PC'de veya Mac'te Google Fotoğrafları Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesi sana, Google Backup and Sync aracını kullanarak Google Fotoğraflarını bilgisayarına nasıl indireceğini öğretir.

Kısım 1 / 3:
Google Backup and Sync’i Yüklemek

 1. 1
  https://photos.google.com/apps adresine git. Bu, Google Fotoğraflarını bilgisayarına indirmeni kolaylaştıran ücretsiz bir uygulama olan Google Backup and Sync’in ana sayfasıdır.
 2. 2
  İndir’e tıkla. Açılır bir pencere belirir ve yükleyiciyi nereye kaydetmek istediğini sorar.
 3. 3
  Bir klasör seç ve Kaydet’e tıkla. Hatırlayacağın bir klasör seçtiğinden emin ol; çünkü birazdan yükleyiciyi çalıştırman gerekecek.
 4. 4
  Yükleyiciye iki kez tıkla. Bu, az önce indirdiğin dosyadır. Yükleyici şimdi uygun yazılımı indirip yükler.
  • Güvenlikle alakalı herhangi bir açılır pencere görürsen onaylamak için Çalıştır’a tıkla
 5. 5
  Yüklemeyi tamamlamak için ekrandaki yönergeleri izle. Ayarlarına bağlı olarak, yüklemeyi tamamlamak için bilgisayarını yeniden başlatman gerekebilir.
  Reklam

Kısım 2 / 3:
Google Backup and Sync’i Ayarlamak

 1. 1
  https://drive.google.com adresine git. Hesabında oturum açtıysan Google Drive’ının içeriği açılır.
  • Oturum açmadıysan şimdi açmak için Google Drive’a Git’e tıkla.
 2. 2
  Dişli simgesine tıkla. Ekranın sağ üst köşesindedir.
 3. 3
  Ayarlar’a tıkla.
 4. 4
  ”Bir Google Fotoğraflar klasörü Oluştur”un yanındaki kutucuğu işaretle. Bu, Google Drive’ın sürücündeki fotoğraflar için bir bağlantı göstermesini sağlar.
 5. 5
  Bitti’ye tıkla. Ekranın sağ üst köşesindedir. Artık tarayıcı penceresini kapatabilir veya simge durumuna küçültebilirsin.
 6. 6
  Google Backup and Sync simgesine sağ tıkla. Windows kullanıyorsan araç çubuğunun sağ tarafındaki uygulama tepsisindedir. Mac kullanıyorsan ekranın en üstündeki menü çubuğundadır. İçinde ok bulunan bir buluta benzer. [1]
 7. 7
  Oturum aç’a tıkla. Google oturum açma ekranını içeren bir pencere açılır.
 8. 8
  Google hesabında oturum aç ve İleri’ye tıkla. Şimdi kurulum işlemini daha da ileri götürmeni sağlayacak birkaç ekran görürsün.
 9. 9
  Fotoğrafları ve videoları yedekle’yi seç ve İleri’ye tıkla.
 10. 10
  Google fotoğraflarını depolamak istediğin klasörü seç. Seçmek için, istediğin klasörün yanındaki kutucuğa tıkla.
  • Kullanmak istediğin klasörü göremiyorsan şimdi bir klasör seçmek için KLASÖR SEÇ’e tıkla.
  • Hâlihazırda fotoğraf barındıran bir klasör seçebilirsin (Resimler klasörü gibi); ama klasördeki fotoğrafların hepsinin Google Fotoğraflar’a yedekleneceğini bil.
 11. 11
  Bir karşıya yükleme boyutu seç. Bu, fotoğrafları Google Fotoğraflar’a yüklemeyle alakalıdır; indirmeyle değil.
  • Küçük bir dosya boyutuyla harika bir kalite seçmek için Yüksek kalite’yi tercih et. Bu çoğu kullanıcı için uygundur; ama devasa RAW dosyalarıyla çalışan profesyonel bir fotoğrafçıysan kalitede bazı düşüşler olduğunu fark edersin. Bu seçenek, fazladan depolama alanı için para ödemene gerek kalmadan sınırsız bir şekilde fotoğraf ve video depolamanı da sağlar. [2]
  • Orijinal fotoğrafın çözünürlüğünü ve boyutunu korumak için Orijinal kalite’yi seç. Bu, fotoğraflarının aşırı yüksek çözünürlüklü olmasına ihtiyaç duyanlar için daha iyi bir seçenektir; ama bu durumda Google kotanı kullanırsın.
 12. 12
  Başlat’a tıkla. Google Backup and Sync, seçtiğin klasör(ler)deki dosyaları Google Drive’ına yüklemeye başlar. Bu, yüklemen gereken fotoğrafların sayısına bağlı olarak biraz zaman alabilir. Bu süreçte, fotoğraflarını indirmek gibi başka şeyler yapabilirsin.
  • Backup and Sync, bilgisayarında sürekli olarak çalışır; yani dosyalarının Google Drive’ına sürekli olarak yedeklenmesini sağlar.
  Reklam

Kısım 3 / 3:
Fotoğraflarını İndirmek

 1. 1
  Backup and Sync simgesine sağ tıkla. Uygulama tepsisinde (Windows) veya menü çubuğunda (macOS) yer alan, içinde bir ok bulunan bulut simgesidir.
 2. 2
  Tercihler’e tıkla.
 3. 3
  Google Drive’a tıkla. Sol sütundadır.
 4. 4
  Yalnızca bu klasörleri eşitle…’ye tıkla. Klasörlerin bir listesi belirir.
 5. 5
  Google Fotoğraflar’ı seç ve TAMAM’a tıkla. Google Fotoğrafların, bilgisayarına indirilmeye başlar. Bu uzun sürebilir; özellikle de büyük boyutlu bir sürü fotoğrafın varsa (ve İnternet bağlantın yavaşsa).
  • Google Drive’ından başka klasörler indirmek istiyorsan burada bu klasörleri de seçebilirsin.
  • İndirilen fotoğraflarını görüntülemek için bilgisayarında Google Drive klasörünü aç, ardından Google Fotoğraflar klasörüne iki kez tıkla. Fotoğrafların ve videoların bu klasörde bulunur ve genelde tarih ve/veya albüm adına göre alt klasörlere ayrılmıştır.
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam