Bu wikiHow makalesi sana, PlayStation 4’ünü Sony’nin Remote Play uygulamasını kullanarak bir bilgisayara nasıl bağlayacağını öğretir. DualShock 4 kontrolcüsünü bilgisayara bir USB kabloyla bağladıktan sonra Remote Play’i kullanarak PlayStation oyunlarını bilgisayarının monitöründe oynayabilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://remoteplay.dl.playstation.net/remoteplay/ adresine git. Remote Play, Sony tarafından geliştirilmiş, PlayStation 4’ünü Windows veya macOS yüklü bir bilgisayara bağlamanı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.
  • Remote Play uygulamasını dizüstü bilgisayarında kullanabilmek için en az 15mb/s yükleme ve indirme hızlarına sahip bir İnternet bağlantısına sahip olman önerilir.
 2. 2
  Windows PC veya Mac’e tıkla. Bu, yükleyiciyi bilgisayarına indirir.
 3. 3
  Yükleyici dosyasına çift tıkla ve yönergeleri izle. Varsayılan olarak, indirilen dosyalar "İndirilenler" klasöründe veya İnternet tarayıcında bulunabilir. Yükleme işlemini başlatmak için yükleme dosyasına çift tıkla.
  • Yükleme işlemi sırasında bir dil seçmen ve hizmet şartlarını kabul etmen gerekir.
 4. 4
  PS4 Remote Play’i aç. Bunun DualShock kontrolcüsüne benzer resimli, mavi bir simgesi vardır. PS4 Remote Play uygulamasını Windows Başlat menüsünde veya Mac’te Uygulamalar klasöründe bulabilirsin.
 5. 5
  Bilgisayarına bir DualShock 4 kontrolcüsü bağla. Bunu bir USB kablosunun bir ucunu kontrolcüye ve diğer ucunu bilgisayarında boş bir USB girişine bağlayarak yaparsın.
 6. 6
  Kontrolcüde Options (Seçenekler) tuşuna bas. Bu, dokunmatik yüzeyin sağındadır.
 7. 7
  PlayStation Network hesabında oturum aç. PlayStation Network hesabınla ilişkili e-posta adresini ve parolayı PS4 Remote Play uygulamasına gir ve Sign In’e (Oturum Aç) tıkla.
  • PlayStation Network hesabın yoksa Create an Account’a (Hesap Oluştur) tıkla ve yeni bir hesap oluşturmak için yönergeleri izle.
 8. 8
  PS4 parolanı gir (varsa). PlayStation hesabında belirlenmiş bir parolan varsa onu kontrolcüyü kullanarak girmen gerekir. Giriş yaptıktan sonra PS4 Remote Play uygulamasını kullanarak PS4’ünle uzaktan, bilgisayarından oynayabileceksin.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl GörülürAndroid'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?
Gizli Arama Nasıl YapılırGizli Arama Nasıl Yapılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Instagram'da Resimlere Müzik Nasıl EklenirInstagram'da Resimlere Müzik Nasıl Eklenir?
Nasıl Hacker OlunurNasıl Hacker Olunur?
Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Android'de Telegram Hesabı Nasıl SilinirAndroid'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 151 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam