Normal Bir Okul Hesap Makinesi Nasıl Kapatılır?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Güneş Enerjili ve Sıradan Hesap MakineleriCitizen Hesap MakineleriGrafik Hesap MakineleriReferans

Bir hesap makinen var ancak kapatamıyor musun? Çoğu basit hesap makinesinin OFF (Kapat) tuşu yoktur. Bunun yerine, bu tür hesap makineleri birkaç dakika kullanılmadıklarında otomatik olarak kapanır. Eğer hesap makinesini hemen kapatman gerekiyorsa bazı kısayol tuşlarını kullanabilirsin.

1
Güneş Enerjili ve Sıradan Hesap Makineleri

 1. 1
  Hesap makinesinin kapanmasını bekle. Çoğu hesap makinesi birkaç dakika boyunca kullanılmadıklarında kendi kendini kapatır. Eğer hesap makinesini kullanmayacaksan bir kenara koy, hesap makinesi kendi kedine kapanmalıdır.
 2. 2
  Bir tuş kombinasyonuna basılı tut. Aşağıdaki tuş kombinasyonlarından biri hesap makinesini kapatabilir. Aşağıda gösterilen tuşlara aynı anda basılı tut:[1]
  • 2 3
  • 5 6
  • ÷ ×
  • 9 -
  • 1 2 4 6
  • 1 3 4 5
  • 1 2 3
 3. 3
  Yukarıda belirtilen tuşlara basarken aynı anda ON (Aç), C/CE veya AC tuşlarına bir süreliğine basılı tut. Yukarıda belirtilen tuşların doğru kombinasyonuyla hesap makinen kapanmalıdır.
 4. 4
  Güneş enerjisi panelini örtmeyi dene. Güneş enerjisiyle çalışan bir hesap makinesinin enerji panelini baş parmağınla tamamen örterek bu tür bir hesap makinesini kapanmaya zorlayabilirsin. Hesap makinesi ışığı alamadığında ekranın görüntüsü zayıflamaya başlayacak ve ardından kapanacaktır.

2
Citizen Hesap Makineleri

 1. 1
  Hesap makinesinin kendi kendini kapatmasını bekle. Citizen hesap makineleri son işlemden yaklaşık sekiz dakika sonra kapanır. Hesap makinen kendi kendine kapanmalıdır.
 2. 2
  Bir tuş kombinasyonu kullanarak kapatmaya çalış. Bu tuş kombinasyonları çoğu Citizen marka hesap makinesini kapatacaktır:
  • ON ÷ × % Check Correct Correct

3
Grafik Hesap Makineleri

 1. 1
  Shift veya 2ND tuşunu bul. Grafik hesap makineleri OFF fonksiyonunu ON ya da AC tuşlarının ikinci bir fonksiyonu olarak tanımlar. Dolayısıyla OFF fonksiyonuna erişmek için Shift veya 2ND tuşunu kullanmak gerekecektir.
 2. 2
  Öncelikle Shift veya 2ND tuşuna ardından ON veya AC tuşuna bas. Bu işlem grafik hesap makinesini kapatacaktır.

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Turn off a Normal School Calculator, Español: apagar una calculadora escolar, Italiano: Spegnere una Calcolatrice Normale, Русский: выключить обычный школьный калькулятор, Português: Desligar uma Calculadora Comum, Bahasa Indonesia: Mematikan Kalkulator Biasa, Nederlands: Een gewone schoolrekenmachine uitzetten, Deutsch: Einen normalen Schultaschenrechner ausschalten, 中文: 关闭普通的计算器, العربية: إيقاف تشغيل آلة حاسبة عادية خاصة بالمدرسة, ไทย: ปิดเครื่องคิดเลขทั่วไป, Tiếng Việt: Tắt máy tính bỏ túi thông thường, 日本語: 一般的な電卓の電源を切る, Français: éteindre une calculatrice scolaire classique, हिन्दी: सामान्य स्कूल कैलकुलेटर को बंद करें

Bu sayfaya 1.102 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?