PC'de veya Mac'te Google Maps'te Kuzey Nasıl Bulunur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, masaüstü bir İnternet tarayıcısı kullanırken Google Maps’te Kuzey yönünü nasıl bulacağını öğretir.

Adımlar

 1. 1
  İnternet tarayıcını aç. Chrome, Safari, Firefox veya Opera gibi bir tarayıcı kullanabilirsin.
 2. 2
  Tarayıcında Google Maps’e git. Adres çubuğuna maps.google.com yaz ve klavyende Enter’a veya Return’e bas.
 3. 3
  Haritada bir konum bul. Sol üst köşedeki Ara çubuğunda bir konum arayabilirsin veya yakınlaştırıp uzaklaştırmak için sağ alt köşedeki "+" ve "-" simgelerine tıklayabilirsin.
  • Google Maps’in düzeni Uydu ve Harita kiplerinde aynıdır. Kuzey ekranının en üstündedir Güney de alttadır.
 4. 4
  Turuncu insan simgesini haritaya sürükleyip bırak. Ekranının ağ salt köşesinde turuncu Pegman simgesini bul ve simgeyi, haritada keşfetmek istediğin konuma bırak. Sokak Görünümü’ne geçiş yapmış olursun.
 5. 5
  Pusula simgesinde kırmızı iğnenin konumunu not et. Sokak Görünümü’nün sağ alt köşesindeki pusula simgesini bul ve kırmızı iğnenin yönüne dikkat et. Kırmızı iğne her zaman Kuzey’i gösterir.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Find North on Google Maps on PC or Mac, Español: encontrar el norte en Google Maps en una computadora personal o en una Mac, Deutsch: In Google Maps auf einem PC oder Mac Norden finden, Русский: определить, где север на Google Картах, Português: Encontrar o Norte no Google Maps em um PC ou Mac, Bahasa Indonesia: Mencari Arah Utara di Google Maps pada PC atau Komputer Mac, Italiano: Individuare il Nord su Google Maps (PC o Mac), Français: trouver le nord sur Google Maps sur PC ou Mac, Nederlands: Het noorden vinden in Google Maps, العربية: إيجاد اتجاه الشمال في خرائط جوجل على ويندوز أو ماك, ไทย: ค้นหาทิศเหนือใน Google Maps เวอร์ชั่น PC และ Mac, 中文: 在Windows或Mac上确定Google地图的正北方向, 日本語: WindowsまたはMacのGoogleマップで北の方向を確認する, हिन्दी: PC या Mac पर गूगल मैप्स (Google Maps) मे उत्तर दिशा (North) खोजें, 한국어: PC나 Mac으로 Google 지도에서 북쪽 방향 찾는 방법, Tiếng Việt: Xem hướng Bắc trên Google Maps trên máy tính hoặc Mac

Bu sayfaya 288 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?