Bu wikiHow makalesi sana, PlayStation 4’ünü Sony’nin Remote Play uygulamasını kullanarak bir bilgisayara nasıl bağlayacağını öğretir. DualShock 4 konektörünü bilgisayara bir USB kabloyla bağladıktan sonra Remote Play’i kullanarak PlayStation oyunlarını bilgisayarının monitöründe oynayabilirsin.

Adımlar

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://remoteplay.dl.playstation.net/remoteplay/ adresine git. Remote Play, Sony tarafından geliştirilmiş, PlayStation 4’ünü Windows veya macOS yüklü bir bilgisayara bağlamanı sağlayan ücretsiz bir uygulamadır.
  • Remote Play uygulamasını dizüstü bilgisayarında kullanabilmek için en az 15mb/s yüklüme ve indirme hızlarına sahip bir İnternet bağlantısına sahip olman önerilir.
 2. 2
  Windows PC veya Mac’e tıkla. Bu, yükleyiciyi bilgisayarına indirir.
 3. 3
  Yükleyici dosyasına çift tıkla ve yönergeleri izle. Varsayılan olarak, indirilen dosyalar "İndirilenler" klasöründe veya İnternet tarayıcında bulunabilir. Yükleme işlemini başlatmak için yükleme dosyasına çift tıkla.
  • Yükleme işlemi sırasında bir dil seçmen ve hizmet şartlarını kabul etmen gerekir.
 4. 4
  PS4 Remote Play’i aç. Bunun DualShock kontrolcüsüne benzeyen resimli mavi bir simgesi vardır. PS4 Remote Play uygulamasını Windows Başlat menüsünde veya Mac’te Uygulamalar klasöründe bulabilirsin.
 5. 5
  Bilgisayarına bir DualShock 4 kontrolcüsü bağla. Bunu bir USB kablosunun bir ucunu kontrolcüye ve diğer ucunu bilgisayarında boş bir USB girişine bağlayarak yaparsın.
 6. 6
  Kontrolcüde Options (Seçenekler) tuşuna bas. Bu, dokunmatik yüzeyin sağındadır.
 7. 7
  PlayStation Network hesabında oturum aç. PlayStation Network hesabınla ilişkili e-posta adresini ve parolayı PS4 Remote Play uygulamasına gir ve Sign In’e (Oturum Aç) tıkla.Enter the email address and password associated with your PlayStation Network account in the PS4 Remote Play app and click Sign In
  • PlayStation Network hesabın yoksa Create an Account’a (Hesap Oluştur) tıkla ve yeni bir hesap oluşturmak için yönergeleri izle.
 8. 8
  PS4 parolanı gir (varsa). PlayStation hesabında belirlenmiş bir parolan varsa onu kontrolcüyü kullanarak girmen gerekir. Giriş yaptıktan sonra PS4 Remote Play uygulamasını kullanarak PS4’ünle uzaktan oynayabileceksin.
  Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Travis Boylls
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makale ortak yazarlar Travis Boylls. Travis Boylls, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Travis teknoloji makaleleri yazma, müşteri hizmetleri yazılımı sağlama ve grafik tasarım konularında deneyime sahiptir. Windows, macOS, Android, iOS ve Linux platformlarında uzmandır. Pikes Peak Toplum Fakültesi’nde grafik tasarım eğitimi almıştır.
Bu sayfaya 18 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam