Bir kıza regl döneminde mesaj atıyorsan muhtemelen ona kendini gerçekten daha iyi hissettirmek istersin. Bazen, özellikle mesajlaşırken ne söyleyeceğini bilmek zor olabilir. Neyse ki gününü güzelleştirmek ve ona değer gördüğünü hissettirmek için söyleyebileceğin bir sürü şey var. Bu makale, kız arkadaşına regl döneminde ihtiyaç duyduğu rahatlığı sağlayabilmen için bir öneri listesi içermektedir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 15:
"Bütün gün seni düşündüm”

 1. 1
  Bu, onu umursadığını göstermenin basit bir yoludur. Kramplarla veya ruh hâli değişimleriyle uğraşıyorsa kendini oldukça kötü hissediyor olabilir. Moralini yükseltmek ve ona değer gördüğünü hissettirmek için onu düşündüğünü söyle.
  • Ayrıca, "Umarım iyi hissediyorsundur. Seni düşünüyorum 🙂" veya “Aklımdasın tatlım" diyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 15:
“Çok tatlısın”

 1. 1
  Bazen regl dönemindeyken öz güvenli olmak zordur. Şişkinlik, kramplar ve öngörülemeyen ruh hâlleriyle uğraşmak, bir kızın öz imajını gerçekten etkileyebilir. Ona öz güvenini yükseltmek ve takdir edildiğini hissettirmek için ne kadar güzel olduğunu hatırlat.[1]
  • Alternatif olarak, "Umarım ne kadar güzel olduğunu unutmamışsındır!” veya "Bu gece o güzel yüzünü görmek için sabırsızlanıyorum.” demeyi dene.

Yöntem 3
Yöntem 3 / 15:
"Şu an bununla uğraşmak zorunda olduğun için üzgünüm 😢”

 1. 1
  Yaşadıklarını onaylamak ona kendini daha iyi hissettirebilir. Ağrılı kramplar, baş ağrısı veya yorgunlukla uğraşıyorsa sadece birinin yaşadığı şeyleri bilmesini istiyor olabilir. Yaşadıklarına şefkat göster, böylece muhtemelen önemsendiğini ve desteklendiğini hisseder.[2]
  • Ayrıca "Kulağa çok zor geliyor.” veya “Bunun üstesinden bir şampiyon gibi geliyorsun! Kulağa gerçekten çok zor geliyor.” diye mesaj atabilirsin.
  • Toplum, her ay regl olmanın nasıl bir şey olduğunu kabul etme konusunda her zaman başarılı değildir. Ona acısını anladığını ve empati kurduğunu gösterirsen kendini güvenilir bir insan olarak göstermiş olursun.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 15:
"Umarım seni ne kadar sevdiğimi biliyorsundur”

 1. 1
  Ciddi bir ilişkideyseniz ona senin için ne kadar önemli olduğunu hatırlat. Yıllardır çıkıyor olsanız bile sevgilinin regl döneminde biraz daha güven verilmeye ihtiyacı olabilir. Onu ne kadar önemsediğini bilmesi için onu sevdiğini yazmaya zaman ayır.
  • "Seni seviyorum" aşamasına geçmediyseniz ama yine de desteğini göstermek istiyorsan "Her zaman yanındayım.” yazabilirsin.

Yöntem 5
Yöntem 5 / 15:
"Yardım etmek için yapabileceğim bir şey var mı?”

 1. 1
  Hiçbir şeye ihtiyacı olmasa bile teklifin onun için dünyalara bedel olacak. Nasıl yardım edebileceğini sormak, ona ihtiyaçlarını dile getirme şansı verir. Bu, ona istediğini vermekle ve gerçekten onun yanında olmakla ilgilendiğini gösterir.[3]
  • Kramplarını hafifletmek için bir sıcak su torbası veya Advil, Midol veya Pamprin gibi bir ağrı kesici getirmeyi teklif edebilirsin.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 15:
"Bir şey konuşmak istersen dinlemek için buradayım”

 1. 1
  Sana açılması için ona bir şans ver. Sadece krampları hakkında konuşmak veya aklından geçenler hakkında konuşmak isteyebilir (özellikle de üzgün hissediyorsa). Onu dinlemen gerçekten desteklendiğini hissetmesini sağlayacaktır.[4]
  • Alternatif olarak, “İçini dökmek istersen her zaman buradayım.” veya "Bana her şeyi anlatabilirsin. Dinlemek için buradayım 🙂" demeyi dene.[5]

Yöntem 7
Yöntem 7 / 15:
"Kendini daha iyi hissetmen için biraz çikolata getirebilir miyim?”

 1. 1
  Biraz tatlı teklif etmek daha iyi hissetmesini sağlacaktır. Regl dönemindeki insanlar genellikle oldukça yoğun yiyecek krizleri yaşarlar veya normalden biraz daha aç olabilirler. Ona biraz çikolata (veya başka bir lezzetli bir yiyecek) aldığını mesaj atarak senin kızın ihtiyaçlarına dikkat et. Bu, onun yanında olduğunu göstermenin basit ama etkili bir yoludur.[6]
  • Alternatif olarak, kurabiye veya dondurma gibi başka yiyecekler de getir. Çok fazla tatlıya düşkün değilse en sevdiği cipsleri veya nefis yiyecekleri (patates püresi, tavuklu noodle, makarna ve peynir vb.) deneyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 15:
"Bir film ve biraz atıştırmalıkla yola çıkıyorum!”

 1. 1
  Şu anda onunla vakit geçirmek istediğini bilmek hoşuna gidecektir. Kendini gerçekten kötü hissediyorsa veya evden çıkamayacak durumdaysa evine gidip onunla takılmayı teklif et. İşleri biraz daha şenlikli hâle getirmek için en sevdiği filmi veya birkaç eğlenceli atıştırmalığı getirmeyi deneyebilirsin. Kendini iyi hissetmediği zamanlarda bile onunla vakit geçirmek istediğini bilmek onun için çok rahatlatıcı olacaktır.[7]

Yöntem 9
Yöntem 9 / 15:
"Şu köpek yavrusuna bak, ne kadar sevimli"

 1. 1
  Ona iç açıcı bir hayvan resmi gönder. Regl döneminde olmak seni normalden biraz daha duygusal yapabilir. Kız arkadaşının gerçekten biraz neşelenmeye ihtiyacı olabilir ve bir köpeğin, kedinin veya başka bir tatlı hayvanın şirin bir fotoğrafı çok işe yarayabilir. Onu gerçekten gülümsetmek için birkaç tane göndermeyi deneyebilirsin.
  • Bir evcil hayvanınız varsa ona sevimli bir şey yaparken çektiğin komik bir resmini gönder. Kendi evcil hayvanın yoksa İnternet’ten sevimli kedi veya köpek yavrusu resimlerine bakmayı da deneyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 10
Yöntem 10 / 15:
“İşte, seni gülümsetecek komik bir şey”

 1. 1
  Aklını acıdan uzaklaştırmak için komik GIF'ler ve şakalar gönder. Birlikte biraz kahkaha atmak, birini rahatlatmanın ve kendisini daha iyi hissetmesini sağlamanın süper etkili bir yoludur. Gülümsemesini tekrar görmek istediğini göstermek için ona komik bir şey yaz. Muhtemelen moralini yükseltme çabandan etkilenecektir.[8]
  • Çok sevdiği bir TV programından bir GIF dene. Karar veremezsen Avrupa Yakası veya Leyla ile Mecnun gibi neşeli ve eğlenceli bir şey seç.
  • Kıkırdamasını sağlamak için ona şapşalca bir kelime oyunu gönder. Şunu deneyebilirsin: “En güzel yemek yapan Ceren hangisidir? Tenceren!”

Yöntem 11
Yöntem 11 / 15:
“Bu mem’i görmüş müydün?”

 1. 1
  Mem’ler onu neşelendirmeye yardımcı olabilecek mükemmel dikkat dağıtıcılardır. Ruh hâlini iyileştirmek ve ona gülümsemek için hâlâ nedenleri olduğunu hatırlatmak için neşeli ve olumlu bir şey seç. Senden komik bir mesaj almak hoşuna gidecek ve kendisini daha iyi hissettirmek için gösterdiğin çabayı takdir edecektir.
  • İlgi alanlarına uygun bir mem seç. Mesela astrolojiyle ilgileniyorsa burcuyla ilgili "Bunun seni gülümsetebileceğini düşündüm 😊" başlıklı komik bir astroloji mem’i gönder.
  • Ne göndereceğini bilmiyorsan sevimli bir mesajla hoş bir mem dene. Bu, "Seni severken ve desteklerken ben.” yazısıyla birine sarılan bir kedi gibi resmi olabilir.
  Reklam

Yöntem 12
Yöntem 12 / 15:
“İşte, gününü güzelleştirecek bir şarkı”

 1. 1
  Müzik bolca rahatlık sağlayabilir. Ona en sevdiği şarkının videosunu tatlı bir açıklamayla gönder. Ne dinlemeyi sevdiğini hatırlamandan etkilenecek ve müzik muhtemelen onu gülümsetecektir.
  • En sevdiği şarkıyı bilmiyorsan sevebileceğini düşündüğün bir şarkı göndermeyi dene. "Kendimi kötü hissettiğimde bu şarkıyı dinlemeyi seviyorum. Senin de sevebileceğini düşündüm!” açıklamasını da ekle.

