PowerPoint Belgesi Word Belgesine Nasıl Dönüştürülür?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:WindowsMac

Bu wikiHow makalesi, bir Microsoft PowerPoint sunumunu, PowerPoint’in Windows sürümünde yer alan "Dinleyici Notları Oluştur" özelliğini kullanarak ya da PowerPoint’in Mac sürümünde bir RTF (Rich Text Format - Zengin Metin Biçimi) dosyasını dışarı aktararak bir Microsoft Word belgesine nasıl dönüştüreceğini öğretir. PowerPoint’in mevcut Mac sürümünde "Dinleyici Notları Oluştur" özelliği yer almıyor. RTF dosyaları bazı PowerPoint özelliklerini doğru bir şekilde dönüştüremez, bu nedenle birçok resim ya da arka plan desteklenmeyebilir.

Kısım 1
Windows

 1. 1
  Bir PowerPoint sunumu aç. Dönüştürmek istediğin PowerPoint sunumunu açmak için Dosya, Aç... seçeneklerine tıkla ve dosyayı seç.
 2. 2
  Ekranın en üstündeki menü çubuğundan Dosya’ya tıkla.
 3. 3
  Açılan menüden Dışarı Aktar’a tıkla.
 4. 4
  Dinleyici Notları Oluştur’a tıkla.
 5. 5
  Microsoft Word Uygulamasında Dinleyici Notları Oluştur’a tıkla.
 6. 6
  Dinleyici Notları Oluştur’a tıkla.
 7. 7
  Word belgesi için bir sayfa düzeni seç.
  • Asıl PowerPoint sunumu değiştirildiğinde Word belgesinin de güncellenmesini istiyorsan Bağlantıyı yapıştır seçeneğine tıkla.
  • Asıl PowerPoint sunumu güncellendiğinde Word belgesinin aynı kalmasını istiyorsan Yapıştır seçeneğine tıkla.
 8. 8
  Tamam’a tıkla. PowerPoint sunumu Word belgesi olarak açılacaktır.

Kısım 2
Mac

 1. 1
  Bir PowerPoint sunumu aç. Dönüştürmek istediğin PowerPoint sunumunu açmak için Dosya, Aç... seçeneklerine tıkla ve dosyayı seç.
 2. 2
  Menü çubuğundan Dosya’ya, ardından Dışarı Aktar...’a tıkla.
 3. 3
  "Farklı Kaydet" alanına bir dosya adı gir ve "Yeri" açılır menüsünden dosyanın kaydedileceği bir konum seç.
 4. 4
  "Dosya Biçimi" açılır menüsüne tıkla ve Zengin Metin Biçimi (.rtf)’i seç.
 5. 5
  Dışarı Aktar’a tıkla. PowerPoint sunumu Zengin Metin Biçimi (.rtf) olarak belirlediğin konuma kaydedilecektir.
 6. 6
  Microsoft Word’ü aç. Bu, içinde W harfi olan mavi bir uygulamadır.
 7. 7
  RTF dosyasını aç. Dosya, ardından Aç...’a tıkla ve az önce PowerPoint’ten dışarı aktardığın RTF dosyasını seç. Bu, RTF dosyasını Microsoft Word’de açacaktır.
 8. 8
  Dosya ve ardından Farklı Kaydet...’e tıkla. Bu, dokümanı Word dosyası olarak kaydetmeni sağlayacak olan Kaydet penceresini açacaktır.
 9. 9
  "Kayıt Türü" açılır menüsüne tıkla ve Word Belgesi (.docx)’ni seç.
 10. 10
  Kaydet’e tıkla. Böylece PowerPoint sunumu Microsoft Word belgesi olarak kaydedilmiş olacak.
  • Çoğu durumda, biçimlendirme ve sayfa düzeni asıl PowerPoint sunumuyla aynı olmayacaktır ve birçok resim veya arka plan RTF formatı tarafından desteklenmeyebilir. Word belgesini inceleyerek istediğin gibi ayarladığından emin ol.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Convert PowerPoint to Word, Español: convertir de PowerPoint a Word, Italiano: Convertire un File Powerpoint in Word, Português: Converter Arquivos do Powerpoint para o Word, Deutsch: PowerPoint in Word umwandeln, Bahasa Indonesia: Mengubah Presentasi PowerPoint Menjadi Dokumen Word, Français: convertir une présentation PowerPoint en un document Word, 中文: 将PowerPoint演示文稿转换成Word, Nederlands: PowerPoint omzetten naar Word, Tiếng Việt: Chuyển đổi PowerPoint sang Word, ไทย: แปลงไฟล์ PowerPoint เป็น Word, العربية: تحويل ملف باور بوينت إلى ملف وورد, 日本語: PowerPointをWordに変換する, 한국어: 파워포인트를 워드로 변환하는 방법, हिन्दी: पावरपॉइंट को वर्ड में बदलें

Bu sayfaya 182 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?