Bu wikiHow makalesi sana, Windows veya Mac kullanarak bir ISO dosyasını bilgisayarına disk görüntüsü olarak nasıl bağlayacağını ve ISO’nun uygulama içeriklerini yüklemek için yükleme sihirbazını nasıl çalıştıracağını öğretir.

Yöntem 1 / 2:
Windows Kullanmak

 1. 1
  ISO dosyanı içeren klasörü aç. Bilgisayarına yüklemek istediğin ISO disk görüntüsünü bul, ardından dosyayı içeren klasörü aç.
 2. 2
  Yüklemek istediğin ISO dosyasına sağ tıkla. Açılır bir menüde sağ tık seçenekleri açılır.
 3. 3
  Sağ tık menüsündeki Bağla’ya tıkla. Bu seçeneği sağ tık menüsünün en üstünde bulabilirsin. Seçilen ISO dosyası, bilgisayarına bir disk görüntüsü olarak bağlanır.
 4. 4
  Bilgisayarında "Bu Bilgisayar" penceresini aç. Bu Bilgisayar, bilgisayarındaki tüm diskleri ve sürücüleri listeler. Başlat menüsünde veya dosya gezgini penceresinin sol tarafındaki panelde bulabilirsin.
 5. 5
  "Cihazlar ve sürücüler"in altındaki ISO yazılım diskine çift tıkla. " Bir ISO dosyasını bağladığın zaman burada bir disk görüntüsü olarak görünür. Yükleme sihirbazı çalışır ve ISO dosyandaki yazılımı yüklemen sağlanır.
  • ISO dosyanın yazılım yükleme paketini Cihazlar ve Sürücüler’in altında yeni bir disk olarak bağlanmış şekilde görürsün. DVD veya CD sürücü gibi görünebilir.
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Mac Kullanmak

 1. 1
  Mac’inin Uygulamalar klasörünü aç. Dock’ta Uygulamalar klasörünü bulup ona tıklayabilir veya bir Finder penceresi açıp sol taraftaki gezinti panelinde Uygulamalar’a tıklayabilirsin.
 2. 2
  Uygulamalar’daki İzlenceler klasörüne çift tıkla. Bu klasör, Mac’inin Etkinlik Monitörü, Terminal ve Disk İzlencesi gibi izlence araçlarını içerir.
 3. 3
  İzlenceler klasöründeki Disk İzlencesi’ne çift tıkla. Disk İzlencesi, bilgisayarında disk ve birimle ilgili işlemler yapmanı sağlar.
  • Disk İzlencesi, Mac’te yüklü olarak gelen yerel uygulamalardan biridir. Tüm Mac’lerde İzlenceler klasöründe bulabilirsin.
 4. 4
  Menü çubuğundaki Dosya’ya tıkla. Bu butonu, ekranının sol üst köşesindeki menü çubuğunda bulabilirsin. Açılır bir menü belirir.
 5. 5
  Dosya menüsünde Disk Görüntüsü Aç’a tıkla. Bağlamak istediğin disk dosyasını seçmek için yeni bir dosya gezgini penceresi açılır.
 6. 6
  Yüklemek istediğin ISO dosyasını seç. ISO disk görüntüsü dosyasını dosya gezgini penceresinde bul ve seçmek için dosyaya tıkla.
 7. 7
  butonuna tıkla. Bu buton, dosya gezgini penceresinin sağ alt köşesindedir. Seçilen ISO dosyası masaüstüne bir disk görüntüsü olarak bağlanır.
  • Yazılım yükleme paketini masaüstüne bağlanmış olarak bulabilirsin.
 8. 8
  Masaüstünde bağlanmış disk görüntüsüne çift tıkla. Bağlanan ISO disk görüntüsünün içeriği açılır. Burada uygulamayı ISO dosyasından yükleyebilirsin.
  • Yükleme süreci ISO dosyanın içeriğine bağlı olarak değişebilir.
  • Bağlanan disk görüntüsünde bir PKG dosyası bulursan kurulum sihirbazını çalıştırmak için dosyaya çift tıkla. Bir uygulama görürsen uygulamayı Uygulamalar klasörüne sürükleyip bırak.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Resimler JPEG Formatına Nasıl DönüştürülürResimler JPEG Formatına Nasıl Dönüştürülür?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Ağ Yazıcısı Nasıl KurulurAğ Yazıcısı Nasıl Kurulur?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow Kadrosu
Ortak yazarlar :
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

wikiHow’ın İçerik Yönetim Ekibi, yüksek kalite standartlarımızı sağladığından emin olmak için, editör ekibimizden gelen her çalışmayı dikkatli bir şekilde denetler. Bu makale 4.308 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 4.308 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam