Ne kadar paran olursa olsun hâlâ görünümünü daha şık hâle getirmek için öğrenebileceğin şeyler vardır. Sayamayacağın kadar paran varmış gibi giyinmeyi, kişisel bakımı, şık ve sofistike görünmene yardımcı olacak kıyafetleri seçmeyi öğren. Ayrıca, nasıl görünümüne uygun bir tavır sergileyeceğini de öğrenebilirsin.

Kısım 1
Kısım 1 / 3:
Zengin Giyinmek

 1. 1
  Vücuduna tam uyan kıyafetler al. Zenginliğin en belirgin işareti aşırı lüks, marka giyinmek, kumaş veya belirli bir stil değil, özel dikilmiş kıyafetlerdir. Zengin görünmek istiyorsan kıyafetlerinin vücuduna özel yapılmış gibi oturduğundan emin olman gerekir. İster günlük ister resmî kıyafetler olsun, kıyafetlerin vücuduna oturması ve yakışması gerekir.
  • Mağaza kıyafetlerinin bedenleri, kumaşın makine kesiminden dolayı oldukça değişkendir. Aynı beden yazan iki pantolon oldukça farklı olabilir. En uygun olanı bulmak için kendi bedenindeki en az üç ürünü dene.
  • Her kıyafetin vücuduna mükemmel şekilde uyduğundan emin olmak için alışverişe fazladan zaman harca. Bir gömlekten, etekten veya pantolondan hoşlansan bile, vücuduna tam olarak oturmuyorsa satın alma.
 2. 2
  Birkaç kaliteli parça satın al fakat gardırobunu değerli eşyalarla doldur. Giysi harcamalarını kısmaya çalışıyor fakat çok para harcıyormuş gibi görünmek istiyorsan küçük, akıllı alışveriş yapmak sana epey bir mesafe katettirecektir. Birkaç isim/marka veya tasarım ürünler için büyük harcama yapabilir, ardından bütçeni zengin görünen farklı kombinler yapmak için daha ucuz kıyafetlerde kullanabilirsin.
  • Bir çift Louboutin'e para savurmak istiyorsan birkaç ay boyunca para biriktir fakat uygun fiyata şık kıyafetler satan mağazalardan ucuz eşyalar almayı da ihmal etme.
  • Ucuz kıyafetlerle giyildikleri takdirde uygunsuz görünecek aksesuarlardan ziyade kıyafetlere para harcamak daha iyidir.
  • İndirimleri takip etmek hiç şüphesiz iyi bir fikirdir. Eğer tasarım kotları indirimli alabilirsen gardırobunu tamamlamak için bazı değerli eşyalara daha fazla bütçe ayırabilirsin.
 3. 3
  Giysilerindeki etiketleri çıkar. Pahalı tasarım kıyafetler, markaları belirgin bir şekilde öne çıkarmaz. Yüklü bir banka hesabın varmış gibi görünmek istiyorsan kendini yürüyen bir reklam panosuna çevirme. Temiz, sofistike kıyafetler tercih et.
  • Coach, Fendi, Dolce & Gabbana ve benzer moda markalarının bile belirgin şekilde yerleştirilmiş amblemleri veya markaları olabilir. Bunlar pahalı markalar olsa da, bu bir zenginlik işareti değildir. Markası görünmeyen, vücuduna oturan güzel kıyafetlerden oluşan büyük bir gardıroba sahip olmak, ocağa incir ağacı diken Coach çantasından daha iyidir.
 4. 4
  Mümkün olduğunca şık giyin. Eğer sadece zengin görünmeye çalışıyorsan önemli bir yere gidiyormuş gibi görünmek istersin. Bir yönetim kurulu toplantısına mı? Özel bir dans kulübüne mi? Bir yat kulübüne mi? Kırmızı halıya mı? Her gün şık giyinmek ve zengin görünmek için bir bahanen olmalı.
  • Erkekler mümkün olduğunca pastel renklerde hırkalar, ütülenmiş pamuklu gömlekler, slim fit pantolonlar ve ceketler gibi şeyler giymelidir. Ne olursa olsun şort giymeyi aklından bile geçirme.
  • O "eski zenginlerden" görünümü için kadınların mümkün olduğunca etek, elbise ve topuklu ayakkabı giymesi uygundur, ancak bazı durumlarda film yıldızı şıklığında görünmek için modaya uygun bir tasarım kot pantolon, eşarp ve baskılı tişört de giyilebilir. Sakın eşofman altı ile dışarı çıkayım deme.
 5. 5
  Doğal kumaşlı giysiler satın al. Kumaşlar mümkün olduğu kadar tamamen doğal olmalıdır. Kıyafet satın alırken etiketlere bak ve sentetik karışım yerine pamuk, kaşmir, ipek, keten ve yünlü ürünleri seç. Karışım kumaş seçersen onun doğal liflerin bir karışımı olduğundan emin ol. Ya da daha iyisi, birkaç pahalı kumaş satın al ve kendi kıyafetlerini yap!
 6. 6
  Giysilerinin her zaman ütülü ve temiz olduğundan emin ol. İyi kıyafetlere sahip olmak önemlidir, fakat iyi görünen ve bakımlı kıyafetlere sahip olmak daha da önemlidir. Giysilerini daima etiketindeki talimatlara göre yıka ve onların daha uzun süre dayanması için kurutma makinesi kullanma. Hassas kumaşlara kuru temizleme yaptır ve giymeden önce çamaşırlarını ütüle.
  • Belirli giysileri ne kadar çok yıkarsan o kadar yıpranırlar. Daha sık yıkaman gerekmemesi için giysilerini ütüle ve kullanımların arasında düzgünce katla.
  • Yün, kadife ve ipeklere kuru temizleme yapılmalıdır. Pamuk ve kaşmir evde yıkanabilir.
 7. 7
  Hava durumunu dikkate al. Akıllıca giyinmenin yanında hava durumuna uygun şekilde giyinmen gerekir. Uygunsuz kıyafetlerle yağmura yakalanma ve mevsimi düşünerek ani hava değişimlerine hazırlıklı ol.
  • Modaya hazır olma amacıyla yeni sezon modalarını ve trendlerini öğrenmek için moda dergilerine dikkat et.
  • Eski zenginler kat kat giyinmeyi sever, bu nedenle kazaklar, paltolar ve benzer kıyafetler daha serin koşullar için kullanışlıdır.
 8. 8
  Ayakkabılara para harca. Ayakkabılar kıyafeti tamamlar ve onların çok faydasını görebilirsin, bu yüzden bir kombin oluşturmaya çalışırken biraz daha fazla harcama yapmak iyi olabilir. En azından bir çift gerçekten iyi yapılmış ayakkabı al ve yıpratacak kullanımların için başka fiyat düzeylerinde ayakkabılar al.
  • Erkekler için klasik ve sade bağcıklı kunduralar veya makosen ayakkabılar iyi bir seçimdir. Uzun bilekli botlar da şık ve pahalı görünebilir. Mühim olan ayakkabının deri olmasıdır.
  • Kadınlar için klasik Chanel gibi klasik topuklu bir ayakkabı iyi bir seçim olacaktır.
  • Ayakkabılarını her daim temiz tut. İç mekânlarda ayakkabılarını çıkar ve yeni görüntüsünü korumak için onları düzenli olarak cilala. Kutusunu atma ve ayakkabıyı kutusunda muhafaza et.
 9. 9
  Pahalı mücevherler tak. Mücevherat bir tuzak olabilir. Birazı bile "zengin" gösterirken çok fazlası "sahte" gözükecektir. Trinidad James’ten daha çok Jay-Z'yi ve Snooki'den daha çok Kraliçe Elizabeth'i düşün. Birkaç parça şık mücevher, görünümüne zengin bir zarafet katabilir.[1]
  • Gerçeğine gücün yetmiyorsa klasik tercih et. Gerçek bir Cartier "Tank" saat yerine, birçok zenginin yaptığını yap ve küçük ve mütevazı siyah deri kayışlı bir Timex al.[2]
  • Sahte incilerin tespit edilmesi zordur ve bu da bir elmas kolyeye gücün yetmediğinde biraz tasarruf etmenin mükemmel bir yoludur.
 10. 10
  Modaya uygun veya sıra dışı aksesuarlar bul. Gerçek bir tasarım çanta veya cüzdan güzeldir fakat biraz düz veya eski bir şeyi tercih et. "En son moda" olan bir şey, tanımı gereği eski zenginlerin nefret ettiği bir eğilimdir. Tasarımcı yapımı olmasa bile iyi yapılmış ve deri olmalıdır; basit tasarımları tercih et.
  • The LL Bean Boat & Tote veya klasik siyah kapitoneli Chanel iyi seçeneklerdir. Avangart veya Balenciaga Lariat ya da Chloe Paddington gibi görünmesin. Ancak, eğer sonradan görmeleri etkileyeceksen "son moda" ürünler olmazsa olmazdır.
  • Biraz para biriktirmene ve çok zengin görünmene yardımcı olması için DressIstanbul, Dress4Event gibi yerlerden tasarımcı aksesuarları kirala.[3]
  Reklam

Kısım 2
Kısım 2 / 3:
Kendine İyi Bakmak

 1. 1
  Her gün banyo yap. Düzenli olarak banyo yapmak kendine iyi baktığını ve görünümüne ayırdığın zamanının ve imkânının olduğunu gösterir. Kendini her gün iyice yıka ve temizlenmeye zaman ayır.
  • Duştayken cildini temizlemek için lif kullan. Cildini derinlemesine temizlemek ve sağlıklı tutmak için ölü cilt hücrelerinden kurtul.
  • Egzersiz yapıyorsan iki kez banyo yap. Sabah ve antrenmanın bittikten sonra bir kez yıkan. Terin yapışmasına izin verme.
  • Duş aldıktan sonra cildini canlı ve sağlıklı tutmak için nemlendirici losyon kullan ve cildini sabunla.
 2. 2
  Saçlarını en az 2-3 haftada bir kestir. Nakit paraya sıkıştığında, saç kesimi için para harcamak en son yapılan şeylerden biridir. Ayda yaklaşık 1-2 kez güvendiğin bir güzellik uzmanı veya berberde kaliteli bir saç kesimi yaptır. Saç kırıklarından kurtul ve güncel ve yüzüne uygun bir tarz belirle.
  • Erkeklerin düzgün kesilmiş saçları ve iyi bir sakal traşları olmalıdır. Sakallar veya bıyıklar jiletle son derece ince ve hassas bir şekilde kesilmelidir.
  • Kadınların saçları zevkli ve modaya uygun kesilmiş, renkli ve canlı olmalıdır. Saç rengi doğal görünmeli, röfleler ve gölgeler yazlıkta açılmış gibi doğal olmalıdır.
  • Bazı harcamaları kısmak istiyorsan kendi saçını nasıl keseceğini öğren.
 3. 3
  Doğal makyaj renkleri kullan. Zengin bir kadının makyajı doğal olmalı, nötr renkler ve hafif bir fondöten kullanılmalıdır. Abartılı bir kedi gözü makyajı veya sahte kirpik kullanma. Zevk sahibi olduğunu belli et.
  • Cildine iyi bak. Mükemmel bir cilt zengin bir kadının olmazsa olmazıdır. Doğal ten rengi çok daha iyi görünür. Güneş lekesi olmaması için güneş kremi kullan; gerçi herkes doğal bir parlaklıkla daha iyi görünür.
  • Üst sınıfın sıkça tercih ettiği bazı makyaj tarzlarında kırmızı ruj kullanılır. Her zaman güzel bir zevki yansıtır.
 4. 4
  Tırnaklarına iyi bak. Görünüşünde büyük bir fark yaratması için manikürlerin çok maliyetli olması gerekmez. Tırnaklarını düzenli olarak temizle ve ucuz kuaförlerde manikür yaptır. Kısa uçlar şık ve zengin görünebilir, ancak daha uzun tırnaklar biraz daha ucuz ve sahte görünecektir. Mükemmel bir görünüm için Fransız manikürünü tercih et.
  • Erkekler de tırnaklarını ve tırnak çevresini iyi durumda tutmak için düzenli olarak manikür yaptırmalıdır. Tırnakları kesmek ve onları güçlü ve sağlıklı tutmak için zaman ayırmak varlık belirtisidir.
  • Kendi kendine manikür yapmayı öğrenerek tasarruf edebilirsin.
 5. 5
  Beyazlatıcı diş macunu kullan. Diş bakımı pahalıdır. Dişlerinle ne kadar çok ilgilenirsen o kadar şık görüneceksin ve bunu elde etmek için de daha az harcama yapabileceksin. Her gün diş ipi kullan, nefesini taze tutmak için alkolsüz gargara kullan ve dişlerini beyazlatıcı özelliğe sahip diş macunu ile her gün fırçala. Gülümsemenin birkaç milyon lira değerinde görünmesini sağla.
  • Beyaz dişler dişlerin sağlıklı olduğunun bir işareti değildir, ancak lekeli veya sarı dişlerden daima daha iyi görünürler. Dişlerini mümkün olduğunca beyaz tutmak için çok fazla kahve, çay ve tütün ürünlerinden uzak dur.
 6. 6
  Para gibi kok. Erkekler ve kadınlar az miktarda hoş ve sofistike bir koku sürmelidir. Odunsu, çiçeksi kokular her zaman zarafet, şekerli kokular ise "genç" veya "alışveriş merkezinden alınmış" hissi verir.
  • Pahalı kokan uygun fiyatlı parfümleri satın almak için genellikle banka soyman gerekmese de lüks kokular oldukça maliyetlidir. En sevdiğin mağazalardaki fırsatları bekle ve sana göre güzel olan bir koku için para biriktir. Genellikle, ünlülerin reklamını yaptığı yeni kokulardan kaçın.
  • Erkekler bileklerin iç kısmına ve çene çizgisinin altına kolonya sürmelidir. Kadınlar bileklerin ve dirseklerin iç kısmına ve çene çizgisinin altına veya kulakların arkasına parfüm sürmelidir.
  Reklam

Kısım 3
Kısım 3 / 3:
Zengin Davranmak

 1. 1
  Dışarı çık ve kendini göster. Yeni restoranlar, yeni kulüpler ve şehirdeki diğer eğlence yerleri her zaman sık gidilenler listende olmalıdır. Zenginler, deneyimlemek kadar görülmek için de en yeni ve en trend yerlere gitmeyi sever. Zengin olduğun izlenimini vermek istiyorsan yeni açılışları takip etmeye çalış ve rezervasyonlarını önceden al.
  • Lüks restoranlardan haberdar olmak için posta listelerine abone ol veya onları sosyal ağlarda takip ederek spesiyaliteler ve trendler konusunda avantajlı durumda ol.
  • Açılış gecesi senin gecen olmalı. Bir şeyler yeniyken haberdar ol, herkes bunu öğrendikten sonra değil. İlk bilen sen ol.
 2. 2
  Adabımuaşerete uy. Zenginlik zarafetle gelir. Paran varmış gibi davranmak istiyorsan her zaman görgülü olman gerekir. Metrobüste sırada bekliyorsan bile, davranışlarınla zarafetini göstermen gerekir.
  • Yavaş ye ve ağzın kapalı çiğne. Aç kurt gibi yemek yerine acele etme ve yemeğin tadını çıkar.
  • Sinirli olduğunda sakin ol ve sesini yükseltmekten kaçın. Birisi sinirine dokunuyor olsa bile sakin konuşmayı öğren.
  • Dik dur ve başını dik tut. Otururken ve ayakta dururken mükemmel bir duruş zenginlik göstergesidir.
 3. 3
  Pahalı markalar hakkında bilgi edin. Lüks markaları bilmek bahsettiğin pahalı ürünlerden hiçbirine sahip olmasan bile zengin olduğunu gösterebilir. Zengin insanların aşağıdaki markalar hakkında birçok düşüncesi olabilir:
  • Gucci, Dior, Burberry, Chanel, Dolce & Gabbana, Fendi, Coach ve Louis Vuitton gibi kıyafet tasarımcıları.
  • Lamborghini, Alfa Romeo, Aston Martin, Audi, Bentley, BMW, Bugatti, Cadillac, Jaguar, Maserati ve Ferrari gibi araç firmaları.
  • Restoranlar ve şefler, tasarımcılar, sanatçılar ve mimarlar gibi diğer lüks markalar. Zengin insanlar, bölgelerindeki seçkinlere aşina olmalıdır.
  • Söyleyeceklerini açık bir şekilde ifade et. Konuşmanı yavaşlat, net ve kolay anlaşılır bir şekilde konuşmak için ses seviyesini azalt.
 4. 4
  Üst sınıf hobiler edin. Zenginlerin hobileri olur. Bu etkinliklerin bazıları biraz pahalı olabilse de para harcamadan veya katılmadan zengin olduğunu düşünmelerini istiyorsan profesyonel gözükmek için üst sınıf wikiHow makalelerinden üst sınıf hobileri öğrenebilirsin:
  • Golf
  • Tenis
  • Kayak
  • Lüks yemek
  • Yelkencilik
  • Seyahat
  • At binmek
  • Polo oynamak
 5. 5
  Bilgili ol. Zengin insanlar sıklıkla özel eğitim alırlar, bu nedenle dünya hakkında bilgi sahibi olmak önemlidir. Genel kültürünü geliştir, ancak eğitiminle böbürlenme veya uzman olduğunu iddia etme.[4] Varlıklı insanların takip ettikleri aşağıdaki süreli yayınlara göz atarak bilgi edin:
  • Forbes
  • Barron's
  • Wall Street Journal
  • The Robb Report
  • Affluent Traveler
  • The New Yorker
  • The Economist
 6. 6
  Seyahat et. Servet sahibi olmak seyahat için para harcama fırsatı ile birlikte gelir. Genel olarak, en zengin insanlar dünyevi zevklerine düşkündür ve iyi seyahat ederler, yeni ve egzotik yerleri olabildiğince sık ziyaret etmek için zaman ayırırlar. Zengin davranmak istiyorsan dünyevi zevklere düşkün davran ve uçuş milleri kazan.
  • Gözden uzak yerlere seyahat etmeye çalış. Bodrum’a turistler gider. Bunun yerine Mayorka'ya seyahat et.
  • Avrupa’ya tatile gitmek için bütçen yoksa olana kadar varmış gibi yap. İnternetten egzotik yerler bak ve fotoğrafları hesaplarından paylaş. Kim Kardashian bile çok uzun zaman önce kendi tatil fotoğraflarını çekmek yerine Google resim aramasını kullandı.[5]
 7. 7
  İnternette zengin davran. Zenginliğin bazen internette çok özel bir tavrı vardır. %1'in kendilerini Facebook ve Twitter'da nasıl ifade ettiğine dair iyi örnekler için "White Whine" gibi internet sitelerinde gezin. Sır: Her zaman o kadar harika değildir.
  • Aldığın hizmetlerle ilgili olarak şikayet et: "Bu restoran ÇOK FENA. Yani, baharatlı bir karpuz çorbası yapmak ne kadar zor olabilir?"
  • Gizliden böbürlenmeyi benimse: "Bugün zor bir gün oldu. Yeni kahvecideki bardaklar BMW'mdeki bardaklıklara sığmadı, bu yüzden lattemi çok hızlı içmem gerekti."
  • Egzotik markaların ve yerlerin resimlerini, öyle olmasa bile sanki onları satın alıyor ya da bir sonraki tatilinde oraya gidiyormuşsun gibi göster.
 8. 8
  Gösteriş yapma. Zengin insanlar, gerçekten zengin insanlar sahip oldukları hakkında konuşma ihtiyacı duymazlar. Zengin insanlar servetleriyle muhtemelen en az ilgilenen kişilerdir. Varlıklı olduğun izlenimini vermek istiyorsan biraz geri çekilip insanların tahmin etmesine izin vermek önemlidir. "Zenginliğini" insanların gözüne sokma.
  • Eğer para konusu açılırsa kestirip at. Israr edilirse "Bu konu hakkında konuşmaktan hoşlanmıyorum." veya "Rahatım oldukça yerinde." gibi bir şey söyleyebilirsin.
  Reklam

İpuçları

 • Valelere, kahyalara, garsonlara ve diğer hizmetçilere güzel davran fakat aşırı samimi bir şekilde değil. Onlara karşı nazik ol, onlara evdeki yardımcınla aynıymış gibi davran.
 • Akşam yemeği partilerine şarap veya taze çiçekler götür ve her zaman teşekkür kartları yaz.
 • Tasarımcı markaları giyin. Bunları Nordstrom, Bloomingdales, Lord ve Taylor ve diğer birçok lüks mağazadan veya bunların outlet mağazalarından satın alabilirsin.
 • İnternete gir, TJ Maxx'e bak, outlet mağazalarından alışveriş yap. Lord and Taylor ve Macy's internet sitelerinde verilen kuponları kullan.
 • Düzgün yemek yapmayı ve krem brüle ve flan arasındaki farklar gibi şeyleri öğren.
Reklam

Uyarılar

 • Sinirlendiğinde insanları dava etmekle tehdit etme.
 • Asla para veya sahip olduğun ya da olmadığın oyuncaklar meselelerine girme.
 • Bir insanın servetini gösterecek olan şeyler sadece kıyafetler/arabası değildir. Bu bir tavırdır. İnsanlara karşı züppe veya kaba davranma. Pahalı olduğunu belli eden çok abartılı mücevherler veya tasarımcı, son moda markaların amblemi olan şeyleri giyme.
 • Olmadığın bir şeymiş gibi davranmak seni sahte gösterebilir. Sahte davrandığın zaman arkadaşın olan insanlar sahte arkadaşlardır. Ayrıca, gerçek arkadaşların buna gücenip seni görmezden gelebilir.
 • Zengin görünmenin, zengin olmanın tam tersine neden olabileceğini unutma. Bir kol saatine 20.000 lira harcayan birinin etkileyici görünümlü bir kol saati olsa da 20.000 lira borcu olacaktır.
 • Şık görünümünü korumayı unutma.
  • Sigara ya da uyuşturucu kullanma.
  • Sakız çiğneme.
  • Küfülü konuşma, en azından insanların içinde.
  • İnsanların içinde asla uyuşturucu ya da alkol ile kafayı bulma.
Reklam

Bununla İlgili wikiHow'lar

Regl Döneminde Pedle Nasıl YüzülürRegl Döneminde Pedle Nasıl Yüzülür?
Yüz Şekli Nasıl BelirlenirYüz Şekli Nasıl Belirlenir?
Bir Haftada Kalça Nasıl Büyütülür?
Nasıl BronzlaşılırNasıl Bronzlaşılır?
Kıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilirKıkırdak Piercing'indeki Şişlikler Nasıl İyileştirilir?
Yüzden Nasıl Kilo VerilirYüzden Nasıl Kilo Verilir?
Piercing'in Enfekte Olduğu Nasıl AnlaşılırPiercing'in Enfekte Olduğu Nasıl Anlaşılır?
Yeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş AlınırYeni Bir Dövmeyle Nasıl Duş Alınır?
Enfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi EdilirEnfeksiyon Kapmış Bir Kulak Deliği Nasıl Tedavi Edilir?
Belirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip OlunurBelirgin Bir Çene Hattına Nasıl Sahip Olunur?
Ten Rengi Nasıl BelirlenirTen Rengi Nasıl Belirlenir?
Ayağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl GiyilirAyağa Büyük Gelen Ayakkabılar Nasıl Giyilir?
Bel Nasıl ÖlçülürBel Nasıl Ölçülür?
Enfekte Olmuş Bir Burun Piercing'i Nasıl Tedavi EdilirEnfekte Olmuş Bir Burun Piercing'i Nasıl Tedavi Edilir?
Reklam

Bu wikiHow makalesi hakkında

wikiHow bir “wiki”dir. Bu, makalelerimizin çoğunun birden fazla yazar tarafından ortaklaşa yazıldığı anlamına gelir. Bu makaleyi oluşturmak için, zaman içinde makaleyi düzenlemek ve iyileştirmek üzere bazıları isimsiz, 113 kişi çalıştı. Bu makale 7.744 defa görüntülenmiştir.
Bu sayfaya 7.744 defa erişilmiş.

Bu makale işine yaradı mı?

Reklam