Netflix hesabı için Netflix İnternet sitesinden, Netflix mobil uygulamasından veya televizyon yayın cihazından Netflix kanalını seçerek kaydolabilirsin. Çoğu İnternet yayın cihazı (Roku gibi) İnternet üzerinden hesap açmanı gerektirir; bazı cihazlar ise (Apple TV gibi) işlemi televizyon üzerinden yapmana yardımcı olur. Netflix hesabına nasıl kaydolacağını öğren ve hangi cihazda olursan ol izlemeye başla.

Yöntem 1
Yöntem 1 / 3:
İnternet Üzerinden Kaydolmak

 1. 1
  Bir İnternet tarayıcısında www.netflix.com adresini ziyaret et. Kullandığın cihaz ne olursa olsun Netflix.com üzerinden bir Netflix hesabı için kaydolabilirsin. İlk kez kaydolurken ücretsiz olarak bir aylık deneme üyeliği de edinirsin. [1]
  • Ücretsiz deneme sürümüne rağmen kredi kartı bilgilerini veya Netflix hediye kartı gibi başka bir ödeme yöntemi bilgilerini vermen gerekir.
  • Üyeliğini deneme ayı bitmeden iptal edersen aldığın hizmet faturalandırılmaz. Deneme süreci bitmeden birkaç gün önce bir e-posta alırsın; böylece iptal etme şansın olur.
 2. 2
  ”30 GÜN ÜCRETSİZ DENE” butonuna tıkla. Buraya tıkladığında kaydolma işlemini yapacağın birkaç ekran arasında geçiş yaparsın.
 3. 3
  Seçeneklerini görüntülemek için “Planları Görüntüle”ye tıkla. Mevcut yayın planlarının isimleri, kısa bir açıklama ve fiyat bilgisiyle birlikte görünür.
 4. 4
  Bir yayın planı seç, ardından “Devam Et”e tıkla. Netflix, seçebileceğin üç farklı izleme seçeneğine sahiptir:
  • Temel: Bu ucuz seçenek, Netflix’i tek seferde bir cihazdan izleme imkânı sunar. Hesabını başkasıyla paylaşmayacaksan Temel’i seç. HD (High Definition) (Yüksek Çözünürlüklü) görüntü dâhil değildir.
  • Standart: Tek seferde 2 ekrana kadar HD kaliteli görüntü alırsın. Parolanı başka biriyle paylaşırsan ikiniz de aynı anda HD kaliteli görüntü izleyebilirsiniz.
  • Özel: Maksimum 4 kullanıcı aynı anda farklı yayınlar izleyebilir. Ultra HD, sıradan HD’nin bir üst seviyesidir ve 4k çözünürlüklü ekranlar için mükemmeldir.
 5. 5
  Yeni bir hesap oluştur. Verilen alanlara e-posta adresini ve yeni parolanı gir, ardından “Devam Et”e tıkla.
 6. 6
  Bir ödeme seçeneği seç. Kullanılabilir seçenekler ekranda görünür.
  • Netflix yaygın kullanılan kredi kartlarını ve Visa ya da Mastercard logolu banka kartlarını kabul eder. [2]
  • Banka hesabın veya kredi kartınla ödeme yapmana imkân veren PayPal, Türkiye’de hizmet vermediği için PayPal hesabıyla ödeme yapamazsın.
  • Kredi kartın yoksa çoğu bölgede Netflix hediye kartı kullanabilirsin. Bu hediye kartlarını, hediye kartı satılan yerlerde (teknoloji mağazaları gibi) bulabilir ve içine para yükleyebilirsin. [3]
 7. 7
  Ödeme bilgilerini gir. Ödeme bilgilerini girmek için yönergeleri izle.
 8. 8
  Netflix üyeliğini başlat. Hesabını oluşturmayı tamamlamak için “Üyeliği Başlat”a tıkla. Artık desteklenen cihazlardan film ve dizileri izleyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 2
Yöntem 2 / 3:
Android veya iOS Uygulamasını Kullanmak

 1. 1
  Play Store’u (Android) veya App Store’u (iOS) başlat. Netflix’e başlamak için telefonuna veya tabletine Netflix uygulamasını yükle. İlk kez kaydolduğunda bir aylık ücretsiz deneme üyeliği edinirsin. [4]
  • Üye kaydı yapabilmek için kredi kartı veya Netflix hediye kartı gibi bir ödeme yöntemi sunman gerekir.
  • Ücretsiz bir ay sona ermeden iptal edersen fatura kesilmez. Deneme süreci bitmeden birkaç gün önce bir hatırlatma e-postası alırsın.
 2. 2
  Netflix uygulamasını ara. Arama kutusuna “Netflix” yaz ve büyüteç simgesine dokun.
 3. 3
  Arama sonuçlarında çıkınca Netflix uygulamasına dokun. Netflix uygulaması Netflix, INC tarafından yayınlanmıştır ve indirmesi ücretsizdir.
 4. 4
  ”Yükle”ye tıkla. Buna tıkladığında uygulama Android’ine yüklenir.
 5. 5
  Netflix uygulamasını aç. Uygulama açılır ve hizmete kaydolmak için bir mesaj gösterilir.
 6. 6
  ”30 GÜN ÜCRETSİZ DENEYİN” butonuna dokun. Seçebileceğin üç hizmet seçeneği görürsün:
  • Temel: Bu ucuz seçenek, Netflix’i tek seferde bir cihazdan izleme imkânı sunar. Hesabını tek sen kullanacaksan Temel’i seç. HD (High Definition) (Yüksek Çözünürlüklü) görüntü dâhil değildir.
  • Standart: Tek seferde 2 ekrana kadar HD kaliteli görüntü alırsın. Hesabını başka biriyle paylaşmak istiyorsan ikiniz de aynı anda HD kaliteli görüntü izleyebilirsiniz.
  • Özel: Maksimum 4 kişi aynı anda farklı yayınlar izleyebilir. Ultra HD, sıradan HD’nin bir üst seviyesidir ve 4k çözünürlüklü ekranlar için mükemmeldir.
 7. 7
  Bir plan seçmek için dokun, ardından “Devam Et”e dokun. Bir kaydolma ekranı görürsün.
 8. 8
  Hesabını oluştur. Netflix için e-posta adresini ve yeni bir parola gir, ardından “Kaydol”a dokun.
 9. 9
  Bir ödeme seçeneği seç. Kullanılabilir seçenekler ekranda görünür.
  • Netflix, kredi kartlarını veya Visa ve Mastercard logolu banka kartlarını kabul eder. [5]
  • Banka hesabın veya kredi kartınla ödeme yapmana imkân veren PayPal, Türkiye’de hizmet vermediği için PayPal hesabıyla ödeme yapamazsın.
  • Kredi kartın yoksa Netflix hediye kartı kullanabilirsin (seçeneklerde varsa). Bu kartları hediye kartlarının satıldığı yerlerde (teknoloji mağazaları gibi) bulabilirsin. [6]
 10. 10
  Ödeme bilgilerini gir. Ödeme bilgilerini girmek için yönergeleri izle.
 11. 11
  Üyeliğini başlat. Hesabını oluşturmayı tamamlamak için “Üyeliği Başlat”a tıkla. Artık desteklenen cihazlardan film ve dizileri izleyebilirsin.
  Reklam

