Çizmeyi öğrenmek, en sevdiğin sanatçıların baş yapıtlarına baktığında göz korkutucu olabilir. Ancak, büyük ustaların bile bir zamanlar acemi olduğunu hatırlamak önemlidir. Bazı temel çizim tekniklerine çalışarak başla, sonra daha karmaşık çizimlere geçerek insanları, doğayı, hayvanları ve daha fazlasını çiz. Eğer devam edersen çizme becerinin ne kadar hızlı geliştiğine şaşıracaksın!

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Genel Çizim Tekniklerine Nasıl Çalışılır?

 1. 1
  Basit çizgi ve eğriler çizerek başla. Eğer çizmeyi yeni öğreniyorsan kurşun kalemle dikkatli bir şekilde kâğıt üzerine düz çizgiler çizerek başla. Hangi tutuşun en rahat olduğunu ve kalem üzerinde en çok kontrol sahibi olmanı sağladığını görmek için elini farklı açılarda tutarak çalışma yap. Düz çizgi çizme konusunda rahat hissettikten sonra çizerken bileğini çevirerek eğri çizimi çalışması yap. Kâğıt üzerinde büyük döngüler yapmaya çalış, sonra onun altına minik helezonlar çiz. Bu, el-göz koordinasyonunu geliştirmene yardımcı olacak ve böylece kâğıt üzerine istediğin efektleri yapabileceksin.[1]
  • Farklı uzunluk, kalınlık ve dokuda çizgi çizme çalışması yap. Dalgalı, zikzaklı çizgiler ve çapraşık, çala kalem çizgiler yapmayı dene.
  • Çizgi ve eğri çizmeye alıştıktan sonra şekiller çizmeyi dene. Mesela, bir sayfayı daire, kare veya üçgen gibi iki boyutlu şekillerle doldurmayı deneyebilirsin.

  İpucu: Senin çizim tarzına en iyi uyan kalemle denemeler yapabilmek için farklı sertliklerde kurşun kalemler seçmeye çalış. Çoğu üretici, kurşun kalemleri 9H (en sert) ile 9B (en yumuşak) arasında değişen bir ölçekte derecelendirir. Daha sert kurşun kalemler daha ince, daha açık çizgiler çizerken, daha yumuşak kurşun kalemler daha koyu, daha kalın darbeler yapar.[2]

