Nvidia, grafik kartlarını kontrol eden yazılımları devamlı olarak güncellemekte. Güncellenmiş sürücüler genelde her birkaç haftada bir yayınlanır. En güncel sürücüleri yüklemek, oyunlarından en iyi performansı almanı sağlar.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
Elle Güncellemek

 1. 1
  DirectX Tanı aracını aç. Bu, grafik kartının modelini tam olarak öğrenmenin en hızlı yoludur. Grafik kartının modelini zaten biliyorsan bu adımı atla.[1]
  • Win+R tuşlarına bas ve dxdiag yaz.
  • Ekran sekmesine tıkla. "Yonga Türü" girdisine bak. Bu senin grafik kartının modelidir.
  • Sistem sekmesine tıkla. Windows’un 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mü çalıştırdığını görmek için "İşletim Sistemi" girdisine bak.
 2. 2
  Nvidia GeForce web sitesini ziyaret et. En güncel sürücüleri GeForce web sitesinden indirebilirsin (geforce.com).
 3. 3
  "Sürücüler" sekmesine tıkla. Nvidia kartlarının çoğu "GeForce" kartlarıdır. Kartın farklı bir seriye aitse nvidia.com web sitesini ziyaret et.
 4. 4
  Grafik kartını seç. Sürücülerini seçmenin üç yolu vardır:
  • Otomatik Sürücü Güncellemeleri – Sürücü güncellemelerini yönetmek için Nvidia GeForce Experience programını kullan.
  • Manuel Sürücü Araması – Doğru sürücüyü seçmek için Adım 1’deki bilgiyi kullan. En güncel dört güncelleme görünür.
  • GPU’nu otomatik olarak algıla – Nvidia web sitesi, grafik kartını algılamak ve doğru sürücüleri göstermek için bir Java uygulaması kullanır. Bunu çalıştırmak için bilgisayarında Java’nın yüklü olması gerekir. Mevcut uygulama güncel değildir ki bu bazı tarayıcılarda sorun yaratabilir. Bu adımdaki diğer iki yöntemi kullanman senin için daha kolay olur.
 5. 5
  En güncel sürücüleri indir. Sürücünün en güncel sürümünü indirmek için bağlantıya tıkla. Özel olarak eski bir sürüme ihtiyacın olmadığı sürece her zaman en güncel sürümü indirmelisin. En güncel sürüm genelde en iyi performansı sunar.
 6. 6
  Yükleyiciyi çalıştır. Sürücülerini güncelleştirmek için, indirilen yükleyiciyi çalıştır. Yükleyici eski sürücüleri otomatik olarak kaldırır ve güncel olanları kurar.
  • Çoğu kullanıcı yükleme esnasında "Hızlı" seçeneğini tercih edebilir.
  • Yükleme esnasında ekranın titreyebilir veya kısa bir süreliğine kararabilir.
 7. 7
  Yeni sürücü problemlere yol açarsa Sistem Geri Yükleme’yi kullan. Sürücü güncellemesi yüklendiğinde bir sistem geri yükleme noktası otomatik olarak oluşturulur. Bu, sistemini sürücü yüklenmeden öncesine döndürmeni sağlar.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
GeForce Experience'ı Kullanmak

 1. 1
  GeForce Experience programını indir ve yükle. Bu, Nvidia sürücülerini ve oyun ayarlarını yöneten bir Nvidia programıdır. Yükleyiciyi nvidia.com/tr-tr/geforce/geforce-experience/ adresinden indirebilirsin.
  • Yükleyici, desteklenen donanımı bulmak için sistemini tarar. Bir Nvidia grafik kartın yoksa veya eski bir ürün kullanıyorsan yükleme esnasında muhtemelen bir hata alırsın.
  • Yükleme tamamlandıktan sonra programı çalıştır.
 2. 2
  GeForce Experience’ın güncelleme yapmasına izin ver. GeForce Experience, çalıştırdığın zaman kullanılabilir tüm güncellemeleri kontrol eder.
 3. 3
  "Sürücüler" sekmesine tıkla. Kullanılabilir tüm sürücü güncellemeleri görünür. GeForce Experience güncelleme kontrolü yapmadıysa "Güncellemeleri denetle" butonuna tıkla.
 4. 4
  Kullanılabilir bir güncellemeyi indirmek için "Sürücü indir" butonuna tıkla. GeForce Experience dosyaları çoktan indirmiş olabilir.
 5. 5
  "Hızlı Yükleme" butonuna tıkla. Deneyimli kullanıcılar Özel seçeneğini kullanabilirler. Hızlı yükleme çoğu kullanıcı için iyi bir seçenek olacaktır.
  • Özel yükleme, sürücülerin hangisini yüklemek istediğini seçmene izin verir.
 6. 6
  Sürücünün yüklenmesini bekle. GeForce Experience yükleme işleminin tamamını halleder. Yükleme esnasında ekranın titreyebilir veya bir süreliğine kapanabilir.
 7. 7
  Bir şeyler ters giderse işlemleri geri almak için Sistem Geri Yükleme aracını kullan. Nvidia sürücülerin güncellendiği zaman Windows bir sistem geri yükleme noktası oluşturur. Güncellemeler yüklenmeden öncesine geri dönmek için bilgisayarını Güvenli Mod’da başlatabilir ve sistem geri yükleme aracını çalıştırabilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Ubuntu Sürücülerini Güncellemek

 1. 1
  Ek Sürücüler penceresini aç. Nvidia sürücüleri Ubuntu kullanırken otomatik olarak kurulmaz. Ubuntu bunun yerine pek de güçlü olmayan açık kaynak kodlu sürücüler kullanır. Nvidia sürücülerini Ek Sürücüler penceresini kullanarak yükleyebilirsin.
  • Seçke’yi aç, sonra Ek Sürücüler penceresini açmak için "sürücüler" yaz.
 2. 2
  Kullanılabilir sürücü listesinin yüklenmesini bekle. Bu birkaç dakika sürebilir.
 3. 3
  Listeden en güncel sürücüyü seç. Sürücünün Nvidia kaynaklı olduğundan, "Nouveau" sürücüsü olmadığından emin ol. Dosyaları indirmeye başlamak için sürücüyü seç.
 4. 4
  "Değişiklikleri Uygula" butonuna tıkla. Nvidia sürücüsü kurulacaktır. Yükleme esnasında ekranın titreyebilir veya gidip gelebilir.
 5. 5
  Bilgisayarını yeniden başlat. Kurulum işlemini tamamlamak için bilgisayarını yeniden başlat.[2]
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Google Güvenli Arama Nasıl KapatılırGoogle Güvenli Arama Nasıl Kapatılır?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Smart TV'ye Uygulama Nasıl EklenirSmart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
Başkasının WhatsApp Hesabına Nasıl ErişilirBaşkasının WhatsApp Hesabına Nasıl Erişilir?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Twitter'da Takipçi Nasıl SilinirTwitter'da Takipçi Nasıl Silinir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 11 kişi çalıştı. Bu makale 16.929 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 16.929 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam