PC'de WhatsApp Nasıl Kurulur?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu wikiHow makalesinde WhatsApp’ı PC’ne ya da Mac’ine nasıl indireceğini ve kuracağını öğrenebilirsin. Bilgisayarında WhatsApp'ın kurulumunu yapmak için WhatsApp'ın telefonunda da yüklü olması gerekecek.

Kısım 1 / 2:
WhatsApp Kurulum Dosyasını İndirmek

 1. 1
  WhatsApp indirme sayfasına git. WhatsApp kurulum dosyasını bu sayfadan indirebilirsin.
 2. 2
  Yeşil indirme butonuna tıkla. Bu buton sayfanın sağ tarafında "Mac veya Windows PC için WhatsApp’ı indir" başlığının altındadır. Bu butona tıklamak, kurulum dosyanın indirilmesini sağlayacaktır.
  • WhatsApp’ı bir Mac'e indiriyorsan bu buton "Mac OS X için İndir" diyecek, bir PC’de ise "Windows için İndir" diyecektir.
  • Bir indirme konumu seçmen ve tarayıcına bağlı olarak dosyanı indirmeye başlamak için Tamam’a tıklaman gerekebilir.
 3. 3
  Dosyanın indirmeyi bitirmesini bekle. Bu işlem sadece birkaç dakika sürecektir. Dosyan tamamen indirildiğinde WhatsApp'ı yüklemeye devam edebilirsin.
  Reklam

Kısım 2 / 2:
WhatsApp’ı Kurmak

 1. 1
  Kurulum dosyasına çift tıkla. Bu dosya, Mac'te "WhatsApp.dmg" veya PC’de simgesi WhatsApp logosu (yeşil konuşma balonu üzerinde beyaz bir telefon) olan "WhatsAppSetup" adlı bir dosyadır. Kurulum dosyasını bilgisayarının varsayılan indirme konumunda (örn. masaüstünde) bulacaksın.
 2. 2
  WhatsApp’ın yüklenmesini bekle. Yüklenme işlemi tamamlandığında masaüstünde WhatsApp logosunun belirdiğini göreceksin.
  • WhatsApp’ı bir Mac’e yüklüyorsan öncelikle "WhatsApp" simgesine tıklaman ve bu simgeyi açılır penceredeki "Uygulamalar" klasörüne sürüklemen gerekebilir.
 3. 3
  WhatsApp’a çift tıkla. Bunu yapmak, tarayabileceğin bir kod içeren bir pencere açacaktır. Kod, ortasında siyah beyaz bir WhatsApp simgesi olan siyah damalı bir kutuya benzer.
 4. 4
  WhatsApp’ı telefonunda aç. Telefonunda henüz WhatsApp yoksa öncelikle bu uygulamayı telefonuna indirmen ve yüklemen gerekecektir.
 5. 5
  WhatsApp kod tarayıcısını aç. Kullanmakta olduğun telefonun türüne göre bu işlem değişecektir:
  • iPhone – Ekranın sağ alt köşesinde yer alan Ayarlar’a dokun ve ardından ekranın üst kısmına yakın bir yerde bulunan WhatsApp Web/Masaüstü’ne dokun.
  • Android - simgesine dokun ve menünün üst kısmında yer alan WhatsApp Web’e dokun.
 6. 6
  Telefonunun kamerasını kodun üzerine getir. Bunu yapmak, WhatsApp'ın kodu taramasına yol açar. Bu tarama, hesabını doğrulayacak ve WhatsApp yükleme işlemini tamamlayacaktır. İşte şimdi WhatsApp’ı bilgisayarında kullanabilirsin.
  • Kodun süresi dolduysa yeniden yüklemek için kodun ortasındaki yeşil daireye tıkla.
  Reklam

İpuçları

 • Bilgisayarını kullanırken WhatsApp ayarlarında veya konuşmalarında yaptığın tüm değişiklikler otomatik olarak telefonuna da (ve tersine) kaydedilecektir.

Reklam

Uyarılar

 • WhatsApp'ın bilgisayar sürümü kişileri, ayarları ve konuşmaları yüklemek için telefonunla eşleştirilir. Eğer telefonun kablosuz ağa (Wi-Fi) bağlı değilse bu eşleştirme hücresel verini kullanacağından telefonunun tarifesinde ek ücrete neden olabilir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Bu wikiHow makalesi hakkında

Ortak Yazar:
wikiHow Editör Ekibi
Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.
Bu sayfaya 1.101 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam