PC'de veya Mac'te Python Sürümü Nasıl Kontrol Edilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Windows PCmacOS

Bu wikiHow makalesi sana Windows veya macOS bilgisayarında Python’ın hangi sürümünün yüklü olduğunu nasıl bulacağını öğretir.

1
Windows PC

 1. 1
  Windows Arama’yı aç. Görev çubuğunda bir arama çubuğu göremiyorsan simgesinin yanındaki büyütece veya çembere tıkla ya da Win+S tuşlarına bas.
 2. 2
  Arama çubuğuna python yaz. Eşleşen sonuçların bir listesi belirir.
 3. 3
  Python [command line]’a tıkla. Böylece Python istemcisine siyah bir uçbirim penceresi açılır.
 4. 4
  İlk satırda sürümü bul. Pencerenin sol üst köşesindeki “Python” kelimesinden sonra gelen numaradır (2.7.14 gibi).

2
macOS

 1. 1
  Mac’inde bir Terminal penceresi aç. Bunun için Finder’daki Uygulamalar klasörünü aç, İzlenceler klasörüne çift tıkla, ardından Terminal’e çift tıkla.
 2. 2
  İstemcide python -V (V büyük) yaz.
 3. 3
  Return’ bas. Sürüm numarası, “Python” kelimesinden sonraki satırda belirir (2.7.3 gibi).

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Check Python Version on PC or Mac, Deutsch: Auf einem PC oder Mac die Python Version überprüfen, Português: Verificar a versão do Python no Windows ou Mac, Русский: узнать версию Python (на компьютере), Español: revisar la versión de Python en una PC o Mac, Italiano: Controllare la Versione di Python in Windows o su Mac, Français: identifier la version de Python sous Windows ou Mac, Bahasa Indonesia: Memeriksa Versi Phyton pada PC atau Komputer Mac, Nederlands: De Python versie controleren in Windows of macOS, العربية: معرفة إصدار بايثون على جهاز ويندوز أو ماك, ไทย: เช็คเวอร์ชั่น Python ของ PC และ Mac, 中文: 在Windows或Mac上查看Python的版本, 日本語: 記事の新規作成 WindowsまたはMacでPythonのバージョンを確認する, Tiếng Việt: Kiểm tra phiên bản Python trên PC hoặc Mac, हिन्दी: PC या Mac पर पायथोन वर्जन चेक करें (Check Python Version), 한국어: 맥이나 윈도우에서 파이썬이 어떤 버전인지 확인하는 방법

Bu sayfaya 222 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?