 2. 2
  Bir şekli gölgeleyerek derinlik hissi yarat. Daire gibi basit bir şekil çiz ve sayfana hayali bir ışık kaynağı ekle. Kurşun kalemle ışık kaynağından en uzak alanları hafifçe gölgelerken ışık kaynağına en yakın alanı gölgesiz bırak. Hafif bir solma elde edene kadar gölgeyi oluşturmaya devam et; nesnenin ışık kaynağından en uzak kısımlarındaki en koyu değerlerden, ışık kaynağına en yakın alandaki en açık değere doğru bir değişim elde edersin.[3]
  • Mesela, sayfanın sol üst köşesinden parlayan bir lamba olduğunu hayal edebilirsin. Bu durumda, şeklinin sol üst alanında gölgelenme olmaz. Bu alanın hemen altına hafif gölgeleme ekle ve ardından sayfanın sağ alt köşesindeki çok koyu gölgelere ilerle.
  • Gölgelerini yumuşatmak için parmağınla, silgiyle veya bir bezle harmanlamayı dene.
 3. 3
  Gölgeler ekleyerek bir nesnenin bir zemin üzerinde görünmesini sağla. Işık kaynağını hayal et, ardından nesnenin ışığın diğer tarafında kalan kenarına bir gölge çiz. Gölge, ışık kaynağının ne kadar uzakta olduğuna ve ışığın açısına bağlı olarak, nesnenin kendisinden daha uzun veya daha kısa olmasına rağmen nesneyle aynı şekilde olmalıdır.[4]
  • Mesela, masada bir meyve kâsesi varsa masanın gölgesi yere, kâsenin gölgesi masaya ve meyvenin gölgesi kâsenin içine düşer.
  • Daha gerçekçi görünmesi adına gölgenin kenarlarını bulanıklaştırmak için parmağını veya bir silgiyi kullan.
 4. 4
  Oranlarla ilgili yardıma ihtiyacın varsa kâğıda bir ızgara çiz. Kaynak bir görselden bir şey çiziyorsan bir ızgara oluşturmak için kâğıdına birkaç eşit aralıklı dikey ve yatay çizgi çiz. Ardından, kaynak görsele aynı çizgileri çiz. Kaynak görseldeki her bir kareye bak ve kâğıdındaki ilgili kareye kopyala. Bitmiş resmin orijinali ile orantılı olmalıdır![5]
  • Mesela, 4x3 ızgara yapmak için 3 dikey ve 2 yatay çizgi çizebilirsin.
  • Kaynak görselindeki karelerin kâğıdındakilerle aynı boyutta olmaması sorun değil. Her ızgarada gördüğün resmi kopyalarken doğal olarak boyutu ayarlayacaksın. Aslında, bu teknik genellikle bir çizimi yeniden boyutlandırmak için kullanılır.
 5. 5
  Perspektif öğrenerek bir nesnenin boyutunu göster. Perspektif uygulamaya başlarken ufku temsil etmesi için kâğıdına yatay bir çizgi çiz. Çizgi üzerine küçük bir nokta yap. Bu, senin ufuk noktan olacak. Ardından, ufuk noktasında buluşan ve kâğıdının altına doğru uzanan iki tane açılı çizgi çiz. Bu, bir yolu, bir dereyi, demiryolu raylarını veya başka bir yolu temsil edebilir. Sayfanın en altına yakın olan yolun en geniş kısmı sana en yakın görünürken ufuk noktası ise çok uzak görünecektir.
  • Perspektif, yakındaki nesnelerin uzaktaki nesnelerden daha büyük görünmesi anlamına gelir. Basit perspektif çizimlerinin sadece bir ufuk noktası vardır, ancak daha karmaşık çizimler iki hatta üç tane olabilir.
  • Perspektifi anlamak, gölgelemelerinin ve cisim gölgelerinin daha gerçekçi görünmesine de yardımcı olacaktır.
  • Perspektif Nasıl Çizilir makalesinden daha fazlasını öğrenebilirsin.
 6. 6
  Farklı şekillerden bir nesne oluştur. Temel şekilleri çizme ve gölgelendirme sanatında ustalaştığında, çok daha karmaşık nesneleri daha basit şekillere bölerek çizebilirsin. İnsan figürü, araba veya el gibi çizmek istediğin bir şeye bak ve onu oluşturan temel şekilleri çizmeyi dene.[6]
  • Bir görseli alıp (bir dergiden veya gazeteden) farklı şekilleri doğrudan resmin üzerine çizerek pratik yapabilirsin. Örneğin, bir arabanın resmini çek ve ön camın dikdörtgen şeklini, lastiklerin dairesel şekillerini vb. ana hatlarıyla çiz.[7]
  • Resmini oluşturan şekilleri çizdikten sonra, derinlik yaratmak için onları gölgelendir.
  • Daha olmuş bir çizim oluşturmak adına, uyumlu bir bütün oluşturmak için farklı şekilleri çizgilerle birbirine bağla. Sonrasında çizdiğin şekillerin ana hatlarını silebilirsin.
  Kelly Medford

  Kelly Medford

  Profesyonel Sanatçı
  Kelly Medford, Roma, İtalya’da yerleşik, Amerikalı bir ressamdır. Hem Amerika’da hem de İtalya’da klasik resim, çizim ve baskı resim eğitimi almıştır. Ağırlıklı olarak Roma sokaklarında açık havada çalışmaktadır ve ayrıca görevli olarak uluslararası koleksiyoncular için seyahat etmektedir. 2012 yılında, Roma’yı ziyaret eden turistlere eskiz günlüğü tutmayı öğrettiği Sketching Rome Tours’u kurmuştur. Kelly, Floransa Sanat Akademisi mezunudur.
  Kelly Medford
  Kelly Medford
  Profesyonel Sanatçı

  Nesne çizimlerine çalışırken bir ayna kullan. Çizdiği şeyin önüne bir ayna koy ve yansımasına bak. Ters görüntü, yeni görünmesini sağlayacak ve sana yeni bir bakış açısı sağlayarak genel olarak daha yaratıcı bir şekilde nasıl çizeceğini anlamana yardımcı olabilecektir.

 7. 7
  Kontur çizimini dene. Kontur çizimi karmaşık, gerçekçi ana hatlar oluşturmayı öğrenmene yardımcı olan bir çalışmadır. Çizmek için bir nesne seç ve çizerken görüntünün ana hatlarını gözünle takip et. Çizimi yapan ele konsantre olmak yerine, gözünü mümkün olduğunca çizdiğin nesne üzerinden ayırmamaya çalış. Çizim mükemmel olmazsa endişelenme; sadece baktığın şeyin temel şeklini kâğıda aktarmaya çalış.[8]
  • Sürekli bir kontur çizimi deneyerek bir oyun yap; elini sayfadan kaldırmadan veya önceden çizdiğin şeyin üzerine gitmeden gördüğün şeyin tüm ana hatlarını birleştirmeye çalış.
 8. 8
  Önce çiziminin ana hatlarını çiz, ardından çizimini orantılı tutmak için ayrıntılar ekle. Bir çizimi eskiz çalışmasından bitmiş bir çizime dönüştürürken, hemen küçük ayrıntılar konusunda endişe etme. Temel şekil ve değerleri doldurarak başla, ardından çizimini temizle ve ilerledikçe ayrıntıları ekle. Karmaşık ayrıntılara çok erken odaklanırsan çiziminin bir bölümünü çok büyük veya çok küçük yapabilirsin ve çalışman bittiğinde dengesiz hissettirir.
  • Mesela, bir çiçek çiziyorsan taç yaprakların ve gövdenin çizgilerini çizerek başlayabilirsin. Bunu yaptıktan sonra, çiçeğin merkezi ve yaprakların kıvrımları gibi ayrıntıları eklemeye başlayabilirsin. Son olarak, gölgelendirmeyi ve kalan karmaşık ayrıntıları eklersin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
İnsanlar ve Yüzler Nasıl Çizilir?

 1. 1
  Bir kişinin yüzünü yakından çizmek için büyük bir oval şekil ve bir artı çiz. Altta biraz daha dar ve üstte daha geniş olan baş aşağı bir yumurta şekli çiz. Sonra, hafifçe ovalin içinden geçen dikey ve yatay bir çizgi çiz.
  • Bu çizgiler kişinin yüzünün orantılarını dengelemene yardımcı olacaktır. Bitmiş çizimde görünmelerini istemediğin için bunları hafifçe çiz.
  • Daha fazlasını öğrenmek istiyorsan Yüz Nasıl Çizilir makalesini oku.

  İleri Seviye İpucu: Eğer kişinin kafasının dönük olmasını istiyorsan ovalin altını farklı açılarla eğ ve artıya ovalin en geniş kısmından en dar kısmına doğru devam edecek şekilde açı ver.

 2. 2
  Kişinin yüz özelliklerini çizmek için çizgileri kullan. Kişinin gözlerini yatay çizgi boyunca çiz ve burnu gözler ile çenenin alt kısmının arasına yaklaşık olarak yerleştir. Kaşları gözlerin üzerine çiz, ardından kulakları, kulakların altları burnun alt kısmıyla ve kulakların üstleri kaşlarla hizalı olacak şekilde ekle.
  • Burnun alt kısmı ile çene arasında bir çizgi hayal et, ardından ağzı bu çizginin üstüne yerleştir.
  • Bunlardan sonra, kişinin kirpikleri, göz bebekleri ve saçı gibi detayların yanı sıra gölgeleme ve diğer detayları da ekleyebilirsin.
  • İşin bittiğinde dikey ve yatay çizgileri sil.
 3. 3
  Bir kafanın siluetini yapmak için bir yamuğun üstüne bir daire çiz. Bir kişiyi biraz daha uzaktan çizerken kafatası şeklini oluşturursan resim daha gerçekçi görünecektir. Bunu yapmak için bir daire çiz, ardından dairenin biraz altına dar bir yatay çizgi çiz. Çemberin kenarlarından yatay çizgiyle birleştiği yere kadar gelen açılı çizgiler çizerek çene çizgisini oluştur.
  • Erkeklerin çenesi daha geniş olurken kadınların çeneleri daha dardır.
  • Kişinin yüzünün özelliklerini doldururken orantıyı korumana yardımcı olması için yakın plan çizimdeki çakışık yön çizgilerini kullanmaya devam edebilirsin.
  • Bitmiş çiziminde görünmemeleri için bu çizgileri hafifçe çiz.
 4. 4
  Kişinin gövdesini oluşturmak için yuvarlatılmış bir dikdörtgen ve bir oval çiz. Başın hemen altına, kişinin gövdesi olacak uzun bir dikdörtgen çiz. Dikdörtgeni, ince bir kişi için çok dar veya iri bir kişi için daha geniş yap. Sonra, dikdörtgenin alt kısmıyla örtüşen yatay bir oval çiz. Bu, kişinin kalçaları olacak.
  • Resimde kişinin boynu gösteriliyorsa kişinin başından gövdesine kadar uzanan dar bir dikdörtgen çiz.
  • Kişi hareketsiz duruyorsa dikdörtgen mükemmel bir şekilde düz olmalıdır. Eğer kişi hafifçe yaslanıyorsa dikdörtgeni biraz eğ veya eğildiğini veya depar atan biri gibi hareket ettiğini göstermek için dikdörtgeni önemli ölçüde eğ.
 5. 5
  Kişinin uzuvlarını çizmek için düz çizgiler ve daireler kullan. Kişinin üst ve alt kolları ve bacakları gibi uzuvlarının her bir bölümünü temsil etmek için düz bir çizgi kullan. Sonra, kişinin omuzları, dizleri, dirsekleri ve bilekleri gibi bükülen yerlerine küçük daireler çiz.
  • Çizgileri ve daireleri, sadece kişinin formunu görselleştirmene yardımcı olduğu için hafifçe çiz. Çizime detay ekledikten sonra bunları sileceksin.
 6. 6
  Kişinin vücudu çizildikten sonra kıyafetleri ve diğer detayları doldur. Kişinin figürünü çizdikten sonra sıra detay eklemeye gelir. Yüz ayrıntılarını henüz çizmediysen saç, kıyafet ve el gibi özellikleriyle birlikte bunu şimdi yapabilirsin.
  • Bir kişi ne kadar uzaktaysa o kadar az ayrıntı eklemen gerektiğini unutma. Büyük bir insan grubu çiziyorsan silüetlere odaklan.
 7. 7
  Pozların ve eylemlerin özünü yakalamak için jest çizimlerini dene. Bir jest çizimi, hem formu hem de hareket duygusunu yakalayan basit bir eskizdir. Gördüğün şekilleri ve hareketleri yakalamak için sadece birkaç basit çizgiyle çok hızlı eskizler yaparak (ör., 30-60 saniye) başla. Çizgilerini gevşek, kabataslak ve kavisli tut. Buradaki fikir, düzenli ve cilalı değil, dinamik ve doğal görünen bir şey oluşturmaktır.[9]
  • Bir insan figürü çiziyorsan figürün ortasından geçerek başın üstünden ağırlık taşıyan ayağa giden bir çizgi çizmeyi dene. Kalçaların ve omuzların açılarını belirten çizgilerle figürün geri kalanını onun etrafına inşa et.[10]
  • Ayrıntılar veya doğruluk konusunda endişelenmeden elini hareket ettir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Manzara Nasıl Yakalanır?

 1. 1
  Bir referans fotoğrafını veya kendi gördüklerini kullan. Beğendiğin doğal bir sahnenin fotoğrafını bul veya pencereden dışarı bak ve gördüğünü çiz. Bir manzara çizerken, özellikle ilk başladığında, oranları doğru belirlemene yardımcı olacak bir tür referansa sahip olmak genellikle yardımcı olur.[11]

  İpucu: Beğendiğin bir resim bulamıyorsan ve evinin manzarası iyi değilse eskiz defterinle bölgendeki milli park veya yaban hayat sığınağı gibi doğal bir yere gitmeyi dene.

 2. 2
  Ufuk için sayfana yatay bir çizgi çiz. Manzara resminde yer ile göğü birbirinden ayıran çizgiye ufuk çizgisi denir. Ufkunun düşmesini istediğin yere bu çizgiyi hafifçe çiz. Ufkunda dağlar, ağaç tepeleri, binalar veya diğer yüksek unsurlar varsa bunun tamamen düz bir çizgi olmayabileceğini unutma.[12]
  • Üçte Bir Kuralı'na göre, ufuk çizgisini sayfanın altından veya üstünden itibaren ilk üçte birlik kısma yerleştirirsen resmin görsel olarak daha ilginç olacaktır.[13]
  • Ufkunu sayfanın daha yukarısına çizersen izleyici yerin daha fazlasını görecek ve eğer daha aşağıya çekersen gökyüzünün daha fazlasını görecektir.
  • Tipik bir manzara resminde, kâğıt dikey değil yatay tutulur.
 3. 3
  Resmine bir odak noktası ekle. Manzara çiziminin ilginç görünmesini sağlamak adına izleyicinin bakması için göz alıcı bir nesne ekle. Bu bir ağaç, bir bina, bir dere kenarındaki ilginç kayalar, bir ahır, bir şelale, bir bank, bir insan veya aklına gelebilecek herhangi bir şey olabilir. Genellikle odak noktası bir resimdeki en büyük öğedir, ancak rengi veya kontrastı nedeniyle öne çıkan bir nesne de olabilir.[14]
  • Mesela, bir derenin dibindeki küçük bir parlak sarı çiçek parçası, resimdeki diğer renkler daha sakin ise muhtemelen izleyicilerin dikkatini çekecektir.
  • Bir resmin ön planındaki büyük bir çalı ya da arka planda yükselen bir dağ odak noktası görevi görebilir.
  • Bir referans fotoğrafı veya zaten bir odak noktası bulunan doğal bir açı bulmaya çalışmak faydalı olacaktır. Ancak, onu ilginç kılmak için daha büyük bir resmin yalnızca bir bölümünü seçmen gerekebilir. Mesela, bütün bir parkı yansıtmaya çalışmak yerine çizimini yaşlı bir ağacın olduğu bir alana odaklayabilirsin.
 4. 4
  Oranları korumak için perspektif kullan. Çizimini oluştururken, ufuk çizgin boyunca bir ufuk noktası hayal et. Resimdeki herhangi bir çizgi bu noktaya işaret etmelidir. Bu öğeleri, daha büyük görünmeleri için ön planda, daha küçük olmaları için uzakta çizmen gerektiği anlamına gelir.[15]
  • Mesela, ağaç çiziyorsan ön plandaki ağaçların üstleri ve altları eğer istersen kâğıdın kenarlarına kadar uzayabilir. Ancak, ağaçlar arka plana çekilirken, tepeler ve kökler, ufuk noktasına doğru açı yapan hayali bir köşegen ile aynı hizada olmalıdır.
 5. 5
  Çizimindeki ayrıntıları basitleştir. Bir manzara çizerken, bir ağaçtaki her yaprağı, her bir çimen tanesini veya taş döşeli bir yoldaki her taşı çizmeye çalışma. Bunun yerine, bir nesnenin genel şeklini çiz, ardından izleyiciye doku ve hareket fikri vermek için küçük bölümlere ayrıntılar ekle.[16]
  • Örneğin, bir köknar ağacının iğnelerle kaplı olduğunu belirtmek için birkaç ince çizgi çizebilirsin.
  • Biraz ayrıntı yeterlidir ve bu, çizim tarzına bağlı olarak değişecektir. Örneğin, taşlı bir yol çiziyorsan resmin ön planındaki kayaların ayrıntılarını doldurabilir, ardından yol boyunca yalnızca birkaç dairesel şekil kullanana kadar kademeli olarak aralarında boşluk bırakmaya başlayabilirsin.
  • Aşırı gerçekçi bir çizim tarzı uyguluyorsan mümkün olduğunca çok ayrıntı eklemeyi tercih edebilirsin ve bu da sorun değil. Ancak, bu daha gelişmiş bir çizim tekniğidir, bu nedenle yeni başlıyorsan sadece odak noktanın ayrıntılarını dâhil etmek ve resmin geri kalanını daha basit tutmak isteyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Diğer Temel Çizimler Nasıl Denenir?

 1. 1
  Hayatın içinden basit bir nesne çiz. Çizgilerini nasıl kontrol edeceğine ve farklı aydınlık ve karanlık değerleri oluşturacağına dair bir fikrin olduğunda, gerçek bir nesne veya nesne grubu çizmeyi dene. Başlamak için bir kâse meyve, bir çiçek veya bir vazo gibi nispeten basit bir şey seç. Güçlü bir ışık kaynağı oluşturmak için bir lamba kullan. Gördüğün şeyin ana hatlarını çiz, ardından gölgeleri ve iç detayları doldur.[17]
  • Nesnelerin nasıl görünmesi gerektiğini düşünmekten ziyade gerçekten gördüğünü çizmeye çalış. Bu göründüğünden daha zordur! Bunu yapmak için, nesnelerin ana hatlarından ziyade nesnelerin etrafındaki ve arasındaki negatif boşlukların ana hatlarını çizmeyi dene.
  • Bunlara natürmort çizim denir ve sanat derslerinde teknik uygulamak için yaygın olarak kullanılır.
 2. 2
  Eğlenceli bir tarzın varsa karikatür çizmeyi dene. Karikatür çizimleri, gerçekçi çizimlerden daha basit olma eğilimindedir, ancak aynı zamanda daha yaratıcı olma kapısını da açar. Mesela, kendini bir süper kahraman olarak çizebilir veya maceralara atılan bir çizgi film hayvanı çizebilirsin. En sevdiğin anime veya çizgi roman kahramanı gibi zaten var olan bir karakteri çizmeyi bile deneyebilirsin.[18]
  • Önce ana karakterine odaklan, ardından karikatürünün etkileşime girmesi için farklı arka planlar, destekleyici karakterler ve sahne donanımı oluştur.
  • Ayrıca, karakterinin yüz ifadeleriyle oyna ve farklı duygu ve eylemleri iletmek için ona poz verdir.
  • Ayrıca hayal gücünden gerçekçi görünümlü fantezi çizimler de oluşturabilirsin. Mesela, bir ejderhanın neye benzeyeceği konusunda kafanda net bir fikrin varsa onu çizmeyi deneyebilirsin!
 3. 3
  Detaylara çalışmak için en sevdiğin hayvanın resmini çiz. Çizmeye başlamadan önce gerçekten sevdiğin bir hayvanın referans fotoğrafını bul ve özelliklerini incele. Ardından, hayvanın ana hatlarını çizerek başla. Bunu yaptıktan sonra yüzü, kanatları veya yüzgeçleri gibi önemli özellikleri doldur. Ardından, resimden memnun kalana kadar adım adım ayrıntı ve gölgeleme ekle.
  • Hayvan çizmek zor olabilir! Resminin gerçekçi görünmesini istiyorsan ışık ve gölgelere dikkat et veya daha karikatürize bir çizim istiyorsan hayvanın en dikkat çekici özelliklerini vurgula.
  Reklam

İpuçları

 • Fikirlerini hemen kâğıda aktaramazsan cesaretin kırılmasın. Çizim çok fazla pratik gerektirir, bu yüzden denemekten vazgeçme!
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Tavla Nasıl OynanırTavla Nasıl Oynanır?
Twerk Nasıl Yapılır?
Kolay Kart Numaraları Nasıl YapılırKolay Kart Numaraları Nasıl Yapılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Spotify'dan Şarkı Nasıl İndirilirSpotify'dan Şarkı Nasıl İndirilir?
Gözler Nasıl KızartılırGözler Nasıl Kızartılır?
Nasıl Yalandan AğlanırNasıl Yalandan Ağlanır?
Anime veya Manga Suratları Nasıl ÇizilirAnime veya Manga Suratları Nasıl Çizilir?
Tel Tokayla Kilit Nasıl Açılır?
Sakızla Balon Nasıl Şişirilir?
Nasıl Güzel Şarkı SöylenirNasıl Güzel Şarkı Söylenir?
Gri Renk Nasıl Elde Edilir?
Nasıl Dans EdilirNasıl Dans Edilir?
Kırmızı Renk Nasıl Elde Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Kelly Medford
Ortak yazarlar :
Profesyonel Sanatçı
Bu makaledeki ortak yazarlar Kelly Medford. Kelly Medford, Roma, İtalya’da yerleşik, Amerikalı bir ressamdır. Hem Amerika’da hem de İtalya’da klasik resim, çizim ve baskı resim eğitimi almıştır. Ağırlıklı olarak Roma sokaklarında açık havada çalışmaktadır ve ayrıca görevli olarak uluslararası koleksiyoncular için seyahat etmektedir. 2012 yılında, Roma’yı ziyaret eden turistlere eskiz günlüğü tutmayı öğrettiği Sketching Rome Tours’u kurmuştur. Kelly, Floransa Sanat Akademisi mezunudur. Bu makale 183.889 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Sanat ve Eğlence
Diğer dillerde
Bu sayfaya 183.889 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam