Bu wikiHow makalesi ile çevrim içi veya PayPal mobil uygulaması aracılığıyla banka hesabından para aktararak, perakende satış noktalarında nakit kullanarak veya çek yatırarak PayPal hesabına nasıl para ekleyeceğini öğreneceksin.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 4:
Bilgisayarda Banka Hesabını Kullanarak

 1. 1
  https://www.paypal.com adresinden PayPal hesabına giriş yap. Henüz giriş yapmadıysan sağ üst köşedeki Log In (Giriş Yapın) butonuna tıklayarak giriş yapabilirsin.
  • Banka hesabından para gönderimi yapmak ücretsizdir.
  • Bu yöntem için hesabına bağlı bir banka hesabın olması gerekir. PayPal'a henüz bir banka hesabı bağlamadıysan Money (Para) veya Wallet (Cüzdan) sekmesini tıklayıp ardından Link a new bank (Yeni bir banka hesabı bağlayın) seçeneğini seçerek banka hesabını hemen bağlayabilirsin. Ancak, işlemin tamamlanması birkaç gün sürebilir.
 2. 2
  Transfer Money (Para Gönderin) butonuna tıkla. Bu buton, sol üst köşenin yakınındaki bakiye bölümünün altındadır.
  • Banka hesabına anında havale göndermeyi onaylamanı isteyen bir mesaj görebilirsin. Devam etmek için bu mesajdaki Got It (Anladım) ifadesini tıkla.
 3. 3
  Add money to your balance (Mevcut bakiyenize para ekleyin) butonuna tıkla. Bu, "Money in" (Para girişi) başlığı altındadır.
  • Bir işletme hesabın varsa "Add money to your balance" (Mevcut bakiyenize para ekleyin) seçeneği yerine iki menü göreceksin. "From" (Nereden) menüsünden banka hesabını seç, ardından "To" (Nereye) menüsünden PayPal balance (PayPal bakiyeniz) seçeneğini seç.
 4. 4
  Tutarı gir. "Amount" (Tutar) alanına, banka hesabından aktarmak istediğin tutarı yaz.
 5. 5
  Kişisel hesabında Add (Ekle) veya işletme hesabında Transfer (Gönder) butonuna tıkla. Gönderilen para 3-5 iş günü içinde PayPal hesabında görünecek.[1]
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 4:
Mobil Uygulamada Banka Hesabını Kullanarak

 1. 1
  Telefonunda veya tabletinde PayPal uygulamasını aç. Uygulama simgesi, üzerinde beyaz renkli "P." harfi bulunan mavi renkli simgedir. Uygulamayı genelde ana ekranda veya uygulama çekmecesinde bulabilirsin.
  • Banka hesabından para gönderimi yapmak ücretsizdir.
  • Bu yöntem için hesabına bağlı bir banka hesabın olması gerekir. Henüz bir banka hesabını PayPal'a bağlamadıysan bunu şimdi yapabilirsin.
 2. 2
  Bakiyeye dokun. Bu, ekranın ortasının yakınındaki "PayPal balance" (PayPal bakiyeniz) ifadesinin altındadır.
 3. 3
  Add Money (Para Ekleyin) butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafındaki mavi butondur.
 4. 4
  Add from your bank (Banka hesabınızdan para ekleyin) seçeneğine dokun. Yapman istenirse para gönderimi için kullanmak istediğin banka hesabının adına dokun.
 5. 5
  Tutarı gir ve Next (İleri) butonuna dokun. Bir onay ekranı görünecek.
 6. 6
  Add to Your Balance (Bakiyenize Ekleyin) seçeneğine dokun. Gönderilen para 3-5 iş günü içinde PayPal hesabında görünecek.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 4:
Bir Mağazada Nakit Kullanarak

 1. 1
  Telefonunda veya tabletinde PayPal uygulamasını aç. Uygulama simgesi, üzerinde beyaz renkli "P." harfi bulunan mavi renkli simgedir. Uygulamayı genelde ana ekranda veya uygulama çekmecesinde bulabilirsin.[2]
  • Bu yöntemi uygularken, hesabına eklemesi için kasiyere para verebileceğin (artı olarak 3.95 ABD Doları hizmet ücreti ödemen gerekecek) bir katılımcı PayPal perakende satış noktasını ziyaret etmen gerekir. Yurt dışında yaşıyorsan bu siteyi kullanarak bir perakende satış noktası bulabilirsin: https://secure.attheregister.com/locations?services=4&showfilters=false.
  • Artık mağazada para eklemek için bir PayPal banka kartın olmasına gerek yok.
 2. 2
  Bakiyeye dokun. Bu, ekranın ortasının yakınındaki "PayPal balance" (PayPal bakiyeniz) ifadesinin altındadır.
 3. 3
  Add Money (Para Ekleyin) butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafındaki mavi butondur.
 4. 4
  Add cash (Nakit ekleyin) seçeneğine dokun. Paranı, bir katılımcı mağazaya götürmeni söyleyen bir mesaj göreceksin.
 5. 5
  Continue (Devam Et) butonuna dokun. Ücretle birlikte PayPal'a şahsen para ekleyebileceğin yerlerin bir listesi görünecek.
 6. 6
  Sana en uygun konuma dokun. Perakende satış noktası ve PayPal hesabın tarafından kabul edilen maksimum tutar dâhil olmak üzere PayPal CASH (NAKİT) ile ilgili bazı bilgiler görünecek.
  • Kalan adımları tamamlamak için konuma yaklaşana kadar beklemek en iyisi. Yalnızca 1 saat boyunca etkin kalacak bir barkod oluşturulacak ve bunu satış noktasındaki kasiyere göstereceksin.
 7. 7
  Generate Barcode (Barkod Oluştur) seçeneğine dokun. Bu, ekranın alt tarafındadır. PayPal hesabına özgü ve bir saat boyunca geçerli olan bir barkod görüntülenecek.
  • Satış noktasına bir saat geçtikten sonra ulaşırsan yeni bir barkod oluşturman gerekir.
 8. 8
  Barkodu ve parayı perakende satış noktasına getir. Kasiyer barkodu tarayacak, nakit ve hizmet ücreti ödemesi işlemini gerçekleştirecek ve sana bir makbuz verecek. Para, yaklaşık 15 dakika içinde PayPal hesabına geçecek.
  Reklam

Yöntem 4
Yöntem 4 / 4:
Çek Yatırarak

 1. 1
  Telefonunda veya tabletinde PayPal uygulamasını aç. Uygulama simgesi, üzerinde beyaz renkli "P." harfi bulunan mavi renkli simgedir. Uygulamayı genelde ana ekranda veya uygulama çekmecesinde bulabilirsin.
  • Yatırmak istediğin çek henüz onaylanmamışsa devam etmeden önce onay işlemini hallet.
 2. 2
  Bakiyeye dokun. Bu, ekranın üst tarafının yakınındadır.
 3. 3
  Add Money (Para Ekleyin) butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafındadır.
 4. 4
  Cash a Check (Çek Bozdurun) seçeneğine dokun. Ekranda bazı hızlı talimatlar görünecek.[3]
 5. 5
  Get Started (Başla) butonuna dokun.
 6. 6
  Uygulamanın konumuna ve kamerana erişmesine izin ver. PayPal'a konumuna ve kamerana erişim izni vermek için ekrandaki talimatları uygula. Uygun izinler verildiğinde ekranda bir gizlilik politikası görünecek.
 7. 7
  Gizlilik politikasını gözden geçir ve Accept (Kabul Et) butonuna dokun.
 8. 8
  Şartları ve koşulları gözden geçirip Accept (Kabul Et) butonuna dokun.
 9. 9
  Kişisel bilgilerini gir ve Continue (Devam Et) butonuna dokun. Devam etmek için doğum tarihini, sosyal güvenlik numaranı ve telefon numaranı girmen gerekecek.
 10. 10
  Onay ekranında Done (Bitti) butonuna dokun. Şimdi çek ile ilgili bazı bilgiler gireceksin.
 11. 11
  Çek tutarını gir. Ekranın üst kısmındaki 0,00 ABD Doları veya Türk Lirası ifadesine dokun, ardından çekin toplam tutarını gir.
 12. 12
  Front of check (Çekin önü) seçeneğine dokun. Kamera ekranı görünecek.
 13. 13
  Çekin ön tarafını kılavuz ekrana hizala. Uygulama, çekin görüntüsünü hemen yakalayacak.
 14. 14
  Back of check (Çekin arkası) seçeneğine dokun. Kamera ekranı yeniden açılacak.
 15. 15
  Çeki ters çevir ve kılavuz ekrana hizala. Uygulama, çekin arka tarafını yakalayacak.
 16. 16
  Next (İleri) butonuna dokun. Bu, ekranın alt tarafındadır.
 17. 17
  Parana erişmek için ne kadar beklemek istediğini seç. Her seçenek için farklı ücret göreceksin.
 18. 18
  Confirm (Onayla) butonuna dokun. Bu aşamada, PayPal'ın çek hizmeti ile çekin geçerliliği doğrulanacak. Bu işlem sadece birkaç saniye sürer ama bazen 5 dakikaya kadar uzayabilir. Çekin onaylandığını belirten bir mesaj görene kadar bir sonraki adıma geçme.[4]
 19. 19
  Çeki geçersiz kıl ve buna dair kanıt sağla. Uygulama senden yapmanı isteyinceye kadar çeki geçersiz kılma. Bunu yapmanı istediğinde, çekin ön tarafına "VOID" (GEÇERSİZDİR) yazmak için kalın uçlu keçeli bir kalem kullan. Ardından çekin yeni fotoğrafını çekmek için ekrandaki talimatları izle. Bu işlem tamamlandığında bir onay ifadesi görünecek.
  Reklam

İpuçları

 • Paran, bir hafta geçtikten sonra hâlâ banka hesabından PayPal'a aktarılmadıysa PayPal Müşteri Hizmetleri ile telefon veya e-posta yoluyla iletişime geç. Müşteri Hizmetleri, paranın PayPal'a neden aktarılmadığı belirleyecek ve sana bir çözüm sunacaktır. https://www.paypal.com/tr/smarthelp/home?action=callus adresinden PayPal'ın İnternet sitesine git, "Call us" (Bizi arayın) veya "Email us" (Bize e-posta gönderin) seçeneğini seç ve PayPal ile iletişime geçmek için ekrandaki talimatları izle.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Sahte Nike Ayakkabı Nasıl AnlaşılırSahte Nike Ayakkabı Nasıl Anlaşılır?
100 Dolarlık Banknotun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir100 Dolarlık Banknotun Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)Nasıl Para Kazanılır (Gençler İçin)?
Elmasın Gerçek Olup Olmadığı Nasıl AnlaşılırElmasın Gerçek Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?
eBay Üzerinde Nasıl Satış YapılıreBay Üzerinde Nasıl Satış Yapılır?
Nasıl Zengin OlunurNasıl Zengin Olunur?
Nasıl Milyarder OlunurNasıl Milyarder Olunur?
Nasıl Para BiriktirilirNasıl Para Biriktirilir?
Değişken Maliyetler Nasıl HesaplanırDeğişken Maliyetler Nasıl Hesaplanır?
Nasıl Para KazanılırNasıl Para Kazanılır?
Nasıl Norveç Vatandaşı OlunurNasıl Norveç Vatandaşı Olunur?
İş Başvuru Mektubu Nasıl Yazılırİş Başvuru Mektubu Nasıl Yazılır?
Amazon Hesabı Nasıl SilinirAmazon Hesabı Nasıl Silinir?
Amazon ile Nasıl İletişime GeçilirAmazon ile Nasıl İletişime Geçilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 2.264 defa görüntülenmiştir.
Kategoriler: Finans ve Ticaret
Bu sayfaya 2.264 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam