Outlook'ta Oturum Nasıl Kapatılır?

Bu Makalede:Outlook Oturumunu Masaüstü'nde KapatmakOutlook Oturumunu Web’de KapatmakOutlook’ta Farklı Bir E-posta Hesabına Geçiş Yapmak7 Referans

Bilgisayarındaki Outlook uygulamasını ya da web sitesindeki Outlook’u kullanmana bağlı olarak, Outlook’ta oturum kapatmanın çeşitli yolları vardır. Bu makale her iki yöntemi de nasıl yapacağını açıklamaktadır.

1
Outlook Oturumunu Masaüstü'nde Kapatmak

 1. 1
  Outlook’tan çık. Outlook penceresi seçiliyken, çıkmak için ALT + F4’e bas.
  • Outlook’ta farklı bir e-posta hesabına geçmek ya da Outlook’u her açtığında bir giriş şifresi isteği için Buraya tıkla.
 2. 2
  Outlook kapatıldığında Outlook’taki oturumun da kapatılır.[1]

2
Outlook Oturumunu Web’de Kapatmak

 1. 1
  Outlook’u bir web tarayıcısında aç. Outlook URL’si www.outlook.com’dur.
 2. 2
  Sağ üst köşedeki adına veya kullanıcı adına tıkla.
 3. 3
  Oturumu kapat’a tıkla. Outlook’u web’de bir sonraki kullanışında oturum açman gerekecek.

3
Outlook’ta Farklı Bir E-posta Hesabına Geçiş Yapmak

Farklı bir e-posta hesabına geçiş yapmadan önce, bir e-posta hesabı oluşturman gerekecek.

 1. 1
  Denetim Masası’nı aç. Windows 7’de, Başlat menüsüne ve ardından Denetim Masası’na tıkla. Windows 8’de, Başlat ekranını aç ve ardından Denetim Masası’nı ara.
 2. 2
  Kenar çubuğunda, Kullanıcı Hesapları ve Aile Koruması’na tıkla ve ardından Posta’ya tıkla.
 3. 3
  Yeni bir Outlook profili ekle. Posta Kurulumu iletişim kutusu içerisinde, Profilleri Göster’e ve ardından Ekle’ye tıkla. Profil için bir ad gir.Tamam’a tıkla.[2]
 4. 4
  E-posta hesabını yapılandır. Diğer e-posta hesabının bilgilerini doldur. Yardıma ihtiyacın olursa Internet Servis Sağlayıcına (İSS) ya da Outlook yöneticisine başvur.
  • Outlook.com, Google, Yahoo! veya iCloud gibi popüler ücretsiz e-posta hizmetleri, bu hizmetlerin her biri için bu işlemlerin nasıl yapılacağına ilişkin talimatlara sahip olacaklardır. [3][4][5][6][7]
 5. 5
  Outlook’u açtığında bir profil isteyecek şekilde ayarla. Posta Kurulum iletişim kutusunda, Kullanılacak profili sor tercihi için seçenek düğmesine tıkla.
 6. 6
  Tamam’a tıkla. Outlook, bir sonraki açışında kullanmak istediğin posta profilini seçmeni isteyecektir.

Makale Bilgisi

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere gönüllü yazarlar çalıştı.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Log Out of Outlook, Italiano: Eseguire il Logout da Outlook, Português: Sair do Outlook, Русский: выйти из Outlook, Español: cerrar sesión en Outlook, Deutsch: Aus Outlook abmelden, Français: se déconnecter de Outlook, Bahasa Indonesia: Keluar dari Outlook, Nederlands: Uitloggen op Outlook, 中文: 注销Outlook, Čeština: Jak se odhlásit z Outlook, ไทย: ลงชื่อออกจาก Outlook, Tiếng Việt: Đăng xuất Outlook, العربية: تسجيل الخروج من بريد الأوتلوك, 한국어: 아웃룩 로그아웃하는 방법, हिन्दी: आउटलुक (Outlook) से लॉगआउट करें (Log Out of Outlook)

Bu sayfaya 2.356 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?