavi yüz bulunan simge Mac'in Dock'undadır.
 4. 4
  Resimlerin bulunduğu konumu seç. Sol sütundaki klasörler arasında, resimlerin bulunduğu klasöre tıkla. Tıkladığında klasör, Finder penceresinde açılacak.
 5. 5
  Aktarılacak resimleri seç. Fareye tıklayıp seçmek istediğin resimlerin üzerine sürükle veya Command tuşunu basılı tutup seçmek istediğin her resmi ayrı ayrı tıkla.
 6. 6
  Resimleri kopyala. Düzenle menü ögesini tıkla, ardından ortaya çıkan açılır menüden Kopyala butonuna tıkla.
 7. 7
  Android File Transfer programını aç. Android File Transfer otomatik olarak açılmazsa Launchpad uzay gemisi simgesine tıkla, ardından yeşil renkli Android maskotuna benzeyen Android File Transfer simgesine tıkla.
 8. 8
  Internal storage (Dâhili depolama) veya SD card (SD Kart) seçeneğine çift tıkla. Fotoğraflarını nerede saklamak istediğine bağlı olarak, bu adım değişecektir.
 9. 9
  DCIM klasörüne çift tıkla. Bu, başka bir klasör açacak.
 10. 10
  Kamera klasörüne çift tıkla. Bu klasör, Android'indeki fotoğrafların depolandığı yerdir.
 11. 11
  Resimleri bu klasöre yapıştır. Klasörde herhangi bir yere tıkla, ardından Düzenle seçeneğini tıkla ve açılır menüde Ögeleri yapıştır seçeneğine tıkla. Kopyalanan fotoğraflar Android cihazına aktarılmaya başlar. Bu işlem tamamlandıktan sonra bunları Android'inin Fotoğraflar uygulamasında görüntüleyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 4 / 5:
iCloud'u Kullanarak

 1. 1
  iCloud sitesini aç. Bilgisayarında https://www.icloud.com/ adresine git.
 2. 2
  iCloud'a giriş yap. iPhone'un için kullandığın Apple Kimliği'ni ve şifreni gir, ardından butonuna tıkla. Böylece iCloud hesabına giriş yapacaksın.
  • Zaten giriş yaptıysan bu adımı atla.
 3. 3
  Photos (Fotoğraflar) simgesine tıkla. Simgesi beyaz bir arka plan üzerinde çok renkli bir çarkıfelek şeklindedir. Tıkladığında, iCloud Fotoğraflar uygulaması açılır.
 4. 4
  "Upload" (Yükle) butonuna tıkla. Bu simgenin üzerinde yukarı yönde bir ok ile bir bulut vardır. Tıklandığında bir Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılır.
 5. 5
  Fotoğrafların depolandığı klasörü tıkla. Fotoğrafların depolandığı klasöre tıkla. Pencerenin sol tarafında klasörlerin bir listesini bulabilirsin. Burada ilgili klasörü bul.
 6. 6
  Yüklenecek fotoğrafları seç. Fareye tıklayıp seçmek istediğin resimlerin üzerine sürükle ya da Ctrl (Windows) veya Command (Mac) tuşunu basılı tutup seçmek istediğin her resmi ayrı ayrı tıkla.
 7. 7
  butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir. Bunu yaptığında fotoğrafların iCloud'a yüklenmeye başlayacak.
 8. 8
  Fotoğrafların yüklenme işleminin bitmesini bekle. Kaç fotoğraf yüklediğine bağlı olarak bu biraz zaman alacaktır. Yükleme tamamlandıktan sonra fotoğraflarına iPhone'undan erişebilirsin.
  • Fotoğrafların iPhone'unda görünmesi için iPhone'unda iCloud Photo Library'nin (iCloud Fotoğraf Kütüphanesi'nin) etkinleştirilmiş olması gerekir.
  Reklam

Yöntem 5 / 5:
Google Fotoğraflar'ı Kullanarak

 1. 1
  Bilgisayarda Google Fotoğraflar İnternet sitesini aç. https://photos.google.com/ adresine git. Bu adrese gittiğinde, eğer fotoğrafların yedeklenmişse Android'indeki fotoğrafların olduğu bir sayfa açılır.
  • Google Fotoğraflar'ı ilk defa açıyorsan önce e-posta adresin ve şifrenle Google hesabına giriş yapman gerekebilir.
 2. 2
  Karşıya Yükle butonuna tıkla. Bu mavi buton sayfanın sağ üst tarafındadır. Tıkladığında bir Dosya Gezgini (Windows) veya Finder (Mac) penceresi açılır.
 3. 3
  Fotoğrafların bulunduğu konumu tıkla. Dosya Gezgini veya Finder penceresinin sol tarafında içinde fotoğraf bulunan bir klasörü tıkla.
 4. 4
  Yüklenecek fotoğrafları seç. Fareye tıklayıp seçmek istediğin resimlerin üzerine sürükle ya da Ctrl (Windows) veya Command (Mac) tuşunu basılı tutup seçmek istediğin her resmi ayrı ayrı tıkla.
 5. 5
  butonuna tıkla. Bu, pencerenin sağ alt köşesindedir.
 6. 6
  Bir yükleme kalitesi seç. Aşağıdaki seçeneklerden birini işaretle:
  • Yüksek kalite - Fotoğraflar küçültülmüş dosya boyutunda, yüksek kaliteli çözünürlükte yüklenir. Bu, Google Drive depolama alanı limitine dâhil değildir.
  • Orijinal - Fotoğraflar, "Yüksek kalite" seçeneğinden daha yüksek olabilen orijinal çözünürlükte yüklenir. Bu, Google Drive depolama alanı limitine dâhildir.
 7. 7
  DEVAM ET butonuna tıkla. Bu seçenek kalite penceresinin sağ alt köşesindedir. Tıkladığında fotoğraflar Google Fotoğraflar hesabına yüklenmeye başlayacak.
 8. 8
  Android cihazında Google Fotoğraflar'ı aç. Bu uygulamanın simgesinde kırmızı, sarı, yeşil ve mavi renkli 4 köşeli yıldız vardır.
  • Google Fotoğraflar'a giriş yapmadıysan istendiğinde önce e-posta adresini ve şifreni girmelisin.
 9. 9
  butonuna dokun. Bu, ekranın sol üst köşesindedir. Bir açılır menü belirecek.
 10. 10
  Ayarlar butonuna dokun. Bu, açılır menünün alt tarafının yakınındadır.
 11. 11
  Yedekle ve senkronize et seçeneğine dokun. Bu, Ayarlar menüsünün üstündedir.
 12. 12
  Anahtarın "Açık"
  Image titled Android7switchon.png
  olarak ayarlandığından emin ol.
  Öyle ayarlanmamışsa fotoğrafları yedeklemeyi açmak için anahtara dokun. Böylece Google Fotoğraflar hesabı ile Google Fotoğraflar uygulaması arasında senkronizasyon başlayacak ve Google Fotoğraflar'a yeni yüklediğin fotoğraflar Android cihazına geçecek.
  Reklam

İpuçları

 • Google Fotoğraflar ve iCloud'un yanı sıra herhangi bir akıllı telefon, tablet ve bilgisayarda ücretsiz olarak kullanabileceğin birçok bulut depolama hizmeti (örneğin Dropbox, Google Drive, OneDrive) var.
Reklam

Uyarılar

 • Büyük dosyaların bilgisayarından telefonuna aktarılması biraz zaman alacaktır.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

JL
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Jack Lloyd. Jack Lloyd wikiHow’da bir wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Yazı yazma ve teknolojiyle ilgili makaleleri düzenleme konusunda iki yıldan fazla deneyime sahiptir. Jack bir teknoloji meraklısı ve İngilizce öğretmenidir.
Bu sayfaya 597 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam