Not Defteri Nasıl Excel'e Dönüştürülür?

Ortak yazar: Nicole Levine, MFA

Bu wikiHow makalesi sana, Windows 10’da bir Not Defteri dosyasını (.txt) Microsoft Excel dosyasına (.xlsx) nasıl dönüştüreceğini öğretir.

Adımlar

 1. 1
  Microsoft Excel’i aç. Windows arama çubuğuna excel yazıp Microsoft Excel’e tıklayarak bunu hızlıca yapabilirsin.
 2. 2
  Dosya menüsüne tıkla. Excel’in sol üst köşesindedir.
 3. 3
  ’a tıkla.
 4. 4
  Dosya türü açılır menüsünden Metin dosyaları’nı seç.
 5. 5
  Dönüştürmek istediğin metin dosyasını seç ve ’a tıkla. Metin İçeri Aktarma Sihirbazı açılır.
 6. 6
  Bir veri türü seç ve İleri’ye tıkla. ″Orijinal veri türü″ bölümünde Sınırlandırılmış’ı (metin dosyasındaki veriler virgül, sekme veya başka bir yöntemle ayrılmışsa) veya Sabit genişlik’i (veri, her alan arasında boşluklar olacak şekilde sütunlar halinde düzenlenmişse) seç.
 7. 7
  Sınırlandırıcıları veya alan genişliğini seç ve İleri’ye tıkla.
  • Önceki ekranda Sınırlandırılmış’ı seçtiysen veri alanlarını ayırmak için kullanılan sembolün yanındaki kutuyu (veya boşlukla ayrılmışsa ″Boşluk″u) işaretle.
  • Önceki ekranda Sabit genişlik’i seçtiysen verilerini düzgünce ayarlamak için ekrandaki yönergeleri izle.
 8. 8
  Sütun veri biçimini seç. ″Sütun veri biçimi″nin altında, sütunlardaki verileri en iyi şekilde tanımlayan (Metin, Tarih gibi) seçeneği seç.
 9. 9
  Bitir’e tıkla. ″Farklı Kaydet″ penceresi belirir.
 10. 10
  ″Farklı kaydet″ menüsünden Excel Çalışma Kitabı (*.xlsx)’nı seç. Pencerenin en altındadır.
 11. 11
  Dosyayı adlandır ve Kaydet’e tıkla. Not Defteri metin dosyası artık bir Excel çalışma kitabı olarak kaydedilmiştir.

Makale Bilgisi

Bu makale ortak yazarlarımızdan biri olan Nicole Levine, MFA ile ortaklaşa yazılmıştır. wikiHow makalelerinin ortak yazarları içeriğimizin mümkün olduğunca tam ve kapsamlı olmasını sağlamak için editörlerimizle yakın bir şekilde çalışırlar.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Convert Notepad to Excel, Português: Converter um Arquivo de Texto para o Excel, Español: convertir de Bloc de notas a Excel, Italiano: Convertire un Documento di Testo in un File Excel, Deutsch: Notepad in Excel konvertieren, Русский: преобразовать текстовый файл (TXT) в файл Excel (XLSX), Bahasa Indonesia: Mengonversi Berkas Notepad Menjadi Dokumen Excel, ไทย: แปลงไฟล์โน๊ตแพดให้เป็นเอ็กเซล, 中文: 将记事本文件转换为Excel文件, 日本語: メモ帳をExcelに変換する, हिन्दी: नोटपैड फाइल को एक्सेल में बदलें (Convert Notepad to Excel), Français: convertir un fichier texte de bloc‐notes dans Excel, العربية: تحويل ملف نصي من المفكرة إلى إكسل, Tiếng Việt: Chuyển đổi Notepad sang Excel, Nederlands: Een Kladblok‐bestand converteren naar een Excel‐bestand

Bu sayfaya 301 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?