Yöntem 13
Yöntem 13 / 15:
"Alışverişe gitmek ister misin? Eğer bunu yapmak istersen ben müsaitim”

 1. 1
  Dışarıya çıkmak gerçekten daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Arkadaşlığını takdir edecektir ve küçük bir şey satın almak gerçekten moralini yükseltebilir. Hiçbir şey satın alma niyeti olmadan vitrinlere göz atmak bile zaman geçirmek için eğlenceli bir yol olabilir ve yanında olman muhtemelen ona kendini rahatlamış ve desteklenmiş hissettirecektir.[9]
  • Evden çıkmak istemiyorsa anlayışlı olmak için elinden gelenin en iyisini yap. Ona "Ben seninle evde dinlenmeyi her zaman isterim.” veya "Kesinlikle anlıyorum! Yardım etmek için yapabileceğim bir şey varsa bana haber ver.” gibi bir mesaj gönder.
  • Belki alışverişe pek meraklı değildir. Alternatif olarak, parkta rahatlatıcı bir yürüyüşe çıkmak isteyip istemediğini sor.
  Reklam

Yöntem 14
Yöntem 14 / 15:
“Sarılmak için sana gelebilir miyim?”

 1. 1
  Biraz fiziksel şefkatin çok yardımı olabilir. Bazen regl olmak, bu şekilde hissetmek için bir sebep olmasa bile öz güvensiz veya istenmiyor gibi hissetmene neden olabilir. Eğer uygun görürse ona biraz sarılmak ve şefkat göstermek için evine gitmeyi teklif et.[10] Bunu pek istemiyor olsa bile büyük ihtimalle mesajı aldığı için gururu okşanacak ve mutlu olacaktır.
  • Fiziksel temas onu rahatlatacaksa sırtını ovmayı da önerebilirsin.

Yöntem 15
Yöntem 15 / 15:
“Marketten daha fazla ped veya tampon almama ihtiyacın var mı?”

 1. 1
  Elinde bolca olabilir, ancak teklifin ne olursa olsun çok şey ifade edecektir. Ne yazık ki partneri için tampon ve ped satın almak söz konusu olduğunda insanlar hâlâ biraz çekingen davranabiliyorlar. Fazladan ped veya tampon almayı teklif ederek ona yardım etmekten mutlu olduğunu (ve bundan hiç rahatsız olmadığını) göster.
  • Doğrudan sormaktan çekiniyorsan "Şu anda marketteyim! Senin için alabileceğim bir şey var mı?" demeyi de deneyebilirsin. Bu ona, ekstra ürünlere ihtiyacı olursa bunu sana söyleme şansı verir.
  Reklam

İpuçları

 • Tam olarak anlamasan bile yaşadıklarıyla empati kur. "O kadar da kötü olamaz.” veya "İyi olacaksın.” gibi bir şey söylemek onu üzebilir veya daha kötü hissetmesine neden olabilir.[11]
 • Bir kızı regl döneminde teselli etmeye alışkın olmasan bile reglin doğal ve normal olduğunu unutma. Bu konuda sana açılma konusunda hâlihazırda biraz öz güvensiz hissediyor olabilir, bu yüzden saygılı olmak için elinden gelenin en iyisini yap.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Bir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBir Erkeğin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Donna Novak, Psy.D
Ortak yazarlar :
Lisanslı Klinik Psikolog
Bu makaledeki ortak yazarlar Donna Novak, Psy.D. Dr. Donna Novak, Kaliforniya'nın Simi Valley şehrinde yaşayan lisanslı bir klinik psikologdur. Dr. Novak, on yılı aşkın tecrübesiyle, anksiyete ile ilişki ve cinsellik sorunlarının tedavisinde uzmandır. Los Angeles'taki Kaliforniya Üniversitesi'nin Psikoloji bölümünde lisans derecesine, yine Los Angeles'taki Alliant Uluslararası Üniversitesi'nin Klinik Psikoloji bölümünde de doktora derecesine sahiptir. Dr. Novak tedavilerinde; öz farkındalığı, kişisel motivasyonu ve öz güveni artırarak kişisel gelişime odaklanan bir farklılaşma modeli kullanmaktadır.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 113 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam