Netflix'ten Film ve Diğer İçerikler Nasıl İndirilir?

Ortak yazar: wikiHow Kadrosu

Bu Makalede:Videoları Çevrimdışı Olarak İzlemek (iPhone/Android)OBS ile Kayıt Yapmak (Windows/Mac)

Bu wikiHow makalesi sana Netflix’ten, daha sonra izleyebilmek için hem Çevrimdışı İzle özelliğini kullanarak hem de bilgisayarının ekranını kaydederek nasıl video indirebileceğini öğretir.

1
Videoları Çevrimdışı Olarak İzlemek (iPhone/Android)

 1. 1
  Mümkünse kablosuz bir ağa bağlan. Netflix uygulamasından film ve diğer içerikleri indirirken bir hayli veri indiriyor olacaksın. Mümkünse kablosuz bir ağa bağlan ki İnternet paketini tüketme.
 2. 2
  Netflix uygulamasını yükle ya da güncelle. iPhone, iPad, iPod Touch veya bir Android cihaz kullanıyorsan Netflix içeriklerini çevrimdışı olarak izlemek için Netflix uygulamasını kullanabilirsin. Uygulama cihazın uygulama mağazasından ücretsiz olarak indirilebilir.
  • Netflix uygulaması cihazında zaten yüklüyse uygulaman güncel mi diye uygulama mağazanı kontrol et. Videoları çevrimdışı izleyebilmek adına kaydetmek için en güncel sürüme ihtiyacın olur.
 3. 3
  Netflix uygulamasını aç. Uygulama yüklendiğinde veya güncellendiğinde uygulama mağazasındaki Aç butonuna dokun ya da Ana Ekran’ındaki veya uygulama listendeki Netflix uygulamasına dokun.
 4. 4
  Netflix hesabınla giriş yap (gerekliyse). Uygulamayı ilk kez yüklediysen Netflix hesabınla giriş yapman gerekir.
  • Hesabın yoksa ücretsiz bir deneme hesabı açabilirsin.
 5. 5
  butonuna dokun. Bunu ekranın sol üst köşesinde görürsün.
 6. 6
  İndirilebilir İçerik’e dokun. Bu seçeneği göremiyorsan ya uygulamanın eski bir sürümünü kullanıyorsundur ya da ülkende çevrimdışı izlenebilecek videolar yoktur.
 7. 7
  İndirmek için bir film veya bir içerik bul. İndirilebilir içeriklerin listesi tam akış listesine göre daha sınırlıdır. Kullanılabilir içeriklere sanki izleyecek bir şey arıyormuş gibi göz atabilirsin.
 8. 8
  Bir içeriğin veya bir filmin sayfasındayken İndir butonuna dokun. Bu buton, bir çizgiye doğru bakan aşağı yönlü bir oka benzer. Bu butonu bir filme dokunduğunda ve indirilebilir bir içeriğin tüm bölümlerinin yanında görürsün. Butonu göremiyorsan seçtiğin içerik çevrimdışı izlemeye açık değildir.
 9. 9
  İçeriğin inmesini bekle. İndirme ilerlemesi çubuğunu ekranın en altında görürsün.
 10. 10
  butonuna dokun.
 11. 11
  İndirilenler’e dokun. Burası indirdiğin ve indirmekte olduğun tüm videoları gösterir.
 12. 12
  İzlemeye başlamak için indirilmiş bir içeriğe dokun. Bir indirme bittiğinde onu istediğin zaman İnternet’e bağlı olmadan izleyebilirsin.

2
OBS ile Kayıt Yapmak (Windows/Mac)

 1. 1
  Open Broadcast Software (OBS) web sitesini ziyaret et. Bu ücretsiz ve açık kaynak kodlu program, bilgisayarının ekranını kaydetmeni sağlar ki böylece Netflix akışlarını kaydedebilirsin.
  • OBS tamamen ücretsizdir, reklam içermez ve açık kaynak kod topluluğu tarafından geliştirilmiştir. Kimse senin uygulamayı yükleyip kullanmandan para kazanmaz.
 2. 2
  Kullandığın işletim sistemine uygun butona tıkla. OBS; Windows, Mac ve Linux’ta çalışabilir ve temelde tüm platformlarda aynıdır.
 3. 3
  İndikten sonra yükleyiciye tıkla. Bunu tarayıcının İndirilenler listesinde veya senin İndirilenler klasöründe bulursun.
 4. 4
  OBS’i yüklemek için yönergeleri takip et. OBS’in web sitesinden indirdiğin sürece zararlı yazılımlardan endişe etmene gerek yok.
 5. 5
  Yükledikten sonra OBS’i başlat. Yükleme işleminin sonunda programı otomatik olarak başlatman istenir.
 6. 6
  Ayarlar butonuna tıkla. Bu seçeneği OBS penceresinin sağ alt köşesinde görürsün.
 7. 7
  Kısayollar sekmesine tıkla. Bu, OBS programını açmana gerek kalmadan kayıt yapıp kaydı sonlandırmak için kullanabileceğin kısayollar yaratmana sağlar. Ekranındaki her şeyi kaydedebileceğin için çok kullanışlıdır.
 8. 8
  Kaydı Başlat alanına tıkla.
 9. 9
  Kullanmak istediğin tuş kombinasyonuna bas. Tarayıcında başka bir şey için kullanılan bir kısayol kullanmadığından emin ol.
 10. 10
  Kaydı Durdur alanına tıkla.
 11. 11
  Kullanmak istediğin tuş kombinasyonuna bas. Kaydı Başlat kombinasyonunun hemen yanında olan bir kombinasyon seç ki kolayca hatırlayabilesin. Mesela; Kaydı Başlat kombinasyonu Ctrl+ Shift+F11 ise Kaydı Durdur kombinasyonu Ctrl+ Shift+F12 olabilir.
 12. 12
  Çıkış sekmesine tıkla. Burada kayıtlarının kalitesini ve kayıtların nereye kaydedileceğini seçebilirsin.
 13. 13
  Kayıt Yolu alanındaki Gözat butonuna tıkla. Burada bitmiş kayıtları kaydetmek için yeni bir yer seçebilirsin. Kayıtlar varsayılan olarak senin Videolar klasörüne kaydedilir.
 14. 14
  Kayıt Biçimi menüsüne tıkla.
 15. 15
  mp4’e tıkla. Bu çoğu cihazda oynayabilecek çok yaygın bir biçimdir. Bundan başka bir format kullanmak istiyorsan onu burada seçebilirsin.
 16. 16
  Uygula’ya ve ardından Tamam’a tıkla. Böylece değişiklikler kaydedilir.
 17. 17
  Kaynaklar listesinin en altındaki + butonuna tıkla.
 18. 18
  Ekran Yakalama’ya tıkla.
 19. 19
  Tamam’a tıkla.
 20. 20
  İmleci Yakala’nın işaret imini kaldır. Böylece imleç kayıtta görünmez.
 21. 21
  Tamam’a tıkla. Artık ekranında oynayan her ne ise onu kaydetmeye hazırsın.
 22. 22
  Mikrofonunun sesini kapat. Takılı bir mikrofonun varsa OBS penceresinin Karıştırıcı bölümünde mikrofonun yanındaki Sesini Kapat butonuna tıkla.
 23. 23
  Gereksiz programları kapat. Bir bildirim görünmesi veya bir ses çalınması ihtimalini en aza indirmen iyi olabilir. Çok lazım olmayan her şeyi kapat. OBS’i açık bıraktığından emin ol.
 24. 24
  Chrome’u veya Firefox’u aç. Bu tarayıcıları kullanıyorsan ekranını kaydedebilirsin; ama Internet Explorer’da veya Edge’de bunu yapamazsın.
 25. 25
  Netflix’in sitesini aç ve giriş yap. Tarayıcından Netflix hesabınla giriş yap.
 26. 26
  Oynatmak istediğin videoyu seç. Netflix’teki tüm film veya dizileri kaydedebilirsin.
 27. 27
  Hemen duraklat. Tam ekrana geçip kaydı başlatman gerekir. Gerekirse videoyu başa sarabilirsin.
 28. 28
  Tam Ekran butonuna tıkla. Bunu oynatma kontrol çubuğunun sağ tarafında görürsün.
 29. 29
  Kaydı Başlat tuş kombinasyonuna bas. Böylece OBS kayda başlar. Herhangi bir bildirim almazsın.
 30. 30
  Netflix’te Oynat’a bas. Video oynamaya başlar.
 31. 31
  Videonun sonuna kadar oynamasına izin ver. Videoyu kapatmadığından veya başka bir ekrana geçmediğinden emin ol. Kayıt yapılırken oturup izlemek istemiyorsan monitörünü ve hoparlörlerini kapatabilirsin.
 32. 32
  Video bittiğinde Kaydı Durdur kısayoluna bas. Video daha önce belirlediğin klasöre kaydedilir.
 33. 33
  Videonu ücretsiz bir düzenleyici kullanarak kırp. Gereksiz alandan kurtulmak adına videonun başını ve sonunu kesmek için kullanabileceğin birkaç program bulunur.
  • OBS gibi açık kaynaklı ve ücretsiz olan Avidemux bir seçenek olabilir.

İpuçları

Makale Bilgisi

Bu makale editörler ve araştırmacılardan oluşan, makalenin doğruluğu ile kapsamlılığını onaylayan, eğitimli bir ekip tarafından ortaklaşa yazılmıştır.

Kategoriler: Bilgisayar ve Elektronik Cihazlar

Diğer dillerde:

English: Download Shows from Netflix, Deutsch: Sendungen von Netflix herunterladen, Bahasa Indonesia: Mengunduh Tayangan dari Netflix, Español: descargar programas de Netflix, Português: Baixar Filmes e Séries da Netflix, Italiano: Scaricare Spettacoli da Netflix, ไทย: ดาวน์โหลดหนังหรือรายการจาก Netflix, Tiếng Việt: Tải chương trình trên Netflix, العربية: تنزيل العروض من نتفليكس, Nederlands: Series van Netflix downloaden, 中文: 从Netflix上下载视频, 한국어: 넷플릭스에서 콘텐츠를 저장하는 방법, Русский: скачать видео Netflix, 日本語: Netflixから番組をダウンロードする

Bu sayfaya 14.177 defa erişilmiş.
Bu makale işine yaradı mı?