PayPal her bir işlemde bilgilerini tekrar tekrar girmene gerek kalmadan İnternet'ten alışveriş yapmanı sağlayan popüler bir çevrimiçi ödeme sistemidir. Çok kolay bir şekilde bir PayPal hesabı açabilir ve sadece birkaç saniye içerisinde kullanmaya başlayabilirsin.

Kısım 1
Kısım 1 / 2:
Hesap Açmak

 1. 1
  PayPal İnternet sitesini veya PayPal uygulamasını aç. PayPal ana sayfasından veya uygulamadan hesap açabilirsin. Uygulamayı cihazının uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirebilirsin. Hesap açma süreci hem web sitesi hem de uygulama için genel olarak aynı.[1]
 2. 2
  ”Ücretsiz Kaydol” seçeneğine tıkla veya “Kaydol” seçeneğine dokun. Böylece hesap açma işlemi başlayacak.
  • Kurumsal hesaplar için iki farklı seçenek var ve bunlardan her birisinin ücret yapısı ve sunduğu avantajlar farklı. Standart hesap ücretsiz, ama bu durumda müşteriler ödeme yaparken PayPal arayüzünü kullanmak zorunda kalıyor. Profesyonel hesapların ücreti aylık 30$, ancak bu hesapla ödeme sürecini istediğin gibi tasarlayabilirsin.
  • Standart ücretsiz kurumsal hesap eski PayPal Premier hesap ile aynı. Bu hesap türü özellikle eBay üzerinde çok alım-satım işlemi yapan kullanıcılara uygun.[2]
 3. 3
  E-posta adresini gir ve şifre oluştur. Başkalarının finansal bilgilerine ulaşmaması için güçlü bir şifre oluşturduğundan emin ol.
  • Hesabını doğrulamak için bu adresi kullanman gerekeceğinden, geçerli bir e-posta adresi girdiğinden emin ol.
 4. 4
  Formu kişisel bilgilerini girerek doldur. Forma açık adını, adresini ve telefon numaranı girmen gerekecek. Hesabının açılması için bu bilgilerin tamamının girilmesi zorunlu.
 5. 5
  Kredi veya banka kartı bilgilerini gir (isteğe bağlı). Kişisel bilgilerini girdikten sonra, kredi veya banka kartı bilgilerini girmen istenecek. Bu bilgileri şimdi veya daha sonra girebilirsin ama PayPal hesabını doğrulaman için bu bilgilere ihtiyacın olacak.
  • Eğer kart bilgilerini şimdi girmek istemiyorsan, “Önce banka hesabımı bağlamak istiyorum” seçeneğine tıkla.
 6. 6
  Banka hesap bilgilerini gir (isteğe bağlı). Hesabına ödeme almayı ve parayı banka hesabına aktarmayı planlıyorsan, bir banka hesabı bağlaman gerekli. Eğer istemiyorsan, bunu şimdi yapmayabilirsin. Bu adımı şimdilik atlamak için “Banka hesabımı sonra bağlayacağım” seçeneğine tıklaman yeterli. Bu işlemi atlamak istediğini onaylaman istenecek.
 7. 7
  PayPal kredisine başvur (isteğe bağlı). Özet sayfası görüntülenmeden önce PayPal senden kredi başvurusunda bulunmanı isteyecek. Bu adım isteğe bağlıdır ve başvurmadan önce tüm şartları dikkatli bir şekilde okumalısın. Eğer kredi başvurusu yapmak istemiyorsan, “Hayır, teşekkürler” seçeneğine tıkla.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 2:
Hesabını Doğrulamak

 1. 1
  E-posta hesabını doğrula. PayPal hesabına para almak için e-posta hesabını doğrulaman gerekiyor. Hesabını oluşturduğunda bir e-posta almış olmalısın. E-posta hesabını doğrulamak için bu e-posta mesajındaki “Evet, bu benim e-posta adresim” düğmesine tıkla.
  • Gelen kutunda bu mesajı bulamıyorsan, İstenmeyen Posta klasörüne veya Gmail’de “Satın Alınanlar” etiketine bak. Özet sayfasından PayPal’ın sana başka bir mesaj göndermesini talep edebilirsin. Başka bir mesaj gönderilmesini sağlamak için “E-posta adresini doğrula” seçeneğine tıkla.
 2. 2
  Banka hesabını bağla. Banka hesabından para göndermek veya hesabına aldığın parayı transfer etmek için, banka hesabını PayPal’a bağlaman gerek. Bunun için ilk olarak hesap Özet sayfandan “Banka hesabı bağla” seçeneğine tıkla. Bağladığın banka hesabından arkadaşlarına ve ailene para göndermek, banka veya kredi kartıyla göndermekten çok daha ucuz.
  • Banka listede yer alıyorsa, online bankacılık giriş bilgilerini girerek hesabını otomatik olarak bağlayabilirsin.
  • Bankan listede yoksa banka hesap numaranı ve şube kodunu girmelisin. Bu bilgileri çeklerinin alt kısmında bulabilirsin. İşlemin onaylanması birkaç gün sürecektir. PayPal hesabına toplamı bir dolardan az olacak şekilde iki küçük para yatırma işlemi yapacaktır. Banka hesabının sahibinin sen olduğunu doğrulamak için bu iki miktarı İnternet sitesinde ilgili yerlere girmen gerekecek. Bu para yatırma işlemini 24-48 saat sonra online bankacılık hesap ekstrende görebilirsin.
 3. 3
  Banka veya kredi kartlarını bağla. Farklı kredi ve banka kartlarını yönetmek için PayPal’ı kullanarak İnternet sitelerinde her defasında kart bilgilerini girmeden ödeme yapabilirsin. PayPal cüzdanına bir kart eklemek için Özet sayfanda “Kart bağla” seçeneğine tıkla. Daha sonra kart numarası, geçerlilik tarihi ve güvenlik kodunu girmen gerekecek. Kart üzerindeki ad, hesabını açarken girdiğin açık adın ile aynı olmalıdır. Kartlar hesaba anında bağlanır.
  • Bu yöntemi Visa, MasterCard, American Express veya Discover gibi şirketlerin ön ödemeli hediye kartlarını eklemek için de kullanabilirsin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

100 Dolarlık Banknotun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir100 Dolarlık Banknotun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir?
Sahte Nike Ayakkabı Nasıl AnlaşılırSahte Nike Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?
Elmasın Gerçek Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırElmasın Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)?
eBay Üzerinde Nasıl Satış YapılıreBay Üzerinde Nasıl Satış Yapılır?
Değişken Maliyetler Nasıl HesaplanırDeğişken Maliyetler Nasıl Hesaplanır?
Nasıl Milyarder OlunurNasıl Milyarder Olunur?
Nasıl Zengin OlunurNasıl Zengin Olunur?
Nasıl Para KazanılırNasıl Para Kazanılır?
İş Başvuru Mektubu Nasıl Yazılırİş Başvuru Mektubu Nasıl Yazılır?
PayPal'a Para Nasıl EklenirPayPal'a Para Nasıl Eklenir?
Nasıl Norveç Vatandaşı OlunurNasıl Norveç Vatandaşı Olunur?
Nasıl Para BiriktirilirNasıl Para Biriktirilir?
Bir Şirkete Şikayet Mektubu Nasıl YazılırBir Şirkete Şikayet Mektubu Nasıl Yazılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
wikiHow Staff Writer
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 12.340 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Finans ve Ticaret
Bu sayfaya 12.340 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam