Netflix uygulamasını bir telefonda ya da tablette kullanıyorsan neredeyse tüm mesajlaşma uygulamalarını kullanarak en sevdiğin filmlerin ve dizilerin bağlantılarını çabucak paylaşabilirsin. Bu wikiHow makalesi, Netflix'teki en sevdiğin içeriği ve Netflix hesabını başkalarıyla nasıl paylaşacağını gösterecek.

Yöntem 1 / 2:
Mobil Uygulamayı Kullanarak Film ya da Dizi Paylaşma

 1. 1
  Netflix’i aç. Bu uygulama simgesi, ana ekranda, uygulama çekmecesinde ya da arama yaparak bulabileceğin kırmızı bir "N" harfine benzer.
  • Mobil cihazlar iPhone, iPad ve iPod Touch'ın yanı sıra Android telefonları ve tabletleri içerir.
 2. 2
  Paylaşmak istediğin film veya dizinin ayrıntılarını içeren sayfaya git. Netflix'i açtığında program tavsiyeleri, listen ve izlediklerini bulacağın ana sayfa ile karşılaşacaksın. Dizi ayrıntılarını içeren sayfaya gitmek için, bu dizilerden birine dokunabilirsin.
 3. 3
  Image titled Iphoneshare.png
  ya da
  Image titled Android7share.png
  şeklindeki paylaş simgesine dokun.
  Bu simge, dizi ya da film özetinin altındadır. Simgeye dokunduğunda paylaşım seçeneklerinin bir listesini göreceksin.
 4. 4
  Bir paylaşım yöntemine dokun. Messenger gibi bir paylaşım yöntemine dokunduğunda o uygulama, dizinin ayrıntı sayfasının bağlantısını paylaşan bir mesaj içinde açılır. Bu mesajı göndermek için, göndereceğin kişiyi eklemen gerekiyor.
  • Bağlantıyı herhangi bir yere gönderebilmek için Bağlantıyı Kopyala seçeneğine de dokunabilirsin.[1]
  Reklam

Yöntem 2 / 2:
Netflix Hesabını Paylaşma

 1. 1
  İnternette https://netflix.com adresine gir ya da Netflix uygulamasını aç. Henüz hesabında oturum açmadıysan devam etmek için şimdi oturum aç.
  • Netflix hesabını en fazla 5 kişiyle paylaşabilirsin, ancak sahip olduğun hesap türü, aynı anda kaç kullanıcının izleyebileceğini belirler.[2]
  • Temel hesaplar (en düşük seviye) aynı anda 1 izleyiciyi destekler. Daha üst seviyedeki Standart abonelik, aynı anda 2 izleyiciye kadar destekler. Özel abonelik, 4 izleyicinin aynı hesap üzerinden aynı anda Netflix izlemesine izin verir.
 2. 2
  +Profil Ekle seçeneğine tıkla ya da dokun. Bu seçenek, profil seçimi yapılan ekranda yer alacaktır (üst kısmında "Kim İzliyor?" diye yazan ekran).
  • Netflix'i bir bilgisayarda kullanıyorsan ve bu seçeneği görmüyorsan önce sağ üst köşedeki profil adına ya da fotoğrafına, daha sonra da Profilleri Yönet seçeneğine tıkla.
 3. 3
  Hesabı paylaşmak istediğin kişi için bir profil oluştur. Oluşturduğun profilin özgün bir adı ve resmi olmalıdır, ancak profili kullanan kişinin senin hesap adını ve parolanı kullanarak Netflix'te oturum açması gerekecektir.
  • Hesabı paylaştığın kişi bir çocuksa devam etmeden önce "Çocuk?" sorusunun yanındaki kutucuğu işaretle.
 4. 4
  Netflix kullanıcı adını ve şifreni, hesabını paylaştığın kişiye ver. Bu kişi oturum açtığında filmleri ve dizileri izlemeye başlamak için, kendi profiline tıklayabilir ya da dokunabilir.
  • Birisine hesabının şifresini verirsen o kişi sana ait tüm Netflix hesap bilgilerine erişebilir.[3] Hesabını akıllıca paylaş.
  • Netflix hesabını paylaşırsan aynı anda 4 cihaza kadar video seyretme olanağı sağlayan bir yükseltme satın alabilirsin.[4]
  Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

wikiHow

Android'de Telegram Hesabı Nasıl Silinir?

wikiHow

Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?

wikiHow

Facebook'ta Kopyala ve Yapıştır Nasıl Yapılır?

wikiHow

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?

wikiHow

Gizli Arama Nasıl Yapılır?

wikiHow

Windows 10'da Windows Defender Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Smart TV'ye Uygulama Nasıl Eklenir?

wikiHow

Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Nasıl Görülür?

wikiHow

Instagram Nasıl Güncellenir?

wikiHow

Bilgisayarın Bluetooth Özelliği Olup Olmadığı Nasıl Anlaşılır?

wikiHow

Akıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?

wikiHow

Android'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

wikiHow

Excel'de Küçük Harfler Büyük Harflere Nasıl Dönüştürülür?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Darlene Antonelli, MA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makale ortak yazarlar Darlene Antonelli, MA. Darlene Antonelli wikiHow’un Teknoloji Yazarı ve Editörü’dür. Darlene üniversitede ders verme, teknolojiyle ilgili makaleler yazma ve teknoloji alanında uygulamalı olarak çalışma konularında deneyime sahiptir. 2012 yılında Rowan Üniversitesi’nden Yazarlık konusunda Yüksek Lisans derecesi almış ve tezini İnternet’teki topluluklar ve böyle topluluklarda oluşturulan kişilikler üzerine yazmıştır.
Bu sayfaya 108 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam