PC'de veya Mac'te Microsoft Office Nasıl Etkinleştirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Bir Microsoft Hesabı KullanmakBir Ofis Uygulamasında Ürün Anahtarı KullanmakOffice İnternet Sitesinde Ürün Anahtarı Kullanmak

Bu wikiHow makalesi sana, PC’de ve Mac’te Microsoft Office’i nasıl etkinleştireceğini öğretir. Office 365 aboneliğin varsa Office’i etkinleştirmene gerek olmaz; Microsoft hesabınla oturum açman yeterlidir. Microsoft Office’in perakende satılan bir sürümünü satın aldıysan Microsoft Office’in bulunduğu paketteki 25 haneli ürün anahtarına ihtiyacın olur. Office’i bir ürün anahtarıyla herhangi bir Office uygulamasında etkinleştirebilir veya Office İnternet sitesini kullanabilirsin.

1
Bir Microsoft Hesabı Kullanmak

 1. 1
  Başlat’ı aç. Görev çubuğunun sol alt köşesindeki Windows simgeli butondur.
 2. 2
  Bir Office ürününe tıkla. Programı çalıştırmak için Word veya Excel gibi bir ürüne tıkla.
 3. 3
  Etkinleştir’e tıkla. Bir anahtar resmi bulunan simgenin altındadır.
 4. 4
  Oturum Aç’a tıkla. "Etkinleştir" seçeneğindedir.
 5. 5
  Microsoft hesabınla oturum aç. Microsoft hesabınla ilişkili olan e-posta adresini ve parolayı yaz.
 6. 6
  Yönergeleri izle ve İleri’ye tıkla. Etkinleştirme tamamlanır.
  • Aboneliğinin sana izin verdiği yükleme sayısını aştıysan başka bir bilgisayardaki bir yüklemeyi devre dışı bırakman gerekebilir.

2
Bir Ofis Uygulamasında Ürün Anahtarı Kullanmak

 1. 1
  Bir Office ürününe tıkla. Programı açmak için Word veya Excel gibi bir ürüne tıkla.
  • Ürün anahtarın varsa ama Microsoft Office bilgisayarında yüklü değilse Office İnternet sitesini kullanman gerekir.
 2. 2
  Etkinleştir’e tıkla. Üzerinde bir anahtar resmi olan simgenin altındadır.
 3. 3
  Ürün anahtarı gir’e tıkla. "Etkinleştir" seçeğindedir.
 4. 4
  Ürün anahtarını yaz ve Devam’a tıkla. Aralarında tireler olmadan 25 haneli ürün anahtarını yaz.
 5. 5
  Çevrimiçi Etkinleştir’e tıkla. "Bu anahtarı bir hesaba ekle" adlı kutucuktadır.
 6. 6
  Oturum aç’a veya Yeni bir hesap oluştur’a tıkla. Zaten bir Microsoft hesabın varsa hesabınla ilişkili olan e-posta adresi ve parolayla oturum aç. Bir Microsoft hesabın yoksa "Yeni hesap oluştur"a tıkla ve yeni hesap oluşturmak için yönergeleri izle.
 7. 7
  Etkinleştirmeyi Bitir’e tıkla. Etkinleştirmen tamamlanıştır ve ürün anahtarı Microsoft hesabına bağlanmıştır.

3
Office İnternet Sitesinde Ürün Anahtarı Kullanmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında https://setup.office.com/ adresine git. Bu İnternet sitesi Microsoft Office’i etkinleştirip indirmeni sağlar.
 2. 2
  Oturum Aç’a tıkla. İlk adımın altındaki kırmızı butondur.
  • Microsoft hesabın yoksa "Yeni hesap oluştur"a tıkla. Yeni Microsoft hesabı için bir e-posta adresi girip bir parola oluşturman gerekir. Ayrıca adını ve soyadını da girersin.
 3. 3
  Microsoft’ta oturum aç ve İleri’ye tıkla. Microsoft hesabınla ilişkili olan e-posta adresini ve parolayı kullan.
 4. 4
  Boşluklara 25 haneli ürün anahtarını gir. Ürün anahtarı, Microsoft Office’le birlikte gelen bir kartın üzerine basılmıştır ya da bazen faturada yazar.
 5. 5
  Ülkeni veya bölgeni ve dilini seçip İleri’ye tıkla. Dilini, ülkeni veya bölgeni seçmek için ürün anahtarını girdiğin yerin altındaki açılır menüyü kullan. Seçtikten sonra ileriye tıkla.
 6. 6
  Otomatik Yenileme’yi işaretle ve İleri’ye tıkla. Otomatik yenilemeyi açmak veya kapatmak için anahtarı kullan. Otomatik yenileme varsayılan olarak açıktır.
 7. 7
  Kredi kartı bilgilerini gir ve İleri’ye tıkla. Otomatik yenilemeyi kullanıyorsan formu kredi kartı bilgilerinle doldurman gerekir. Etkinleştirme süren bittiğinde ve Microsoft Office’in yenilenmesi gerektiğinde kredi kartından otomatik olarak ödeme alınır.
 8. 8
  İleri’ye tıkla. Microsoft Office’i indirebileceğin Microsoft Hesabı İnternet sayfasına gidersin.
 9. 9
  Yükle’ye tıkla. Kaç yükleme kullanabileceğini söyleyen ilk kutucuğun altındadır. Yükleme bilgisinin bulunduğu sayfaya gidersin.
 10. 10
  Yükle’ye tıkla. Yükleme bilgisinin karşısındadır. Bir Microsoft Office kurulum dosyası indirilir. Microsoft Office’i Yüklemek için bu kurulum dosyasını kullan.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Diğer dillerde:

English: Activate Microsoft Office on PC or Mac, Français: activer Microsoft Office sur PC ou Mac, Русский: активировать Microsoft Office на ПК или Мас, Deutsch: Auf einem PC oder Mac Microsoft Office aktivieren, Português: Ativar o Microsoft Office em um PC ou Mac, Español: activar Microsoft Office en una computadora o Mac, Bahasa Indonesia: Mengaktifkan Microsoft Office di Windows atau Mac, Italiano: Attivare Microsoft Office su PC o su Mac, العربية: تفعيل مايكروسوفت أوفس على نظامي التشغيل ويندوز وماكنتوش, ไทย: เปิดใช้ (Activate) Microsoft Office ใน PC หรือ Mac, 中文: 在电脑或Mac上激活Microsoft Office, Nederlands: Microsoft Office activeren op een pc of Mac, 日本語: PCまたはMacでMicrosoft Officeを有効化する, 한국어: PC 또는 맥에서 마이크로소프트 오피스를 활성화하는 방법, Tiếng Việt: Kích hoạt Microsoft Office trên PC hoặc Mac, हिन्दी: Microsoft Office को PC या Mac पर एक्टिवेट करें

Bu sayfaya 178 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?