Eski bir arkadaşına çıkma mı teklif etmek istiyorsun? Belki de uzun zamandır sınıfındaki bir kıza yakınlaşmak istiyorsun ama bunu nasıl yapacağını bilemiyorsun. Durum ne olursa olsun senin ona tutulduğun gibi onun da sana tutulmasını sağlayabilirsin. Bu wikiHow makalesi sana bir kıza onu sevdiğini reddedilmeden nasıl söyleyeceğinle ilgili bazı ipuçları verecek.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 5:
Nasıl Hissettiğini Bilmesini Sağlamak

 1. 1
  Kompliman yaparak ve nezaketli davranarak nabzını ölç. Hemen romantik moda geçmek zorunda değilsin. Yaptığın komplimanlara ve “Senden hoşlanıyorum” tarzındaki davranışlarına gösterdiği tepkiyi ölç. Gülümsüyorsa, kızarıyorsa, biraz mahcup oluyorsa ya da benzer ifadelerle karşılık veriyorsa muhtemelen ne yapmaya çalıştığını anlıyordur.
  • Onu dinle: "Bugün neler yaptın?"
  • Ona hediyeler ya da sevdiği şeyleri al: "Bana seni hatırlatan küçük bir hediye aldım sana."
  • Kısa süreliğine de olsa onu görmek için çaba göster. "Bu gece senin o taraflara uğramam lazım. Geldiğimde birlikte bir kahve içelim mi? "[1]
 2. 2
  Hislerini ona söylemeye hazır olduğunda onunla yalnız konuş. Ona hislerini açarken yanınızda insanlar olmasın. Bu, onu rahatsız eder ve kapana kıstırılmış hissetmesine sebep olarak istemediği bir cevabı vermesine sebep olabilir. Onu güzel ve sessiz bir yere götür ve ona hislerini açmadan önce rahat hissettiğinden emin ol.
  • "Merve, sana özel bir şey sormak istiyorum. Biraz zamanın var mı? "
  • "Merve, birlikte yürüyelim mi? Sana söyleyip rahatlamak istediğim bir şey var. "
  • "Merve, bir saniyeliğine benimle gelir misin?"
 3. 3
  Ona kısa ve öz bir şekilde arkadaşlığınıza değer verdiğini söyle. Onunla olmaktan hoşlandığını ve birlikte çok eğlendiğini söyle. Bu kısmı hızlı geç ki asıl konuya çabuk gelesin. [2]
  • "Seninle konuşmak inanılmaz derecede harika bir şey, biliyorsun değil mi?"
  • "Bu sene birbirimizi tanıdığımız için gerçekten çok mutluyum."
  • "Biliyorsun sana her şeyi söyleyebilirim. Harika bir arkadaşsın."
 4. 4
  Derin bir nefes al ve ona nasıl hissettiğini söyle. Bu işin zor olan kısmı ama derin bir nefes alıp üçe kadar sayıp nefesini bırakırsan kendini çok daha iyi hissedersin. İçinden geldiği sürece cesaretinden dolayı gurur duymalısın.
  • "Senden hoşlanıyorum."
  • "Sadece senden hoşlandığımı bilmeni istedim."
  • "Merve, sana karşı duygularım yokmuş gibi davranmaya devam edemem. Sana karşı duygularımın olmaması için çok fazla iyisin."
  • "Arkadaşım olman çok hoşuma gidiyor. Ama seninle arkadaşlıktan öte bir şeyler yaşamak istiyorum." [3]
 5. 5
  Düşünmek için zamana ihtiyacı varsa bir karar vermek zorunda olmadığını söyle. Senin ona karşı duyguların onu çok şaşırtmış olabilir ve kendi duygularını anlamak için zamana ihtiyaç duyabilir. Ona bu zamanı ver.
  • "Benim gibi hissetmek zorunda değilsin ama senden çok hoşlandığımı gerçekten sana söylemem gerek."
  • "Kendini tuhaf ya da baskı altında hissetmeni istemiyorum! Sadece sana karşı nasıl hissettiğimi bilmeni istiyorum. "
  • "Biliyorum bir anda bu çok fazla gibi görünebilir. Ama bu konuda düşünmek için senden daha fazla zamanım oldu. Bu konuda daha fazla konuşmak istersen ben buradayım."
 6. 6
  Ona çıkma teklif et. [4] Aklında onunla dışarı çıkmak için belli bir zaman olsun. O da arkadaşlığınızı bir adım ileri taşımayı isterse bir gece birlikte dışarı çıkmayı teklif ederek işi “resmiyete” dök.
  • "Seninleyken gerçekten çok mutluyum ve bu şansı senin beni mutlu ettiğin kadar ben de seni mutlu etmek için istiyorum. Cuma gecesi benimle yemeğe çıkarak bana bu şansı verir misin?”
  • "Eğer bana seni daha iyi tanıma şansı verirsen gerçekten onur duyarım. Benimle bu hafta sonu İstanbul Modern’deki sergiye gelir misin? "
  • "Bu hafta sonunda basketbol maçı için biletim var. Senin de benimle gelmeni çok isterim. Böylece baş başa konuşacak zamanımız da olur."
 7. 7
  Drama yapmaktan ve fazla "romantik" hareketler yapmaktan sakın. Filmlerdeki numaralar ve sözler gerçek hayatta pek de işe yaramaz. Sadece kendin ol ve işi basit tut; duygularını açıklamak için yapmak gereken tek şey bu. Yapmaktan veya söylemekten sakınman gereken bazı şeyler şunlardır:
  • "Seni seviyorum." Bunu söylemek için oldukça erken, özellikle de senin ondan hoşlandığını ilk kez duyduysa.
  • "Eğer sevgili olamayacaksak seninle arkadaş olmak istemiyorum." Bu tarz ültimatomlar karşındaki kişiyi sıkıştırır ve kendini berbat hissetmesine sebep olur. Hiç de romantik bir manevra değil. [5]
  • "Aylardır sana ilgi duyuyorum." Durumu olabildiğince sıradan tut. Onun iyi karşılandığını ve güvende olduğunu hissetmesini istersin, bir anda baskı altında hissetmesini değil.
  • "Seni tahinin pekmezi, martıların denizi sevdiği gibi seviyorum falan filan...." Konuşmaların basit ve doğrudan olsun.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 5:
Arkadaş Olmak

 1. 1
  Birlikte grup içinde zaman geçirin. Kızın sosyal çevresine girmeye çalışarak onunla arkadaş ol. Onun olduğu kulüplere üye ol ya da onun katılacağını bildiğin partilere ya da buluşmalara katıl. Yüzünü tanımasını sağla, onunla daha sık konuş. Bu şekilde farkında olmadan arkadaş olursunuz.
 2. 2
  Onu gerçekten tanı. Sevdiği ve sevmediği şeyleri, tuhaf yanlarını, en nefret ettiği şeyleri bil. Bunlar seni başarıya hazırlar; kızlar sadece güzel oldukları için onlardan hoşlanan kişilerle çıkmak istemez. Kızlar kendilerini gerçekten "anlayan" kişilerle olmak ister. Din, politika, büyüdüğü yer, ailesi ve diğer önemli konularla ilgili konuş. Saçma şeyler hakkında da konuş!
  • Onun da seni tanımasına izin vermelisin! Arkadaşça bir sohbet başlat ve daha çok onun konuşmasına izin ver ancak arada sırada sen de konuş.
 3. 3
  Onun tutkularını deneyimle ve onun da seninkileri deneyimlemesine izin ver. Yapmaktan hoşlandığı şeyleri yapması konusunda onu destekle. Bu etkinlik hakkında bilgi edin ve belki de sen de bu etkinlikten keyif almak için etkinliği yapmayı öğren. Bunu yapmıyor ya da yapamıyorsan bile onun oyunlarına ya da performanslarına katıl. Hayatta onu mutlu eden şeyleri anladığını düşünmesi gerekir. Senin sevdiğin şeylerden keyif aldığını görmesine de izin vermelisin. Tutkular bulaşıcıdır ve oldukça çekicidir.
 4. 4
  İyi bir arkadaş ol. Zor zamanlar geçirdiğinde, sorun yaşadığında elinden geliyorsa ona yardım ederek, elinden gelmiyorsa da onu güldürerek ve her zaman birlikte eğlenecek bir şeyler bulup hayatını eğlenceli kılarak ona iyi bir arkadaş ol! Arkadaşlık alanından korkma: Gerçekten birbirinizle uyumluysanız ne kadar uzun zamandır arkadaş olduğunuz önemli değildir; hislerine karşılık verecektir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 5:
Bağlanmak

 1. 1
  Aranızda bir güven bağı kur. Aranızda bir güven ortamı oluşturman gerekir. Ona çıkma teklif etmeden önce de sadık ol ve seni asla başka kızlarla flört ederken veya başka kızlarla çok zaman geçirirken yakalamasına izin verme. Ona sırlarını söyle ve o sana kendi sırlarını söylediğinde kimseyle paylaşma. Onu asla yargılama veya sana söylediği şeylerden dolayı asla dalga geçme. Kendini sana her şeyi söyleyebilirmiş gibi hissetmesi gerekir. [6]
 2. 2
  Baş başa kaliteli zaman geçirin. Sana karşı ciddi duygular hissetmesine yardım etmeye başlamak istiyorsan ikinizin gerçek anlamda birbirinize odaklanabileceğiniz biraz zaman geçirmeniz gerekir. Gitmek zorunda olduğun bir yere çıktığın kişi olarak değil sadece arkadaşın olarak seninle gelmesini iste. Ayrıca birlikte bir şeyler yapmak için (hiç izlemediği bir filmi izlemek, video oyununu denemek, vs.) sana gelmesini isteyebilirsin.
 3. 3
  Onun ne kadar harika biri olduğunu bilmesini sağla. Seninleyken kendini iyi hissetmesi gerekir. Kendini önemli ve iyi hissetmesini sağla. İltifat et, onu asla eleştirme ve her zaman istediği şeylere ulaşması konusunda onu cesaretlendir. Başka birine yardım etmek gibi küçük bir şey bile olsa iyi bir şey yaptığını gördüğünde bunu dile getir. [7]
 4. 4
  Ona alan tanı. Birçok insanın biriyle çıkma konusunda isteksiz olmasının sebeplerinden biri de bu insanların gerçekten kendileri olma yeteneklerini kaybedeceklerinden endişeleniyor olmalarıdır. Tüm boş zamanlarını, arkadaşlarını kaybedeceklerini veya insanların onları farklı göreceklerini düşünürler. Seninleyken bu konuda endişelenmesine gerek olmadığını görmesini sağlamak için biraz mesafeli dur. Dışarı çıkıp kendi başına yapacağın şeylerin olsun ve onun da kendi başına yapacak eğlenceli şeyler bulmasına yardımcı ol.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 5:
Kendini Geliştirmek

 1. 1
  Tekrar tekrar dene. Sana hayır demesi dünyanın sonu demek değildir. Üzülürsün ama başka birini bulursun. Aranızdaki duyguları ve ilişkiyi zorlamak istemezsin. Senin onu sevdiği kadar seni sevecek olan birini hak ediyorsun. Senin duygularına karşılık vermemiş olması ne senin ne de onun suçu: Sadece bazı insanlar birbiriyle uyumlu değildir. Ancak yapabileceğin şey, bir daha bir kız için duygular beslerken olabildiğin en iyi sen olacağından emin olmaya çalışmandır. Bu, doğru kişinin senin duygularına karşılık vereceğini garantiye almanın en iyi yoludur.
 2. 2
  Mümkünse onunla yüz yüze konuş. Bu ürkütücüdür ama hislerini ona yüz yüzeyken söylemeyi denemelisin. Bu konuda mesaj, e-posta, arkadaş veya başka bir yöntem kullanmak seni çocuksu gösterir ve bu konuyu çok da önemsemiyormuşsun gibi bir izlenim yaratır.
 3. 3
  Vücudunla ilgilen. Vücudumuzla ilgilenmememiz, insanlara ilgiye ve sevilmeye değmediğimizi düşündüğümüzü gösterir. Sen müthiş birisin ve kendine öyle davranmalısın! Kendine saygı duy ve vücuduna dikkat et. Düzenli olarak yıkan, deodorant sık ve bedenine uyan ve üzerinde güzel duran temiz kıyafetler giyin.
 4. 4
  Hayatta yapacak şeylerin olsun. Hiç kimse hiçbir şey yapmayan biriyle birlikte olmak istemez. Oturduğun yerden kalkıp bir şeyler yaparak kızlara dolu ve ilginç bir insan olduğunu göster. Bir spor yap, beceri edin, kulüplere katıl, okuluna odaklan: Seni mutlu eden şey neyse onu yap.
 5. 5
  Başkalarına yardım etmek için çalış. Senin hakkında bir şeyler duymuş veya seni iyi biri olarak tanıyan bir kızla olmak istersin. Bencil olma eğilimindeysen karakterini düzeltmeye çalış, her zaman etrafındaki herkese karşı kibar ol ve hatta gönüllü işler yap. Bu tarz şeyler senin birlikte olmak istediğin gibi iyi kızları çeker.
 6. 6
  Havalı beceriler edin. Eğer yapacak fazla bir şeyin yoksa bir kızın dikkatini her zaman havalı beceriler veya yetenekler edinerek çekebilirsin. Hâlihazırda herhangi bir şeyde iyi değilsen yeni bir beceri edinme fırsatını kullan! Bu, sana kızlar konusunda yardım edecek ve uzun vadede senin için de tatmin edici olacaktır.
 7. 7
  Müsait olduğundan emin ol. Bunun için onu biraz tanıman veya gizlice arkadaşlarını planlarına dâhil etmen gerektirebilir ama hoşlandığın kız başka bir erkekle çıkmanın peşindeyse ona hislerini açtığında çok da anlayışlı olmayabilir. Başka bir erkeğe karşı hisleri olsa bile yine de şansını deneyebilirsin. Sadece üzüntülü geçecek günlere hazırlıklı ol.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 5:
Daha Fazlasını Öğrenmek

 1. 1
  Ona nasıl çıkma teklif edeceğini öğren. Herkes kızlara çıkma teklif etmekte uzman değildir. Ne söyleyeceğini bilmediğin için ona duygularını açmaktan korkuyorsan hiç endişelenme! Bu, öyle göründüğü kadar zor bir şey değil.
 2. 2
  Kendinden emin davranmayı öğren. Sevdiğin biriyle olan ilişkinde kendine güvenmek gerçekten önemli bir unsurdur. Kendine güvenmek herkes için çekici bir özelliktir ve bir kızı elde etmek isterken çok iyi olunması gereken bir beceridir.
 3. 3
  Daha iyi nasıl sohbet edilir öğren. Bir kızın sana karşı gerçekten güçlü duygular beslemesini istiyorsan bu genellikle ne kadar iyi sohbet ettiğine bağlıdır. Hayatında sana daha fazla zaman ayırmak istemesi için sohbet başlatma ve sohbeti devam ettirme konusunda kendini geliştir.
  Reklam

İpuçları

 • Onun arkadaşlarına karşı kibar ol. Haddinden fazla iyi olma yoksa senin onun arkadaşlarından birinden hoşlandığını sanabilir.
 • Ona yardım et. Ağır bir şey taşıdığını görürsen elinden al ve götürmek istediği yere kadar taşı.
 • Ona defalarca çıkmayı teklif etme. Bu, onun düşüncelerine saygı duymadığını düşündürür.
 • En iyi arkadaşın da aynı kızdan hoşlanıyorsa arkadaşına o kızdan hoşlandığını söyleme.
 • Sadece kendin ol. Senden hoşlanmazsa hoşlanmasın. Seni sen olduğun için seven birini bulursun.
 • Onunla konuşmakta sorun yaşıyorsan onun omzunun üzerinden bak. Böylece senin ona baktığını düşünecektir.
 • Çok çaresizsen okulda güzel bir kızla tanış, onu yemeğe çıkar ve tanı, o büyük soruyu sor ve rahatla.
 • Nasıl hissettiğini söyle. Kız sana hayır derse düzgün bir insan ol ve yoluna devam etmesine izin ver. Ne demişler birini veya bir şeyi seviyorsan bırak gitsin, dönerse senindir.
 • Çok hızlı gitme. İşleri ağırdan al. Onunla ilgili bir şeyler öğren, birlikte eğlen, kaliteli zaman geçir sonra konuş. Hemen atlayıp ondan hoşlandığını söyleme, işe yaramaz. Ayrıca ona asla baskı yapma.
 • Ona çok fazla mesaj atma veya çok fazla arama. Senin takıntılı ve çaresiz olduğunu düşünebilir.
Reklam

Uyarılar

 • Ondan hoşlandığını yüzüne karşı söyle. Arama ya da mesaj atma. Bu, korkutucu görünse de onun için daha anlamlıdır. Hem duygularını bu şekilde söylemek daha normaldir ve konuşmak daha kolaydır.
 • Onu öpersen ya da olması gerekenden önce çıkma teklif edersen şansını kaybedersin.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Nasıl ÖpüşülürNasıl Öpüşülür?
Bir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl AnlaşılırBir Erkeğin Senden Hoşlandığı Nasıl Anlaşılır?
Konuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl BaşlatılırKonuşacak Bir Şey Olmadığında Sohbet Nasıl Başlatılır?
Nasıl Tutkulu ÖpüşülürNasıl Tutkulu Öpüşülür?
Birinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl AnlarsınBirinin Seni Gerçekten Sevdiğini Nasıl Anlarsın?
Bir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl BaşlanırBir Kızla Sohbet Etmeye Nasıl Başlanır?
Telefon Seksi Nasıl YapılırTelefon Seksi Nasıl Yapılır?
Fransız Öpücüğü Stilinde Nasıl Öpüşülür?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Doğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık VerilirDoğum Gününü Kutlayan Birine Nasıl Karşılık Verilir?
Hoşlandığın Kızı Nasıl Elde EdersinHoşlandığın Kızı Nasıl Elde Edersin?
Nasıl Flört EdilirNasıl Flört Edilir?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Erkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl AnlaşılırErkek Arkadaşının Eşcinsel Olup Olmadığını Nasıl Anlaşılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 111 kişi çalıştı. Bu makale 72.073 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: İlişkiler
Bu sayfaya 72.073 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam