PPSSPP, kullanılabilir en işlevsel PSP emülatörlerden biridir ve bunu Android cihazında bile kullanabilirsin. Çoğu oyunu kabul edilebilir bir hızda çalıştırabilmek için yeni bir Android cihaza ihtiyacın olacağını unutma. Eski cihazlar oyunları düzgün çalıştırmak için çok yavaş olabilir. PSP’de özel aygıt yazılımı yüklüyse kendi PSP disklerini boşaltıp içlerini Android cihazına kopyalayabilirsin.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
PPSSPP’yi Yüklemek

 1. 1
  Google Play Store’u aç. PPSSPP bir PSP emülatörüdür ve Google Play Store’dan ücretsiz olarak indirilebilir. Fazladan dosyaya veya uygulamaya (oyunlar hâriç) ihtiyaç duymazsın.
 2. 2
  Store’da "ppsspp"yi ara. Arama sonuçlarında birkaç seçenek görürsün.
 3. 3
  "PPSSPP" seçeneğini seç. "PPSSPP Gold" diye bir uygulama daha vardır ama işlev olarak standart sürümle benzerdir. Cihazında çalışıyor mu diye bakmak için önce ücretsiz sürümü indir, daha sonra geliştiriciyi desteklemek istersen Gold sürümü satın alabilirsin.
 4. 4
  Emülatörü indirip yüklemek için "Yükle"ye dokun. Bu, oyun dosyalarını çalıştırmak için ihtiyacın olan tek uygulamadır. Diğer emülatörlerde olduğu gibi bir BIOS dosyası indirmene gerek yoktur.
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Oyun Dosyalarını Edinmek

 1. 1
  Çeşitli çevrim içi kaynaklardan ISO veya CSO oyun dosyalarını indir. Kendi oyunlarını silmek istemiyorsan ki bu PSP’de özel bir aygıt yazılımı yüklemeyi gerektirir, çeşitli Torrent sitelerini kullanarak İnternet’ten ISO dosyalarını indirebilirsin. Sahip olmadığın oyunları indirmek yasa dışıdır; indirme yaparken bunu göz önünde bulundur. İndirmek istediğin oyun için favori torrent siteni ara. Oyunlar, sıkıştırılmış bir ISO dosyası olan CSO biçiminde olabilir. CSO ve ISO dosyalarının ikisi de PPSSPP’de çalışır.
  • Bu oyun dosyalarını bir bilgisayar kullanarak indirip Android cihazına aktarmak daha kolay olur.
  • Bilgisayarında torrent dosyaları indirmeye yönelik detaylı yönergeler için Torrent Nasıl İndirilir makalesine bak.
  • PPSSPP’de oynamak istediğin oyunları indirdikten sonra bir sonraki bölüme geç. Kendi oyun dosyalarını yasal olarak nasıl sileceğini öğrenmek istiyorsan okumaya devam et.
 2. 2
  Kendi oyun dosyalarını silmek istiyorsan PSP’ne özel aygıt yazılımı yükle. PSP’ne özel aygıt yazılımı yükleyerek indirdiğin oyunları veya UMD oyunlarının ISO dosyalarını oluşturabilirsin. Özel aygıt yazılımı yüklemek nispeten karmaşık bir işlemdir. İşlem aşağıda kısaca açıklanacaktır; ama detaylı yönergeler için PlayStation Portable Nasıl Hack’lenir makalesine bakabilirsin.
  • PSP’ni 6.60 sürümüne güncelle.
  • Bilgisayarında PRO-C Fix3’ü indir. Bu, PSP’n için özel aygıt yazılımı yükleyicisidir.
  • İndirilen klasörleri PSP Memory Stick’inde (PSP Hafıza Çubuğu) GAME (Oyun) klasörüne kopyala.
  • Özel aygıt yazılımını yüklemek için PSP’nin Game (Oyun) menüsünde "Pro Update"i çalıştır.
  • Özel aygıt yazılımını kalıcı yapmak için "CIPL Flasher"ı çalıştır. Bu, PSP’ni her yeniden başlattığında yeniden yükleme yapmak zorunda kalmanı önler.
 3. 3
  PSP’ne kopyalamak istediğin UMD’yi tak. Tüm UMD disklerini, daha sonra Android cihazına kopyalayabileceğin ve PPSSPP’de oynayabileceğin ISO dosyasına dönüştürebilirsin.
 4. 4
  PSP ana menüsünde Select (Seç) butonuna tıkla. Bu, özel aygıt yazılımına özel PRO VSH menüsünü açar.
 5. 5
  "USB DEVICE" (USB CİHAZ) seçeneğini seç ve "UMD Disc"e değiştir. Bu, PSP’ni bilgisayarına bağladığın zaman diskin Memory Stick’in yerine bilgisayarında belirmesini sağlar. [1]
 6. 6
  PSP’yi bilgisayarına bağla. Bunu yapmak için için PSP’yle birlikte gelen USB kabloyu kullan.
 7. 7
  PSP ana menüsünde "Settings"i (Ayarlar), ardından da "Initialize USB Connection"ı (USB Bağlantısını Başlat) seç. Genelde doğru klasör otomatik olarak açılır. Açılmazsa Bilgisayar/Bu Bilgisayar’ı aç ve harf ve sayı karışımından oluşan sürücüyü seç.
 8. 8
  ISO dosyasının üzerine tıklayıp dosyayı PSP’nden bilgisayarına sürükle. Dosyanın kopyalanması birkaç dakika sürer. UMD’nin tam kopyası artık ISO dosyası biçiminde bilgisayarında vardır. [2]
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Oyun Oynamak

 1. 1
  Android cihazını bilgisayarına bağla. PPSSPP’de yükleyebilmek için PSP ISO dosyalarını Android’inin depolama alanına aktarman gerekir.
 2. 2
  Android’ini bilgisayarında aç. Android’i Bilgisayar/Bu Bilgisayar penceresinde bulursun.
 3. 3
  "PSP" adında bir klasör oluştur, adından "GAME" (Oyun) adında bir alt klasör oluştur. Bu, PSP’nin dosya yapısını taklit eder.
 4. 4
  ISO dosyalarını Android’inde GAME (Oyun) klasörüne kopyala. Kopyalama işleminin tamamlanması muhtemelen biraz sürer.
 5. 5
  Android’ini bilgisayarından sök. ISO dosyalarını PSP/GAME/ klasörüne kopyaladıktan sonra Android’i bilgisayarından sökebilirsin.
 6. 6
  PPSSPP’yi başlat. PPSSPP ana menüsü seni karşılar.
 7. 7
  ISO dosyalarının tamamını görmek için "PSP"ye, ardından da "GAME"e dokun. Bilgisayarından kopyaladığın tüm oyun dosyaları burada listelenir.
 8. 8
  Başlatmak için bir oyuna dokun. Oyun yüklenmeye başlar ve cihazın yeterince güçlüyse oyun başlar. Oyunu ekran üzerindeki butonları kullanarak kontrol edebilirsin.
  • Oyun yüklenmezse bunun iki muhtemel sebebi vardır: ya oyun PPSSPP tarafından desteklenmiyordur (hepsi desteklenmez) ya da Android cihazın oyunu çalıştırabilecek kadar güçlü değildir.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam