Resimler Android'den SD Karta Nasıl Taşınır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Samsung Galaxy KullanmakStock Android'i KullanmakES File Explorer'ı KullanmakReferans

Bu wikiHow makalesi ile Android'indeki dâhilî bellekten SD karta nasıl resim aktaracağını öğreneceksin. Bunu Android'indeki ayarları kullanarak yapabilir veya ES File Explorer (ES Dosya Gezgini) adlı ücretsiz uygulamayı kullanabilirsin.

1
Samsung Galaxy Kullanmak

 1. 1
  Android'inin SD kartının takılı olduğundan emin ol. SD kartı takman gerekirse Android'inin arka kapağını çıkarman gerekebilir.
  • Bazı durumlarda, SD yuvasına erişebilmek için Android cihazının bataryasını çıkarman gerekebilir. İlk olarak cihazını kapatmayı unutma!
 2. 2
  Dosyalarım uygulamasını aç. Samsung Galaxy'nin Uygulama Çekmecesi'nde "Samsung" klasörünü bul, üzerine dokun, ardından turuncu arka plan üzerinde beyaz bir klasör taslağına benzeyen Dosyalarım uygulama simgesine dokun.[1]
  • Dosyalarım uygulaması, Android Nougat (7.0) ve üstü işletim sistemine sahip çoğu Samsung Galaxy telefonda bulunan bir sistem uygulamasıdır.
 3. 3
  Resimler seçeneğine dokun. Bu, sayfanın ortasındaki "KATEGORİLER" başlığının altındadır. Dokunduğunda, Samsung Galaxy cihazındaki fotoğraf albümlerinin bir listesi açılır.
 4. 4
  Bir albüm seç. İçinden fotoğraflarını taşımak istediğin albüme dokun.
  • Samsung Galaxy cihazındaki tüm fotoğrafları seçmek istiyorsan burada Kamera seçeneğine dokun.
 5. 5
  Taşınacak fotoğrafları seç. Seçmek için bir fotoğrafa dokun ve basılı tut, ardından taşımak istediğin diğer fotoğraflara dokun. Seçilen her fotoğrafın solunda bir onay işareti görünmelidir.
  • Ayrıca, sağ üst köşedeki simgesine dokunup Düzenle seçeneğine dokunabilir ve ardından taşımak istediğin her bir fotoğrafa dokunabilirsin.
 6. 6
  butonuna dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir. Bir açılır menü belirecek.
 7. 7
  Taşı butonuna dokun. Bu seçenek açılır menüdedir. Buna dokunduğunda depolama menüsü açılır.
  • Fotoğrafları SD karta kopyalamak istiyorsan (fotoğrafların bir kopyası Samsung Galaxy'nin belleğinde kalacak), burada Kopyala butonuna dokun.
 8. 8
  SD Kart seçeneğine dokun. Bu, depolama menüsünün üst kısmının yakınındaki "TELEFON" başlığının altındadır.
 9. 9
  SD kartta bir klasör seç. Genellikle önce DCIM, ardından varsayılan fotoğraf depolama klasörünü seçmek için Kamera seçeneğine dokunmalısın. Ancak SD kartındaki herhangi bir klasörü seçebilirsin.
  • Kendi klasörünü oluşturmak için Klasör oluştur butonuna da dokunabilirsin.
 10. 10
  TAMAM butonuna dokun. Bu, menünün sağ üst köşesindedir. Bunu yaptığında fotoğrafların SD karttaki seçtiğin klasöre taşınacak ve böylece işlem sırasında Samsung Galaxy'nin dâhilî belleğinden kaldırılacak.
  • Taşı yerine Kopyala seçeneğini seçtiysen fotoğrafların asılları Samsung Galaxy'nin belleğinde kalacak, fotoğrafların bir kopyası ise SD kartta depolanacak.

2
Stock Android'i Kullanmak

 1. 1
  Android'inin SD kartının takılı olduğundan emin ol. SD kartı takman gerekirse Android'inin arka kapağını çıkarman gerekebilir.
  • Bazı durumlarda, SD yuvasına erişebilmek için Android cihazının bataryasını çıkarman gerekebilir.
 2. 2
  Android'inin Ayarlar uygulamasını aç. Android'inin Uygulama Çekmecesi'nde çok renkli dişli şeklindeki Ayarlar uygulaması simgesine dokun.
 3. 3
  Aşağı kaydır ve Depolama seçeneğine dokun. Bu seçenek, Ayarlar sayfasının yaklaşık olarak yarısına denk gelmektedir. Bunu yaptığında SD kart da dâhil olmak üzere Android cihazındaki depolama konumlarının bir listesi açılır.
 4. 4
  Dâhilî olarak paylaşılan depolama alanı seçeneğine dokun. "Aygıt depolama alanı" seçenekler grubunun altındadır.
  • Bazı telefonlarda veya tabletlerde bunun yerine burada Dâhilî depolama alanı yazıyor olabilir.
 5. 5
  Resimler seçeneğine dokun. Bu seçeneği menünün ortasının yakınında bulabilirsin.
 6. 6
  Bir resim konumu seç. Android'in kamerasını kullanarak çektiğin fotoğrafları görüntülemek için Kamera seçeneğine dokun.[2]
  • Mevcut ise fotoğrafları farklı bir konumdan (örneğin bir uygulamadan) almak için burada listelenen başka bir klasöre de dokunabilirsin.
 7. 7
  Taşınacak fotoğrafları seç. Seçmek için bir fotoğrafa dokun ve basılı tut, ardından taşımak istediğin diğer fotoğrafları seçmek için de onlara dokun.
  • Klasördeki her fotoğrafı seçmek için simgesine dokunup ardından Tümünü seç butonuna da dokunabilirsin.
 8. 8
  butonuna dokun. Bu, ekranın sağ üst köşesindedir. Bir açılır menü belirecek.
 9. 9
  Taşı… butonuna dokun. Bu seçenek açılır menünün üst tarafının yakınındadır. Bunu yaptığında depolama konumlarının görüntülendiği bir açılır menü açılır.
  • Fotoğrafları SD karta kopyalamak istiyorsan açılır menüde bunun yerine Kopyala... butonuna dokun.
 10. 10
  SD kartının adına dokun. Bu, açılır menüdedir. SD kartın depolama sayfası açılacak.
 11. 11
  Fotoğraflarını taşımak için bir klasör seç. Mevcut bir klasöre dokun veya sağ üst köşedeki simgesine dokunup Yeni klasör seçeneğini seç ve klasörün adını gir.
  • Fotoğraflar genellikle SD kartındaki DCIM klasöründe bulunan Kamera klasöründe depolanır.
 12. 12
  TAŞI butonuna dokun. Bu, ekranın sağ alt köşesindedir. Android'indeki fotoğraflar dâhilî depolama alanından SD karta taşınır.
  • Taşı... yerine Kopyala... seçeneğini seçtiysen fotoğrafların SD karta kopyalanacak ama aynı zamanda Android cihazının belleğinde kalacak.

3
ES File Explorer'ı Kullanmak

 1. 1
  Android'inin SD kartının takılı olduğundan emin ol. SD kartı takman gerekirse Android'inin arka kapağını çıkarman gerekebilir.
  • Bazı durumlarda, SD yuvasına erişebilmek için Android cihazının bataryasını çıkarman gerekebilir.
 2. 2
  ES File Explorer uygulamasını indir. Android'inde zaten ES File Explorer varsa bu adımı atla. İndirmek için:
 3. 3
  ES File Explorer'ı aç. Google Play Store'da butonuna veya ES File Explorer uygulamasının simgesine dokun.
  • Devam etmeden önce giriş niteliğinde birkaç sayfada gezinmen gerekebilir.
 4. 4
  START NOW (ŞİMDİ BAŞLA) butonuna dokun. Bu, ekranın ortasındaki mavi renkli butondur. Dokunduğunda ES File Explorer'ın ana sayfası açılır.
  • ES File Explorer'ı daha önce açtıysan bu adımı atla.
 5. 5
  Resimler seçeneğine dokun. Bu, sayfanın ortasındadır. Dokunduğunda Android'indeki fotoğrafların bir listesi açılacak.
  • Bu seçeneği görmek için aşağı kaydırman gerekebilir.
 6. 6
  Taşınacak fotoğrafları seç. Seçmek için bir fotoğrafa dokun ve basılı tut, ardından taşımak istediğin diğer fotoğrafları seçmek için onlara dokun.
  • Buradaki tüm resimleri seçmek istiyorsan seçmek için bir resme dokunup basılı tut, ardından ekranın sağ üst köşesindeki Tümünü Seç butonuna dokun.
 7. 7
  Taşı butonuna dokun. Bu, pencerenin sağ alt tarafındadır. Bir menü görünecek.
  • Görüntüleri SD kartına kopyalamak istiyorsan bunun yerine ekranın sol alt köşesindeki Kopyala butonuna dokun.
 8. 8
  SD kartını seç. Çıkan menüde SD kartının adına dokun.
  • Android'ine bağlı olarak, SD kartını seçmen gerekmeyebilir çünkü otomatik olarak açılabilir.
 9. 9
  Bir klasör seç. SD kartında, seçilen fotoğrafları taşımak istediğin klasöre dokun. Bunu yaptığında fotoğraflar hemen SD karta taşınacak.
  • Taşı yerine Kopyala seçeneğini seçtiysen bunun yerine fotoğraflar kopyalanacak.

İpuçları

 • Fotoğrafları taşımaya çalıştığın klasörde fotoğrafların kopyaları varsa istendiğinde GEÇ, DEĞİŞTİR veya YENİDEN ADLANDIR seçeneklerine (veya benzer seçeneklere) dokunman gerekecek.

Uyarılar

 • SD kartlar hassas olduğundan ve kolayca bozulabildiğinden dosyaları SD karta taşımak yerine kopyalamak daha iyi olacaktır.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Move Pictures from Android to SD Card, Русский: переместить фотографии из устройства Android на SD–карту, Português: Passar Fotos do Android para o Cartão SD, Español: mover fotos desde Android a una tarjeta SD, Deutsch: Bilder von Android auf eine SD Karte verschieben, 中文: 将安卓手机里的图片移动到SD卡中, Français: déplacer les photos d'un Android sur une carte SD, Italiano: Spostare le Foto da Android a una SD Card, Bahasa Indonesia: Memindahkan Gambar dari Android ke Kartu SD, Nederlands: Afbeeldingen van een Android naar een SD verplaatsen, Čeština: Jak přenést fotky z Androidu na SD kartu, हिन्दी: एंड्रॉएड से एसडी कार्ड में तस्वीरें स्थांतरित करें, ไทย: โอนย้ายรูปภาพในมือถือหรือแท็บเล็ตแอนดรอยด์ไปยังเอสดีการ์ด (SD card), العربية: نقل الصور من ذاكرة هاتف الأندرويد إلى بطاقة الذاكرة, Tiếng Việt: Chuyển Hình ảnh từ Android sang Thẻ nhớ, 日本語: Android端末からSDカードへ写真を移動する, 한국어: 안드로이드 기기에서 SD카드로 사진을 옮기는 방법

Bu sayfaya 531 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?