Yöntem 3
Yöntem 3 / 3:
Roku’ya Kaydolmak

 1. 1
  Roku ana ekranına git. Televizyonuna bağlı bir Roku yayın cihazın varsa Netflix’ten film ve başka içerikleri izlemek için onu kullanabilirsin. Roku açılınca ana ekrana gelirsin. [7]
 2. 2
  Ana ekranda “Netflix”i seç. Netflix yoksa şöyle etkinleştirebilirsin: [8]
  • Soldaki menüden Streaming Channels’ı (Yayın Kanalları) (veya Roku 1 kullanıyorsan “Channel Store”u (Kanal Mağazası)) seç.
  • “Movies & TV”yi (Filmler ve televizyon) seç.
  • Netflix’i seç, ardından “Add Channel”ı (Kanal Ekle) seç.
 3. 3
  Bir Netflix hesabı için kaydol. Roku, bir İnternet tarayıcısında www.netflix.com adresini ziyaret ederek bir Netflix hesabı açmanı önerir. [9] Bu yöntemle devam etmeden önce İnternet Üzerinden Kaydolmak’taki adımları izle.
 4. 4
  Roku’nda Netflix’e giriş yap. Hesap oluşturduğuna göre “Oturum Aç”ı (çoğu Roku modelinde) seç ve kullanıcı adını ve parolanı gir. Oturum açtıktan sonra filmlere ve televizyona sınırsız erişimin olur. Roku 1 kullanıyorsan şu adımları izle: [10]
  • Netflix’i açınca “Netflix Üyesi Misin?” yazan bir ekrana gelirsin. Bir erişim kodu çıkarmak için “Evet”i seç.
  • Bilgisayarına git ve bir İnternet tarayıcısında www.netflix.com/activate adresine git.
  • Bu ekranda aktivasyona kodunu gir. Roku’ya dönünce Netflix’i sınırsızca izleyebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Netflix, üyelik planına göre en fazla dört farklı cihazdan film izleme imkânı sunar. Hesabının detaylarını öğrenmek için https://www.netflix.com/YourAccount?locale=tr-TR adresindeki “Hesap” sayfasını ziyaret et.
 • Hediye olarak bir Netflix üyeliği aldıysan https://www.netflix.com/tr/redeem adresini ziyaret et ve pin kodunu verilen alana gir. Bu aşamadan sonra Netflix, ücretsiz üyeliğin için hesap oluşturman için sana yol gösterir.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Snapchat Puanı Nasıl Hızlı ArttırılırSnapchat Puanı Nasıl Hızlı Arttırılır?
Birisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl AnlaşılırBirisinin Numaranı Whatsapp'ına Kaydettiği Nasıl Anlaşılır?
Resim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve BulunurResim Kullanarak Biri Kolayca Nasıl Araştırılır ve Bulunur?
AirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol EdilirAirPod Pil Durumu Nasıl Kontrol Edilir?
Nasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi GörünülürNasıl Hack Yapıyormuşsun Gibi Görünülür?
iPhone'da Emoji Nasıl GüncelleniriPhone'da Emoji Nasıl Güncellenir?
Android'de Güvenli Mod Nasıl KapatılırAndroid'de Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?
Akıllı Saat Android'le Nasıl EşleştirilirAkıllı Saat Android'le Nasıl Eşleştirilir?
Word'de Boş Bir Sayfa Nasıl KaldırılırWord'de Boş Bir Sayfa Nasıl Kaldırılır?
SIM'den Telefon Numarası Nasıl ÖğrenilirSIM'den Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?
Grand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl BulunurGrand Theft Auto (GTA) V'te Kız Arkadaş Nasıl Bulunur?
Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)Android'de Spotify Çalma Listeni Kimin Takip Ettiği Görülür Mü (2021)?
Birinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl AnlaşılırBirinin WhatsApp'ta Çevrim İçi Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Hoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl AtılırHoşlanılan Kişiye Mesaj Nasıl Atılır?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

Nicole Levine, MFA
Ortak yazarlar :
Teknoloji Yazarı ve Editör
Bu makaledeki ortak yazarlar Nicole Levine, MFA. Nicole Levine, wikiHow’da Teknoloji Yazarı ve Editör’dür. Teknik dokümantasyon oluşturma ve önde gelen internet sitesi barındırma ve yazılım şirketlerindeki destek ekiplerini yönetme alanlarında 20 yıldan fazla deneyime sahiptir. Nicole ayrıca Portland Eyalet Üniversitesi’nden Yaratıcı Yazarlık alanında Güzel Sanatlar Yüksek Lisans derecesine sahiptir ve farklı kurumlarda kompozisyon, bilim kurgu yazarlığı ve ev yapımı dergi (zin) hazırlama dersleri vermektedir. Bu makale 9.616 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 9.616 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam