Pratik çözümler hayatını kolaylaştıran hızlı, nispeten kolay ve eğlenceli şeylerdir. Lakin, sadece küçük bir “Bir faraş kullanarak…” yazısı olan bir fotoğrafa bakmak hayatını pek de kolaylaştırmaz! Aşağıda birkaç pratik bilgi ve nasıl kullanılacaklarına dair detaylı anlatımlar mevcut. Pratik çözümler hayatın akışı içinde sana yardımcı olan bir nevi DIY (Do It Youself - Kendi Başına Yap)’lardır. Bazı pratik çözümleri KBY’mak zorunda değilsindir. Örneğin; dişlerini yeterince uzun süre fırçalamıyorsan, bir müzik açabilir ve o müzik bittiğinde dişini fırçalamayı bırakabilirsin. Yani pratik bir çözüm üretmek için süper dâhi olmana gerek yok, sadece biraz yaratıcılık ve mantıklı düşünme yeterlidir.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 10:
Pratik Çözüm Üreten Biri Olmak

 1. 1
  Kendine günün sonunda ne yaptığını düşünmek için biraz zaman ayır. Gününün hangi kısımlarının gerçekten verimli olduğunu ve hangi kısımlarının öyle olmadığını düşün. Daha iyi nasıl olabileceğini düşün ve işe yarayıp yaramadığını görmek için bunu dene.
  • Belki duşta çok zaman harcıyorsundur. Bundan kaçınmak için seçtiğin bir şarkıyı duş sırasında açabilir ve şarkı bittiğinde çıkman gerektiğini anlayabilirsin.
 2. 2
  WikiHow’daki Pratik Çözümleri kullan. Pratik Çözümlerin daha detaylı hallerine ulaşmak için wikiHow’da arama yap. WikiHow üzerinde pek çok pratik çözüm bulabilirsin.
 3. 3
  Burada listelenen pratik çözümlerden daha fazlasını bulmak için YouTube’da "Basit Pratik Çözümler" şeklinde arama yapabilirsin. İnsanların gerçekten pratik çözümler ürettiğini ve uyguladığını görebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 10:
Mutfakta Pratik Çözümler

 1. 1
  Kabarcık oluşmasını önlemek için kaynayan bir kabın üzerine tahta bir kaşık yerleştir. Bu yöntemin işe yarama nedeni suyun kaynaması ile oluşan kabarcık ve köpüklerin buharla dolmasıdır. Kabarcık eğer sıcaklığı 100°C’nin altında olan bir şeye çarparsa, buhar yoğunlaşır (tekrar sıvıya dönüşür) ve kabarcık yüzeyini parçalar.
 2. 2
  Ucuz bir yemek kitabı tutucusu olarak bir pantolon askısı kullan. Herkesin başına gelmiştir: harika bir Şükran Günü yemeği pişirmeye çalışıyorlardır, fakat yemek kitabına bakmak için sürekli odanın bir ucundan diğer ucuna koşturmaktan yemeği yakarlar. Bundan uzak durmak için, kitabı pantolon askısına kıstır ve askıyı açık olan bir dolabın koluna as.
 3. 3
  Bir içeceği ıslak bir havluya sar ve onu dondurucu’ya koy. Kağıt havluyu sıkıca sar ki su dondurucuya damlamasın. İçecekleri dondurucuda 15 dakika kadar bekletirsen buz gibi soğuk olacaklardır. Eğer şişe kullanıyorsan ve dondurucuda buz kalmadıysa bu iyi bir yöntem.
 4. 4
  Krep hamurunu eski bir ketçap şişesine koy. Hamuru güvenli bir şekilde depolayarak, hem tezgahın dağınıklığından kurtulabilir, hem de daha sonra kullanmak üzere kaseyi saklama sıkıntısından ve sonrasında tezgaha ve ocağa damlayan hamurları temizleme derdinden kurtulmuş olursun. Krep hamurunu küçük bir açıklıktan akıtmak için bir huni kullan. Bonus pratik çözüm: Bir şişeden huni yapmak!
 5. 5
  Mangal partisinde çeşnileri servis etmek için muffin kalıplarını kullan. Küçük muffin kalıpları, çeşnileri birbirinden ayırır, böylece hardalla birbirine karışmış mayonez gibi berbat görüntüler oluşmaz. Üstelik temizlemesi de kolay olur.
 6. 6
  Çilek saplarını hızlıca ve tamamen ayırmak için bir pipet kullan. Bu yöntem hızlı ve etkili olmanın yanında, çileğin genellikle kesip atılan kısmını da korumuş olur. Alt kısımdan başla ve sap çıkana kadar yukarı doğru it.
 7. 7
  Limonata yaparken, limonun tamamını kullanmak için maşa kullan. Yarım limonu maşaya sıkıştır. Genelde eti tutmak için kullanılan ucu sık. Böylece limondaki neredeyse tüm sıvı çıkarılmış olur. Sonrasında iyice temizle.
 8. 8
  Kek, peynir, sandviç ekmeği ve şeker hamuru gibi yumuşak şeyleri kesmek için diş ipi kullan. Esnek bir ip, kesebilecek kadar incedir. İki elinle sıkıca gerdir ve kesilecek şeyin içinden geçir. Bu, kili kabloyla kesmekle aynı kaidedir.
 9. 9
  Ekmeğin bayatlamasını önlemek için bir şişenin üst kısmını kullan. Bir su veya meyve suyu şişesinin üst kısmını kes. Sonra, kestiğin şişenin ağzından ekmek poşetinin ağzını geçir. Ekmek poşetini şişe kapağı üzerinden katla ve hava geçirmemesi için şişenin kapağı kapat.
 10. 10
  Diyet yaparken daha az yemek için daha küçük bir tabak kullan. Bu, zihninin daha fazla yemek olduğunu düşünmesini sağlayarak koyacağın yemek miktarını azaltır.
 11. 11
  Erişteleri kahve makinesinde pişir. Su kaynama noktasına yaklaşarak erişteleri yumuşatır ve onları pişirmeni sağlar. Erişteleri tavada pişirdiğin süre kadar pişir. Ama sosu kahve makinesinde pişirme. Bu yöntem sosis için de işe yarar.
 12. 12
  Plastik kapakları bardak altlığı olarak kullan. Elinin altında bardak altlığı yok mu? Düz bir kapak harikalar yaratabilir! İçeceğini üzerine koy ve zarif bardak altlığının tadını çıkar. Kullanmadan önce temizlemeyi unutma.
 13. 13
  Kalan pizzayı tavada ısıt. Bu, pizza hamurunun yumuşak ve kuru olmasını engeller. İstersen biraz yağ ekle.
 14. 14
  Mısır gevreğine süt dökerken, kaşığını kaseye yüzüstü yerleştir. Bu, sütün masaya sıçrayıp ortalığı dağıtmasını önleyecektir.
 15. 15
  Yumurta sarısını ayırmak için su şişesi kullan. Yumurtayı kır ve şişeyi hafifçe sık. Şişenin ağzını yumurta sarısının üzerine yerleştirdiğinde yumurta sarısı birden içeri çekilecektir.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 10:
Yatak ve Banyo için Pratik Çözümler

 1. 1
  Saç kurutma makinesini koymak için dolap kapağının arkasına bir dergi tutucu vidala. Hem boyutu tam uygundur, hem de dayanıklıdır. Alternatif olarak, iyi tutunması için cırt cırt bant veya yapışkanlı askı kullan.
 2. 2
  Paylaşılan havluları asmak için havlu askılığı yerine pardösü askısı kullan. Bu, hem daha az yer kaplar, hem de daha büyük havluları daha iyi tutar. Ayrıca daha hızlı kurumalarını da sağlar.
 3. 3
  Cımbız, toka ve makyaj fırçaları gibi diğer manyetik nesneleri tutması için dolap arkalarına manyetik şeritler uygula. Duvarları mahvetmemek için yapışkan manyetiklerden kullan. Bunu yapmadan önce tüm tokalarının manyetik olduğundan emin ol.
 4. 4
  E-kitap okuyucunu kilitli poşetlere koyarsan endişe etmeden okuyabilirsin. Bunu küvette denemeden önce poşetin içine bir parça kağıt koy, sonra poşeti suya daldır. Eğer kağıt ıslaksa, poşet tamamen su geçirmez değil demektir ve kullanılmamalıdır. Ziplock marka kilitli poşetler en iyisidir.
 5. 5
  Bir matkaba ovalama fırçası takarak yorulmaktan kurtul ve en sevdiğin temizleyicini kullan. Bununla her şeyi çok iyi ovalayabilirsin. Scrubbing Bubbles’ın dediği gibi: "Sen zorunda kalma diye çok çalışıyoruz!"
 6. 6
  Küçük bir yatak odan varsa, lambanı as. Böylece komodin koymayarak yer kazanabilir ve daha fazla ışık alabilirsin. Kendi başına yapmak için:
  • Dekoratif kablo satın al
  • Pense ile bük
  • Kabloya dekorasyon lambası bağla
 7. 7
  Çamaşır askısı yap. Bej renkli, sıkıcı bir tane almak yerine, renkli bir kumaş kullan ve bir kasnak kullanarak dik. Bir çuval bul/dik, sonra üst kısmını kasnak etrafına sar ve dik.
 8. 8
  Bir odayı boyarken, boyaya bir çorba kaşığı vanilya esansı ekle. Karıştır ve boyamaya başla. Her yarım litre boya için, bir çay kaşığı vanilya esansı ekle ve boya karıştırıcısı ile karıştır. Nihayetinde, oda o berbat boya kokusu değil, saf vanilya gibi kokacak.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 10:
Kılık Kıyafet Pratik Çözümleri

 1. 1
  Toms’larını (veya herhangi bir ayakkabıyı) su geçirmez hale getir. Bal mumu al (yağlayıcı olanlarından) ve ayakkabının üzerine sür. Dış kısmının her yerine sürdüğünden emin ol ve bal mumunun söküldüğü yerlere düzenli olarak bakım yap. Fön makinesi veya herhangi bir ısı kaynağını kullanarak mumun yüzeyini eriterek görünmemesini sağla.
 2. 2
  Saç düzleştiricisini yaka ütüsü olarak kullan. Bu yöntem ütüyü çıkarmaktan, ısınmasını beklemekten ve kaldırmaktan çok daha kolay ve etkilidir. Kız arkadaşının/kız kardeşinin/eşinin/kızının saç düzleştiricisini ödünç al veya yakındaki bir yerden ucuz olanlarından bir tane al.
 3. 3
  Kırmızı şarap lekelerini çıkarmak için beyaz şarabı dene. Lekeleri çıkarmak için beyaz şaraba batırılan bir bezle yavaşça sil. Olur da kıyafetlerinde daha fazla leke yaparsa diye önce artık bir kumaş parçası üzerinde dene.
 4. 4
  Rugan ayakkabıları eski haline getirmek için Camsil kullan. Camsil rugan ayakkabıların güvenli bir şekilde parıltısını geri getirmek için kullanılabilir. Etkilenen bölgeye sık, sonra leke/iz çıkana kadar yavaşça sil.
 5. 5
  Yıkama sonrası tekrar eşleştirmek zorunda kalmamak için, yıkamadan önce çorapları eşleştir ve çengelli iğne ile birbirine tuttur. Bu, evde çorap teki aramaya son vermek için yardımcı olabilir. Çengelli iğne veya suda kullanılabilecek ve etrafa savrulduğunda açılmayacak başka bir şey kullan.
  Reklam

Yöntem 5
Yöntem 5 / 10:
Düzenleme Ve Temizlikle İlgili Pratik Çözümler

 1. 1
  Lavaboya sığmayan bir kovayı doldurmak için bir faraş kullan. Kovayı veya başka bir büyük kabı lavabonun önünde yere koy. Faraşın büyük ucunu lavabonun içine yerleştir, böylece su içinden kolayca akabilir. Faraşın sapını lavabodan dışarı çıkacak şekilde yerleştir, böylece su kovaya akabilir.
 2. 2
  Anahtarlarını ayırt etmek için tırnak cilası kullanarak anahtarlarını farklı renklere boya. Anahtarcıya gidip renkli anahtar satın almak yerine, neden evde daha parlak, daha renkli, kişisel ve 'ücretsiz' anahtarlar yapmayasın? Oje diğer boyalardan daha çok işe yarar. Jel ojeler en iyisidir ama diğer türleri de iş görür.
 3. 3
  Temizlik malzemelerini düzenlemek ve onları küçük, meraklı ellerden uzak tutmak için atkı/ayakkabı askısı kullan. Şişeler tam olarak sığar ve eğer birbirine geçmeli veya belirgin cepli olanlardan edinirsen, şişelerin etiketlerini de rahatça görebilirsin. Hepsinden de iyisi, hiçbir şekilde zeminde yer kaplamaz.
 4. 4
  Puslu araba farlarını temizlemek için diş fırçası kullan. Bir bez parçasına biraz dış macunu sürerek başla ve farın tamamını yuvarlak hareketlerle sil. Farlarına UV ışınlarını engellemesi ve tekrar puslanmaması için cila, Opti-coat gibi bir şey, şeffaf kaplama veya mastik gibi şey uygulamadığın taktirde, diş macunu 2 ila 4 ay kadar iş görür. Diş fırçası hafif bir aşındırıcıdır, bu nedenle bir şeyleri cilalamada ve küçük çizikleri doldurmada doğal olarak iyi iş çıkarır. Serinletici kristaller veya bunun gibi bir şey içeren herhangi bir diş macunu kullanma, çünkü bunlar yüzeyi kötü şekilde çizer. Normal beyazlatıcı diş macunu iş görür.
 5. 5
  Keçeli kalem lekesini çıkar. Her nesne türü için farklı çıkarıcılar kullan:
  • Kumaş için: El dezenfektanı kullan.
  • Cilt için: Tuvalet ispirtosu kullan.
  • Duvarlar için: Saç spreyi veya diş macunu kullan.
  • Tahta için: Tuvalet ispirtosu kullan.
  • Halı için: Beyaz sirke kullan.
  • Yazı tahtası için: Beyaz tahta kalemi ile kapla.
  • Mobilya için: Süt kullan.
  • Seramik ve cam için: 1 parça diş macunu ve 1 parça kabartma tozu kullan.
 6. 6
  Anahtar tutucu olarak bir tenis topu kullan. Tenis topuna bir yarık aç. Göz ekle, sonra tenis topunu tutturmak için duvara cırt cırtla bir kanca yapıştır. Bunu havlu askısı veya bir kalem askısı veya mektup tutucu olarak da kullanabilirsin.
 7. 7
  Bitmek üzere olan diş macununu son damlasına kadar kullanmak için bir kıskaç kullan. Bu, kalan kısmın ziyan olmaması için faydalı olabilir.
 8. 8
  Sert boya fırçalarını yarım saat sirkede beklet. Kimyasallar kılların salınmasını ve yumuşamasını sağlar.
 9. 9
  Plastik galonluk süt şişesiyle faraş yap. Önce, şişenin alt kısmını çıkar. Sonra şişenin kulpunun hemen altındaki düz sırt boyunca uzun bir kesik yap, sonra kesiğin iki ucunu kepçe şeklinde kes. Bu, eğer faraşını kaybettiysen veya (neredeyse) bedavaya yeni bir tane edinmek istersen faydalı olabilir.
  Reklam

Yöntem 6
Yöntem 6 / 10:
Ebeveynlik Pratik Çözümleri

 1. 1
  Çocuklar beşiğe sığmayacak kadar büyüdüklerinde, beşiği masaya dönüştür. Döşeği çıkar. Sonra, yatağın bir kenarını çıkar ve başka bir çocuk için sakla veya at. Döşeğin boyunu ölç, sonra bu ebatta bir yazı tahtası bul. İstediğin levazımlar için kanca ekle.
 2. 2
  Çocukların kendilerini banyoya kilitlemelerini önle. Kapı mandalının üzerine bir lastik bant bağla. Sekiz şekli yap, sonra bunu her bir topuzun üzerine takın.
 3. 3
  Küçük ayakların zarar görmesini önlemek için trambolin yaylarını havuz makarnaları ile kapla. Her bir havuz makarnasını dört parçaya ayır, sonra makarnayı boydan kes. Düz olması şart değil, ama düz olursa daha iyi olur. Bu yöntem ayrıca tramboline biraz albeni de ekler!
 4. 4
  Çocuğun banyo yaparken oyuncaklarının kaçıp gitmemesi için küvetin içine küçük delikleri olan bir çamaşır sepeti koy. Bu, ayrıca çocuğun için yaslanacağı bir sırtlık ve tutunacağı kenarlık işlevi de görür.
 5. 5
  Su geçirmez bir piknik masası yapmak için bir oyun masasını muşamba ile kapla. Bir rulo muşamba veya naylon satın al ve koli bandı ile onu masaya yapıştır. Masayı sadece koli bandı ile kaplayabilirsin de.
 6. 6
  Bir çarşaf ve bir hulahop ile bir hisar veya derme çatma bir soyunma kabini yap. Çarşafı ikiye katla ve hulahopun üzerinden geçir. Ayakta durması için onu bir ağaca bağla.
 7. 7
  Bebeklere ilaç vermek için 'sapını' çıkardığın bir emziğin içinden bir damlalık geçir. Bebek emziği emmek isteyecek ve içinde ilaç olduğunun farkına varmayacaktır. Bebeğe emziği tekrar vermeden önce iyice temizlediğinden emin ol.
 8. 8
  Çarşaf kullanarak bir bebek hamağı yap. Çarşafı köşelemesine çevir, ardından uçlarını masanın üzerinden bağla. Bebeklerin düşmemesi için de diğer uçları bebeğin üzerinden bağla.
 9. 9
  Çocuğun için üzerinde telefon numaranın bulunduğu bir bilezik yap. Birlikte dışarı çıktığın zaman, çocuğunun bilekliğini giymesini sağla. Eğer kaybolurlarsa, yardım çağırmak için bileklikteki numarayı kullanabilirler.
 10. 10
  Yatağından düşen çocuklar için yatak örtüsü altına bir havuz makarnası yerleştir. Havuz makarnasını yatağın kenarına yerleştir. Yataklarını bir çarşafla ört ve ger. Çocuğun ne zaman düşecek gibi olursa, havuz makarnasının koruması sayesinde düşmeyecektir.
 11. 11
  Şişme havuzu oyun alanı olarak kullan. Bir battaniye ile ört ve içini oyuncak ve yastıklarla doldur. Bebek yürürken yumuşak bir alan sağlaması açısından şişirilebilir bir tabana sahip olanlarından al.
  Reklam

Yöntem 7
Yöntem 7 / 10:
Okul İçin Pratik Çözümler

 1. 1
  Okulunda YouTube gibi internet siteleri engelleniyorsa, Chrome'un "Gizli" modunu kullanmak, bu engele takılmamanı sağlar. Sırrının ortaya çıkıp da tekrar kullanamayacak duruma düşmemek için bunu çok sık kullanmaktan kaçın.
 2. 2
  Sınavda başarılı olmak için en zor konuyu yatmadan önce gözden geçir. Hemen uyumak hafızayı pekiştirir. Sınav öncesi ineklemekten kaçın, ama çok çalış!
 3. 3
  Çalışırken çiğnediğin sakızın aynısını çiğnemek konuyu hatırlamana yardımcı olacaktır. Bir şeyi (karpuz sakızı gibi) hatırladığında, o sırada ne çalıştığını da hatırlarsın.
 4. 4
  Çift yazılı notlar al. Elinde sadece bir not kartın varsa, tüm kartı kırmızı mürekkeple doldur. Sonra üzerine mavi mürekkeple yaz. Kırmızı/mavi 3-D gözlüğü tak ve okumak istediğin konuya bağlı olarak, ilgili gözünü kapat. Bu tamamen kurallara uygundur.
 5. 5
  Bir doları cetvel olarak kullan. Cetvelini evde bıraktın ama elinde bir dolarlık banknot mu var? Ölçmek için cetvel yerine parayı kullan. Bir dolarlık banknot yaklaşık 15 santimdir. Dikkatli kullan ve sadece yaklaşık ölçümler için kullan.
  Reklam

Yöntem 8
Yöntem 8 / 10:
Elektronik Pratik Çözümler

 1. 1
  Şarj kablosunu düz tutmak için eski bir kalem yayını kullan. Tellerin patlamasını önlemek için eski bir yayı şarj kafasının altından geçirerek yeni bir şarj aleti almak için fazladan 40 lira ödemekten kurtul.
 2. 2
  Bozuk bir klavye ayağını sabitlemek için kıskaç kullan. Kıskacı, iki parlak ucu karşı yöne bakacak şekilde bük, sonra siyah kafayı arkadaki siyah deliğe tuttur. Bu, klavyeni hafif eğimli tutmalıdır.
 3. 3
  Kablolarını düzenlemek için kıskaçları kullan. Bunları masanın kenarına (veya bilgisayar, kitab vb.) tuttur. Piyasada satılan kabloların kafası çoğunlukla kıskaç kollarından daha büyüktür, bu yüzden tüm kabloların için olmasa bile, birçoğu için işe yarayabilir. Karışık kablo karmaşasına elveda!
 4. 4
  Kabloları bir kutuda düzenlemek için tuvalet kağıdı rulolarını kullan. Daha küçük kabloları bağlayıp bir rulo içine koyarsan orada duracaklardır. Daha büyük kablolarda bunlar "ilmek tutucu" olarak kullanılabilir. Bu, uzatma kablolarını, şarj kablolarını, kulaklık kablolarını veya sahip olduğun diğer kabloları düzenlemek için harika bir yol.
 5. 5
  Alarm sesini arttırmak için telefonunu bir fincanın içine koy. Alarmı duymamaktan bıktın mı? Bu, sesi çok daha gürültülü hale getirir. Bu, hoparlörü fincana koymakla aynı prensiptir. Telefonu hoparlör aşağı bakacak şekilde koy.
 6. 6
  Eski bir kaset kutusunu iPhone veya başka bir akıllı telefon için bir ayaklık olarak kullan. Kapağı geriye doğru katla ve kutuyu ters olarak yerleştir. iPhone 6/6+, Galaxy Note 4 ve Nexus 6 gibi daha büyük akıllı telefonlar sığmayabilir.
  Reklam

Yöntem 9
Yöntem 9 / 10:
Alışveriş İçin Pratik Çözümler

 1. 1
  Amazon'dan para iadesi al. Bir şey satın alırsan ve 30 gün içinde fiyatı düşerse, düşen tutarı iade edeceklerdir. Müşteri hizmetleri bağlantısından onlara e-posta gönder.
 2. 2
  Çocuklar olmadan alışverişe gideceksen, dışarı çıkmadan önce kalıp çıkararak çocukların ayaklarının ölçüsünü al. Kalıbı kes. Kalıplar ayakkabıya sığarsa, o zaman ayakkabı çocuğunun ayaklarına da olur.
 3. 3
  Apple'dan bir şeyler satın alacaksan, sepetine bir şey ekle, ama satın alma. Ürünü 7-10 gün kadar sepette bırak. O zamana kadar sana %15-20 indirim vereceklerdir.
 4. 4
  İnternetten uçak bileti alırken, tarayıcı önbelleğini temizle. Havayolu şirketleri ne aradığını görüp fiyatları yükseltecektir. 50 dolar tasarruf edebilirsin.
 5. 5
  'Puset Kancası' kullanarak tüm çantaları tek seferde merdivenlerden yukarı taşıyabilirsin. Birçok insanın tüm çantaları taşımaya gücü yeter, ama ellerindeki plastik çiziklerinden kurtulamaz. Kanca, tutmak için yumuşak bir yüzey sağlar.
 6. 6
  Çocuklarına boya yapmaları için pahalı tuvaller satın almak yerine, temiz bir pizza kutusunu kullan. Birçok şirket fazladan pizza kutusu vermeyi sorun etmez. Kutusu (Domino's gibi) beyaz renkli olanlar en iyisidir, ancak her renk işe yarar.
  Reklam

Yöntem 10
Yöntem 10 / 10:
Çeşitli Pratik Çözümler

 1. 1
  Kamptaysan ve çıra bulamıyorsan, Doritos kullan. Dağ başındaysan ve sınırlı miktarda çıran varsa, Doritos çıra işini harika bir şekilde görür. Cheetos, Fritos ve bunun gibi şeyler de iyi yanar. Yanmalarının nedeni, yağa (yanar) batırılmış olan saf hidrokarbonlardır (yanar). Başka bir pratik çözüm onları yemeyi bırakmak olabilir mi?
 2. 2
  Buzlu dondurmaların çocuğunun ellerine damlamasını önlemek için, dondurma sapını kek kapsülünün merkezinden geçirebilirsin. Bu hızlı ve kolay yöntem için sadece bir kapsül gerekir. Kenarlarında folyo bulunanlar daha iyi olur, ancak her türlü işe yararlar.
 3. 3
  Kabloların çıkmasını önlemek için uzatma kablolarını bağla. Önce onlarla bir düğüm yap, sonra uçlarını tak. Bu, bir uçların çıkmasını önleyecektir.
 4. 4
  Plajda değerli eşyalarını güvende tutmak için güneş kremi şişesinin içine sakla. Güneş kremini bitir, sonra şişedeki tüm yağlardan kurtulmak için şişeyi çalkalayarak, bulaşık makinesine koyarak ya da suda bekleterek temizle. Dikkat çekmemek için göze çarpmayan bir şişe kullandığından emin ol.
 5. 5
  Bir arı eline konarsa, vurmak ya da kovmak yerine üzerine üfle. Böylelikle, arı seni sokacak kadar kendisini tehdit altında hissetmez. Üflendiğinde, arılar büyük ihtimalle rüzgar estiğini düşüneceklerdir.
 6. 6
  Kaşığını unutursan, kapaktaki folyoyu kullan. Folyoyu bir çizgide yuvarla, sonra ucunu çözerek bir kaşık haline getir.
 7. 7
  Telefonunu boş bir Gatorade (veya benzer özellikteki herhangi bir sıvı) şişesine koy. Akıllı telefonunun ekran kilidini aç veya istersen bir el feneri uygulamasını kullan. Telefonu Gatorade şişesinin altına yerleştir. Şişenin ışık dağıtma özelliği sayesinde çevren çok daha parlak hale gelmelidir. Gatorade şişesi, telefonunun ışık demetlerini daha geniş bir alana yayarak, etrafındaki beklenenden daha büyük bir alanı aydınlatmaya yardımcı olur. Gatorade şişesini kullanarak renkli ışıklar oluşturabilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Herhangi bir projeye başlamadan önce, gerekli tüm malzemeyi al.
 • Buradaki pratik çözümler, katiyen piyasadaki 'tek' pratik çözümler değil. Buradakilerle kendini sınırlama. Kendin üret!
 • Bu makaleyi seyahat çözümleri için kullan.
 • Bu makaleyi kötü pratik çözümlere karşı kullan.
 • Diğer işleri kopyalamakla kalma. Yaratıcılığını kullan ve kendi pratik çözümlerini yap.
 • Güvenli olmayan şeyleri deneme. Daima eleştirel düşün ve sağduyulu ol.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Okula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Numarası YapılırOkula Gitmemek İçin Nasıl Hasta Numarası Yapılır?
Bir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl AnlarsınBir Kızın Senden Hoşlandığını Nasıl Anlarsın?
Bir Kızı Kendine Nasıl Aşık EdebilirsinBir Kızı Kendine Nasıl Aşık Edebilirsin?
Hoşlanılan Kızla Nasıl KonuşulurHoşlanılan Kızla Nasıl Konuşulur?
Hoşlandığın Bir Erkeğe Nasıl Kısa Mesaj AtılırHoşlandığın Bir Erkeğe Nasıl Kısa Mesaj Atılır?
Uykuda Boşalma Nasıl ÖnlenirUykuda Boşalma Nasıl Önlenir?
Evden Nasıl KaçılırEvden Nasıl Kaçılır?
Nasıl Ağlayıp RahatlanırNasıl Ağlayıp Rahatlanır?
Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)?
Porno Bağımlılığıyla Nasıl Başa ÇıkılırPorno Bağımlılığıyla Nasıl Başa Çıkılır?
Nasıl Kötü Çocuk OlunurNasıl Kötü Çocuk Olunur?
Tembellikten Nasıl KurtulunurTembellikten Nasıl Kurtulunur?
Erkeklerin Ergenliğe Girdiği Nasıl AnlaşılırErkeklerin Ergenliğe Girdiği Nasıl Anlaşılır?
Bir Gecede Sivilceden Nasıl KurtulunurBir Gecede Sivilceden Nasıl Kurtulunur?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 53 kişi çalıştı. Bu makale 3.553 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Gençlik
Bu sayfaya 3.553 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam